رفتم آرايشگاه خودم رو برات خوشکل كردم.امشب تنهام.بيا پیشم

مدیران انجمن: قهرمان علقمه, شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 5 بار
سپاس‌های دریافتی: 20 بار

Re: رفتم آرايشگاه خودم رو برات خوشکل كردم.امشب تنهام.بيا پیشم

پست توسط nut »

با سلام
ببخشيد اينجا همه پسرن؟!
همش از زبان آقايون حرف زده شده پس بقيه چي؟
Administrator
Administrator
سپاس‌های ارسالی: 10691 بار
سپاس‌های دریافتی: 5476 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

,

بفرمایید از زبان خانم ها صحبت کنید ، کسی مشکلی نداره.
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 218 بار
سپاس‌های دریافتی: 311 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

nut نوشته شده:با سلام
ببخشيد اينجا همه پسرن؟!
همش از زبان آقايون حرف زده شده پس بقيه چي؟

سلام
تصویر

اگر بنده منطورتون رو درست متوجه شده باشم :
براي ارتكاب گناهِ کبیره زنا , وجودِ یک زن و یک مرد لازم و ضروری هست یعنی باید یک زن و مرد هر دو با رضایتِ خودشون اقدام به زنا کنند وگرنه اصلاً زنا به حساب نمیاد

حالا کاملاً مشخص میشه که هم زن و هم مرد به میزانِ پنجاه پنجاه در این گناهِ کبیره سهم دارند و هر کدام که از انجامِ این کار امتناع کند , نه تنها خودش در این آزمایش سخت الهی , برنده و قبول میشه بلکه باعث میشه که طرف مقابل هم خود به خود از ارتکاب این گناه منع بشه .
تصویر
حالا اگر اون خانوم از انجام گناه زنا خود داری کنه , دو تا امتیاز مثبت در کارنامه ی اعمالش ثبت میشه .

1 - قبولی در مقاومت در برابر وسوسه ی زنا و عدم ارتکابش

2 - مشارکت در منع یک انسانِ دیگر از ارتکاب زنا

سیستم کاملاً واضح و روشنه . فرقی نمیکنه که کدامشون از انجام زنا امتناع کنه . اجر و پاداشِ زن و مرد در امتناع از گناهِ زنا برابر هست .

5 سوره [External Link Removed for Guests] آيه [External Link Removed for Guests]  

وَمَن يَعْمَلْ مِنَ الصَّالِحَاتَ مِن ذَكَرٍ أَوْ أُنثَى وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَأُوْلَـئِكَ يَدْخُلُونَ الْجَنَّةَ وَلاَ يُظْلَمُونَ نَقِيرًا   
و كسى كه چيزى از اعمال صالح را انجام دهد، خواه مرد باشد يا زن‏، در حالى كه ايمان داشته باشد، چنان كسانى داخل بهشت مى‏شوند؛ و كمترين ستمى به آنها نخواهد شد.    
 3- جزء 14 سوره [External Link Removed for Guests] آيه [External Link Removed for Guests] 

مَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِّن ذَكَرٍ أَوْ أُنثَى وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْيِيَنَّهُ حَيَاةً طَيِّبَةً وَلَنَجْزِيَنَّهُمْ أَجْرَهُم بِأَحْسَنِ مَا كَانُواْ يَعْمَلُونَ   
هر كس كار شايسته‏اى انجام دهد، خواه مرد باشد يا زن‏، در حالى كه مؤمن باشد ‏، او را به حياتى پاك زنده مى‏داريم‏؛ و پاداش آنها را به بهترين اعمالى كه انجام مى‏دادند، خواهيم داد.    
 4- جزء 24 سوره [External Link Removed for Guests] آيه [External Link Removed for Guests]  

مَنْ عَمِلَ سَيِّئَةً فَلَا يُجْزَى إِلَّا مِثْلَهَا وَمَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِّن ذَكَرٍ أَوْ أُنثَى وَهُوَ مُؤْمِنٌ فَأُوْلَئِكَ يَدْخُلُونَ الْجَنَّةَ يُرْزَقُونَ فِيهَا بِغَيْرِ حِسَابٍ   هر كس بدى كند، جز بمانند آن كيفر داده نمى‏شود؛ ولى هر كس كار شايسته‏اى انجام دهد -خواه مرد يا زن‏- در حالى كه مؤمن باشد آنها وارد بهشت مى‏شوند و در آن روزى بى‏حسابى به آنها داده خواهد شد.    

