فتاوای اهل خلاف راجع به شیعه امامیه !

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Bronze
Bronze
سپاس‌های ارسالی: 303 بار
سپاس‌های دریافتی: 794 بار

فتاوای اهل خلاف راجع به شیعه امامیه !

پست توسط amoonaser »

بسم رب الحسین علیه السلام 

سلام بر شما : 

در این تاپیک بر آنیم که به برخی از فتاوای و نظرات علمای اهل خلاف ( اهل سنت ) و وهابیون راجع به شیعه بپردازیم . 

از اساتید خودم تقاضا دارم تا حقیر را در این امر یاری نمایند . 

=================================== 

مقریزی در " امتاع الاسماع " ج 9 ص 218 باب " عقوبه من سب اصحاب رسول الله صلی الله علیه و سلم " می گوید : 

"  [ الدليل ] الرابع : مذهب أبي حنيفة - رحمه الله - [COLOR=red]

أن من أنكر خلافة الصديق ، رضي الله تبارك وتعالى عنه ، فهو كافر ، وكذلك من أنكر خلافة عمر رضي الله تبارك وتعالى عنه ،

...... [ والمسألة ] مذكورة في (الغاية ) للسروجي ، وفي ( الفتاوى الطهيرية ) ، وفي ( الأصل ) لمحمد بن الحسن ، رحمه الله ،

والظاهر أنهم أخذوا ذلك عن إمامهم أبي حنيفة ، وهوأعلم بالروافض ، لأنه كوفي ، والكوفة منبع الروافض
   " 

"   دلیل چهارم : بر اساس مذهب ابوحنیفه ؛

[COLOR=red]کسی که خلافت صدیق ( ابی بکر ) و عمر را انکار کند کافر است .

این فتوا در کتاب " الغایه " تالیف سروجی و " الفتاوی الطهیریه " آمده است و در اصل از قول " محمد بن حسن " می باشد . 

ظاهر بر این است که آنها این فتوا رااز امامشان ، ابو حنیفه ، گرفته اند زیرا وی بر عقاید روافض ( شیعیان ) ازهمه داناتر بود زیرا او کوفی بوده و کوفه محل روافض بوده است .   " 

به مدد مولا ؛ ادامه دارد . 

یا علی ع 
جدا شده از خدا

جدا شده از رسول

جدا شده از کتاب

[COLOR=Blue]هر که ز حیدر جداست

Bronze
Bronze
سپاس‌های ارسالی: 303 بار
سپاس‌های دریافتی: 794 بار

Re: فتاوای اهل خلاف راجع به شیعه امامیه !

پست توسط amoonaser »

بسم رب الحسین علیه السلام

سلام بر شما :

سمعاني در " الانساب " ج3 ص 188 ذیل کلمه " الزیدی " می گوید :

" والامامية تقول باستحقاق الإمامة لعلي رضي الله عنه ولا يرون للمفضول شيئا ولا يصححون إمامة الشيخين رضي الله عنهما ، واجتمعت الامامية على تضليل الصحابة حيث جعلوا الإمامة لغير علي ، [HIGHLIGHT=#ffff00]واجتمعت الأمة على تكفير الامامية لانهم يعتقدون تضليل الصحابة وينكرون إجماعهم وينسبونهم إلى مالا يليق   "

" فرقه امامیه می گوید که امامت حق علی بن ابیطالب ( علیه السلام ) بوده و حقی برای مفضول ( بر فاضل ) نیست و امامت شیخین ( ابی بکر و عمر ) را درست نمی دانند . و اجماع امامیه بر این است که اصحاب بخاطر اینکه امامت به غیر از علی بن ابیطالب ( علیه السلام ) رسید ، گمراه شدند .

[HIGHLIGHT=#ffff00]اجماع امت بر این است که امامیه کافر هستند زیرا معتقد به گمراهی صحابه شده و اجماع صحابه را قبول ندارند به آنها نسبتهایی می دهند که لایقشان نیستند .  "

*** [HIGHLIGHT=#ffc000]دوستان به واژه " اجماع امت " توجه داشته   !!!

به مدد مولا ؛ ادامه دارد .

[SIZE=200]یا علی ع

جدا شده از خدا

جدا شده از رسول

جدا شده از کتاب

[COLOR=Blue]هر که ز حیدر جداست

ارسال پست

بازگشت به “وهابیت”