یکی از روش های عجیب وهابیت در تلاوت قرآن کریم

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Iron
Iron
محل اقامت: ای کاش نجف
سپاس‌های ارسالی: 190 بار
سپاس‌های دریافتی: 385 بار
تماس:

یکی از روش های عجیب وهابیت در تلاوت قرآن کریم

پست توسط mamashli110 »

در این عکس همان طور که مشاهده می کنید یک فرد وهابی در مسجد النبی (ص) در مدینه منوره روی زمین دراز کشیده و به اصطلاح لم داده و قرآن را در دست گرفته و در حال تلاوت آن است، و گویا دین مبین اسلام هیچ آدابی برای تلاوت آیات قرآن کریم به پیروان خود نیاموخته است.

به گزارش شیعه آنلاین، آیات مختلف قرآن کریم و احادیث متعددی در کتب حدیث اهل سنت و شیعه وجود دارد که بر احترام گذاشتن و ارج نهادن قرآن کریم به عنوان مقدس ترین کتاب نزد مسلمانان توصیه و تأکید کرده است.

اهل سنت و به ویژه وهابیت از اعتقاد به حدیث مشهور غدیر "إنی تارک فیکم الثقلین کتاب الله و عترتي ..." که به فرموده پیامبر اسلام (ص) راه حق و نجات دهنده هر مسلمانی به شمار می رود، محروم هستند بر همین اساس همواره به گونه ای رفتار می کنند که بیش از مسلمانان دیگر فرقه ها و مذاهب اسلامی به قرآن کریم احترام می گذارند و آن را ارج می نهد و خود را نزدیک تر به قرآن و مأنوس تر به این کتاب الهی نشان می دهند.

اکنون این پرسش مطرح می شود که در صورت صحت این ادعا آیا بی احترامی به قرآن کریم عملی مباح خواهد بود؟! به گونه ای که بسیاری از این وهابیون و غیره که به اصطلاح خود را دوست و نزدیک به قرآن می دانند طوری با این کتاب مقدس رفتار و برخورد می کنند که به بی احترام آن منجر می شود.

نمونه ای از این بی احترامی در تصویر این خبر مشاهده می شود. در این عکس همان طور که مشاهده می کنید یک فرد وهابی در مسجد النبی (ص) در مدینه منوره روی زمین دراز کشیده و به اصطلاح لم داده و قرآن را در دست گرفته و در حال تلاوت آن است، و گویا دین مبین اسلام هیچ آدابی برای تلاوت آیات قرآن کریم به پیروان خود نیاموخته است.

تصویر 
پيامبر(ص) به على(ع) فرمود:
«انت منى بمنزلة هارون من موسى الا انه لا نبى بعدى؛ ».
« تو نسبت به من، به منزله هارون از موسى هستى جز اين‌كه بعد از من پيامبرى نيست».

أللَّهُمَّ العَـن صَنَمي قُرَیشٍ وَجِبتَیهَا وَ طاغُـوتَیها وَ إفکَـیها وابنَـتَیهِمَا اللَّذَینِ خالَفا أمرَکَ وَ أنکَرا وَحـیَکَ

تصویر

[External Link Removed for Guests]
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 218 بار
سپاس‌های دریافتی: 311 بار

Re: یکی از روش های عجیب وهابیت در تلاوت قرآن کریم

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام علیکم
:D

توضیح : مطلبی که در این تاپیک مینویسم فقط و فقط برای اطاعت از دستور خداوند متعال برای چنگ زدنِ همه ی مسلمانان به ریسمان الهی و اتحاد و متفرق نشدن هست .

بسم الله الرحمن الرحیم

وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِيعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ

و همگى به ريسمان خدا [= قرآن و اسلام‏، و هرگونه وسيله وحدت‏]، چنگ زنيد ، و پراكنده نشويد

إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَيْنَ أَخَوَيْكُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ

مؤمنان برادر يكديگرند؛ پس دو برادر خود را صلح و آشتى دهيد و تقواى الهى پيشه كنيد، باشد كه مشمول رحمت او شويد
==================================================

در استفتائی که از محضر مقام معظم رهبری (حفظه الله) شده است، پرسیده اند:

- سؤال: خوابیده قرآن خواندن چه حكمى دارد؟

- پاسخ: احترام قرآن لازم است و در آداب قرآن گفته‏اند با طهارت و رو به قبله و با ادب و با آرامش و تفكر در معانى آن قرائت شود. البته در موقع خواب خواندن قرآن از حفظ در حال خوابیده اشكال ندارد.

