؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس دخترا چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مدیران انجمن: قهرمان علقمه, شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 34 بار
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

Re: ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس دخترا چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پست توسط ASEMOONI »

با سلام خدمت همه عزیزان
ابتدا از منتظر 313 اگه ناخواسته جسارتی نسبت به اعتقاداتشون کردم عذر خواهی میکنم.
اگر گفتم که دخترا(زنها) باید ماخوذ به حیا باشند منظورم این نبود که دخترا احساساتشون رو بروز ندن بلکه طبع اونها خیلی احساسی تر نسبت به پسرهاست ولی فقط برای 1 نفر  (اما متاسفانه بعضی پسرا هستن قلبشون برا n نفر جا داره) وتا اون 1 نفر رو هم پیدا نکردن نباید خیلی احساسی بشن .(این رو با توجه به شرایطی که امروز متاسفانه توی جو دانشگاهها دیده میشه میگم
در ضمن یه مسلمون واقعی هیچ وقت از دنیا کم نمیاره که بخواد به اسلام گیر بده.

به خدمت دوستمون شمیم الزهرا بعد از تشکر از توجهشون عرض کنم که:
به نظرمن در این دنیا هیچ چیز به جبر به انسانها تحمیل نمیشه بلکه به فرموده خدا به پیامبر  (به زبان عامیانه): هر بلایی که سرمون میاد از اعمال خودمونه . 
اما خداوند ناظر بر همه مشکلات هست و در جای حق نشسته.

فکر کنم بحث رو از مسیرش منحرف کردم "" شرمنده

صلواتتصویر
الهی !
حجاب ها از راه بردار و ما را به ما مگذار
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 201 بار
سپاس‌های دریافتی: 27 بار

پست توسط شمیم الزهرا »

سلام به دوست عزیز asemooni

عذر میخوام که در لفافه صحبت کردم که باعث سوء تفاهم شد.

شرایط جسمانی خانما و آقایون رو خداوند بر اساس حکمتشون تعیین کردن و من حقیر درش دخل و تصرفی ندارم. مثل:زایمان...

و این شرایط جبره که به اندازه ی سر سوزنی به خاطر این سختیها در حق خانما ناعدالتی نمیشه چون بر اساس عدل خدا در اون

دنیا پاسخ داده میشه.

منظور از جبر این بود.

اللهم عجل لولیک الفرج
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 2 بار

پست توسط entezar_6014 »

paria نوشته شده:سلام به همگی
همه ی دوستای خوبم موضوعاتی را مطرح کردند در مورد ازدواج و سن ازدواج و پیامدهای تجرد و............. ولی به نظر من یک موضوع خیلی مهم انگار از یاد همه رفته تصویر اونم اینه که دخترا برای

ازدواج آزادیه پسرهارو ندارن. دخترا باید منتظر باشن تا انتخاب بشن حالا معلوم نیست از میان خواستگارهایی که دارن آیا واقعا شخص مناسبی توشون هست یا نه؟؟؟ تصویر البته من منظورم انتخاب

های آرمانی نیست منظورم کسیه که مناسب اون دختر باشه و بتونن با هم ازدواج کنن و خوشبخت بشن چون خوشبختی مهمترین چیزه ، پس یه دختر هیچ وقت زمان ازدواجش نمیتونه به میل خودش

باشه . ولی پسرا این مشکلاتشون کمتره چون به هر حال خیلی راحت تر میتونن برن خواستگاری . نظر شما چیه ؟؟؟؟؟؟؟تصویر

با سلام خدمت دوستان عزیز...تصویر

راستش من تازه واردم و تا بحال نه صحبتی و نه مطلبی ننوشتم. ولی در رابطه با این مسئله ای که این دوست عزیزمون مطرح فرمودند فقط خیلی کوتاه عرض کنم که واقعیت امر اینه که پیشنهاد ازدواج از طرف خانمها از نظر شرع مقدس هیچ اشکالی نداره، حالا درسته الآنه شاید عرف این مسئله رو نتونه بپذیره ولی باید اینو بدونیم که خیلی مسائل دیگه هم هست که مورد پسند عرف و شاید عموم جامعه نباشه ولی این دلیل بر این نمیشه که نباید صورت بگیره چون اصل شرع مقدس و سنت می باشد، و واقعا باید با اینگونه مسائل منصفانه تر برخورد کرد. و شاید اگر اینگونه مسائل مخصوصاً پیشنهاد ازدواج از طرف خانمها انجام میگرفت!، شاید خیلی مشکلات و ناهنجاری ها در جامعه صورت نمیگرفت.
و از طرفی این واقعاً حقی از حقوق یک خانم هستش که بتونه همسر و شریک زندگیه خودش رو خودش انتخاب کنه، و خواستار باشه و مطرح کنه، حالا با هر راه و روش، که برای افراد مختلف متفاوته،،، البته همۀ اینها باید با رعایت حد و حدودها و ظرفیتهای موجود انجام گیرد... تصویرتصویرتصویر

