؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس دخترا چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مدیران انجمن: قهرمان علقمه, شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

Re: ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ پس دخترا چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پست توسط hazrate saheb »

سلام به دوستان عزیز

تعجب من از این است که چرا ما امام زمان (ع) رو فراموش کردیم در حالی که ایشون همیشه به احوال ما ناظر هستند . درد و رنج های ما رو می دونند و همیشه برای شعیانشون مشکل گشا هستند
من چند تا دوست دارم که در مورد ازدواجشون از حضرت ولیعصر (ع) کمک خواستند و امام زمان (ع) نیز مشکلشون رو حل کردند.
یادمه وقتی یکیشون داشت برام برای اولین بار قضیشو تعریف میکرد بهم گفت که براش معجزه رخ داده و باورش نمیشد که حضرت همون همسری رو که مشخصاتش رو به حضرت داده بود رو براش جور کرد
من توصیه ام به این خانم محترم و همه شیعیانیکه امام زمان (ع) رو به عنوان حجت خدا قبول دارند اینه که حتی برای یکبار هم که شده امتحان کنید و مشکلتون رو از امام زمان (ع) بخواهید که ایشون از خانواده جود و کرم هستند و بدونید که برای پاک و سالم موندن تو این جامعه جز ایشون کسی نمی تونه در برابر شیطون ایستادگی کنه و کمکتون کنه .
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 218 بار
سپاس‌های دریافتی: 311 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام بر همگی :D دوستان جسارتاٌ یه مطلبی رو به استحضارتون میرسونم که البته خیلیها ازش مطلع هستند : ما نیومدیم تو این دنیا برای مهمونی و خوش گذرونی . اینجا سالن امتحانه . اگر کسی به این خیال هست که باید مشکلی براش پیش نیاد و اگر پیش اومد راحت و بی دردسر حل بشه , خیلی خوش خیاله . اونی هم که میخواد همه ی آرزوهاش برآورده بشه یا راحت براورده بشه هم خیلی خوش خیاله . خدا هییییییچ تعهدی به هیچ کس نداده که تمامِ خواسته هاش رو براش انجام بده . اگر کسی فکر میکنه ایمان به خدا بهش کمک میکنه که همسر براش پیدا بشه یا همسرِ خوب براش پیدا بشه هم خیلی خوش خیاله . ممکنه یک آدم مومن که ایمانی بسیار قوی هم داره , تا آخر عمر نه بچه دار بشه نه حتی بتونه ازدواج کنه و نه مال و منالی جمع کنه . ..............چون تاپیک در موردِ ازدواجِ خانومهاست , یک مثال در همین مورد : حقِ هر کس هست که بگرده دنبال همسر خوب و مناسب . اما اگر همه ی تلاشتون رو به کار بستین و همه ی راههایِ حلال و قانونی رو امتحان کردین و باز هم همسری پیدا نکردین دیگه شک نکنین که هنوز خداوند میخواد شما رو با مجرد بودن امتحان کنه . اما این حقِ شماست که تا آخر عمر دست از تلاش و جستجو بر ندارین . اما مبادا پاتون رو از حد و مرزی که خدا تعیین کرده فراتر بزارین برای یافتنِ همسر که ضرر میکنین . مبادا متوسل بشین به دروغ و کلک و وعده های سر خرمن برای یافتن همسر . خیلیها آفتاب و مهتاب هم رنگشون رو ندیده بود اما در 16-17 سالگی یا کمتر چند تا خواستگار داشتند و ازدواج کردند . خیلیها هم به هر دوز و کلکی که بگین متوسل شدند برای یافتن همسر . (لباسهای آنچنانی - آرایش - اینجا و آنجا رفتن - به این و اون سفارش کردن - حتی آگهی دادن در روزنامه ها و تلوزیون و نت !!!!) اما باز هم هنوز مجرد هستند . خلاصه ی کلام : فقط از راههای خداپسندانه دنبال همسر بگردین و از حد و مرز خدا بیرون نرید وگرنه پشیمون میشید . اگر با تمامِ تلاشتون هنوز هم مجردین , بدونین که یا هنوز وقتش نشده یا اینکه اصلا مرحله ی زندگیِ زناشویی در لیست مراحلِ امتحانِ شما در دنیا وجود نداره . یعنی اصلاً خدا مقدر نکرده که شما ازدواج کنی . کسانی که همه عمرشون مجرد زندگی کردند با وجودیکه دوست داشتند ازدواج کنند کم نیستند . از بینشون فقط یک دسته موفق از دنیا رفتند . اونهایی که هرگز نگفتند خدا چرا چنین شد ؟ چرا ما ازدواج نکردیم در حالیکه عده ای بارها ازدواج کردند ؟ خدایا این چه عدالتی هست ؟ خدایا مگر ما بنده ی تو نبودیم ؟ خدایا مگر دعا نکردیم ؟ مگر تلاش نکردیم ؟ پس چرا همسری به من ندادی ؟ موفق اون کسی هست که در لحظه ی آخر زندگی وقتی که مرگ داره اون رو در بر میگیره , لبخند میزنه و میگه : خدایا شکر که امتحانِ من با موفقیت داره تموم میشه (فُزتُ ) . من رو در مرحله های مختلف امتحان کردی ( فرزندی - برادری یا خواهری - خویشاوندی - تحصیل - کار - مجردی ). اما اراده ی تو بر این بود که من در مرحله ی همسری و پدری یا مادری امتحان نشم . گرچه تو از باطنِ دلها کاملاً آگاهی و میدونی من میتونستم یک همسر و یک پدر یا مادرِ خوب و صالح باشم . خودت شاهدی که همیشه نیت و هدفِ من این بود که در مرحله ی زندگی مشترک هم ثابت کنم که خوب و صالح هستم . و شک ندارم که تو این رو میدونی و من رو از پاداشِ مرحله ی ازدواج محروم نمیکنی درست مثل فقیری که صادقانه نیتش این هست که اگر ثروتمند بشه ثروتش رو در راهِ تو به کار بگیره اما هرگز ثروتمند نمیشه و تو پس از مرگش ثوابِ کارهای خیری رو که قصد داشت انجام بده اما نتونست بهش میدی .
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