همچنین در استفتائات آیت الله بهجت (حفظه الله) چنین آمده است:

- سوال: خوابیده قرآن خواندن، چه حكمى دارد؟

- پاسخ: اگر فقط خواندن قرآن باشد، اشكال ندارد.

خلاصه اینکه ملاک این است حالتی نباشد که بی احترامی به قرآن تلقی بشود .تشخیص این به عهده خود شخص است.

مثلا : فرض کنید کارگری که در صحافی دارد قرآن رو آماده می کند، باید روی جلد ضربه بزنه، احتمالا زیر فشار پرس قرار بدهد و... در حالیکه هیچ کدام از اینها بی احترامی نیست.

=============================================

در سایتهای مسلمانان اهل تسنن هم جستجو کردم چیزی جز این ندیدم

=========================================
بسم الله الرحمن الرحیم
الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُوْلَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُوْلَئِكَ هُمْ أُوْلُوا الْأَلْبَابِ

كسانى كه سخنان را مى‏شنوند و از نيكوترين آنها پيروى مى‏كنند؛ آنان كسانى هستند كه خدا هدايتشان كرده‏، و آنها همان خردمندانند.

صدق الله العلی العظیم
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Iron
Iron
تماس:

پست توسط mamashli110 »

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته شده:سلام علیکم
:D

توضیح : مطلبی که در این تاپیک مینویسم فقط و فقط برای اطاعت از دستور خداوند متعال برای چنگ زدنِ همه ی مسلمانان به ریسمان الهی و اتحاد و متفرق نشدن هست .

بسم الله الرحمن الرحیم

وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِيعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ

و همگى به ريسمان خدا [= قرآن و اسلام‏، و هرگونه وسيله وحدت‏]، چنگ زنيد ، و پراكنده نشويد

إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَيْنَ أَخَوَيْكُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ

مؤمنان برادر يكديگرند؛ پس دو برادر خود را صلح و آشتى دهيد و تقواى الهى پيشه كنيد، باشد كه مشمول رحمت او شويد

بسم الله الجبار

علي صراط المسقيم

سلام آقاي محمد آسماني عزيز شرمنده رک مي گويم تصویر

دليل چند تا کار شما را اصلا متوجه نمي شم ؟

1- از کي تا به حال وهابيت لعنت الله جزء مسلمانان شده اند؟ که شما فرموديد ... اتحاد و متفرق نشدن است . ؟

2- دليل آوردن اين آيه قران مؤمنان برادر يكديگرند؛ البته اگه وهابيت مومن تصویرباشند با من که برادر نيستند شما رو نمي دونم ؟

اين ها رو جواب بدين بد به شما بگويم ؟

أللَّهُمَّ العَـن صَنَمي قُرَیشٍ وَجِبتَیهَا وَ طاغُـوتَیها وَ إفکَـیها وابنَـتَیهِمَا اللَّذَینِ خالَفا أمرَکَ وَ أنکَرا وَحـیَکَ

تصویر

Advance Member
Advance Member

اگر توان خاموش كردن آتش اختلاف را نداريم حداقل هيزم نريزيم ر

سلام
تصویر
دوست عزيز در گمراهي و اشتباهات وهابيها شكي نيست .اما آنها هم انسان هستند و مثل من و شما چشم و گوش دارند و ميشه باهاشون حرف زد و گفتگو كرد و نتيجه گرفت .

بنده باهاشون گفتگو كردم و كار به جايي رسيد كه اشك در چشمانشان جمع شد .با توپ پر و حالت خصمانه و براي ملامت و سرزنش اومدند براي گفتگو اما با سلام و صلوات و لبخند رفتند به لطف خدا .من نه حديث گفتم براشون نه چيزي از روحانيون و نه حرفي از خودم . هر چه گفتم آيات قدرتمند قرآن مجيد بود .
تصویر

گمراهي شديد وهابيت دليل بر اين نميشه كه با كوبيدنشون بخوايم باهاشون مقالبه كنيم

حتي پيامبر ص هم قدرت هدايت مردم را بي اجازه ي خداوند نداشت . و در حقيقت تنها خداست كه هدايت ميكند و پيامبران فقط مامور ابلاغ پيامهاي خداوند به مردم بودند و هشدار دهنده و بشارت دهنده .

