؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس دخترا چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مدیران انجمن: قهرمان علقمه, شورای نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
محل اقامت: Tehran
سپاس‌های ارسالی: 2377 بار
سپاس‌های دریافتی: 1893 بار

Re: ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس دخترا چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پست توسط [EHSAN] »

[COLOR=#000000]کار بر گرامی قهرمان علقمه 

آقا محسن میگن که واسطه یه جوری بگه که پسره نفهمه دختره ازش خوشش میاد
برای همین میگن واسطه بره به بابای پسره بگه

وگرنه اینجوری که ضایع هست!!

خب همه اینا گفته شد اما درمورد غریبه راه حلی پیشنهاد نداره کسی؟!
نابرده رنچ گنج بدست نمیاد تصویر
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 227 بار
سپاس‌های دریافتی: 79 بار

پست توسط منتظر313 »

السلام علیک یا صاحب الزمان(عج) تصویر

باسلام

هر چندمن در مورد آشنا به واسطه هم اعتماد و اعتقاد ندارم چون کسی که دلسوز باشه و حکم آدم خیر رو هم داشته باشه تا تقی به

توقی بخوره پته رو میریزه رو آب حالا اگه این وصلت هم سر نگرفته باشه که واویلاست تصویر

و اما غریبه،در موردغریبه که نباید حرفشو زد اصلا میدونید دخترا همون بهتر که بشینن و چشم به در بدوزن که الان یک خواستگاری میاد و با قربون صدقه که عروسم کجابودی که سالها دنبالت می گشتم ببر خونشون تصویر

دختر خانمها ببخشید قصد مزاح نداشتم ولی تا به حال که ما تو فامیل و در و همسایه اینجوری دیدیم و شنیدیم

تنها دعایی که میتونم بکنم اینه که خدایا به حق مولای نازنینمان حضرت حجت (عج)عاقبت همه جوونا رو ختم به خیر کن آمین تصویر

العجل یا مولای یا صاحب الزمان(عج) تصویر
Member
Member
محل اقامت: تهروون
سپاس‌های ارسالی: 105 بار
سپاس‌های دریافتی: 119 بار

پست توسط Baharnoor »

منتظر313 شما که برگشتی سر پله اول بحث اینه چه کنن دختر خانوما که اینجوری نشه؟؟؟؟ :-( :-?
بگفت از دل شدی عاشق به کنکور
بگفت از دل تو گویی و من از زور
بگفتا عشق کنکور بر تو چون است
بگفت از جان شیرینم فزون است
بگفتا گر کند مغز تو را ریش
بگفت مغزم بود این گونه از پیش
بگفت ار من بیارم رتبه ای ناب
بگفتا وه چه می بینی تو در خواب

التماس دعا تصویر
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 78 بار
سپاس‌های دریافتی: 166 بار

پست توسط paria »

سلام به همه دوستایه خوبم

من با نظر دوست خوبمون قهرمان علقمه موافقم. تویه این زمونه واقعا دیگه واسطه کارساز نیست . دخترا اگرم از کسی خوششون بیاد باید اینقدر صبر کنند تا شاید اون اقا پسر بیاد خواستگاری یا نه ؟؟؟ تازه به فرض هم که واسطه کارشو خوب انجام داده باشه و دختر با پسره مورد علاقش ازدواج بکنه از کجا معلوم که بعدا تویه زندگی ، اون اقا پسر به دختر منت نذاره ؟؟؟؟تصویر الان بیشتر دخترا فقط به خاطره اینکه ازدواج کنند تا به قول دوستون اسم ترشیده روشون نیاد با یکی که بهتره ازدواج می کنند چون واقعا نمی دونند که اگه به این اقا جواب رد بدن آیا بعد بازم خواستگار دارن یا نه ؟؟؟ ولی اقا پسرا خیالشون راحته که اگه اینجا جوابه رد گرفتن جایه دیگه میرن و .... تا ازدواج کنند و جالب این جاست که اگه 100 بارم برن خواستگاری هیچ حرف و حدیثی هم نیست ( البته با این حرفم نمیخوام به پسرا توهین کنم لطفا آقایون با خوندن این تایپیک ناراحت نشن من فقط نظر شخصیمو دادم)
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 7581 بار
سپاس‌های دریافتی: 6236 بار
تماس:

پست توسط مائده آسمانی »

به نام خدا

سلام علیکم

هر چی نظر دوستان رو میخونم حس میکنم که منظور حداقل منو متوجه نشدن .