پست توسط paradiseman2006 »

با سلام (تازه وآردم)
میگن که روزی میرسه که حرامها، حلال و حلالها، حرام میشه ودر این مورد باید گفت که عرف معمول داره زیرپا گذاشته میشه و مقدمه آن اعتراض به موضوع خواستگاری پسرهاست، البته دوستان مطالب خوبی بیان کردن که بنده نیز در جهت تکمیل آن چند خطی اضافه میکنم شاید وسیله برای قبول واقعیتها و تصمیمگیری صحیح ما شود.

اولا که این موضوع هیچ برتری در انتخاب نیست چرا که انتخاب بایستی دو طرفه باشه و صرف انتخاب پسر تمام کار نیست.

ثانیا این پسره که میخواد امکاناتی را برای طرف مقابل ارایه بده وبا توجه به توان و شرایط خود فردی را هر چند محدود، بایستی انتخاب و جوابگوی مشکلات آینده زندگی باشه ، این نمیشه که دخترخانومها هم انتخاب کنند و هم از پسر ارایه خدمات زندگی را انتظار داشته باشند.

ثالثا پسرها معمولا تا چراغ سبزی از طرف دختر خانمها نبینند اقدام به خواستگاری نمیکنند.

رابعا اگر دختری از پسری خوشش بیاد مطمئین باشه که اگه پسر هم از اون خوشش اومده باشه(عشق و علاقه بایستی دو طرفه باشه)، بنوعی اون علاقه رو حتی شده با یک نگاه نشون میده که دختر هم میتونه پاسخ اون نگاه را همینطوریکه در آن مهارت خدا دادی داره، پاسخ بدن. تصویر

خامسا اگر فرض بر این بگیریم که دختر خانمها هم مثل پسرها به خواستگاری بروند، ظاهر قضیه ساده ست، ولی یکی از مهمترین مشکلاتی که پیش میاد و ضامن استحکام زندگیهاست، بهم میخوره،.... شما فکرش کنید در حالی که پسر برای خواستگاری اومده دختر خانم هم برای خواستگاری کسی دیگه رفته و نفر سوم هم برای خواستگاری نفر چهارم همینطور الا آخر.... حالا فرض کنید این دو نفر چطور میتونن باهم زندگی کنند، درحالی که پسر میخواد با دختری زندگی کنه که این دختر به چندین نفر قبل خودش دل بسته و به ناچار با این آقا پسر ازدواج کرده که انتخاب خودش هم نیست،..... در حالی که اگر دختر خانم بکسی دل نبسته باشه و کسی که به او علاقه داره و بنا به میل خود به خواستگاری آمده،... در صورت رضایت دختر به پسر جواب بله، بده،.....مطمئنا صورت خیلی بهتری داره و هر چند جای اشکال باشه که، شاید آقا پسر هم قبل این دختر به کس دیگری دل بسته باشه؟ ... جواب اینکه اولا دل بستگیش زود گذر وسطحی بوده که تونسته اونو فراموش کنه و سراغ ایشون بیاد..... ثانیادرسته که زنها عاطفی هستند، ولی مردها هم خیلی غیرتی هستند و غیرت مرد، تاثیر گذارتر از عاطفه زن میباشد در شروع زندگی مشترک، هرچند این قیاس مع الفارغه، البته عاطفه واحساس زن در قسمتهای دیگر زندگی از غیرت مرد با اهمیتتره. تصویر
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