والسلام علیکم و رحمة الله........ مهـــــــــدی تصویرتصویرتصویر
Moderator
Moderator
سپاس‌های ارسالی: 782 بار
سپاس‌های دریافتی: 1346 بار

پست توسط MAYAPOWER »

به نام سلام
حضرت باری تعالی میفرمایند :و انکحوا ایامی منکم ...
اسوه حسنه و رحمه للعالمین حضرت رسالت پناه صل الله علیه وآله وسلم:النکاح و سنتی فمن رغبی عن سنتی فلیس منی(بی ربط نیست عرض میکنم)

یعنی روی سخن با ولی دختر و پسره یعنی بیشتر پدر و مادرا حواسشون باید باشه همونطور که بچه ها هست (جوونا =:( )
دوم اینکه موضوع بحث ابراز علاقه دختراست اما یه نکته جا افتاده عرض میکنم...

پسرا کلی نگرند و دخترا جزئی نگر
اگه جامعه رو بگیریم یه کوچه یه پسر اولویت بندی میکنه میگه مثلاً‌ ده تا دختر خوب برای ازدواج تو این کوچه هست حالا روی اولویت میره خواستگاری شد شد؛ نشد روم به دیوار نشد :o غرض پسرا کلی نگرن
حالا دختر خانوما یه پسر که میاد ور اندازش میکنن اینور بزن اونور بزن آنالیز تحلیل ... جزئی ترین ویِگیا رو تشخیص میدن تو صحبت یعنی اشکالی نداره که
دخترا منتظر میشن تا کسی بیاد اما فاجعه وقتی هست که چند تا خواستگار با هم بیان میدونین چی میشه
1-دختر خانوم هوایی میشه
2-دختر خانوم فکر میکنه الا و لابد باید یکی رو انتخاب کنه (البته احساس درونی هست)(به جون خودم ازدواج نکردم تازه پسرم هستما آقایون فکر بد نکنن :devil: )
3-گزینه ها ی انتخابی زیاد میشه چندین برابرش انتخاب سخت میشه حتی در شرایط یکسان خواستگارها(تحصیلی مالی و ...)
4-بعد از ازدواج با کوچکترین احساس خلل عاطفی میگه اگه با حسن مثلاً ازدواج کرده بودم فلان بود بیسار میشد با رضا مثلاً‌و .... اینا آفته برای دختر خانوما..
در پی تایید حرف مائده آسمانی که فرموده بودن واسطه بله واسطه با شرایط تامه عقلی نقلی (ما علی الرسول الا البلاغ المبین)باید کسی مثل مثلاً امام جماعت یا بزرگ فامیل باشه و...
و در جواب دوست عزیزمون : آزادی معنای نسبی داره برای پسرا "تمام جامعه آماری که دختر دم بخته توشه مجموعه انتخابیشون هست
ولی دختر خانوم ها اگه از طریق خواستگاری باشه " جامعه آماری پسرهای دارای شرایط ازدواج(و این خیلی مطمئن تره از انتخاب آقا پسرها هست و...)یعنی مجموعه خیلی کوچیک میشه ولی امنیتش و ... بالاتر میره استثنا هایی هم هست منکر نمیشم ...
در کل لازم نیست خدا اجری به گروهی بده به گروهی نده هرچه هست حقه دلیلی نداره موکول بشه بعد از این جهان (ولی از نظر روایی تا اونجایی که یادم هست حضرت رسالت پناه دختر ها رو برتر میدونن به خاطر صفای باطن و پاکی روح و...)
راستی ما پسرها خیلی ضمخت هستیم سی بیلیون خواستگاری هم بریم ککمون نمیگزه ولی دختر خانوما :vahshat: :vahshat: :vahshat: :vahshat:
:grin:
و اینکه جنس زن مهر ورزه باید موظبت کنه دوستش نیاد از مردی که واویلا =8) :devil: (مرد ها همشون مثل هم نیستند خوب و بد داره )
دلیل دارم مردا تا 4 زن میتونن(فرقی نداره محبت ان دختر هم درسته ) بگیرن چون امکانش میتونه باشه که تقسیم کنن قلبشون رو ولی خاکم به دهن بر عکسش نمیشه :negaran:

