زینب(س) بر همه ما حق دارد

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 1973 بار
سپاس‌های دریافتی: 813 بار

زینب(س) بر همه ما حق دارد

پست توسط اسماني »

[HIGHLIGHT=#ccccff] 
[HIGHLIGHT=#ccccff] 
[HIGHLIGHT=#ccccff] ترویج دین اگر چه به قتل حسین شد تکمیل آن به موی پریشان زینب است 
[HIGHLIGHT=#ccccff] 
[HIGHLIGHT=#ccccff] 
 ...وقتی قنداقه زینب(س) را به دست رسول خدا(ص) دادند جبرئیل نازل شد و فرمود:نامش را زینب 
 بگذار. پیامبر رحمت او را بوسید و صورت به صورتش گذاشت و اشک از چشمان مبارکش جاری  
 گردید ،یا رسول الله سبب گریه شما چیست؟!  

فرمود: جبرئیل به من خبر داده است که این دختر شریک حسین من است در مصیبت ها و بلاها ! 
 مناقب زینب از حیث علم و تقوی و ملکات فاضله همچون برادرش حسین است . زینب از همان  
 کودکی بواسطه اتصال روحانی بقدری به حسین (ع )علاقه مند بوده که یک روز هم بدون برادر  
 آرام نداشت حتی در موقع ازدواجش ، با پسرعمویش جناب عبدالله بن جعفر طیار ، مولا علی (ع)  
 قبول فرمود که زینب رابه عقد او در آورد بهمان مهر مادرش و دو شرط: 

شرط اول ، این دختر من به حسین علاقه شدید دارد به این شرط تو را به عقد او در می آورم که 
 اذنش دهی شبانه روزی یک مرتبه به دیدن حسین برود . 
   شرط دوم ، اینکه هرگاه حسین بخواهد مسافرتی کند و زینب را ببرد مانع او نشوی و اذن دهی. 
 ...... 
 زینب در خانه ای زندگی می کرد که شوهرش عبدالله بحر جود و کرم است. عبدالله از ثروتمندان  
 مدینه است و ثروتش در اثر دعای پیامبر(ص) بود که عرض کرد خدایا مبارک کن و برکت ده به 
 معامله وکارعبدالله جعفر. به برکت این دعا جناب عبدالله ،از ثروتمندان مشهور شد وبقدری دارای               جود وسخاوت بود که در مدینه ضرب المثل شده بود ودرب خانه اش همیشه به روی نیازمندان باز                     و ملجا فقرا و ناتوانان و حاجتمندان بوده است.          
       زینب (س) همسر چنین شخصیتــی بود . ناگهان می شنود که حسین اش قصد سفر دارد تمام 
 خوشی ها و راحتی ها را رها می کند و خود را د ر دریای ناراحتیها و ناملایمات می افکند ! 
 هنگامی که ابن عباس جلوی حسین(ع) را گرفت و گفت :آقا حالا که خودت میخواهی بروی پس 
 زینب را نبر ،که مجلله زینب برآشفت و فرمود؛ ابن عباس می خواهی بین من و حسین جدایی 
 بیندازی؟! 

از زیر سایه و آسایش بیرون آمده، عقل حیران است از این علاقه و روحانیت! چه ارتباطی بعالم  
 اعلی است! همان روحانیتی که در پیامبر و امام است، در زینب است. 

به همان درجه ای که حسین(ع) بر مسلمین حق دراد خواهر غمدیده اش عقیله ی بنی هاشم زینب 
 کبری(س) هم بر جمیع مسلمین تا قیام قیامت حق دارد .اگر همکاری زینب و اسارت اواز کربلا 
 تا کوفه و شام و مراجعت به مدینه نبود ، تا آنجا که دشمن می توانست،جریان کربلا را خاموش  
 می کرد. حضرت زینب(س) هدف برادرش را تکمیل کرد وبه گوش عالمیان رسانید. 

حضرت با آن خطبه غرّا که در کاخ یزید بیان فرمود سلطنت بنی امیه را رسوا و خراب کردو عزت  
 و شرافت حسین(ع) و هدف عالی او را اعلام فرمود . 
 ـــــــــــــــــــــــــ  زندگانی حضرت زینب(س) ،شهید آیت الله دستغیب 
ارسال پست

بازگشت به “اهل بيت (عليهم السلام)”