کی میدونه شیطان چه وقت فرصت معذرت خواهی رو از دست داد؟؟؟؟؟؟

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 218 بار
سپاس‌های دریافتی: 311 بار

کی میدونه شیطان چه وقت فرصت معذرت خواهی رو از دست داد؟؟؟؟؟؟

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

با لعنتِ به ابلیسِ متکبرِ احمق

و به نامِ خداوندِ سریع الحسابِ شدید العِقاب

===========================================

سلام علیکم
تصویر
خوبین دوستان ؟

إن شاء الله به زودی تاپپیکی خدمتتون تقدیم میکنم به نامِ

اطلاعاتِ فوقِ محرمانه از پروندۀ ابلیس

تاپیکی که سرشار از ویتامین E ( اطلاعات ) هست . اطلاعاتی که به قبولی در امتحانِ دنیا خیلی کمک میکنه .
تصویر
==================================================

خب بریم سرِ اصلِ مطلب :

همهء ما خوب خبر داریم که پس از خلقتِ آدم ع ، خداوندِ متعال به فرشتگان فرمود که به انسان سجده کنند و ابلیس که از جنّيان بود و در سطح و مقامِ فرشتگان قرار داشت ، امتناع کرد از سجده

آیاتِ زیادی در قرآنِ کریم در این مورد هست . یکیشون این آیه شريفه هست :

وَإِذْ قُلْنَا لِلْمَلائِكَةِ اسْجُدُوا لآدَمَ فَسَجَدُوا إِلاَّ إِبْلِيسَ كَانَ مِنَ الْجِنِّ

و آنگاه که به فرشتگان گفتیم که به آدم سجده کنید ، سجده کردند مگر ابلیس که از جنیان بود .

و سپس آن شد که عدهء زیادی میدادند و بسیاری از عمقِ اطلاعاتِ نهفته در آن بی اطلاع هستند !!!

سوالِ من در موردِ گوشۀ کوچکی از این اطلاعاتِ بسیار ارزشمند هست .

سوال این هست :

ابلیس سجده نکرد اما ...

[SIZE=150]اما خداوند به او فرصت داد تا به اشتباهش پی ببره .

[SIZE=170]این فرصت چگونه به ابلیس داده شد و کِی ؟؟؟

تصویر  

خداوند به همهء فرشتگان فرمود که به انسان سجده کنند .
همگی سجده کردند مگر ابلیس .

این اشتباه بسیار بزرگ و خطرناکي بود .

خداوند به ابلیس فرصتی داد تا متوجه بشه که اشتباه بزرگی مرتکب شده و بایستی سجده میکرده .
البته ابلیسِ احمقِ متکبر ، این فرصتِ تکرار ناشدنی رو از دست داد .

خداوند متعال این فرصت را کِی و چگونه به ابلیس داد ؟

تصویر
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Advance Member
Advance Member

Re: کی میدونه شیطان چه وقت فرصت معذرت خواهی رو از دست داد؟؟؟؟؟؟

سلام

:D

سوالش سخته ؟؟

:grin:
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Iron
Iron
محل اقامت: خیلی دور ، خیلی نزدیک
سپاس‌های ارسالی: 3080 بار
سپاس‌های دریافتی: 1425 بار

پست توسط hasan21 »

روزی شیطان نزد حضرت موسی (ع) رفته و اظهار پشیمانی کرد و از موسی خواست که از خدا برایش فرصت توبه بگیرد موسی هم از جانب خدا به گفت که باید به سراغ مقبره ی آدم(ع) برود و سجده کند اما شیطان نپذیرفت و فرصت توبه را از دست داد .
[External Link Removed for Guests]
جنبش مبارزه با صهیونیزم ، اومانیسم و فراماسونری
Advance Member
Advance Member

[BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]
hasan21 نوشته شده:روزی شیطان نزد حضرت موسی (ع) رفته و اظهار پشیمانی کرد و از موسی خواست که از خدا برایش فرصت توبه بگیرد موسی هم از جانب خدا به گفت که باید به سراغ مقبره ی آدم(ع) برود و سجده کند اما شیطان نپذیرفت و فرصت توبه را از دست داد .

سلام دوست عزیز

تصویر

ممنون از حضورتون و توجهتون و پاسختون

تصویر

بنده نیم ساعت مطلب نوشتم تا جوابِ شما و جوابِ سؤال رو بدم اما موقع ارسال همش پاک شد

تصویر

این هم یک امتحان کوچیکِ صبر و برد باری بود برای بنده

تصویر

======================================

اون فرصت رو خودِ خداوند بدون هیچ واسطه ای به ابلیس داد و در جایی در قرآنِ کریم در لابلای کلماتِ یکی از آیاتِ شریفه پنهان شده .