در ضمن با رعایت تمام شرایط واسطه گری هیچ اشکالی به وجود نخواهد آمد و الذین جاهدوا فینا ولنهدینهم سبلنا
چه جهادی بالاتر از ازدواج درست اونم بین دوتا انسان مومن؟
درسته که پسرا هم بلــــــــــــــــــور مي بندن ولی از نظر احساسی تعطیلن ضربه رو حی این سوسول بازیا ندارن (البته اکثرشون)"دو یک :glass:
راستی ازواج برای اوایل جوانی هست نه اواخر پیری^.^
در کل همیشه استثنا هایی هم هست ملاک خواستگاری بانوی قریش خدیجه کبری یه استثنای زیباست دختر خانوم ها روال طبیعی رو انتخاب کنن
برای آیندگانشون بهتره.
اما در نهایت کلام ذات باری تعالی فصل الخطاب هست
یه شیر پاک خورده ای از قرآن دلیل بیاره هممون رو کفایت میکنه بحث شیرینی هست این خواستگاری دخترا از پسرا
خودم یه مورد خودکشی شنیدم یه دختر خانوم تماس میگیره با همکلاسی دانشگاهش و بعد کلی سرخ و سفید شدن میگه که این ا اینا یعنی هواخواهتیم چاکترتیم عاشقتیم لاو ینگتیم :) :razz:
پسرم خورده شیشه داشته پخش میشه بعدش فوقع ما وقع
دخت خانومه هم یه نامه سوزناک خودکشی و اینا اشک و....
خوب آخر مجلسه چراغارو روشن کنین چند تا دعا کنیم -:]- :) :grin: :montazer:
اللهم الرزقنا زوجه الصالحه و الصالح :montazer: :montazer: :AA: :razz: :) =:( :-( :o :o

یا صاحب صبر
ادرکنی کل صبار شکور
یا بقیه الله عجل الله تعالی فرجه الشریف
 [External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests] 
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 34 بار

پست توسط ترنم سكوت »