لَّيْسَ [COLOR=#000000]عَلَيْكَ هُدَاهُمْ  وَلَـكِنَّ اللّهَ يَهْدِي مَن يَشَاء

هدایتشان بر عهده ی تو نیست بلکه خداوند هر که را که بخواهد هدایت میکند .

داستان حضرت موسي ع چوپان گمراه در ادبيات خودمون يادتون هست ؟ همون چوپاني كه ميگفت خدايا كجايي تا دستت را ببوسم و پايت را ماساژ بدم و غيره . حضرت موسي طردش كرد اما خدا راضي نشد برعكس به موسي ع فرمود كار خطايي كردي

من تاثير سخن نافذ و منطقي و مودبانه كه از دل بر آيد را بر ديگران بارها به چشم خود ديده ام .

سالها پيش اينجا حرفي از خيلي چيزها نبود اما حالا به لطف خدا در برنامه هاي ديني تلوزيون و راديو از حسنين ع ( انام حسين و امام حسن ع ) سخن گفتت ميشه . سخن از تلاش براي تعطيل رسمي عاشورا هست و خيلي چيزهاي ديگه .

يا مسيحياني كه در كانالهاي ماهواره اي براي مسيحيت تبليغ ميكردند اما به لطف خدا گفتگو با اونها تاثير داشت تا حدي كه بعضياشون از اون برنامه ها كناگيري كردند

حكم خواندن قرآن در حالت دراز كش كاملا مشخصه . حالا انصاف هست كه ما به خاطر انحراف شديدشون از دين , چيزي رو مطرح كنيم كه همه ي مراجع تقليد عقيده دارند اشكالي ندارد اگر منظور بي احترامي نباشد ؟

حرف بنده ي مخلص اينه كه اگر توان خاموش كردن آتش اختلاف رو نداريم , حد اقل بنزين روش نريزيم .
تصویر
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Iron
Iron
تماس:

پست توسط mamashli110 »

به نام سلام

تصویر

اما آداب ظاهريه آن، آن است که: با وضو باشد.و به طريق ادب، با سکون و وقارنشسته باشد، يا ايستاده رو به قبله و سر پيش افکنده و تکيه نزده و چهار زانو ننشسته‏باشد، و پاى خود را نکشيده باشد.بلکه مانند کسى باشد که: در نزد جليل الشان‏مى‏نشيند، يا مى‏ايستد.و شمرده و به تانى بخواند

کتاب معراج السعاده  
  است مسائل شما : اما این احکام ما است نه وهابیت ! 2- احکام خوابیدن در مسجد چه ؟ 

- یکی از دوستان من به مکه مشرف شد در یک دست آن کفش های آن بود که در کیسه ای قرار داشت و در دست دیگر قرآن و می گفت ناگهان یه  

لعنت الله آمد و قرآن را از دست من چنگ زد ! و من با تعجب به او نگاه می کردم تا این که یکی از همراهان او به او گفت که کفش ها رو بگذار زمین تا  

را به شما بدهد ؟!! و گفت : من این کار را انجام دادم و اون وهابی قرآن را به من پس داد  

پس شما خود قضاوت کنید ....  

تصویر

Administrator
Administrator
سپاس‌های ارسالی: 10691 بار
سپاس‌های دریافتی: 5476 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

,

به لطف خدا .من نه حديث گفتم براشون نه چيزي از روحانيون و نه حرفي از خودم . هر چه گفتم آيات قدرتمند قرآن مجيد بود .

البته امیدوارم منظورتون بی نیازی ما از احایث نبوده باشه و فقط برای اینکه اون حرفتون رو قبول کنه از قرآن بهش گفتید !

چون حدیث ثقلین ان شاالله یادمون هست که این دو یادگار لن یفترقا .