==========================================================

اما قدرتِ وسوسه برای تشویق به زنا در زنان بسیار بیشتر از مردان هست

مثال :

فرض کنید که مردی شیطان صفت بر درِ خانه ای بایستد و زنانی را که از آونجا عبور میکنند دعوت کند تا وارد خانه شوند و با او زنا کنند . شاید از هر ده زن یک یا دو تا قبول کنند

( و متاسفانه این در صد سال به سال بیشتر میشه )
تصویر

حالا اگر یک زن شیطان صفت بر درِ خانه وایسه و مردان رو دعوت به زنا کنه , از هر ده مرد شاید بیش از نصفشون قبول کنند که البته در صد اون در جاهای مختلفِ دنیا فرق میکنه . اما به هر حال یک زنِ فاسد تاثیرِ مخرّبِ بیشتری بر جامعه داره تا یک مردِ فاسد
تصویر
====================================================

اما بشنوید از ماجرایی که در کویت اتفاق افتاد و در یکی از روزنامه ها هم درج شد :

یک زن فاسد تصمیم میگیره که جوانی رو که در همسایگیشون زندگی میکرده به بهانه ی تعمیر برقِ قطع شده به خانه بکشونه و به زنا واداره

بهش میگه برق ما اتصالی کرده قطع شده و همه ی کولرها از کار افتاده . تو رو خدا زود بیا ببین چی شده و درستش کن که گرما هلاکمون کرد !!!!!!

جوان که با زحمت و تلاش و کسب علم و دانش لازم , خودش رو مثل یک کامپیوتر که با بهترین برنامه ی آنتی ویروس مجهز شده باشه , خودش رو برای رویارویی با چنین موقعیتهایی آماده کرده بوده , میره به خونه ی اون زن تا برق رو درست کنه .

زن با مکر و حیله میکشوندش تو اتاق خواب تا مثلا کولر رو بهش نشون بده تا برقش رو چک کنه اما یکدفعه درِ اتاق خواب رو میبنده و با لبخند به جوان میگه کولر رو فراموش کن فقط خواستم بیای تا با هم باشیم .

جوانِ هوشیار که همیشه سیستمِ پیش هشدارِ گناه رو در مغزش روشن نگه میداشته , خیلی سریع متوجه میشه که خدای متعال اون رو در موقعیتی قرار داده تا ایمانش رو آزمایش کنه با این زنِ فاسد

خودش تعریف کرده که تو اون لحظه یکدفعه خدای شنوایِ بینا ( السمیع البصیر ) ماجرایِ حضرت یوسف ع در قرآن رو در یادِ من زنده کرد

12 سوره [External Link Removed for Guests] آيه [External Link Removed for Guests]  

وَرَاوَدَتْهُ الَّتِي هُوَ فِي بَيْتِهَا عَن نَّفْسِهِ وَغَلَّقَتِ الأَبْوَابَ وَقَالَتْ هَيْتَ لَكَ قَالَ مَعَاذَ اللّهِ إِنَّهُ رَبِّي أَحْسَنَ مَثْوَايَ إِنَّهُ لاَ يُفْلِحُ الظَّالِمُونَ   و آن زن كه يوسف در خانه او بود، از او تمنّاى كامجويى كرد؛ درها را بست و گفت‏: (بيا [بسوى آنچه براى تو مهياست‏!]) [يوسف‏] گفت‏: (پناه مى‏برم به خدا! او [= عزيز مصر] صاحب نعمت من است‏؛ مقام مرا گرامى داشته‏؛ [آيا ممكن است به او ظلم و خيانت كنم‏؟!] مسلّماً ظالمان رستگار نمى‏شوند!)   

جوان وقتی که این آیه ی شریفه رو به یاد میاره میگه یا رب أعوذُ بکَ مِن شرِّ ابلیس و جُنودَه و تصمیم میگیره که فوراً از اتاق خواب و خونه خارج بشه اما اون زنِ فاسد میره جلو در می ایسته و تهدیدش میکنه که اگر قبول نکنی , پنجره رو باز میکنم و همسایه ها رو صدا میزنم و میگم که تو اومدی اینجا میخوای به من تجاوز کنی ( آیه ی قرآن کریم رو به یاد بیارید - إِنَّ  [COLOR=#000000]كَيْدَكُنَّ   َظِيمٌ- مکر و حیله ی شما زنان بسیار بزرگ است ) .

جوانِ مومن تا تهدیدِ زن رو میشنوه میزنه زیرِ گریه اما نه از ترسِ تهدید اون زن !!!