شاید ادعایِ باطلی نباشه که حتی در حوزۀ علمیه هم کسی از آن آگاه نیست .

تصویر تصویر

اگر کسی با استادانِ حوزه تماس داره بپرسه و ببینه میدونند یا نه .

البته همه چیز را همه کس داند و همه کس هنوز به دنیا نیامده اند و در حقیقت همه کس هم همه چیز را نداند !!!!!!

تصویر

[/BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]البته استادان حوزه هم هزاران هزار چیز میدونند که بندۀ مخلص نمیدونم

==============================

حالا قبل از نوشتن پاسخ , اول خدمتتون بگم که این سوال اصلا چطور به دهن من خطور کرد و چرا ؟؟؟؟؟؟

و اینکه اصلاً دانستن جواب به چه درد میخوره ؟؟؟؟؟؟

===============================================

اگه مراحل ایمان به خدا رو ( ایمان حقیقی و خداپسندانه رو میگم . نه ایمان طوطی وار و کور کورانه ) بررسی کنیم میبینیم مراحلش اینه :

1 - به دست اوردن یه سری اطلاعات که باعث میشه پی ببریم که جهانِ هستی خالقی داره و خود به خود خلق نشده . یعنی مرحله اول ایمان به وجود خالقه . اما این تازه اول راهه و تا ایمانِ خداپسندانه راه درازی در پیشه .

2 - دوم اندیشیدن در موردِ صفات و خصوصیاتِ این خالق .

3 - کسب اطلاعات از پیرامونمان که باعث میشه به 4 صفتِ اصلیِ خداوند پی ببریم ( یگانگی و وحدانیتش در خداوندی - علم و دانش مطلق - نیرو و قدرتِ مطلق - عدالت مطلقش ) . بقیۀ صفاتِ خداوند همگی از این 4 صفتِ اصلی سرچشمه میگیره ( رحمن - رحیم - رزاق - سریع الحساب - شدید العقاب - ضرر زننده - نفع رساننده - شکور - خوار کننده - عزت دهنده - بالا برنده - پست کننده و غیره )

4 - کسب اطلاعاتی که باعث میشه پی ببریم به آزمایش بودنِ زندگیِ دنیا و وجود روزِ حساب و قیامت

5 - پی بردن به ضرورتِ قبول شدن در این امتحانِ تکرار ناشدنی با بهترین معدلِ ممکن

6 - پی بردن به ضرورتِ وجودِ دینِ الهی برای تشخیص بهترین مسیر ممکن برایِ عبور از گذرگاه دنیا به سلامت و قبولی در امتحان

7 - انتخابِ بهترین دینِ الهی و تبعیت از قوانین و مقرراتش تا آخرین لحظۀ آزمایش دنیا

========================================================

خب حالا برگردیم سر مرحلۀ دوم ( ایمان به 4 صفتِ اصلی خداوند ) .

اگر خداوند عادل مطلق باشه ( که هست ) پس نباید هیچ مخلوقی از مخلوقاتش موردِ ظلمِ او واقع شده باشه .

بعد ابلیس رو به یاد میاریم که خدا میدونه چه مدتی از مقربین بود به خاطرِ عبادتش . اما به یکباره و فقط به خاطر یک سجده نکردن , رتده و طرد شد و تا قیامِ قیامت لعنت شد و بهش وعده داده شد ( وعدۀ حقِ خداوند ) که جهنم از او یاران و پیروانش پر خواهد شد .

خب ما میدونیم که خداوند هرگز یک مخلوق خطا کار و به خاطرِ خطاش مجازات نکرده .

تمامِ اقوامی که قبل از ما نابود شدند , به خاطر گناهانشون نابود نشدند بلکه وقتی نابود شدند که فرصت خداوند برایِ بیداری و قبول حق و ایمان و متوقف کردنِ گناه رو نادیده گرفتند و از دست دادند و اونموقع بود که مستوجب عذاب و مجازاتِ خداوند شدند .

خب پس ابلیس هم نباید از این قانونِ الهی مستثنی باشه . او هم باید فرصتِ پی بردن به خطاش رو داشته باشه

ابلیس سجده نکرد و بلافاصله بعد از امتناعش از سجده و قبل از طرد و رانده شدنش , خدا بهش فرصت داد که متوجه اشتباهش بشه ( سرپیچی از فرمانِ حقی خداوند ) .