با سلام
اول اينكه خدمت دوست گرامي (MAYAPOWER) عرض كنم كه كي گفته پسرا احساسي نيستند؟ يا با ضربه ي روحي مواجهه نمي شن؟ جالبه كه شما پسريد اما از ويژگيهاي خودتون مطلع نيستين!!!
خانوما احساسي اند آقايون هم تقريبا به اندازه ي خانوما احساساتي هستند اما با اين تفاوت خلق شدند كه خانوما احساساتشونو به راحتي بروز ميدن اما آقايون تو دارند! بيان نميكنند ولي از تغيير رفتارشون ميشه فهميد. (دو – دو) :-o :-?
اين تو روانشناسي ثابت شده من در درسي كه اين ترم پاس كردم خوندم البته رشته ام روانشناسي نيست بعنوان يه درس عمومي بود اما نكات جالبي ياد گرفتيم...
در مورد اينكه با ضربه ي روحي مواجه نمي شن هم موافق نيستم چون ديدم پسري رو كه با اين مشكل مواجه شد...
البته اغلب آقايون دور از جون خوبهـــــــاش قلبهاشون از طبقه هاي زيادي تشكيل شده كه شما شكسته نفسي فرمودين گفتين 4 تا جاداره ، 4 تا كه سهله 4000 تا هم جا داره(4تا عقد دائم 3996 تا هم صيغه) (سه – دو) :-o :-?
و شما مطمئن باشيد هيچ مردي نميتونه محبت رو بين 4 زن تقسيم كنه طوري كه هر 4تا راضي باشن فقط اماماي ما ميتونستند اينطور باشن. مرداي الان تو يه همسر هم موندن خيلي وقتها مي بينيم همون يه زن هم از شوهرش راضي نيست.. البته خيلي شوهرا هم از زنشون راضي نيستند چون طبق آماري كه گرفته شده از زنها و مرداي متاهل پرسيدند :
اگه برگردين به عقب آيا دوباره همين همسر و انتخاب ميكنيد؟
بالاي %80 خانوما و تقريبا %75 آقايون گفتند "نـــه" :vahshat:
اين آمار كمي نيست و نشون از نارضايتي طرفينه. بگذريم اما استاد ما كه يه استاد نسبتا معروفي اينجا هست خيلي آمارهاي جالبي تو كلاس ميگفت و همش هم ميگفت تو اين انتخاب خيلي دقت كنيم.
در ضمن شما پسرا تو شرايط دخترا نيستين كه بتونيد خيلي چيزهارو متوجه شيد پس اينقدر به راحتي نظر نديد اصلا هم اينطور نيست اگه دختري از پسر "نه" بشنوه با ضربه ي روحي مواجه شه مگر اينكه علاقه اي بوده باشه... الان هم ما تو خواستگاريها مي بينيم كه اول پدرومادر پسر ميرن خواستگاري يه سري صحبتها انجام ميشه بعدش كه خانواده ي دختر نسبتا نظر مثبتي داشتند اونوقت پسرودختر همديگر و ملاقات ميكنند اينجا ممكنه خيلي وقتها پسر دختر و قبول نكنه اما آيا دختر با ضربه ي روحي مواجه ميشه؟
يا برعكس ممكنه دختره نپسنده كه هر دو موردش خيلي عاديه...
بله اين درسته كه دخترا جزئي نگرند اما پسرا كلي نگر : اما خب اينم شايد يه مشكليه ولي دخترا بايد سعي كنن همه چيز رو در نظر بگيرن و در آخر كلي نگاه كنند وقتي جنبه هاي مثبت بيشتر بود چيزايي كه مورد قبولشون نيست هضمش كنند وگرنه هيچوقت نمي تونن يه پسر با تمام شرايط خوب پيدا كنن البته عكسش هم صادقه و هيچ دختري هم كامل نيست.
براي منظورم ازينكه هضم كنن و اينكه اگرجنبه هاي مثبت بيشتر ه همونو در نظر بگيرن ، يه مثال ميزنم يا يه آزمايشي كه تو روانشناسي ثابت شده :
شما تصور كنيد روبروتون يه ديواره كه سفيده سفيده و روش يه برگه ي مشكي زده ، شما يه ربع تا 20 دقيقه به اين برگه نگاه كنيد خيره بشيد نگاهتونو برنداريد فكر ميكنيد چه اتفاقي مي افته؟
پس از چند دقيقه كم كم برگه ي سياه در سفيديه ديوار محو ميشه يعني انگار فقط داريد ديوارو مي بينيد اين يعني اينكه اگه ما كلي ببينيم چند عيب محو ميشه ....
در ضمن اين فقط خانوما نيستن كه بعد از ازدواج ممكنه يه خواستگار ديگه رو به رخ بكشن بلكه آقايون هم ازين حرفها ميزنن كه اي كاش يه زن ديگه اي ميگرفتم كه اينجوري نبود...
ما نگفتيم كه اگه دختري با واسطه پيشنهاد ازدواج بده مشكلي داره بلكه ميگيم احتمالش خيلي كمه و تقريبا ممكن نيست چون واسطه ي خوب پيدا نميشه و مشكلاتي هم هست براي اينكه چه جوري اين پيشنهاد داده بشه تا آبروي دختر محفوظ بمونه... شما ميگيد توسط بزرگ فاميل يا امام جماعت اين پيشنهاد به خانواده ي پسر داده بشه اولا اين براي آشنا و فاميلاست دوما حالا كي به امام جماعت يا بزرگ فاميل بگه؟ سوما دختر كه هيچوقت به امام جماعت يا بزرگ فاميل نميتونه بگه تازه به پدرش هم نميتونه بگه ف درسته؟؟
چهارما پس اگه پسره غريبه باشه چي؟
خيلي حرف زدم شرمنده!! حرفهاتون حرف آور بود. :dast:
هر شب يتيم توست دل جمكراني ام

جانم به لب رسيده بيا يار جاني ام

سيدي غيبتك نفت رقادي وضيقت علي مهادي وابتزت راحة فوادي...