جوان با گریه به زن میگه : منو تهدید میکنی که یا زنا کنم یا به مردم میگی ؟؟؟؟؟؟ از مردم بترسم اما از خدا نترسم ؟؟؟؟؟ مگر تو دین نداری ؟ مگر تو وجدان نداری ؟
و میگه : من خودم مردم رو خبر میکنم . من زنا کار نیستم . و میپره که پنجره رو باز کنه و همسایه ها رو خبر کنه اما زن که به خاطر قدرتِ ایمان و اراده ی جوان , کاملاً ترسیده و وحشت زده شده بوده بهش میگه : نه نه بیا برو باهات کاری ندارم یالا برو برو گمشو !!! و از جلو در میره کنار و جوان در حالی که فریاد میزده یا رب أعوذُ بکَ مِن شرِّ ابلیس و جنوده ( خدایا پناه میبرم به تو از شر ابلیس و لشکرش یعنی آدمهای خراب و فاسد ) از خونه خارج میشه و بدین ترتیب از یک امتحان خیلی سخت با سر بلندی بیرون میاد . وقتی به خونه میرسه در حیات خونشون سجده ی شکر به جا میاره در حالیکه هنوز گریه میکرده .

این جوان بعداً این ماجرا رو تلفنی برایِ یکی از روزنامه ها تعریف میکنه تا در قسمتِ مقالاتِ دینی درج بشه اما هرگز اسمش رو نمیگه و نه اسم اون زن و نه هیچ اطلاعاتِ دیگه ای که بشه ازش فهمید کجا این اتفاق افتاده و گفته که هدفش فقط هشیاریِ جوانهاست تا بتونند در یک چنین موقعیتهایی خودشون رو به سلامت از چنگ وسوسه ی شیطان و آدمهای خراب نجات بدند .

2 سوره [External Link Removed for Guests] آيه [External Link Removed for Guests]  

وَإِذَا سَأَلَكَ عِبَادِي عَنِّي فَإِنِّي قَرِيبٌ  [COLOR=#000000]أُجِيبُ   َعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْيَسْتَجِيبُواْ لِي وَلْيُؤْمِنُواْ بِي لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُونَ   و هنگامى كه بندگان من‏، از تو در باره من سؤال كنند، [بگو:] من نزديكم‏! دعا و درخواستِ آنکس که مرا بخواند و صدا بزند را پاسخ مى‏گويم‏! پس بايد دعوت مرا بپذيرند، و به من ايمان بياورند، تا راه يابند [و به مقصد برسند]!    
=================================================

یک نعمتِ بسیار بسیار ارزشمند هست که خدا اون رو فقط به کسانی میده که با تلاش و زحمت و کسبِ علم و دانشِ لازم , ایمانی قوی در قلبشون به وجود میارند

اون نعمت این هست که قبل از ارتکابِ یک گناه , متوجه میشند که اون کار گناه هست و انجامش نمیدند . این قدرت و توانایی رو هر کس داره , به خدا قسم که اگر با همه ی گنجهایِ آسمانها و زمین هم عوضش کنه باز هم جز ضرر چیزی عایدش نمیشه .

اگر سیستمِ پیش هشدار رو در مغزتون از حالا راه اندازی و مجهز نکنین , امکان نداره در لحظه ای که در معرضِ گناه قرار میگیرین بتونین از چنگالِ وسوسه ی ابلیس و آدمهایِ فاسدِ مفسِد فرار کنین

اما عده ای از مردم اونقدر افت میکنند و پست میشن که نه تنها قادر به فرار از این فرصتها نیستند بلکه اونقدر فاسد میشن که خودشون سعی میکنند این فرصتها رو بسازند

تصویر

مثال :

شیک و پیک میکنه و سوار ماشین میشه و میره تو خیابونها میگرده تا بلکه یکی پیدا کنه که در مقابلِ پول یا به هر دلیلِ دیگه حاضر بشه باهاش زنا کنه

تصویر

یعنی منتظرِ فرصتهای اتفاقی نمیشه بلکه خودش سعی میکنه که اون فرصتها رو بسازه و به وجود بیاره

تصویر

بعضیهاشون از این حد هم پایین تر میرند و پست تر میشن و میرسند به درجه ای که اگر کسی رو پیدا نکردند برای زنا , متوسل به آدم ربایی و تجاوز میشن

تصویر

بعضیهاشون از این هم پایین تر میرن و برای این کار از قتل و آدمکشی هم ابایی ندارند

تصویرتصویرتصویر

رسد آدمی به جایی به عجب آورد ابلیس --------- بنگر که تا چه حد است فسادِ آدمیت

تصویر

====================================

خلاصه :

فرار از گناه امکان پذیر نیست مگر اینکه از قبل خودمون رو آماده کرده باشیم برای فرار از فرصتهای گناه . این آماده باش امکان پذیر نیست مگر با تلاش و زحمت و کسب علم و دانشِ لازم برای تقویتِ ایمان به خدا و آزمایش بودنِ لحظه به لحظه ی زندگیِ دنیا و قیامت و پاداش و عذابِ الهی و بهشت و جهنم