یعنی در فاصلۀ دو اتفاقِ امتناع از سجده و طردِ او , اتفاقی افتاد که همان فرصتِ خداوند به او بود برایِ به خود آمدن .

خدا این فرصت رو در سوالی که از ابلیس پرسید به او داد

به او فرمود :

قَالَ يَا إِبْلِيسُ مَا مَنَعَكَ أَن تَسْجُدَ لِمَا [COLOR=#000000]خَلَقْتُ بِيَدَيَّ  أَسْتَكْبَرْتَ أَمْ كُنتَ مِنَ الْعَالِينَ   ‏: (اى ابليس‏! چه چيز مانع تو شد كه بر مخلوقى كه با قدرت خود او را آفريدم سجده كنى‏؟! آيا تكبّر كردى يا از برترينها بودى‏؟! [برتر از اينكه فرمان سجود به تو داده شود!])   

َالَ مَا مَنَعَكَ أَلاَّ تَسْجُدَ إِذْ أَمَرْتُكَ   [خداوند به او] فرمود: (در آن هنگام كه به تو فرمان دادم‏، چه چيز تو را مانع شد كه سجده كنى‏؟  
چرا سجده نکردی به کسی که با دو دستِ خودم خلق کردم ؟؟؟؟ آیا متکبر شده ای بر من یا از کسانی هستی که مقامِ رفیعی دارند ؟؟؟؟؟

این سوال اولین و آخرین فرصتِ ابلیس بود برایِ پی بردن به خطایِ بسیار بزرگش ( سرپیچیِ یک مقرَبِ درگاه از فرمانِ حقِ خداوند )

اما ابلیس احمقِ متکبر به جای بیدار شدن و معذرت خواهی و استغفار و سجده , پاسخی داد که همگی از آن آگاهیم .

پس از این پاسخ بود که ابلیس طرد و رانده شد و لعنت شد .

ملاحطه میکنین که سجده نکردنِ ابلیس نبود که باعثِ طرد شدنش شد بلکه پاسخ او بود که آخرین فرصت رو ازش گرفت و کار از کار گذشت .

سرپیچی از فرمانِ حقِ خداوند وقتی از یک مخلوق مقرب سر بزنه دیگه خطایِ فوق العاده بزرگی محسوب میشه درست مثل یک مقام بالایِ دینی که مرتکبِ زنا در ملأ عام بشه .

==================================================================

این هم جوابِ سوال

تصویر
[/BLOCKQUOTE][BLOCKQUOTE]

اما دانستنِ این مطلب به چه درد میخوره ؟؟؟؟؟؟

تصویر

پاسخ بسیار ساده و آسان هست :

ایمانِ ما به عدالت مطلقِ رب العالمین بیشتر و مستحکمتر میشه .

یا رب زِدنا علما

تصویر
============================================

در انتطارِ نظرات و انتقادات و اعتراضات شما دوستان

================================

با تشکر از شما که منت گذاشتین و این مطلب رو خوندین

تصویر

=================================

برترینِ الحافطیان حافطتان

[/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE][/BLOCKQUOTE]

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 34 بار
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

پست توسط ASEMOONI »

سلام
مطالب جالب و مفیدی بود :smile:
اگه امکان داره در مورد جوابی که شیطان در پاسخ به سوال خداوند داد توضیح بدید ؟
یه خواهش دیگه ...
سوره ایاتی رو که ذکر فرمودید هم لحاظ کنید .

صلوات :razz:
الهی !
حجاب ها از راه بردار و ما را به ما مگذار
Advance Member
Advance Member

با سلامی دوباره

تصویر

چشم دوستِ عزیز . آیات و سوره ها رو هم مینویسم

اما برای اطلاع شما و دیگر دوستان عرض کنم که سایتهایِ زیادی هست که برایِ جستجو در آیات قران بسیار مفیده و صد البته همۀ ما از وجودش خبر دار هستیم

فقط من این سایت رو بر بقیه ترجیح میدم چون 4 ترجمه داره برایِ آیات شریفه قران کریم

Please Login or Register to see this code

آیاتِ مربوط به پاسخ ابلیسِ متکبرِ احمق به سوالِ سرنوشت سازِ خداوند متعال :

8 سوره [External Link Removed for Guests] آيه [External Link Removed for Guests]    
قَالَ مَا مَنَعَكَ أَلاَّ تَسْجُدَ إِذْ أَمَرْتُكَ قَالَ أَنَاْ خَيْرٌ مِّنْهُ خَلَقْتَنِي مِن نَّارٍ وَخَلَقْتَهُ مِن طِينٍ    چون تو را امر به سجده كردم چه چيز تو را باز داشت كه سجده نكردى‏؟ گفت (براى اينكه‏) من بهتر از او هستم‏، (چرا) كه مرا از آتش آفريده‏اى و او را از گل آفريده‏اى‏.   

