ديدگاه امام زمان عليه السلام در شعاير حسيني چگونه است؟

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Iron
Iron
محل اقامت: ای کاش نجف
سپاس‌های ارسالی: 190 بار
سپاس‌های دریافتی: 385 بار
تماس:

پست توسط mamashli110 »

بسم الله الرحمن الرحیم  ولایت علی بن ابی الطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی 
الف. طبق آيين جزايي حق قصاص براي بازمانده محفوظ است. امام مهدي عجل الله تعالي فرجه آخرين بازمانده عترت و وارث امام حسين عليه السلام مي باشند. او همان ولي دم و خون خواهي است که در قيام خود اين پرونده را مختوم مي سازد.
ب‌. در روايات نيز به اين نکته تأکيد شده است:
در دعاي ندبه: أين الطالب بدم المقتول بكربلاء
و نيز در توضيح آيه شريفه «وَ مَنْ قُتِلَ مَظْلُوماً فَقَدْ جَعَلْنا لِوَلِيِّهِ سُلْطاناً فَلا يُسْرِفْ فِي الْقَتْلِ إِنَّهُ كانَ مَنْصُوراً» (الاسراء-33) مظلوم کشته شده را امام حسين عليه السلام و ولي دم را امام زمان عجل الله تعالي فرجه گفته اند.
و در زيارت عاشورا:
- فَأَسْأَلُ اللَّهَ الَّذِي أَكْرَمَ مَقَامَكَ واَكرمَني بك أَنْ يَرْزُقَنِي طَلَبَ ثَارِكَ مَعَ إِمَامٍ مَنْصُورٍ مِنْ آلِ مُحَمَّدٍ صلي الله عليه وآله
- وَ أَنْ يَرْزُقَنِي طَلَبَ ثَارِي مَعَ إِمَامٍ مَهْدِيٍّ هديً ظَاهِرٍ نَاطِقٍ بالحق مِنْكُم‏
در اين دو فراز توفيق همراهي خونخواه امام حسين عليه السلام را مي خواهيم.
ج. اهتمام امام عصر ارواحنا فداه به عزاي جدشان را در گزارش زير مي توان يافت:
شاگرد علامه بحر العلوم نقل مي کند که استاد ما با وقار تمام ناظر عبور دسته عزاداري در کربلاي معلا بود که گروهي باديه­نشين بر سر و سينه زنان به حرم نزديک مي شدند که ناگهان استاد از خود بي خود گشت و به ميان دسته عزاداري رفت . و بعد در توضيح کار خود فرمود: مولا و سرورم را گريان و پريشان در ميان دسته ديدم.
د. از سويي بر مصائب حسيني مي گرييم و از ديگر سو مشتاق روز موعوديم.

منبع : khetabeghadir.com
پيامبر(ص) به على(ع) فرمود:
«انت منى بمنزلة هارون من موسى الا انه لا نبى بعدى؛ ».
« تو نسبت به من، به منزله هارون از موسى هستى جز اين‌كه بعد از من پيامبرى نيست».

أللَّهُمَّ العَـن صَنَمي قُرَیشٍ وَجِبتَیهَا وَ طاغُـوتَیها وَ إفکَـیها وابنَـتَیهِمَا اللَّذَینِ خالَفا أمرَکَ وَ أنکَرا وَحـیَکَ

تصویر

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “امام حسین‌ (علیه السّلام)”