====================================

خدا یاریمون کنه که همیشه با هشیاریِ تمام , فرصتهایِ حرام رو رهگیری کنیم و به موقع با تغییر مسیر از گردابِ اونها فرار کنیم و به سلامت و با پرونده ای تمیز و مرتب از سالن امتحانِ دنیا بیرون بریم

آمین ای یگانه ایزدِ آسمانها و زمین

تصویر

ممنون از وقتتون و توجهتون

تصویر

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار

( رستگاری یعنی قبولی در امتحان و آزمونِ زندگیِ دنیا )
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

New Member
New Member

پست توسط nut »

مطالب اين پست خيلي خوبه اما:
اين كه اين كار گناهه و ... رو همه حتي اونايي كه اين كاره هستن ميدونن.خوبه مطالب ريشه اي بحث بشه مثلا چرا اصلا افراد سراغ اين كار ميرن؟چه كساني به اين گناه آلوده ميشن؟چي كار بايد كرد كه ريشه اين جور گناهان ازبين بره يا كم بشه؟
در ضمن فكر مي كنم اكثرا اين جور پيشنهادات از طرف آقايون مطرح ميشه نه خانوما!ساده ترين مثالشم همين كه همش آقايون دنبال خانومان كه يا متلك بندازن يا شماره بدن يا شماره بگيرن!
خيلي از افرادي كه نهايتا به اين گناه آلوده ميشن از اولش كه فكر اين مرحله نيستن .اولش به قول خودشون با يه دوستي سالم!!!شروع ميشه.حتي افراد مذهبي رو سراغ دارم كه به اسم رابطه سالم و اينجور حرفا يا به بهانه اين كه مي خوان فقط با يه نفر باشن!با يه خانوم سنگين و رنگين دوست ميشن البته خودشون كه اسمشو نميذارن دوستي ،ما ميگيم!نمي گم همشون آلوده ميشن اما اينم يه آغازه واسه همون پايان.
بهترين راه اينه كه آدم قبل از اينكه چنين مواردي واسش پيش بيادحسابي ايمانشو تقويت كنه.

(اينم دو كلمه از طرف خانوما)

يا حق
New Member
New Member

پست توسط nut »

اي بابا
نميدونستم من بيام همه در ميرن!
مثل اينكه مطالب به مذاق دوستان خوش نيمده!
خوب يه نفرم جواب منو بده!
Advance Member
Advance Member