23 سوره [External Link Removed for Guests] آيه [External Link Removed for Guests]  

قَالَ أَنَا خَيْرٌ مِّنْهُ خَلَقْتَنِي مِن نَّارٍ وَخَلَقْتَهُ مِن طِينٍ    من بهتر از او هستم‏؛ (چرا) كه مرا از آتش آفريده‏اى و او را از گل آفريده‏اى‏.  

14 سوره [External Link Removed for Guests] آيه [External Link Removed for Guests]  

قَالَ لَمْ أَكُن لِّأَسْجُدَ لِبَشَرٍ خَلَقْتَهُ مِن صَلْصَالٍ مِّنْ حَمَإٍ مَّسْنُونٍ    من كسى نيستم كه به انسانى كه از گل خشك بازمانده از لجنى بويناكش آفريده‏اى‏، سجده برم‏.   

حالا خودتون قضاوت کنین . خداوندِ خالق و مالکِ آسمانها و زمین و هر آنچه در آنهاست , به یک موجودِ مقَرَّبِ عرشِ الهی دستور میده ( توجه کنین به کلمه دستور میدهد ) که به مخلوق او سجده کند .

اما او سجده که نمیکند هییییچ , وقتی هم ازش میپرسه چرا سجده نکردی ( چرا از دستور من که فرمانروایِ مطلقِ آسمانها و زمینم سرپیچی کردی ؟؟؟؟ ) ابلیس با کمال پر رویی و و حماقت و تکبر , یک چنین جوابی تحویلِ پروردگارش مبده !!!!!!!!

تصویر تصویر

یک مطلبِ دیگه که خیلی خیلییییییییی مهمه اینه که :

برایِ خداوندِ متعال , نیتِ مخلوق بسیار مهم هست .

وقتی کسی کارِ خطایی انجام میده , 3 دلیل وجود داره برایِ اون اشتباهش :

اول - جهل و نادانی نسبت به اشتباه یعنی خبر نداره که کاری که داره انجام میده اشتباه و خطا هست

دوم : فراموشی . یعنی میدونسته که اون کار خطا هست اما به دلایلی فراموش کرده

سوم : لجبازی و غرور و تکبر

همۀ کسانی که مستوجبِ عدابِ خداوند شدند و نابود شدند , جزءِ دستۀ سوم بودند . با وجودی که غرق در گماه و فساد بودند اما خداوند نابودشون نکرد . بلکه پیامبری از خودشان به سویشان فرستاد تا مشخص بشه علتِ گناه کردنشون چیه .

اونهایی که از روی نادانی یا فراموشی گناه میکردند بیدار شدندو توبه کردند و در امان ماندند اما اونهایی که پس از فهمیدنِ حقیقت یا به یاد آوردنش باز هم اصرار بر ادامۀ گناه کردند , اونموقع بود که موردِ غضبِ حقِ خداوند واقع شدند و عذابِ به حقِ خداوند بر اونها نازل شد .

این هم خود دلیلِ بزرگِ دیگری هست بر عدالتِ مطلقِ رب العالمین

تصویر

=========================================

ما انسانها هم باید در زندگی روزمرمون همینطور باشیم . وقتی کسی خطا میکنه اول باید مطمئن بشیم علتِ حطا کردنش چیه تا بتونیم عکس العمل مناسبی رو نشون بدیم .

اما متاسفانه در بیشر موارد ما مستقیم میریم سراغِ علتِ سوم ( لجبازی و تکبر )

تصویر

مثال :

مردِ بیچاره خسته و خورد میاد خونه و به خاطر خستگی کفشش رو روی فرش در میاره اما به یکباره داد و فریباد خانوم میره هوا که مگه کوری اینجا فرش هست چرا کفشت رو روش در اوردی ؟؟؟؟

تصویر

در حالی که علت خطایِ اون بیچاره فقط فراموشی هست .

