يه دوست خوب دارم اگه بدونين چقدر دوستش دارم :)

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 218 بار
سپاس‌های دریافتی: 311 بار

پيامهاي سه گانه ي خداوند

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام دوستان---------ممنون از حضورتون و نظراتتون ------- جسارتا عنايت داشته باشين كه بنده نوشته ام ( يك دوست خوب) و ننوشته ام (بهترين دوست من ).مخلوقات خداي مهربان به طور غير مستقيم , پيامهاي خداوند رو به انسانهاي بيدار دل منتقل ميكنه .----- اين پيامها سه دسته هست : هشدار دهنده . بشارت دهنده و هدايت كننده . مثال : به يك رودخانه ي پهناور و عميق نگاه كنين به يك رود كوچيك و كم عمق و كم عرض هم نگاه كنين . يكي از پيامهاي هدايت كنندشون اينه : رودخانه هر چي پر آب تر و پهناور تر و عميق تر هست , آرام تر و كم سر و صدا تر هست .:D پيامش اينه : انسان هر چي دانا تر و بصيرتش و عقلش بيشتر باشيد , آرام تر و متواضع تر و كم سر و صدا تر هست .:D آينه هم همينجوره . جلوش وايسين و با دقت به كارهايي كه انجام ميده بيانديشين ببينين چطور كوهي از اطلاعات رو با زبان خاص خودش به شما منتقل ميكنه . در حقيقت همه ي مخلوقات خداوند حرف ميزنند . آيه شريفه ي ( أنطقنا الله الذي أنطق كل شيء ) يادتون هست . ( ما را خداوندي كه همه چيز را به حرف آورده , به حرف آورده ) :D يا پيام زمين در مورد تواضع : سر بزير باش اگر طالب فيضي هرگز نخورد آب زميني كه بلند است .:D راستي يكي ديگه از مزاياي آينه : عيب ما رو همونطور كه هست نشون ميده . نه بزرگش ميكنه نه كوچك . :D اي كاش مردم روش صحيح نصيحت و امر به معروف و نهي از منكر رو ازش ياد بگيرند . يا پيام گلوله برفي !!!! كه هر چي بيشتر ميپيچونيمش ( ميغلتونيمش ) بزرگ تر ميشه درست مثل دروغ !!! :D يا پيام رعد كه صداش همه رو ميترسونه اما با زبان خودش داره پيام ميده كه : خدا ميخواد رحمتش رو نازل كنه اما ببينين چه هيبتي داره و چطور همه ميترسند . واي اگر بخواد عذابش رو نازل كنه . هر روز كه از خواب بيدار ميشيم تا وقتي كه برگرديم بخوابيم و حتي در خواب , پيامهاي سه گانه ي خداوند بي وقفه به همه ارسال ميشه . قرآن , نصيحت مردم , رفتار مردم , سرنوشت مردم , طبيعت و غيره همه مسنجرهاي خداوند متعال هستند . آينه هم يكي از اونهاست :D .
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 48 بار

Re: يه دوست خوب دارم اگه بدونين چقدر دوستش دارم :)

پست توسط paresabz »

سلام محمد آقا . احوال شما . امین هستم
داستان کو تاه و زیبایی بود . من که شخصا ایرادی در داستان ندیدم . البته بگم پست اول من به این نیت بود که اولش فکر کردم در رابطه با خداست . بعد از اینکه دیدم اصلا سناریوی داستان یک چیز دیگست گفتم یادی از خدا هم بکنیم .

جسارتا عنايت داشته باشين كه بنده نوشته ام ( يك دوست خوب) و ننوشته ام (بهترين دوست من ).

من با شما موافقم.

زنده باشید جوانمرد . امیدوارم جوان های پویا و پاکی مثل شما الگوی برای من باشد..عزیز خدایی . عزیز خدایی
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 218 بار
سپاس‌های دریافتی: 311 بار

Re: يه دوست خوب دارم اگه بدونين چقدر دوستش دارم :)

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

ممنون دوست عزيز . همه ي ما براي هم الگو هستيم إن شاء الله . المؤمن مرآة المؤمن. مومن آينه ي مومن است . ميدونين چرا ميگن مومن آينه ي مومن است ؟ علتش همون صفات زيباي آينه هست كه ذكر شد :D
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

ارسال پست

بازگشت به “اخـلاق”