پاسخ به سوالات شما

nut نوشته شده:مطالب اين پست خيلي خوبه اما: اين كه اين كار گناهه و ... رو همه حتي اونايي كه اين كاره هستن ميدونن
سلام فاصله ي زيادي هست بين دانستن و يقين .مثال :فردي رو در نظر بگيرين كه در بيابان گرفتار شده و اگر خودش رو به آبادي نرسونه مرگش حتمي هست .حالا يكي مياد بهش ميگه اگر همينطور مستقيم بري و به چپ و راست منحرف نشي دو ساعت ديگه به آبادي ميرسي و نجات پيدا ميكني . ---------- خب حالا اگر بشينه و تكون نخوره نجات پيدا ميكنه ؟؟؟؟ مسلما نه --------- بايد زحمت بكشه انرژي صرف كنه سختي بكشه تا نجات پيدا كنه ------ كسي هم كه ميدونه زنا خطرناك و نابود كننده هست بايد زحمت بكشه انرژي صرف كنه تا بتونه ازش دور بشه --------- در اين دنيا هيچ چيز مجاني و مفتي نيست - براي رسيدن به همه چيز بايد تلاش كرد و وقت صرف كرد و پول خرج كرد . از آسايش و راحتي مايه گذاشت تا به نتيجه برسيم ------ ااين يك قانون الهي هست و كسي قدرت نقض كردنش رو نداره ---------در قرآن كريم هم اين قانون الهي در لابلاي كلمات يكي از آيات نهفته هست ( ليس للإنسان إلا ما سعى )انسان به چيزي نميرسد مگر با سعي و تلاش و صرف وقت و انرژي و مال (پول) ---------دو نفر كه در يك مكان عمومي تازه دارند اولين نگاهها رو مبادله ميكنند خيلي براشون فرار از زنا راحت تره تا دو نفر كه در اتاق خواب با هم تنها شده اند -------------درست مثل شهابسنگي كه بسيار از زمين دور هست و جاذبه ي زمين تاثير ضعيفي روش داره و با صرف انرژي بسيار كمي ميشه از نزديك شدنش به زمين و نابوديش جلوگيري كرد اما شهابسنگي كه ديگه وارد جو زمين شده رو كي ميتونه متوقف كنه و از نابوديش جلوگيري كنه ؟؟------------
nut نوشته شده:.خوبه مطالب ريشه اي بحث بشه مثلا چرا اصلا افراد سراغ اين كار ميرن؟چه كساني به اين گناه آلوده ميشن؟چي كار بايد كرد كه ريشه اين جور گناهان ازبين بره يا كم بشه؟ در ضمن فكر مي كنم اكثرا اين جور پيشنهادات از طرف آقايون مطرح ميشه نه خانوما!ساده ترين مثالشم همين كه همش آقايون دنبال خانومان كه يا متلك بندازن يا شماره بدن يا شماره بگيرن! خيلي از افرادي كه نهايتا به اين گناه آلوده ميشن از اولش كه فكر اين مرحله نيستن .اولش به قول خودشون با يه دوستي سالم!!!شروع ميشه.حتي افراد مذهبي رو سراغ دارم كه به اسم رابطه سالم و اينجور حرفا يا به بهانه اين كه مي خوان فقط با يه نفر باشن!با يه خانوم سنگين و رنگين دوست ميشن البته خودشون كه اسمشو نميذارن دوستي ،ما ميگيم!نمي گم همشون آلوده ميشن اما اينم يه آغازه واسه همون پايان. بهترين راه اينه كه آدم قبل از اينكه چنين مواردي واسش پيش بيادحسابي ايمانشو تقويت كنه. (اينم دو كلمه از طرف خانوما) يا حق
دوست گرامي راز جذب شدن انسان به گناه فقط و فقط به علت لذتي هست كه در گناه وجود داره -----------خداوند انسان رو اينجوري خلق كرده . لذت و آسايش و ارامش و امنيت رو دوست داره . هر كاري كه انسان انجام ميده فقط براي رسيدن به اين چيزهاست . به همين دليل هم هست كه خد براش بهشت رو خلق كرده . بهشت يعني لذت و آسايش و آرامش و راحتي و رفاه و امنيت مطلق ابدي .-----------------اونهايي كه دوست ميگيرند , اگر شرايط ازدواج رو ندارند , با پاي خودشون ميرند به سمت نزديك شدن به زنا يعني نصيحت خالقشون رو كه ميفرمايد به زنا نزديك هم نشويد ناديده ميگيرند . چرا ؟؟؟؟؟؟؟ به خاطر لذتي كه در دوست گرفتن وجود داره . عقلشون رو از دست ميدند و بعضيهاشون مرند تا آخر خط و مرتكب زنا مشن . --------- خدا بهشت رو مفتي به كسي نميده . بايد تلاش كرد زحمت كشيد . اطلاعات و علم و دانش كسب كرد و به كار بست تا پاداش گرفت وگرنه خبري از پاداش كه نيست هيچ , مجازات هم در كار هست .--------------ما تا عرب ميبينيم فرار ميكنيم . چرآآآآآآآآ؟؟؟؟؟؟؟؟ چون يقين داريم كه خطر داره و به ما آسيب ميزنه . انسان مومن هم وقتي در موقعيت گناه قرار ميگيره درست انگار كه عقرب ديده فورا فرار ميكنه . انسان مومن باهوش فريب لذت ظاهري گناه رو نميخوره چون خودش رو با سيستم پيش هشدار مجهز كرده و خوب درك كرده در پشت اين لذت ظاهري و گذرا , خفت و خواري و سراكندگي و پشيماني و درد و عذاب در كمين هست . پس فريب نميخوره و با قدرت تمام از جاذبه ي گناه فرار ميكنه ---------------- قبلا در يكي از تاپيكهايي كه تقديم حضور دوستان كردم گفتم كه تا سه چيز دست به دست هم نده و با هم در يك جا و يك زمان جمع نشند , هرگز گناهي اتفاق نميافته : اول - وجود حداقل يك انسان كه نتونسته شش بيماري خطرناك شهوت حرام و حسادت و طمع و تكبر و كينه و بخل رو در دلش كنترل كنه و يك يا چند تا از اين بيماريها وجودش رو تسخير كرده و كنترل عقلش رو به دست گرفته .دوم - وسوسه ي ابليس و ياران و پيروان ابليس مثل همين انسانهاي خرابي كه خودشون خراب هستند و ديگران رو هم يعي دارند كه خراب كنند يعني هم فاسدند و هم مفسد (فاسد كننده ) . سوم چيز كه بسيار مهمه فرصت هست . تا فرصت گناه پيش نياد هيچ كس نميتونه گناه كنه حتي اگر فاسدترين آدم دنيا باشه . انسان مومن باهوش با تمام قدرت سعي ميكنه فرصت گناه رو از بين ببره براي خودش انسان فايد برعكس سعي ميكنه منتظر فرصتهاي اتفاقي نشه و خودش فرصت گناه رو بوجود بياره .------------حالا ديگه همه چيز كاملا روشن شده ------------ ميخوايم گناه نكنيم ؟ پس بايد تلاش كرد اطلاعات جمع كرد هر چه بيشتر و بيشتر تا هر چه بيشتر يقين پيدا كنيم به وجود خداوند و صفات اصليش ( يگانگي و علم و دانش و نيرو و قدرت و عدالت مطلقش ) . ايمان به آزمايش بودن زندگي دنيا و لحظه لحظه ي زندگي روزمره - ايمان به غيب (چيزهايي كه وجود داره اما با حواس چند گانه قابل درك نيست و فقط عقل وجودش رو احساس ميكنه ) - ايمان به رز قيامت كه دلايل مادي و منطقي و علمي و عقليش روزبروز داره بيشتر ميشه . ايمان به پاداش و كيفر الهي و حتمي بودن - ايمان به وجود بهشت و جهنم - مجموعه ي اين علم و دانش و ايمان , تبديل ميشه به يك سپر دفاعي بسيار قدرتمند براي انسان مومن باهوش در مقابل آماج تيرهاي وسوسه ي شيطان و يارانش و پيروانش . مشكل بيشتر مردم اينه كه به اين چيزها يقين ندارند به وعده هاي به حق خدا يقين نذارند . علت يقين نداشتنشون هم اينه كه تلاش كافي براي اينمار نميكنند و بي تلاش هم خدا چيزي به كسي نميده . جالب اينجاست كه خداوند در قرآن ميفرمايد : اگر از گناهان كبيره اجتناب و دوري كنيد ( شرك به خدا يعني قبول نداشتن وحدانيت و يگانگي خدا - قتل به ناحق - سرقت - زنا - مشروب خواري - قمار - خوردن اموال يتيمان - خوردن و پايمال كردن حق مردم - ) گناهان كوچك شما را ميبخشيم و شما را وارد بهشت ميكنيم النساء آيه ي سي و يك ------------سيستم آزمايش امتحان دنيا كاملا واضح و روشنه و براي دركش نه دكترا لازمه نه ليسانس نه ديپلم و نه حتي سواد خوندن و نوشتن !!!!!!! -------- فقط كافيه كه از نور هدايت الهي كه بر دل همه ميتابه پيروي كرد . به همين دليل هست كه يك چوپان تا جايي پيشرفت كرد كه خداوند او را براي ابلاغ مسجهاي هشدار دهنده و بشارت دهنده و هدايت كننده ي الهي به مردم كافر قومش انتخاب كرد و به مقامي رسيد كه خداوند بي واسطه با او سخن گفت ( حضرت موسي ع ) ---------- مكانيزم لذت رو هم خدا بسيار ماهرانه خلق كرده ------------- يك آدم بي ايمان پولش رو خرج مشروب و عيش و نوش و خشگذراني و زنهاي خراب و مواد مخدر ميكنه تا لذت ببره . يك انسان مومن باهوش ثروتمند هم با پولش كارخونه ميزنه و مدرسه ميسازه و به زوجهاي جوان كم بضاعت و بي بضاعت كمك مالي ميكنه يا براي بچه هاي بي سرپرست لباس و غذا و اسباب بازي ميخره و از اين كار لذت ميبره .-----------زير سايه ي خدت بودن نعمت ارزشمندي هست كه انسان مومن باهوش و هشيار به خوبي ارزشش رو درك ميكنه و امكان نداره اون رو با لذتهاي حرام عوض كنه .------------- خدا ميفرمايد : از لذتهاي حرام دوري كنين اجري بهتون ميدم كه هوش از سرتون بپره . پيام خدا كاملا واضح و آشكاره . هر كس درك نكنه اين پيام رو علتش اينه كه گيرنده ي چشم و گوشش رو تنظيم كرده رو كانالهايي كه جز خراب كردن عقلش و دلش چيزي براش نداره . و به همين دليل هست كه خداوند ميفرمايد در روز قيامت معذرت ظالمان ( گناهكاران ) سودي براشون نداره .
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Advance Member
Advance Member

