عمر در چند نوبت بیت فاطمه‌علیهاالسّلام را به احراق تهدید نمو

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Iron
Iron
محل اقامت: ای کاش نجف
سپاس‌های ارسالی: 190 بار
سپاس‌های دریافتی: 385 بار
تماس:

عمر در چند نوبت بیت فاطمه‌علیهاالسّلام را به احراق تهدید نمو

پست توسط mamashli110 »

عمر در چند نوبت بیت فاطمه‌علیهاالسّلام را به احراق تهدید نمود؟ و این تهدید را در کدام نوبت عملی کرد؟
جواب: تهدید عمر به احراق بیت فاطمه‌علیهاالسّلام، در دو نوبت، واقع شده است:
- نوبت اوّل مربوط به «هجوم منجر به شکست تحصّن» می‌باشد که در این مرحله، حادثه آتش‌افروزی به وقوع نپیوست.
- نوبت دوم مربوط به «هجوم اصلی» می‌باشد که به تصریح منابع امامیّه، در این نوبت، حادثه آتش‌افروزی تحقّق یافته و درب خانه فاطمه‌علیهاالسّلام آتش گرفته است. [ر.ک: «و آتش زبانه می‌کشید» (تألیف: علی لبّاف)، مرکز فرهنگی انتشاراتی منیر]
بنابراین، دیدگاه شیعیان مبنی بر شعله‌ور شدن آتش بر درب خانه فاطمه‌علیهاالسّلام، تنها به حادثه «هجوم اصلی» اختصاص دارد که متأسّفانه در منابع اهل سنّت، به شدّت دستخوش حذف و تحریف گردیده است. [ر.ک: «حقایق پنهان» (تألیف: علی لبّاف، عدنان درخشان)، ص 26 ـ 29، مرکز فرهنگی انتشاراتی منیر]
در این‌جا، به یکی از نقل‌های اهل سنّت ـ که در این زمینه از صراحت بیشتری برخوردار است ـ اشاره می‌کنیم: بلاذری (متوفّای 279 هـ) در کتاب «انساب الأشراف» (جلد 1، صفحه 586، رقم 1184)، چاپ: مصر؛ نقل می‌کند:
أنَّ أبابَكْرٍ أرْسَلَ إلي عَلِيٍّ يُرِيدُ الْبَيْعَةَ، فَلَمْ يُبايِعْ. فَجاءَ عُمَرُ وَ مَعَهُ فَتيلَةٌ فَتَلَقَّتْهُ فاطِمَةُ عَلَي الْبابِ. فَقالَتْ فاطِمَةُ: یَابْنَ الْخَطّابِ! أتُراكَ مُحْرِقاً عَلَيَّ بابِي؟! قالَ: نَعَمْ...
ابوبكر سراغ علی فرستاد تا بيعت بگيرد و او بيعت نكرد.
عمر با آتش آمد و فاطمه او را بر آستانه درب ديد.
فاطمه فرمود: پسر خَطّاب! آيا تو دربِ خانه‌ام را به آتش می‌كشی؟
عمر گفت: آری...

کتابخانه مجازی فاطمیه
 تصویر 
پيامبر(ص) به على(ع) فرمود:
«انت منى بمنزلة هارون من موسى الا انه لا نبى بعدى؛ ».
« تو نسبت به من، به منزله هارون از موسى هستى جز اين‌كه بعد از من پيامبرى نيست».

أللَّهُمَّ العَـن صَنَمي قُرَیشٍ وَجِبتَیهَا وَ طاغُـوتَیها وَ إفکَـیها وابنَـتَیهِمَا اللَّذَینِ خالَفا أمرَکَ وَ أنکَرا وَحـیَکَ

تصویر

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “فاطمة الزهراء (سلام الله علیها)”