موعظه های خداوند متعال

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 78 بار
سپاس‌های دریافتی: 166 بار

موعظه های خداوند متعال

پست توسط paria »

خدا به حضرم موسی فرمود : تا کنون عمل خالصی انجام داده ای ؟ گفت : آری نماز خوانده ام ، روزه گرفته ام و ذکر گفته ام .
فرمود : نمازت جواز عبور از پل صراط است ، و روزه سپر آتش و ذکر موجب ترفیع درجات بهشت ؛ پس همه برای خودت بوده است . موسی گریست و عرض کرد : خداوندا ! کاری به من بیاموز که فقط برای تو باشد ، خطاب شد : ستمدیده ای را یاری کرده ای ؟ برهنه ای را پوشانده ای ؟ تشنه ای را سیراب نموده ای ؟ به عالمی احترام کرده ای ؟ اینها اعمال خالص است .

خدا به پیغمبر دیگری وحی فرمود : هر که با عشق و محبت به ملاقات من آید وارد بهشتش کنم ، هر که با دلی ترسان مرا ملاقات کند از عذاب نجاتش دهم ، هر که خجالت زده و شرمنده بدیدار من آید گناهانش را از خاطر نویسندگان اعمال محو کنم .

خدای تعالی به عزیز پیغمبر وحی کرد : چون گناه کوچکی کنی ، گناه را نبین ، بزرگی خدایی را ببین که فرمانش را زیر پا نهاده ای ؛ چون خیری اندک به تو رسد ، کمی خیر را منگر ، عظمت رازقی را ببین که این نعمت عطا کرده ؛ چون به بلایی دچار شوی ، شکایت به مردم نکن ، چنان که من شکایت گناهان ترا به ملائکه نمی کنم ( و اسرار تو را در نظر آنان فاش نمی کنم ) .

در حدیث دیگری است : من در قیامت با سه کس خصومت ( و دشمنی ) کنم : آن که با من پیمانی ببندد و بشکند ، کسی که شخص آزادی را بفروشد و پولش را بخورد ، و کسی که مزدوری را به کار گیرد و مزدش را ندهد .
Administrator
Administrator
سپاس‌های ارسالی: 10691 بار
سپاس‌های دریافتی: 5476 بار
تماس:

Re: موعظه های خداوند متعال

پست توسط Mohsen1001 »

سلام

منبع احادیث را هم ذکر فرمایید :razz:
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 78 بار