و همچنین عارض بشم خدمتتون که منظور از مومنین شیعیان و وهابیت نیستند !! حرفهای خنده دار نزنید لطفا

مومن فقط به کسی اطلاق میشه که ولایت امیرالمومنین علیه السلام را قبول داشته باشه.

احترام قرآن لازم است و در آداب قرآن گفته‏اند با طهارت و رو به قبله و با ادب و با آرامش و تفكر در معانى آن قرائت شود. البته در موقع خواب خواندن قرآن از حفظ در حال خوابیده اشكال ندارد.

و اینکه من از این صحبت معنای جایز بودن خوابیده قرآن خودندن را نمیفهمم شما میفهمید ؟

دراخر هم اشاره کردند که اگر خوابیده بصورت حفظ بخواند مثلا ما شب میخوابیم ایة الکرسی و 4 قل را میخوانیم از حفظ نه اینکه قران دست بگیرد و در مسجد

بصورت درازکش بخواند.

ضمناً ایت الله بهجت هم فرمودند اگر صرف قرآن خواندن باشه این قید خیلی محدوده را تنگ میکند و به این راحتی حکم اباحه استنباط نمیشود.

داستان حضرت موسي ع چوپان گمراه در ادبيات خودمون يادتون هست ؟ همون چوپاني كه ميگفت خدايا كجايي تا دستت را ببوسم و پايت را ماساژ بدم و غيره . حضرت موسي طردش كرد اما خدا راضي نشد برعكس به موسي ع فرمود كار خطايي كردي

این داستان هم فقط شعری هست زاییده خیال مولوی نه یک روایت و حدیث با سند !!

چيزي رو مطرح كنيم كه همه ي مراجع تقليد عقيده دارند اشكالي ندارد

همه مراجع ؟!!!

و در آخر توصیه میکنم کمی اینوری تر به قضیه نگاه کنید و همه چیز و همه کس را گل و بلبل نپندارید.

یاد قبور مخروبه ائمه علیهم السلام بیفتید اونوقت کمی دیدتون رو عوض میکنید.

چند روز پیش یک روحانی ایرانی را به جرم گرفت کفش در دستش زندان کردند در عربستان و کلی شلاق و شکنجه ...

یا رب فرج امام ما را برسان
Advance Member
Advance Member

دوستِ خوبم , خدمتتون عرض کنم که شما از آداب و تقالید ملتهایِ دنیا اگر مطلع بشین بسیاری از سوء تفاهمها بر طرف میشه .
تصویر
در ایران اگر شما برید به یک مهمانی رسمی اما جوراب پاتون نباشه , این نوعی بی احترامی و پایین بودنِ کلاس تلقی میشه .

در حالیکه در اینجا کاملا عادی هست و کمتر کسی جوراب میپوشه !!!

در فلیپین اگر شما سرفه کردین باید حتما معدرت خواهی کنین وگرنه بی ادبی تلقی میشه

در بعضی از کشورهای دنیا , حَدَثِ اصغر ! در یک جمع , درست مثل سرفه کردن هست !!!!

تصویر

در ایران و کشورهای عربی برای توهین به یک نفر بهش میگن سگ یا پدر سگ اما همون سگ در امریکا جزئی از اعضای خانوادست !!!! و حتی به مقام و منزلتی میرسه گاهی که خود اعضای خانواده نمیرسند !!!!

در بسیاری از کشورهای عربی ( 99%) وقتی میخواین اسم کفش و دمپایی رو بیارین باید اول بگین بلانسبت یا بگین معذرت میخوام وگرنه بی ادبی هست .

و بزرگترین بی احترامی به یک شخص این هست که تهِ کفشتون رو به طرفش بگیرین موقعِ نشستن و از اون بدتر با کفش زدن هست که بزررررگترین توهین و بی احترامی هست .

واسه همینه که اون بنده خدا که بوش رو با کفش زد قهرمان شد چون بزرگترین توهین رو به رئیس جمهور ایالات متحده ی امریکا کرد .

در دنیایِ عربی , این بزرگترین خفت هست که کسی رو با کفش بزنند

ما در فارسی میگیم حقم رو ازت میگیرم پدرت رو هم در میارم . عربها میگن : حقم رو ازت میگیرم با کفش هم می زنمت !!!!