آقاي من!غيبت وپنهاني تو خواب ازديدگانم ربوده وبسترراحت ازمن برده وآسايش دل ازمن بريده...

يا مولاي يا صاحب الزمان! حاجتي رؤيتك و صحبتك... واستجب حاجتي
Moderator
Moderator

پست توسط MAYAPOWER »

با سلام

1 و علیکم السلام

اول اينكه خدمت دوست گرامي (MAYAPOWER) عرض كنم كه كي گفتهپسرا احساسي نيستند؟ يا با ضربه ي روحي مواجهه نمي شن؟ جالبه كه شما پسريداما از ويژگيهاي خودتون مطلع نيستين!!!
خانوما احساسي اند آقايون همتقريبا به اندازه ي خانوما احساساتي هستند اما با اين تفاوت خلق شدند كهخانوما احساساتشونو به راحتي بروز ميدن اما آقايون تو دارند! بيان نميكنندولي از تغيير رفتارشون ميشه فهميد. (دو – دو) تصویر تصویر

2
از نظر احساسی تعطیلن ضربه رو حی این سوسول بازیا ندارن (البته اکثرشون)نه همشون ولی خوب ناسلامتی مردیما
مفهمیم تومون چه خبره اونو برا شوخی بود دو یک بشیم تصویر

اينتو روانشناسي ثابت شده من در درسي كه اين ترم پاس كردم خوندم البته رشتهام روانشناسي نيست بعنوان يه درس عمومي بود اما نكات جالبي ياد گرفتيم...
در مورد اينكه با ضربه ي روحي مواجه نمي شن هم موافق نيستم چون ديدم پسري رو كه با اين مشكل مواجه شد...

3 منم موردای زیاد عشقی تو دوستام دارم یکیشون که خیلی فجیع بود تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر تصویر

البتهاغلب آقايون دور از جون خوبهـــــــاش قلبهاشون از طبقه هاي زيادي تشكيلشده كه شما شكسته نفسي فرمودين گفتين 4 تا جاداره ، 4 تا كه سهله 4000 تاهم جا داره(4تا عقد دائم 3996 تا هم صيغه) (سه – دو) تصویر تصویر
دلیل دارم مردا تا 4 زن میتونن(فرقی نداره محبت (ان) n دختر هم درسته )
(سه – سه) تصویر تصویر n>3996

وشما مطمئن باشيد هيچ مردي نميتونه محبت رو بين 4 زن تقسيم كنه طوري كه هر4تا راضي باشن فقط اماماي ما ميتونستند اينطور باشن. مرداي الان تو يههمسر هم موندن خيلي وقتها مي بينيم همون يه زن هم از شوهرش راضي نيست..البته خيلي شوهرا هم از زنشون راضي نيستند چون طبق آماري كه گرفته شده اززنها و مرداي متاهل پرسيدند :
اگه برگردين به عقب آيا دوباره همين همسر و انتخاب ميكنيد؟
بالاي %80 خانوما و تقريبا %75 آقايون گفتند "نـــه" تصویر
4 آمار جالبیه البته کجاش هم مهمه ولی با این همه تکون دهندس الان رو ویبره ام تصویر

اينآمار كمي نيست و نشون از نارضايتي طرفينه. بگذريم اما استاد ما كه يهاستاد نسبتا معروفي اينجا هست خيلي آمارهاي جالبي تو كلاس ميگفت و همش همميگفت تو اين انتخاب خيلي دقت كنيم.
در ضمن شما پسرا تو شرايط دخترانيستين كه بتونيد خيلي چيزهارو متوجه شيد پس اينقدر به راحتي نظر نديداصلا هم اينطور نيست اگه دختري از پسر "نه" بشنوه با ضربه ي روحي مواجه شهمگر اينكه علاقه اي بوده باشه... الان هم ما تو خواستگاريها مي بينيم كهاول پدرومادر پسر ميرن خواستگاري يه سري صحبتها انجام ميشه بعدش كهخانواده ي دختر نسبتا نظر مثبتي داشتند اونوقت پسرودختر همديگر و ملاقاتميكنند اينجا ممكنه خيلي وقتها پسر دختر و قبول نكنه اما آيا دختر با ضربهي روحي مواجه ميشه؟
يا برعكس ممكنه دختره نپسنده كه هر دو موردش خيلي عاديه...

