اعزام ۴۵۰۰ نیازمند خراسان‌جنوبی به زیارت امام هشتم

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
پست: 3
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶, ۸:۲۲ ق.ظ
محل اقامت: Iran
تماس:

اعزام ۴۵۰۰ نیازمند خراسان‌جنوبی به زیارت امام هشتم

پست توسط rezadehghan »

[FONT=nassim-regular, Arial][HIGHLIGHT=#e8f8f8] گروه معارف: مسئول دفتر آستان قدس رضوی در خراسان‌جنوبی گفت: ۴۵۰۰ نفر از نیازمندان استان که تاکنون به مشهد نرفته بودند را به زیارت امام رئوف(ع) اعزام کردیم.   [FONT=nassim-regular, Tahoma, Arial]  ‌الاسلام محمد علی سلم‌آبادی، مسئول دفتر آستان قدس رضوی در خراسان‌جنوبی، روز گذشته یازدهم دی‌ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکم تولیت آستان قدس رضوی بر خدمت به زائران به ویژه ضعفا و مجاوران مستمند تأکید داشتند و دفترآستان قدس در خراسان‌جنوبی نیز درهمین مسیر حرکت می‌کند.
وی افزود: برنامه‌های دفتر آستان قدس رضوی بر کمک به نیازمندان استان به ویژه در مناطق مرز نشین و محروم نهبندان و سربیشه متمرکز شده است.
مسئول دفتر آستان قدس رضوی در خراسان‌جنوبی بیان کرد: در گذشته مردم برای خادم شدن در حرم امام رضا(ع) با مشکلات عدیده‌ای رو به رو بودند ولی در حال حاضر با ثبت‌نام در سایت خادم یاری این امر تسهیل شده است.
سلم‌آبادی ادامه داد: افراد می‌توانند در سایت خادم یاری ثبت‌نام کرده و بعد از گذشت شش ماه و شرکت در برخی کلاس‌ها به عنوان خادم یار در حرم امام رضا(ع) یاور زائران باشند.
وی افزود: تاکنون حدود هزار نفر در این سایت ثبت نام کرده‌اند که هفته گذشته ۱۸ نفر را به عنوان خادم یار به مشهد مقدس اعزام کردیم.
مسئول دفتر آستان قدس رضوی در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه یکی از فعالیت‌های دفتر آستان قدس در استان اعزام نیازمندان برای زیارت امام رئوف است، تصریح کرد: تا کنون ۴۵۰۰ نفر از افرادی که مشهد اولی بوده‌اند را به مشهد اعزام کرده‌ایم.
سلم‌آبادی اظهار کرد: این افراد به مدت سه روز مهمان امام رضا(ع) بودند و مسکن، غذا و وسیله نقلیه برای زیارت برایشان مهیا بود.
وی بیان کرد: یکی از برنامه‌های ما اردوهای جهادی است که تا کنون ۱۱ اردوی جهادی به مبلغ ۸۹ میلیون تومان با همکاری بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی برای کار و خدمت به مناطق محروم اعزام کردیم.
مسئول دفتر آستان قدس رضوی در خراسان‌جنوبی ادامه داد: همچنین با کمک قرارگاه شرق ۴۵۵۷ سبد غذایی شامل برنج، روغن، عدس و لوبیا بین نیازمندان نهبندان، سربیشه و حاجی آباد قاین توزیع شد.
سلم‌آبادی افزود: از طرف آستان قدس رضوی تا کنون مبلغ ۶۵ میلیون تومان به مساجد و حسینیه‌های خراسان جنوبی کمک شده است.
وی با اشاره به عمق محرومیت در مناطق مرزی گفت: یکی از برنامه‌های دفتر آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی احداث سرویس‌های بهداشتی و حمام در مناطق محروم است که برای این منظور مبلغ ۲۱۶ میلیون تومان اختصاص یافته است.
مسئول دفتر آستان قدس رضوی در خراسان‌جنوبی با اشاره به اعزام ۴۵ زوج جوان به مشهد مقدس، بیان کرد: خاک‌برداری برای احداث ۱۲۰ واحد مسکونی جهت استقرار زوج‌های جوان نیازمند بیرجندی یکی دیگر از برنامه‌های آستان قدس در خراسان‌جنوبی است.
سلم‌آبادی یادآور شد: همچنین ۴۸ مورد کمک به سادات مبتلا به بیماری صعب العلاج و اعطای هشت هزار مورد لوازم التحریر به دانش‌آموزان نیازمند داشته‌ایم.
   
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار مذهبي”