وجود خداوند از چه طريق بر شما ثابت شد؟

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member

وجود خداوند از چه طريق بر شما ثابت شد؟

پست توسط vb_m »

یسمه تعالی
از دوستان عزیز خواهشمندم هرکس دلیل خودش که بواسطه آن عارف به وجود خداوند گردیده را مطرح نماید
New Member
New Member
محل اقامت: agah19862003@yahoo.com

پست توسط آگاه_ »

دوست من سلام.
سوال بسیار قشنگی پرسیدی.
من همیشه بر این باور هستم که آدما به یک نفر بالا تر از خودشون نیاز دارن.کسی که بتونه توی شرایط مختلف به اون ها کمک کنه.کسی بشه بهش اعتماد کرد و دوستش داشت و در مقابل او هم تو رو دوست داشته باشه و بهت در تمام شرایط کمک کنه.
شاید نزدیک به دو سال دنبال یه همچین کسی رو زمین کشتم.ولی نتونستم پیداش کنم.دلیلش هم این بود که شاید انسانی بالاتر و بهتر از من وجود داشت ولی این بالا بودن و بهتر بودن خیلی وقتا باعث می شد از من و امثال من فاصله بگیرن.
آخر به این نتجه رسیدم که فرد مورد نظر من انسان نیست از میان جانداران دیگر هم نمی تونست باشه چون به هر طریقی که نگاه کنی بقیه موجوداتی در اطراف ما هستن از انسان پایین ترن.
پس تنها کسی که لیاقت این جایگاه رو در زندگی من داشت خدا بود.
دلیل این انتخاب من هم این بود که صفاتی برای خدا گفتن همون صفاتی بود که من دنبالش می گشتم البته ناگفته نماند که من خدای واحد رو از بین خدای همه ادیان انتخاب کردم یعنی با خدا یا خدایان هندو ها و بودایی ها هم کم و بیش آشنای داشتم.خدای واحد رو هم که همه دربارش شنیدیم.

این شد که به خدا ایمان اوردم و سعی کردم بهتر بشناسمش.
New Member
New Member

پست توسط شهاب20 »

سلام و خدا قوت.

بنده با نظر "آگاه" بزرگوار کاملا موافقم از این جهت که سوال خوبی پرسیدید.

به نظر حقیر سراپاتقصیر هر فرد باید در مدت زندگی خودش خصوصا در ایام بلوغ این سوال رو از خودش بپرسه و به دنبال جواب بره و به راحتی قانع نشه و صرفا پاسخ های منطقی رو بپذیره.هر چقدر پاسخ این سوال رو اصولی تر دنبال کنه اصولی تر خدا رو پیدا می کنه . خدایی که با برهان و دلیل پیدا بشه موندگار و خدایی که از روی شناسنامه و آباء و اجداد پیدا بشه اصلا پیدا نمی شه که بخواد موندگار باشه.

مطالب دیگه ای دارم که ان شاء الله در فرصت بهتر خدمتتون ارائه می دم. فقط بگم که واقعا موضوع بسیار خوب و کلیدی ای رو مطرح فرمودید.
موفق باشید.
[External Link Removed for Guests]
Old-Moderator
Old-Moderator
سپاس‌های ارسالی: 973 بار
سپاس‌های دریافتی: 1783 بار
تماس:

پست توسط سعید منتظر »

امروز بزرگترین مشکل جوانان همین مشکل اعتقاد به خداوند سبحان است.... :smile: .

از دوستان خواهش میکنم که نظرات تخصصی خودشون درباره ی موضوع بحث رو دریغ نکنند...
Old-Moderator
Old-Moderator
سپاس‌های ارسالی: 973 بار
سپاس‌های دریافتی: 1783 بار
تماس:

پست توسط سعید منتظر »

از دوستان خواهش میکنم این تاپیک رو رها نکنند....

موضوع بسیار قشنگ و در عین حال مهمی داره!! ::sh
ارسال پست

بازگشت به “خدا شناسی”