5 درسته آره منم همینا رو گفتم دیگه تصویر نه ولش کن نمیخواد پست قبلی رو بخونید تصویرهینجا دور همیمتصویر تصویر

بلهاين درسته كه دخترا جزئي نگرند اما پسرا كلي نگر : اما خب اينم شايد يهمشكليه ولي دخترا بايد سعي كنن همه چيز رو در نظر بگيرن و در آخر كلي نگاهكنند وقتي جنبه هاي مثبت بيشتر بود چيزايي كه مورد قبولشون نيست هضمش كنندوگرنه هيچوقت نمي تونن يه پسر با تمام شرايط خوب پيدا كنن البته عكسش همصادقه و هيچ دختري هم كامل نيست.

پسر با تمام شرايط خوبتصویر

براي منظورم ازينكه هضم كنن و اينكهاگرجنبه هاي مثبت بيشتر ه همونو در نظر بگيرن ، يه مثال ميزنم يا يهآزمايشي كه تو روانشناسي ثابت شده :
شما تصور كنيد روبروتون يه ديوارهكه سفيده سفيده و روش يه برگه ي مشكي زده ، شما يه ربع تا 20 دقيقه به اينبرگه نگاه كنيد خيره بشيد نگاهتونو برنداريد فكر ميكنيد چه اتفاقي ميافته؟
پس از چند دقيقه كم كم برگه ي سياه در سفيديه ديوار محو ميشهيعني انگار فقط داريد ديوارو مي بينيد اين يعني اينكه اگه ما كليببينيم چند عيب محو ميشه ....

تصویر تصویر تصویر تصویر

در ضمن اين فقط خانوما نيستن كه بعد ازازدواج ممكنه يه خواستگار ديگه رو به رخ بكشن بلكه آقايون هم ازين حرفهاميزنن كه اي كاش يه زن ديگه اي ميگرفتم كه اينجوري نبود...

درسته خیلی هم به دور از جوون مردیه تصویر

ما نگفتيمكه اگه دختري با واسطه پيشنهاد ازدواج بده مشكلي داره بلكه ميگيم احتمالشخيلي كمه و تقريبا ممكن نيست چون واسطه ي خوب پيدا نميشه و مشكلاتي هم هستبراي اينكه چه جوري اين پيشنهاد داده بشه تا آبروي دختر محفوظ بمونه...شما ميگيد توسط بزرگ فاميل يا امام جماعت اين پيشنهاد به خانواده ي پسرداده بشه اولا اين براي آشنا و فاميلاست دوما حالا كي به امام جماعت يابزرگ فاميل بگه؟ سوما دختر كه هيچوقت به امام جماعت يا بزرگ فاميل نميتونهبگه تازه به پدرش هم نميتونه بگه ف درسته؟؟
چهارما پس اگه پسره غريبه باشه چي؟

اگه پسر غریبه باشه تصویر تصویر
آخه غریبه رو آدم میره بهش واسطه بفرسته حتماً یه راهی برای آشنایی بوده شاید منظورتون محیط های دانشگاه و همکلاسی ایناست
به نظرم شناخت ها باید خیلی زیاد بشه
همون صحبتی که دوستان گفتن به نظرم واسطه گری رو متوجه نشدین مفهوم واسطه که معلومه واسطه حلقه آخره نه اول
چون پیشنهاد د ختر برای ازدواج یعنی از قبل به نتیجه رسیده وگرنه چه دلیلی داره بگه به پسر مردم بیاد خواستگاری و بعد نپسنده تصویر
ما آقاییون هم احساسات داریما خودتون گفتینا تصویر (چهار – سه) تصویر تصویر
اسلام که بن بست نداره میشه از بزرگان میشه پرسید
و اینکه حتماً یه چیزی هست که آفریدگار علیم این روال رو برای تشکیل زندگی مشترک نهاده
ولی خوب برای اوناشم راه هست خواستگاری دختر ها از پسرها