خدمت شما عرض شد که به یک واسطه که شرایط یک معرف رو داشته باشه بگه . نه اینکه بره به خود پسر یا خانواده اش بگه .

بعد از کجا قرار هست که پسر یا خانواده اش بفهمن که منت بزارن ؟؟؟

وگرنه اصلا درست نیست که برن ابراز علاقه کنن . ما با این کار هم مخالفیم .

ولی خب شرایط فعلی جامعه ما هم مناسب نیست زیاد اینم نادیده نمیگیرم .

زمان رسول الله صلی الله علیه واله وسلم اگه دختری نیاز به همسر داشت میتونست خدمت حضرت برسه و مشکلش رو مطرح کنه .

یا اگه پدری دختری داشت که در سن ازدواج بود میتونست اینو مطرح کنه و بین مسلمین هم بد نبود .

[HIGHLIGHT=#ebf1dd]اما بازم تاکید میکنم نکته ای که گفته شد درمورد این مساله این بود که یکی از اشناها به عنوان معرف که امانتدار  

[HIGHLIGHT=#ebf1dd]باشه و مدبر باشه و آبروی دختر خانم هم حفظ بشه ، این دختر خانم رو معرفی کنه .  

موفق باشید . تصویر 
تصویر
Member
Member

پست توسط منتظر313 »

السلام علیک یا مولای یا صاحب الزمان(عج) تصویر

خدمت همه کاربران گرامی سلام و خسته نباشید عرض می کنم .

به نظرم پیدا کردن یک واسطه ی مطمئن هزار برابر مشکل تر از یک همسر مناسب هست. اونم الان که قحطی آدم خوبه .

بحث آدم مطمئن منتفی هست باید تو جامعه روی اعتقادات و فرهنگمون اونقدر کار بشه که این یک مسئله ی جا افتاده باشه که دخترا

هم به اندازه ی پسرا بتونن احساسشون رو بیان بکنن البته زمان زیادی برای این امر لازمه شاید نوه نتیجه هامون تونستن به این آرزوی اجدادشون برسن تصویر
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 34 بار
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

پست توسط ASEMOONI »

سلام خدمت همه کاربران گرامی
خدمت منتظر 313 عرض کنم که :
از قدیم شنیدیم که میگن* ارزش زن به حیای اونه * (مرد به غیرتش) حالا تازه ما بشینیم دعا کنیم که شرایطی فراهم شه که دخترا هم بتونن مثل پسرا احساساتشون رو ابراز کنن =8)
در مورد سوال خانم paria هم توضیحی که به نظرم میرسه اینه که
ما باید ببینیم که #دین رو زندگی میکنیم # یا میخواهیم # زندگیمون رو بر حسب دین کنیم# :shock: :shock: :shock:

صلوات
الهی !
حجاب ها از راه بردار و ما را به ما مگذار
Member
Member

پست توسط منتظر313 »

السلام علیک یا مولای یا صاحب الزمان(عج) تصویر

جناب ASEMOONI گرامی سلام

اولا: اظهار علاقه کردن و مطلع ساختن کسی رو از علاقه ی خود نسبت به او فکر نمی کنم نشانه ی بی حیایی یک دختر ویا به قول شما یک (زن) باشه تصویر درسته زن به با حیا بودنش یعنی یک زن کامل اما نباید ابراز کردن علاقه را (البته نه به صورت ناپخته )

نشانه ی بی حیایی دانست. واین مسئله ای است که باعث شده اکثر دختران به قول شما باحیا تن به ازدواجهایی بدهند
که بعدها منجر به شکست در زندگی مشترکشان شده. تصویر

دوما : تا جایی که من اطلاع دارم در اسلام این کار رو معصیت ندونسته اند

چه بسا ازدواجهایی که با پیشنهاد مستقیم دختر خانمها به ازدواجهای موفقی انجامیداند.

این رو هم اضافه بکنم که خود من به همه ی مسائل دینی اعتقاد کامل دارم ولی باید کمی هم واقع بینانه به بعضی مسائل نگاه

کنیم و این قدر موضوع را سخت نگیریم و به اسلام و دین ربط ندهیم تا کم میاریم میگیم اسلام گفته و این از دین ما خارج هست این

ظلم بزرگی درحق اسلام و دین و اعتقادات هست.

العجل یا مولای یا صاحب الزمان(عج)
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 34 بار

پست توسط ترنم سكوت »

سلام بر تمامي دوستان!

مثل اينكه خيلي خيلي دير رسيدم ولي خب...