با سلامي دوباره

:D

یک مسئله ی خیلی مهم در موردِ زنا هست که مربوط به شیطان میشه ( وسوسه ی شیطان ) :

شیطان برای اینکه کسی رو وادار به انجام گناه کنه , ترفندهایِ مختلفی به کار میبره . یکی از این ترفندها که بسیار خطرناک هم هست , این هست که انسان رو قانع میکنه که اون کار اصلا گناه نیست !!!! بلکه ثواب هم داره !!!!!!

تصویر

مثال :

مردی رو که با یک زن شوهر دار ارتباط نامشروع داره , به زنا ترغیب و وسوسه میکنه با این استدلال که اون زن تنهاست !!!!! شوهرش بهش بی اعتنا هست !!!!! اون زن هم انسان هست !!!! احساس داره !!!!! گناه داره !!!!!!! و هزار و یک استدلالِ در ظاهر درستِ دیگه ( در معیارِ شیطان )

این ترفند تا حالا دخلِ خیلی از انسانها رو آورده و جهنمی کرده

:vahshat:

خداوند در قرآن کریم این ترفند رو چند بار به کسانی که هدایت شدنی هستند گوشزد میفرماید :

وَزَيَّنَ لَهُمُ الشَّيْطَانُ مَا كَانُواْ يَعْمَلُونَ

و شيطان‏، هر كارى را كه مى‏كردند، در نظرشان زينت داد ( تا زشتی و خطا بودنش را درک نکنند )

وَإِذْ زَيَّنَ لَهُمُ الشَّيْطَانُ أَعْمَالَهُمْ

و هنگامى را كه شيطان‏، اعمال آنهارا در نظرشان زیبا و درست جلوه داد،
===========================

چشم پوشی از لذتی که در زنا نهفته هست فقط از عهده ی کسی بر میاد که شکی نداشته باشه که با چشم پوشی از این لذتِ حرام ( که ضرر میزنه به انسان ) براش نفع داره . یعنی یقین داشته باشه که با گذشتن و چشم پوشی از این لذتِ جذاب ولی حرام , هم از کلی خطر و ضرر در امان میمونه و هم لذتی حلال و بسیار جذاب تر و پایدار و ماندنی گیرش میاد .

این همون چیزی هست که انسانِ زنا کار توش لنگ میزنه . به وعده ی خدا برای بهشت یقین نداره . به ضررهای زنا اهمیت نمیده و اونها رو جدی نمیگیره .

چرا به وعده های خدا یقین نداره و چرا اون ضررها رو جدی نمیگیره ؟؟؟؟؟؟؟

چون تلاشی زیادی به عمل نیاورده تا با کسبِ علم و دانش و اطلاعات , خودش رو بکشه بالا به سمتِ یقین .

خدا هم مفتی چیزی به کسی نداده و نمیده و نخواهد داد .

این یک قانونِ الهی هست و قوانین الهی هم تغییر ناپذیر هستند چون حقِ مطلق هستند و نباید هم که تغییر کنند .

اصلا خدا این دنیا رو طوری خلق کرده که کسی قدرت نداره چیزی ازش مفتی و مجانی بگیره

هر چی میخوای باید قیمتش رو پرداخت کنی به دنیا و بخریش . با مال( پول ) و صرفِ وقت و زدن از استراحت و آرامش و آسایش و حتی امنیت و غیره .

جالب اینجاست که چیزهایی که انسان میتونه در این دنیا به دست بیاره , دقیقا همون چیزهایی هست که ازش قیمتِ چیزهایی رو که میخواد به دست بیاره پرداخت میکنه !!!!!!

انسان چی میتونه بگیره از این دنیا ؟؟؟

مال و ثروت و همسر و فرزند و عمر و علم و دانش و راحتی و آسایش و امنیت و لذت و شادی و شهرت و پست و مقام و زیبایی و قدرت و نفوذ و سلامتی عقلی و سلامتی جسمی و ایمان و عقیده و شرف و آبرو و غیره
و برای رسیدن به یک یا چند تا از این چیزها هم باید از خود اونها مایه بذاره

تصویر

درک میکنین خلاقیت و قدرتِ خداوند رو در طراحی و آفرینش این دنیا ؟؟؟؟

تصویر

درک میکنین که سیستمِ دنیا چقدر ماهرانه و هوشمندانه آفریده شده .

درکِ خود این سیستم که مجانی نمیشه چیزی از دنیا گرفت , خودش از بزرگترین دلیلهایِ آزمایش بودنِ زندگیِ دنیا و وجود روز قیامت هست .