راستی دوماً یادتون رفته بنویسین تصویر
چی رفتین نیگا کردین تصویر

نوشتین .تصویر خواستم اذیت کنم (پنج – سه) تصویر تصویر

در ضمن فیلم هایی مثل دختر ایرونی یا ... همش بر این مبناست که البته یه جور
تحریکات قضیه داره در حالی که ازدواج رو باید از خدا استعانت گرفت حتی اگه همه چیز خوب پیش بره در نهایت معلوم نیست این
خواستگاری منجر به ازدواج بشه اگرم بشه معلوم نیست خوب و خوش باشه
البته دعا میکنیم همه جوونا خوب و خوش بتونن زندگی کنن تصویر
جای احسان خالیه خیلی علاقه داره به این بحثا تصویر تصویر
احسان جان خودتو برسون تصویر

خيلي حرف زدم شرمنده!! تصویر حرفهاتون حرف آور بود. تصویر

یا علی علیه السلام تصویر
Old-Moderator
Old-Moderator
سپاس‌های ارسالی: 3099 بار
سپاس‌های دریافتی: 5474 بار

پست توسط Labbaik »

به نام خدا

بحث جالبیه خوشم اومد
و اما نظر من
پسر "ميتونه" از بين تمامي دخترا انتخاب كنه اما دختر "بايد" از بين خواستگارهايي كه مياد انتخاب كنه

صد در صد موافقم

پسرا بر فرض اینکه چند جا هم رفتن خواستگاری و نپسندیدن میتونن باز برگردن خونه اول
اما دخترا نه....نمیتونن بگن ما نظرمون درباره فلانی عوض شده یا شناخت پیدا کردیم و....

مردا تا 4 زن میتونن(فرقی نداره محبت ان دختر هم درسته ) بگیرن چون امکانش میتونه باشه که تقسیم کنن قلبشون رو ولی خاکم به دهن بر عکسش نمیشه تصویر

دقیقا برعکس گفتید آقا اسماعیلتصویر
عدالتی که باید مرد برقرار کنه بین زنهاش از نظر امکانات و مادیاته
محبت انسان ها به یکدیگر متفاوته نمیشه به طور یکسان تقسیم بشه و لزومی هم نداره

در مورد کلی نگر بودن پسرا و جزئی نگر بودن دخترا هم باید بگم که
هر دوش لازمه و از نعمت های خداست
آقایون با کلی نگر بودنشون هیچ وقت نمی تونن درست بچه داری کنن و...
از طرفی هم خدا نکنه یه کار مملکتی را بدن دست خانم ها
اینقدر به جزئیاتش دقت میکنن که کلا کار قفل میشه...تصویر

خب با واسطه هم موافقم (خیلی هم موافقم)
اما درمورد غریبه به نظرم پیدا کردن واسطه راحت تره
چون اگه تو فامیل باشه بالاخره احتمالش بیشتره که یه روزی قضیه لو بره
اما برای غریبه ادم میتونه با دوستش یا... مطرح کنه تا اون اقدام کنه

یه چیزی که مهمه اینه که زن ها و اخیرا مردهامون خیلی احساساتی و برمبنای شناخت دو روزه طرف را انتخاب میکنن

خدا نکنه به زنی بگی شما چقدر خوبید فکر میکنه دیگه طرف عاشقش شد
اصلا من نمیدونم چرا حتما باید زندگی با عشق شروع بشه؟

پسرا هم یه جور دیگه
من همین الان پسرهایی را میشناسم که بخاطر انتخاب عجولانه و ... الان یه زندگی معمولی دارن (بعضیشون هم...تصویر)
شاید مشکل خاصی نداشته باشن اما حرف هم را هم نمیفهمن

از طرفی دخترهایی بودن که منتظر یه پسر مومن نشستن ولی هیچ وقت اون پسر مذهبی سراغشون نرفته
خوب حیف نیست زندگی ای که میتونه سرشار از همدلی و همفکری باشه و ایضا عشق
تبدیل بشه به یک زندگی ساده( البته این در حالیه که اختلافشون شدید نباشهتصویر)

پیشنهاد میدم پسرها هم یکم ظزفیتشون را ببرن بالا
که اگر احیانا دختر یا خانوادش ازشون خواستگاری کردن
جوگیر نشن, مسائل را بسنجن و بعد جواب بدن

لازمه بگم که خواستگاری توسط دختر خانم ها (اون هم اگر واسطه نبود و شناخت داشت از پسره و ...و... و... )
به شرطی درسته که خودش را از قبل بسنجه ببینه اگر جواب اون آقا منفی بود چه اتفاقی میفته؟ به زندگیش ادامه میده؟ یا قراره...؟

ازدواج رو باید از خدا استعانت گرفت حتی اگه همه چیز خوب پیش بره در نهایت معلوم نیست این
خواستگاری منجر به ازدواج بشه اگرم بشه معلوم نیست خوب و خوش باشه

تصویرتصویر

خدا همه را عاقبت بخیر کنه
موفق باشینتصویرتصویر
زندگی بافتن یک قالی است

نه همان نقش و نگاری که خودت می خواهی

نقشه را اوست که تعیین کرده است

تو در این بین فقط میبافی

نقشه را خوب ببین !!!