یکی نیست بگه آخه خدا رو خوش میاد که تو با کسی که از روی فراموشی خطایی انجام داده اینجوری رفتار کنی

خب اول خیلی اروم بپرپس چرا با کفش اومده رو فرش و ببین آیا بار اول یا دوم یا سوم یا صدم . بعد عکس العمل درست نشون بده .

======================================================

برای درکِ بهتر علتِ غضبِ خداوند بر ابلیس این مثال هم بد نیست :

یه نفر به کسی نا سزا میگه . میبرنش دادگاه . قاضی ازش میپرسه : چرا بهش نا سزا گفتی ؟؟

اگر جواب داد که حقش بود فلان فلان شده , قاضی شدیدترین مجازاتِ وضع شده در قانون رو براش در نظر میگیره .

اما اگر به خود بیاد و به ببخشید من اشتباه کردم و معدرت میخوام و دیگه تکرار نمیکنم و از اون طرف هم عدر خواهی کنه , آیا قاضی مثلِ نفر اول مجازاتش میکنه ؟؟؟؟؟!!!!

مسلماً نه .

چون این فردِ خطا کار جزء دستۀ سوم نیست .

============================================================================

اما در موردِ روایاتی که مبنی بر پیشنهادِ توبه به ابلیس از جانب پیامبران هست , گمان نکنم که این روایات صحت داشته باشه . علتش هم در قرآن نهفته هست :

23 سوره [External Link Removed for Guests] آيه [External Link Removed for Guests]  

وَإِنَّ عَلَيْكَ لَعْنَتِي إِلَى يَوْمِ الدِّينِ   و لعنت من تا روز جزا بر تو باد.   

وقتی خداوند کسی رو لعنت کنه تا روزِ قیامت , یعنی دیگه هدایت شدنی نیست که نیست که نیست که نیست که .......

وقتی بنده که یک مخلوقِ معمولی هستم از این موضوع خبر دارم , چطور پیامبران ازش بی خبر باشدند ؟؟؟؟!!!!!!!

تصویر

شیطان هدایت شدنی نیست .

خودش هم به محضی رانده و لعنت شدن , در حضورِ خداوند قسم خورد که تا روزِ قیامت دست از سرِ فرزندان آدم ع بر نداره .

8 سوره [External Link Removed for Guests] آيه [External Link Removed for Guests]  

قَالَ فَأَنظِرْنِي إِلَى يَوْمِ يُبْعَثُونَ

‏: (مرا تا روزى كه [مردم‏] برانگيخته مى‏شوند مهلت ده [و زنده بگذار!])   

قَالَ فَبِعِزَّتِكَ لَأُغْوِيَنَّهُمْ أَجْمَعِينَ

‏: (به عزّتت سوگند، همه آنان را گمراه خواهم كرد،   

================================

با تشکر از شما که منت گذاشتین و این مطلب رو خوندین

تصویر

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Advance Member
Advance Member

hasan21 نوشته شده:روزی شیطان نزد حضرت موسی (ع) رفته و اظهار پشیمانی کرد و از موسی خواست که از خدا برایش فرصت توبه بگیرد موسی هم از جانب خدا به گفت که باید به سراغ مقبره ی آدم(ع) برود و سجده کند اما شیطان نپذیرفت و فرصت توبه را از دست داد .

آقا حسن گل , بنده هم در جایی این روایت رو خوندم و اینکه شیطان در پاسخ گفت :

من به زتده اش سجده نکردم . حالا بیام به مرده اش سجده کنم ؟؟؟؟؟؟؟

مبدونین واقعیت امر چیه ؟؟؟

شیطان مخلوقی فوق العاده مغرور و متکبر بود . و به خاطر همین غرور و تکبر بود که تلاش کرد برای رسیدن به سطح فرشتگان و هم سطح بودنش با فرشتگان غرورش رو ارضاء میکرد تا اینکه انسان خلق شد و اونجا بود که نتونست غرورش رو پنهان کنه

تصویر

اما واقعا ابلیس موجودِ متهوری هست . تهور یعنی شجاعت منفی داشتن . یعنی شجاعت در کارهایِ شر

خیلی میخواد که کسی از مقربین عرش باشه و فرمانِ مستقیم خداوند رو نادیده بگیره و ازش سرپیچی کنه و وقتی هم خداوند ازش علتش رو میپرسه جواب بده که :
من به این موجود که از گل بد بو آفریدی سجده بکن نیستم !!!!!!