تصویر

می بینین نور هدایتِ خدا چطور در همه چیز و همه جا و همه ی زمانها وجود داره ؟؟؟؟

تصویر

واسه همینه که خدا میفرماید : روزِ قیامت هیچ گناهکاری نمیتونه قِسِر در بره با معذرت خواهی

فَيَوْمَئِذٍ لَّا يَنفَعُ الَّذِينَ ظَلَمُوا مَعْذِرَتُهُمْ وَلَا هُمْ يُسْتَعْتَبُونَ

آن روز عذرخواهى ظالمان سودى به حالشان ندارد، و توبه آنان پذيرفته نمى‏شود

يَوْمَ لَا يَنفَعُ الظَّالِمِينَ مَعْذِرَتُهُمْ وَلَهُمُ اللَّعْنَةُ وَلَهُمْ سُوءُ الدَّارِ

روزى كه عذرخواهى ظالمان سودى به حالشان نمى‏بخشد؛ و لعنت خدا براى آنها، و خانه [و جايگاه‏] بد نيز براى آنان است‏.

تصویر

اما با تمام این تفاصیل خداوند از زبانِ حضرت سلیمان ع در قرآن میفرماید که :

مردم دو دسته اند . 1 - هدایت شدنیها که قبل از تموم شدنِ فرصتشون در امتحانِ دنیا , با تلاش و زحمت , نمره ی قبولی رو برایِ ورود به بهشت کسب میکنند .

2 - اونهایی که به هیچ صراطی مستقیم نمیشن و هر جا نشانه های هدایتِ الهی رو میبینند بهش ایمان نمیارند و گوش و چشم و قدرت تفکر دارند اما پیامهایِ خدا رو نمیشنوند و نمیبینند و درک نمیکنند .

خداوند در موردِ اینجور آدمها در قرآن میفرماید :

اگر یک کتاب قرآنِ نوشته شده رویِ کاغذ هم از آسمان بر تو نازل میکردیم , باز هم اونهایی که هدایت شدنی نیستند لمسش میکردند و میگفتند که این جادو و جمبله فقط !!!

تصویر

تازه ببینین خدا چقدر مهربان و بخشنده هست که توبه رو هم جزئی از سیستم آزمایش ما در این دنیا قرار داده .

ودر مورد دوری از گناهان هم میفرماید تا جایی که در توان دارید از گناهان دوری کنید .

تازه لذتهای حلال رو هم در این دنیا قرار داده و هرگز نگفته اصلا لذت نبرید

اما با تمامِ این تفاصیل باز هم عده ای در دام گناه گرفتار میشند

تصویر

علتش همون شش بیماری خطرناک هست :

شهوت حرام - غرور و تکبر - حسادت - حرص و طمع - بخل و خساست - کینه و غضب

همه ی جرم و جنایتهای بشر از همین شش بیماری سرچشمه میگیره
تصویر

مکانیزم و سامانه ی امتحانِ دنیا بی نقص آفریده شده و کسی هرگز نمیتونه به اون عیبی بگیره مگر اینکه دانشش اندک باشه و هنوز تصویرِ حقیقتِ دنیا و آزمایش دنیا در عقلش به خوبی آشکار نشده باشه .

واسه همینه که خدا در قرآن میفرماید :

أُوْلَـئِكَ الَّذِينَ اشْتَرُوُاْ الضَّلاَلَةَ بِالْهُدَى فَمَا رَبِحَت تِّجَارَتُهُمْ وَمَا كَانُواْ مُهْتَدِينَ   آنان كسانى هستند كه (هدايت‏) را به (گمراهى‏) فروخته‏اند؛ و [اين‏] تجارت آنها سودى نداده‏؛ و هدايت نيافته‏اند.   

یعنی رضای خدا و دوری از عذاب جهنم و لذت نعمتهای بی ضرر و مطلق و جاودانه ی بهشت رو فروختند به لذتهای گذرا و حرام و ضرر زننده ی دنیا !!!! دیگه ضرر از این بالاتر میشه تو یک تجارت ؟؟؟؟

تصویر

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

پست توسط نازنین 88 »

سلام تصویر
  سپاس که زنده ایم و می تونیم بگیم خداروسپاس. 
  نظر من اینکه برخی افراد به دنبال زیاده خواهی و استفاده ناروا از غریزه جنسی هستند خودش به نوعی بیماری محسوب میشه و در برخی افراد قابل کنترل نیست چون به این کار عادت کردند.خیلی از این افراد آدمهای بدی نیستند و واقعا بلافاصله بعد از انجام کارشون از این کار پشیمون میشن مثل کسایی که خودارضایی می کنند باید به این افراد کمک کرد متاسفانه امروز توی جامعه ما تعدادشون زیاد شده و نمیشه از کنارش به راحتی گذشت وظیفه تک تک ماست که اگه کسی رو می شناسیم که به این درد دچاره یا خودارضایی میکنه و یا به هر نوع عدم کنترل رفتارهای جنسی دچار هست هدایتش کنیم به شما پیشنهاد می کنم از این سایت دیدن کنید : 
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “ازدواج و زناشویی”