نکند آخر کار قالی زندگیت را نخرند

تصویر 
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 34 بار

پست توسط ترنم سكوت »

با سلام
جناب MAYAPOWER))
خوبه همينطور الكي به خودتون امتياز ميدين مطمئنم اگه شما داور بازيهاي جام جهاني بودين همون تيمي كه اول از رده خارج شد با داوريه داغون شما قهرمان جام جهاني ميشد!!!
منظورم از 4000 صرفا عددش نبود بلكه اين يه نماد براي بيان عمق فاجعه بود وگرنه n هم كمه براي بيانش بهتره بگيم !n*n!)) ^ .....n*n!)) ^ n*n))
وباشرط اينكه n آخرين عدد مثبت طبيعي باشه
اِني كه شما گفتيد شرط نداره پس ميتونه صفر هم باشه .(n>3996 رو هم در جواب من گفتيد تو اولين حرفتون شرط نذاشتيد)
( n – صفر ... سعي نكنيد بي فايده ست ديگه بهيچ عنوان نميرسين)
لازم شد بگم كه برطبق آمار ثابت شد از بين هر 4 مرد متاهل يك مرد علاوه بر همسر اصلي يك زن صيغه اي داره... واقعا جاي تاسفه!!
در ضمن آمار مال جاي خاصي نيست مثل اينكه آمار و از كل كشوره ميگيرن.
اون خواستگاري هم كه گفتم منظور روال عادي بود نه اينكه دختري بخواد كه پسر مورد نظر با واسطه بياد خواستگاري اونوقت هم نه بگه. يه كم فسفر مي سوزوندين متوجه مي شدين و نيازي به تمسخر نبود.
واسطه چه طور ميتونه حلقه ي آخر باشه؟ در صورتيكه همه مون داريم ميگيم كه دختر با واسطه از پسر بخواد كه بياد خواستگاري؟ حالتون خوبه؟
در ضمن اول بهتره حرف شوخيتونو از حرفهاي جدي جدا كنيد كه اگه جوابي نداشتين نگيد شوخي بود.
در ضمن من اصلا اهل فيلم ديدن نيستم اونم فيلمهاي بي محتوايي كه مي سازند مثل دخترايروني ويا هرچيه ديگه ... فيلــــــــم فيلـــــــــــمه همين .. به جاش بر اين باورم آدم 2ساعتي كه فيلم مي بينه رو بشينه به خدا فكر كنه باهاش حرف بزنه به غربت و غيبت امامش فكر كنه بهتره تا اينكه اونطوري وقت تلف كنه.
فكر كنم خيلي افكارمون با هم متفاوته براي همين ترجيح ميدم ادامه ندم به اين بحث، چون قصدم كل كل با شما نيست و جهت خنديدن هم اينارو ننوشتم ولي مثل اينكه شما اينطور متوجه شدين.
موفق باشيد
Old-Moderator
Old-Moderator
سپاس‌های ارسالی: 3099 بار
سپاس‌های دریافتی: 5474 بار

پست توسط Labbaik »

واقعا آدم لذت میبره
چقدر باهم قشنگ صحبت میکنیدتصویرتصویر
زندگی بافتن یک قالی است

نه همان نقش و نگاری که خودت می خواهی

نقشه را اوست که تعیین کرده است

تو در این بین فقط میبافی

نقشه را خوب ببین !!!

نکند آخر کار قالی زندگیت را نخرند

تصویر 
Moderator
Moderator

پست توسط MAYAPOWER »

سلام

من همه جوره چیز شدم یعنی قانع
بحث خوبی بود :grin:
خوشحال شدم جدا جید :grin:
صلوات :razz:
ارسال پست

بازگشت به “ازدواج و زناشویی”