كي جواب اين سوال منو ميدونه؟

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 21 بار
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

Re: كي جواب اين سوال منو ميدونه؟

پست توسط بهشتي »

با سلام
از لطف دوستان ممنون
شايد بهتر باشه جريان را كامل تر واستون بگم.
وقتي كه من رفتم وضوخونه 8-9 نفري اونجا بودند. من چادرم (چادر مشكي) را آويزون جالباسي كردم و رفتم وضو گرفتم ، وقتي رفتم سر جالباسي ديدم فقط سه تا چادر مونده و غير از من سه نفر ديگه هم توي وضوخونه هستند. از سه نفر خواستم بياند چادرشونو بردارند ، يه نفر كه اصلا چادري نبود ، دو نفر ديگه هم چادرشون را برداشتند و خلاصه من موندم و يه چادر . مطمئن بودم كه چادر من جابجا شده چون قطعا يه خانم چادري چادرشو فراموش نمي كنه كه فكر كنم شايد چادرم دزديده شده يا با چادر كسي ديگه مواجهم. يه كم صبر كردم ديدم خبري نشد مطمئن شدم كه طرف هنوز متوجه نشده چادرش عوض شده همون موقع يه اطلاعيه نوشتم كه امروز سه شنبه مورخ ... چادر من كه با يك دوخت سفيد روي درز وسطش نشان شده جابجا شده و شماره تلفنم را هم پايينش نوشتم و اطلاعيه را چسبوندم به در خروجي مسجد. اما خبري نشد.
در ضمن بايد بگم مرجع تقليد من آقاي لنكراني هستند.
و البته اگه شما مطمئن به من بگيد كه بايد بيخيال اين چادر بشم و اون را صدقه بدم حتما اين كار را انجام ميدم اما انتظار دارم جوابي كه ميديد قطعي باشه.
Bronze
Bronze
سپاس‌های ارسالی: 303 بار
سپاس‌های دریافتی: 794 بار

Re: كي جواب اين سوال منو ميدونه؟

پست توسط amoonaser »

رب الحسين عليه  

بر  

فكر مي كنم كه استفتاء زیر بتواند جوابگوی شما باشد .... 

الله العظمی شیخ حسین وحید خراسانی در " منهاج الصالحین " ج 3 مساله 681 چنین می فرمایند ( که جواب استفتاء است ) : 

سوال 524 : 
 شخصي کفش ما را در جلسه‌اي عمومي پوشيده و کفش خودش را جاگذاشته و او را پيدا نکرده‌ايم آيا مي‌توانيم متقابلاً کفش او را بپوشيم؟ 

جواب : 
 اگر بدانيم که آن شخص عمداً اين کار را انجام داده، مي‌توانيم از باب تقاصّ متقابلاً کفش او را بپوشيم و در اين صورت اگر قيمت کفش او گران‌تر از کفش ما باشد، در فرض مذکور که دسترسي به مالک آن نداريم، بايد قيمت مقدار زائد را از طرف او به فقير صدقه بدهيم. و اگر ندانيم که عمداً چنين کاري نموده، اگر علم به رضايت او داشته باشيم جايز است در کفش او تصرّف نموده و آن را بپوشيم، ولي اگر علم به رضايت او نداشته باشيم کفش او حکم مجهول المالک پيدا مي‌کند و بايد از مالک آن جستجو نماييم واگر از پيدا کردن او مأيوس شديم واجب است آن را از طرف او صدقه بدهيم و احتياط واجب اين است که براي صدقه دادن از حاکم شرع اذن بگيريم

[External Link Removed for Guests]

است مفید بیفتد. 

[SIZE=200]  علی  

جدا شده از خدا

جدا شده از رسول

جدا شده از کتاب

[COLOR=Blue]هر که ز حیدر جداست

ارسال پست

بازگشت به “ساير احکام”