اختيارات خدا در زندگي ما تا چه حده؟

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

Re: اختيارات خدا در زندگي ما تا چه حده؟

پست توسط یا مولا علی »

سلام. مدتی پیش برام یه اتفاقی افتاد که نمیتونستم توی یه امری درست تصمیم بگیرم و رو به استخاره اوردم. جواب استخاره خوب در اومد اما گفته شد سرانجامی نداره. از آقایی که استخاره رو گرفت سوال کردم مگه میشه خوب و بی نتیجه باشه ؟ پس اگه نتیجه ای نداره خوب نیست! بعد پرسیدم : میشه این جواب تغییر کنه؟ گفت نه! حالا این سوال برای من پیش اومده چطور ما انسانها دارای اختیار هستیم اما نمیتونیم نتیجه استخاره رو تغییر بدیم؟! مگه نمیگید دعا و رازو نیاز و حتی صدقه در سرنوشت انسان تاثیر داره پس استخاره این وسط چیه وقتی ما با اعمالمون مدام داریم سرنوشتمون رو عوض میکنیم؟
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

Re: اختيارات خدا در زندگي ما تا چه حده؟

پست توسط kheyraani »

با سلام
طبيعي است كه تا لحظه تولد و قبل از آن و لحظه مرگ و پس از آن در اين دو محدوده اجباراست .
ولي در فاصله تولد تا مرگ اختيار است .
و خدا به تعبيري مي گويد اي بنده من در اين فاصله من تو را نظاره مي كنم كه تو چه مي كني ! پس واقعا هر گلي بخواهيم بزنيم خودمان بسرمان مي زنيم .
همچنين به بيان ساده در اين فاصله امتحانات الهي نيز هست . سوز و گداز است چرا كه كسي براي خوشي به اين دنيا نيامده است . همه آمده ايم كه امتحان بدهيم .
مرحوم بهشتي چه زيبا گفت : بهشت را به بهايش دهند نه به بهانه .
عزيزان ما هيچ راه دومي بغير از توكل به ذات كبريايي و توسل به ائمه اطهار نداريم . هيچ گزينه دومي وجود ندارد صرفا بايد معرفت و ايمان قلبي مان را افزايش دهيم .
ما موجوداتي هستيم در حد دو يا سه بعد و ذات اقدس الهي بي نهايت است يعني بينهايت بعد . به همه جا مشرف است و بتعبير دكتر چمران ما اگر بخودمان خيلي سخاوتمندانه عدد 10 يا 20 يا حتي 1000000 نمره دهيم در برابر بينهايت صفريم . ما بايد به اين حقيقت پي ببريم كه آفرينش ما شوخي نبوده فردايي خواهد بود كه بايد جواب دهيم .
انشاء الله خداوند متعال با اعمال خطا گونه بنده و امثال من گنهكار مدارا نكند و ما را در صف دشمنانش قرار ندارد .
التماس دعا
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 218 بار
سپاس‌های دریافتی: 311 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام
فقط سه چیز هست که انسان صد در صد تامُ الاختیار هست .
عقیده
ایمان
نیت
حالا اگر قبول ندارین , یک چیز دیگه نام ببرید که انسان در اون کاملا آزاد باشه
و اجرتان با خدای شکور
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

Re:

پست توسط thxd »

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته شده:سلام
فقط سه چیز هست که انسان صد در صد تامُ الاختیار هست .
عقیده
ایمان
نیت
حالا اگر قبول ندارین , یک چیز دیگه نام ببرید که انسان در اون کاملا آزاد باشه
و اجرتان با خدای شکور

سلام دوست عزیز
فقط معنی نداره ............ همه چیز نسبیه ............... شاید الان شما سراغ ندارید ............ بعدا شاید خودتون خودتون رو نقض کنید.
ما در دنیایی به سر می بریم که دنیای تضادهاست .............. در این دنیا حرف زدن از قطعیت ، نمی تواند معنی داشته باشد !
اما ....
عقیده و ایمان که یکی اند، .............. ولی چرا اینقدر دید شما بسته است که اینجوری فکر می کنید ................
به نظرم شما خدا رو فقط در سطح واژه ها می شناسید و اون رو با کدخدا اشتباه گرفتید .
خدای شما ساخته ی ذهن شماست و به او همانند یک شخص نگاه می کنید .
اگر مایل بودید ، در این مورد حرف خواهیم زد.
باعلی
اگر سفر ما از بهشت به دوزخ باشد، چيزي بايد در جايي به خطا رفته باشد. اوضاع بايد دقيقاً عكس اين باشد.
........................................................................................................................................
ایمان به غیب مردم این زمان همان بوی کبابی است که ارزش آن صدای جرینگ جرینگ سکه است و نه چیز دیگر .
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 218 بار
سپاس‌های دریافتی: 311 بار

Re: Re:

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

thxd نوشته شده:
MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته شده:سلام فقط سه چیز هست که انسان صد در صد تامُ الاختیار هست . عقیده ایمان نیت حالا اگر قبول ندارین , یک چیز دیگه نام ببرید که انسان در اون کاملا آزاد باشه و اجرتان با خدای شکور
سلام دوست عزیزفقط معنی نداره ............ همه چیز نسبیه ............... شاید الان شما سراغ ندارید ............ بعدا شاید خودتون خودتون رو نقض کنید.ما در دنیایی به سر می بریم که دنیای تضادهاست .............. در این دنیا حرف زدن از قطعیت ، نمی تواند معنی داشته باشد !اما ....عقیده و ایمان که یکی اند، .............. ولی چرا اینقدر دید شما بسته است که اینجوری فکر می کنید ................به نظرم شما خدا رو فقط در سطح واژه ها می شناسید و اون رو با کدخدا اشتباه گرفتید .خدای شما ساخته ی ذهن شماست و به او همانند یک شخص نگاه می کنید .اگر مایل بودید ، در این مورد حرف خواهیم زد.باعلی
سلام و صد سلام :Dممنون از نظرتون :Dزیاد ناراحت نشید دوستِ عزیز .میایم اینجا تا اوقات فراغتِ خوشی رو بگذرونیم با دوستان نه برای دلخوری .بنده مخلصِ شما و بقیه ب دوستان هم هستم .:Dایمان , محصول و دست آوردِ عقیده هست .اگر چیز دیگری غیر از این سه تا ( دو تا ) پیدا کردین که انسان کاملاً در اونها آزاد باشه به بنده مخلص هم یاد بدید . ممنونتون هم هستم . در موردِ شناختِ خدا هم , هر چیز مفیدی که بدانید و دوست داشته باشین به بنده ی مخلص هم یاد بدین , بنده سر و پا گوش و چشم هستم برای یاد گرفتن . اگر بشه یک تاپیک جدا بزنید و اونجا مطالبتون رو درج کنید خیلی بهتره . با تشکر خدا یارتان و نگهدارتان
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

ارسال پست

بازگشت به “خدا شناسی”