اینجا وقتی مردها با هم دعواشون میشه , اگر کار بیخ پیدا کنه , کفشهاشون رو در میارند و همدیگر رو با کفشهاشون میزنند که بزرگترین توهین به حساب میاد .

در دنیای عربها کفش رو با قرآن به دست گرفتن اهانت بزرگی محسوب میشه به قرآن البته اون طرف باید با خوشرویی بهش این مطلب رو میگفته نه با اون وضع که شما گفتین .

من اینجا به یه مصری گفتم سلیقه نداری , قهر کرد رفت و چند روز با من حرف نمیزد بعداً فهمیدم که سلیقه نداری ( ما عندک ذوق ) به عربی مثلِ شعور نداری به فارسی هست !!!!!

باور کنین دوستان وقتی با ملتهای دیگه بی واسطه و مستقیماً ارتباط داشته باشین , نگرشتون نسبت به خیلی چیزها عوض میشه

تصویر

البته بسیاری از این آداب و تقالید در معیارِ الهی خطا هست اما اون ملت بر اساس همون آداب و تقالید عکس العمل نشون میدند .

مردم دنیا همه انسان هستند و ما مسلمانان که ادعا میکنیم برترین دینِ الهی رو داریم باید در برخورد با مردمِ ملتهایِ دیگه این رو در عمل به اثبات برسونیم . اونوقت ببینید چطور جذب میشن

تصویر

من به یک چینیِ بی خدا که گفت خدا رو به من نشون بده تا بهش ایمان بیارم فقط با لبخند گفتم : ما آسمونِ آبی رو میبینیم اما میدونیم وجود نداره و خدا رو نمیبینیم اما میدونیم وجود داره فقط از رویِ آثار وجودش درست مثل امواج رادیویی که نمی بینیمش اما به خاطرِ آثارش شکی نداریم که وجود داره . اون بنده خدا سرش رو به نشانه ی تصدیق تکان داد و تشکر کرد .

================================================

یا حق
تصویر

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 134 بار
سپاس‌های دریافتی: 32 بار

پست توسط mohhammad$adeq »

سلام
اگر اون بنده خدا حدیث نیاوردنو لطف خدا میدونه بایدم وهابی داداش شه و با برادران(!) اهل سنت هم

برادر.الغرض بر آن قومی که زهرا(سلام الله علیها)کرده لعنت ...

قیمه کل امری ما یحسنه(قیمت هر کس آن است که نیکو میداردش).وانسان با محبوبش محشور میشود
.
.
.انتظار فرج

Administrator
Administrator
سپاس‌های ارسالی: 10691 بار
سپاس‌های دریافتی: 5476 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

,

دوست عزیز پست قبلی شما تقریباً هیچ ربطی به بحث و سوالات بنده نداشت.

دو ادعا مطرح فرمودید که بنده رد کردم و جواب ندادید :

یکی اینکه انما المومنون اخوه را شامل وهابی ها هم قرار دادید !!

دو اینکه گفتید همه مراجعه میگویند اشکالی نداره دو شاهد مثال اوردید که هر دو هم مخدوش بود و دلیلش عرض شد.

موفق باشید
Advance Member
Advance Member

Mohsen1001 نوشته شده:MOHAMMAD_ASEMOONI, دوست عزیز پست قبلی شما تقریباً هیچ ربطی به بحث و سوالات بنده نداشت.دو ادعا مطرح فرمودید که بنده رد کردم و جواب ندادید :یکی اینکه انما المومنون اخوه را شامل وهابی ها هم قرار دادید !!دو اینکه گفتید همه مراجعه میگویند اشکالی نداره دو شاهد مثال اوردید که هر دو هم مخدوش بود و دلیلش عرض شد.موفق باشید
وعليكم السلام ورحمة الله وبركاته :D چشم جوابتون رو به زودي ميفرستم . اما تا اون وقت به اين دو سوال فكر كنين و جواب مناسبي براشون پيدا كنين : اگر همه ي وهابيها رو بيارند ايران , شما چكار ميكنين باهاشون ؟ از دوستان ديگر هم ميپرسم اين سوال رو. سوال دوم :به بنظ شما چرا وزارت آموزش و پرورش قصه ی موسی ع و شبان رو در کتابهای درسی نوشته ؟ :D

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

ارسال پست

بازگشت به “وهابیت”