تصویر

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 11 بار

پست توسط nastooh »

با سلام به دوست عزیزم با احترام به دلیل شما من طور دیگه ای هم به این مسئله نگاه میکنم و اون اینه که : اگر شیطان نبود همه ما الان در شرایط دیگه ای به زندگی ادامه میدادیم و بهشت دیگه وعده خوبان نبود دیگه قابیلی نبود که برادرش رو به قتل برسونه . و آدم اون اشتباه رو نمیکرد که از بهشت رانده بشه . من معتقدم برای اینکه انسان بشه اشرف مخلوقات فقط بخاطر اینه که تمام طول عمرش داره امتحان پس میده . و این پس دادن امتحان اختیاریه ! بعبارت دیگه شیطان برای این اجازه از خداوند گرفت چون باید میگرفت تا من و تو بتونیم با اختیار ازش دوری کنیم نه بخاطر اینکه چون ازش پیروی میکنیم ترد شده از طرف خداوندیم . بسیاری از انسانها که در تاریخ اسمی از آنها به یادگار مونده جزء کسانی هستند که یک عمر با اطلاع و دانش و تکبر و غرور منکر خداوند بوده اند ولی فقط در لحظه آخر شدند عزیز خدا و بنده خدا پس با این حساب حتی شاید حکمت بر این باشه که ابلیس هم بخشیده بشه ! یا علی
Advance Member
Advance Member

دوست عزیز نستوه nastooh,

با تبریک به شما و بقیۀ همسایتی های عزیز بمناسبت حلول ماهِ مبارکِ رمضان و تشکر از شما برای توجهتون به این مطلب و مطالبی که ارزشمندی که نوشتین

تصویرتصویرتصویر.....

بنده با تمامِ مطالب شما موافقم جز جملۀ آخر .

برای اینکه آبِ پاکی بریزم رو دستتون که ابلیس هدایت شدنی نیست که نیست , از خودِ قرآنِ عزیز دلیلِ نهایی رو خدمتِ شما و دیگر دوستان تقدیم میکنم .

همین امشب بإذنِ الله

وقتی قاطع ترین مدرک رو از قرآن کریم براتون بگم اونوقت یقیناً پروندۀ این فکر رو که ابلیس هدایت شدنی هست رو برایِ همیشه خواهید بست إن شاء الله .

پس یا حق تا بعد ,,,

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Advance Member
Advance Member

سلام دوستان و همسایتیهایِ عزیز

تصویر
بنده ی مخلص یه معذرت خواهی بزرگ بدهکارم به شما به خاطرِ اشتباهی که شده و دلیل نهایی رو اونشب که قول دادم درج نشده

من جواب رو نوشتم و ارسال کردم و از سایت اومدم بیرون اما باز هم نوشته ها گم و گور شد یه جا تو نت و ثبت نشد

پوزش بنده رو بپذیرید
تصویر

===========================================

اما دلیلِ نهائی :

وقتی که امتحان دنیا برایِ همه به پایان میرسه و به دستورِ مالک و فرمانروایِ مطلقِ آسمانها و زمین , قیامت بر پا میشه اونوقت همه ی بندگان خدا که در دنیا تحت امتحان و آزمایش بودند , احضار میشند برایِ حسابرسی به همه ی کارهایی که انجام دادند در دنیا

و صد البته ابلیس هم یکی از اونهاست

خبر دارین که ابلیس در اون روز سخنرانی میکنه ؟؟؟!!!!!

بله دوستان شیطان در روز قیامت خطبه ای ایراد میکنه خطاب به همه ی یارانش و پیروانش

متن این خطبه ی تاریخی در قرآن عزیز درج شده .

قسم به خدا که اگر روزها و روزها بنشینین و به این خطبه و اطلاعاتِ پنهان در اون بیاندیشین و اونها در کشف کنین باز هم از کشف همه ی اطلاعات نهفته در اون عاجز و در مانده میشین .