اول اينكه خدمت جناب قهرمان علقمه عرض كنم اگه دخترا ترشيده مي شن تصویر پسرا هم بلــــــــــــــــــور مي بندن تصویر( يك - يك تصویر، بي حساب شديم)

مثل پسر عمه ي بنده كه 34 سالشه و بلور بسته هنوز زن نگرفته اولش نازكردن بود الان در تمناي يك همسره در به در!!!!!

اما واقعا دخترا گناه دارن ببينيد انتخابهارو :

دختر هم حق انتخاب داره پسر هم حق انتخاب داره اما انتخاب دختر خيلي محدوده

پسر "ميتونه" از بين تمامي دخترا انتخاب كنه اما دختر "بايد" از بين خواستگارهايي كه مياد انتخاب كنه

اينكه با واسطه گفته بشه ، نميشه آخه چه طور ممكنه اتفاق بيفته حالا واسطه ي خوب از كجا پيدا ميشه تازه اگر هم كسي به خانواده ي پسره بگه كه مثلافلان دختر خوبه از كجا معلوم خانواده ي پسره قبول كنن اگه فاميل باشن كه خودشون توجه ميكردن همچين دختري هست پس اگه توجه نكردن يعني اينكه به هم نميخورن حالا به قول دوستان غريبه ها چي؟

به نظر من دخترا بايد سعي كنن كسي رو (يعني هيچ پسري رو ) در ابتدا دوست نداشته باشن چون اگر يه دخترعاقلانه هم كسي رو دوست داشته باشه يه مشكلاتي بعدا براش پيش مياد
چون خدا زن را به گونه اي خلق كرد كه اگه كسي رو بخواد بعنوان همسر دوست داشته باشه فقط همونو دوست داره وبه هيچ پسر ديگه اي فكر نميكنه و به راحتي هم اين علاقه از بين نميره.... چون وقتي عقل تاييد كنه كم كم ازلحاظ ديگه هم تاييد ميشه

و خلاصه اينكه بيچاره دخترا...

حتي وقتي خواستگاري هم بياد از كجا معلوم اونوقتي دختره آمادگي ازدواج رو داره بيان!
از كجا معلوم اون بهترين خواستگارش باشه!
از كجا معلوم بعد ازون خواستگار بهتري نياد!
از كجا معلوم ....

حالا از همه ي اينها گذشته چه طور پسره رو بشناسه؟ فقط به تحقيق نميشه اكتفا كرد فقط به دو سه بار حضوري صحبت كردن نميشه اكتفا كردچه بسا تو همون صحبتها هم مسائل صادقانه بيان نميشه چون يكي از مشكلات بزرگ ما اينه كه هنوز خودمونو با همه ي خصوصياتمون خوب نشناختيم ومتاسفانه گاهي ناخودآگاه سعي ميكنيم اينجور موقع ها خودمونو بهتر ازوني كه هستيم نشون بديم...(برا هر دو طرف گفتم)
اين انتخاب براي دخترا مهمتره چون اونا اولين انتخابشون نسبت به پسرا حساستره... چون براي بار دوم خيلي چيزا تغيير ميكنه اما برا پسرا نه...

حالا نتيجه بگيرم؟

ننتيجه : با اين همه مشكل دخترا بي خيال ازدواج شن بهتره... بابا شوخي كردم چرا اينطوري نگاه ميكنيد تصویر

اللهم عجل لوليك الفرج
هر شب يتيم توست دل جمكراني ام

جانم به لب رسيده بيا يار جاني ام

سيدي غيبتك نفت رقادي وضيقت علي مهادي وابتزت راحة فوادي...

آقاي من!غيبت وپنهاني تو خواب ازديدگانم ربوده وبسترراحت ازمن برده وآسايش دل ازمن بريده...

يا مولاي يا صاحب الزمان! حاجتي رؤيتك و صحبتك... واستجب حاجتي
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 201 بار
سپاس‌های دریافتی: 27 بار

پست توسط شمیم الزهرا »

ما باید ببینیم که #دین رو زندگی میکنیم # یا میخواهیم # زندگیمون رو بر حسب دین کنیم# :

[PHP]

سلام دوستان نظرات جامع و خوبی ارائه دادین.

من که شخصا ممنونم و جا داره از همه به خصوص دوست

خوبمون asemooni به خاطر جمله ی زیباشون تشکر کنم.

به هرحال خداوند ناظر همه ی این مشکلات هست و بالاخره

اجر هم برای این سختی و سختیای دیگه که به جبر به خانما

تحمیل شده در نظر میگیرن.

اللهم عجل لولیک الفرج

[/PHP]
ارسال پست

بازگشت به “ازدواج و زناشویی”