پست توسط singing »

سلام والله در شیراز ما رسمه یه خانم میانسالی توی خونه ها میگرده و مشخصات دختر پسرای دم بخت رو میگیره و به هم مورفی میکنه

که پیدا کردن همچین خانمای برای دخترا خیلی راحتهتصویر

فقط مشکل اینجاست که این خانمای که بهشون دلال هم میگن خیلی پولکی هستنتصویرتصویرتصویر
New Member
New Member
محل اقامت: کرج
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط زهرا_555 »

paria نوشته شده:سلام به همگی
همه ی دوستای خوبم موضوعاتی را مطرح کردند در مورد ازدواج و سن ازدواج و پیامدهای تجرد و............. ولی به نظر من یک موضوع خیلی مهم انگار از یاد همه رفته تصویر اونم اینه که دخترا برای

ازدواج آزادیه پسرهارو ندارن. دخترا باید منتظر باشن تا انتخاب بشن حالا معلوم نیست از میان خواستگارهایی که دارن آیا واقعا شخص مناسبی توشون هست یا نه؟؟؟ تصویر البته من منظورم انتخاب

های آرمانی نیست منظورم کسیه که مناسب اون دختر باشه و بتونن با هم ازدواج کنن و خوشبخت بشن چون خوشبختی مهمترین چیزه ، پس یه دختر هیچ وقت زمان ازدواجش نمیتونه به میل خودش

باشه . ولی پسرا این مشکلاتشون کمتره چون به هر حال خیلی راحت تر میتونن برن خواستگاری . نظر شما چیه ؟؟؟؟؟؟؟تصویر

سلام
از زمان آدم تا خاتم اون دختری که بیشتر برای خودس احترام قائل بوده بیشترم عزت داشته نمونش حضرت حوا که آدم اونو از خدا خاستگاری کرد از قدیم گفتن دختر بشینه سنگین بختش باز میشه رنگین من دلیلی نداره هرکی اومد خاستگاری بهش جواب مثبت بدیم که اتفاقا ما حق انتخاب داریم که بین خاستگارامون اونی که مناسبه و به دلمون نشست و انتخاب کنیم خودم یه دخترم حجابمم درست حسابی نیست سابق براینم دوست میشدم با پسر حالا چه اجتماعی چه احساسی با اینکه فکر میکردم اگه دوست بشم طرف میاد خاستگاریم اما الان به این نتیجه رسیدم آدم اگه نماز بخونه به پدر مادرش احترام بذاره و گناه نکنه حتی به کوچیکیه اس ام اس دادن به جنس مخالف
اینجوری هم آرامش داره هم خدا یه ازدواج موفق و زیبا رو روزیش میکنه و به وضوح دیدم که چنتا از نزدیکانم همینجوری موفق شدن قرآن ام همینو میگه بلاخره برشور ما ادما همونه دیگه
الله نور السموات و الارض
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

پست توسط singing »

آدم اگه نماز بخونه به پدر مادرش احترام بذاره و گناه نکنه حتی به کوچیکیه اس ام اس دادن به جنس مخالف
اینجوری هم آرامش داره هم خدا یه ازدواج موفق و زیبا رو روزیش میکنه و به وضوح دیدم که چنتا از نزدیکانم همینجوری موفق شدن قرآن ام همینو میگه بلاخره برشور ما ادما همونه دیگه

درستش همینه
هیچ پسری با دختری که رفیقش میشه ازدواج نمیکنه از کجا معلوم شاید همین العان با یکی دیگه رفیق باشه شاید بعد از ازدواج با کسی دیگه رابطه برقرار کنه
ارسال پست

بازگشت به “ازدواج و زناشویی”