اینک این شما و این هم دلیل آخر و نهایی برای اثبات هدایت شدنی نبودن ابلیس از زبان خودِ او !!!! در قرآن مجید :

جزء 13 سوره ابراهيم آيه 22

وَقَالَ الشَّيْطَانُ لَمَّا قُضِيَ الأَمْرُ إِنَّ اللّهَ وَعَدَكُمْ وَعْدَ الْحَقِّ وَوَعَدتُّكُمْ فَأَخْلَفْتُكُمْ وَمَا كَانَ لِيَ عَلَيْكُم مِّن سُلْطَانٍ إِلاَّ أَن دَعَوْتُكُمْ فَاسْتَجَبْتُمْ لِي فَلاَ تَلُومُونِي وَلُومُواْ أَنفُسَكُم مَّا أَنَاْ بِمُصْرِخِكُمْ وَمَا أَنتُمْ بِمُصْرِخِيَّ إِنِّي كَفَرْتُ بِمَآ أَشْرَكْتُمُونِ مِن قَبْلُ إِنَّ الظَّالِمِينَ لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ

و هنگامی که کار به پایان میرسد و قیامت فرا میرسد و خداوند در بین بندگانش حکم و داوری میکند و جهنمی ها از بهشتیها ( برندگانِ امتحان ِ دنیا از بازندگان ) مشخص میشوند , ابلیس خطاب به همه ی یارانش و پیروانش که در امتحان دنیا مردود شده اند و جهنمی شده اند میگوید :

همانا خداوند به شما وعده ی حقی داد ( اینکه بیهوده شما را نیافریده ایم و ثبت اعمالِ ما در دنیا از کوچکترین آن تا برزگترنش و احضار بندگان در روز قیامت برای کیفر و پاداش و وجودی بهشت و جهنم و غیره )

و من هم وعده دادم به شما ( گفتم که هیچ قیامتی در کار نیست و بهشت و جهنم دروغه و افسانه و اگر از لذتهایِ دنیا بهره نبری ضرر میکنید و خیلی وعده های دروغِ دیگه) سپس خُلفِ وعده كردم با شما ( هر چی به شما گفتم در دنیا دروغ و پوچ و باد هوا بود )

و من در دنیا تسلطی بر شما نداشتم ( بر دست و پا و گوش و چشم و زبان و و عورت و دلها و عقلهای شما ) جز اینکه شما را با وسوسه به انجام گناه و سرپیچی از دستوراتِ خداوند دعوت کردم و شما خودتان با رضایتِ خودتان دعوت مرا اجابت کردید .

حالا هم بیخود مرا سرزنش نکنید . برید خودتون رو سرزنش کنین .

نه من میتونم به داد شما برسم امروز نه شما به داد من میرسید .

من تکذیب میکنم هر چه را که در دنیا گفتم و من محکوم میکنم که شما من رو در عبادت شریک خدا کردین و من و رو عبادت کردین و از من پیروی کردین در دنیا .

و ضالمان ( کسانی که از دستورات و فرمانهایی خدا سر پیچی میکنند ) این سزایشان هست ( جهنم و عذابِ ابدی )

=====================================================

از معجزاتِ قرآنِ کریم , اخبارِ آینده هست . آینده ای که کسی هنوز ازش خبر نداره . مثل حال و روزِ مردم در روز قیامت و در صحرای محشر و در بهشت و جهنم .

اگر ابلیس هدایت شدنی بود این خطبه رو در روز قیامت ایراد نمیکنه . اما حتماً این سخرانی رو انجام میده چون در قران ثبت شده . چون هدایت شدنی نیست . چون تا قیامِ قیامت لعنت شده و نور هدایت خداوند رو نمیبینه و از جهنمی ها هست .

ابلیس هر جا نا توان بشه در گمراه کردنِ یک انسان , متوقف میشه و عقب نشینی میکنه و حتی ممکنه باهاش گفتگو کنه مستقیماً ( مثل پیامبران ) اما همیشه در انتظار فرصت هست تا دوباره با تاکتیک و ترفند و وسوسه ای جدید بهش حمله کنه و تا لحظه ی اخر عمرِ اون انسان , دست از تلاش بر نمیداره برای گمراه کردنش یا برای جلوگیری از ایمان آوردنش .

جالب اینجاست که ترفندها و وسوسه های ابلیس درست مثل کسی هست که سلاحش فقط فوت کردن هست !!!!!

اما همین سلاح ضعیف میتونه خانه ی عنکبوت رو بر سرش خراب و نابود کنه .

به یاد بیارین که خداوند در قرانِ عزیز در موردِ تاکتیکها و ترفندهای شیطان میفرماید :

جزء 5 سوره النساء آيه 76

إِنَّ كَيْدَ الشَّيْطَانِ كَانَ ضَعِيفًا

همانا نيرنگ شيطان ناتوان ا‏ست

حالا روشن شد که چرا با وجودی که ترفندهاش مثل فوت کردن ضعیف هست , چرا در بعضیها اثر میکنه

علتِ اون سست بودنِ پایه های ایمانشون هست درست به سستیِ خانه ی عنکبوت که با فوت خراب میشه و از بین میره .

=====================================================================

اما خودمونیم ببینین شیطان تا چه حد متهور هست یعنی تا چه حد شجاعتی منفی داره :

در عرش بود و از مقربان . خداوند دستر سجده به ادم ع داد , سجده نکرد . بعد که خدا ازش پرسید چرا سجده نکردی وقتی بهت دستور دادم گفت : من به این موجود که از گلِ بد بو افریده ای سجده بکن نبستم . من از او برترم !!!

و وقتی که رانده شدو لعنت شد , باز هم از تهورش دست برنداشت و با خدا رویارویی کرد و گفت همین موجودی که میگی , حالا ببین چطوری دخلش رو میارم !!!! یک موجود چقدر باید متهور و متکبر و احمق باشه تا کارهایی که ابلیس انجام داد رو بتونه انجام بده

تصویر

===================================================================

در موردِ مکانیزمِ وسوسه های ابلیس هم باید خدمتون عرض کنم که القا شدنش به قلب انسان درست مثل نزدیک کردن یک اهنربا به یک تکه آهن هست که باعث میشه سریعا اون تکه آهن هم آهنربا بشه

دروازه ی ورود این وسوسه ها به درون انسان , قلب او هست . اون شش بیماریِ خطرناک هم همان جایی هست که وسوسه ها میره روش اثر میذاره و باعث به حرکت در اومدن؟ِ اعضایِ بدن انسان برای گناه میشه
غرور و تکبر

حسادت

بخل و خساست

طمع و زیاده طلبی

شهوتی حرام

کینه و غضب
مثال : وسوسه میره به مرکز حسادت . اگه شخص این قسمت رو با علم و دانش و ایمان تحت کنترل نداشته باشه , وسوسه روش اثر میذاره و باعث میشه به خاطر حسادت به یک رقیب عشقی یا یک رقیب ثروتی یا یک رقیب علمی , تصمیم بگیره بلایی سرش بیاره تا به آرامش برسه و آتش حسادت در دلش بخوابه .

بلند میشه نقشه میکشه و میره یا میکشه اون رو یا اسید میریزه روش یا آتیشش میزنه یا هزار و یک کار دیگه انجام میده فقط برای فروکش کردن اتش حسادت در دلش و آرام و قرار گرفتن
تصویر
حالا میشه درک کرد یعنی چی به یاد خدا دلها ارام میگیره .
تصویر
انسان مومن با یاد خدا و قیامت و بهشت و جهنم , مانع از شعله ور شدن آتشِ اون شش بیماریِ خطرناک در دلش میشه

انسان مومن و باهوش , اطلاعاتِ لازم برای تحت کنترل در آوردنِ این شش بیماری رو فرا میگیره و هر چه بیشتر میره دنبال این چیزها و تلاش بیشتری میکنه , تسلطش هم بر اون شش بیماری بیشتر میشه

فراموش نکنین که همه ی گناهان و بدبختیهای بشرو و جنیان فقط از همین شش بیماری هست

ابلیس به خاطر غرور و تکبر سجده نکرد و بیچاره شد

آدم ع به خاطر گمع به ماندن تا همیشه در بهشت فریب خورد و به درخت ممنوعه نزدیک شد و کار از کار گذشت
تصویر
قابیل به خاطرِ حسادت قابیل رو کشت

و این ماجرا همچنان ادامه داره تا روز قیامت
تصویر

حالا میتونیم درک کنیم که چرا شهیدِ جهادِ اکبر , بالا ترین درجه رو داره در بین شهدا . شهید جهاد اکبر یعنی کسی که میمیره یا کشته میشه در حالیکه در نبرد با با نفس خودش هست برای کنترلِ این شش بیماریِ خطرناک

غرور و تکبر

حسادت

بخل و خساست

طمع و زیاده طلبی

شهوتی حرام

کینه و غضب

دانشمندان الان تازه کشف کرده اند که در مغز انسان همیشه کشمکش و جدل هست بین قسمتهای مختلف مغز

برو - نرو - بگو - نه نگو ساکت باش - فحش بده - نه احترامش رو نگه دار و با ادب باش

بزن - نه نزن و کوتاه بیاه - بدزد - نه خدا رو خوش نمیاد و هزاران هزار جدل و کشمکشی دیگه
============================================

والسلام تا دیگر سلام یا به قول به اصطلاح با کلاسها : بای تا های

تصویر

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

ارسال پست

بازگشت به “شیطان پرستی”