آموزش جنسي ، بي‌حيايي نيست !!

مدیران انجمن: قهرمان علقمه, شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 15 بار
سپاس‌های دریافتی: 100 بار

آموزش جنسي ، بي‌حيايي نيست !!

پست توسط آغوش گرم »

به نام خالق زیبایی ها
حجت‌الاسلام سيد محمدحسن‌مخبر از محققین حوزه علميه قم است .
او در دوره‌هاي مختلف كلاس‌هاي هويت جنسي فرهنگسراي خانواده كلاس‌هايي در زمينه آموزش جنسي از ديدگاه اسلام برگزار كرده و در اين زمينه تحقيقات زيادي انجام داده است. با او در همين زمينه گفت‌و‌گو كرده‌ايم.
متن زیر از مصاحبه ای با ایشان برگرفته شده است :تصویر
Old-Moderator
Old-Moderator
سپاس‌های ارسالی: 973 بار
سپاس‌های دریافتی: 1783 بار
تماس:

Re: آموزش جنسي ، بي‌حيايي نيست !!

پست توسط سعید منتظر »

درسته بی حیایی نیست ولی در جامعه‌ی ما ٬ آموزش در ملاء عام کار درستی نیست.

شاید در یک کشور خارجی که از کودکی پسر و دختر با هم هستن ٬ همچین آموزش‌هایی خوب هم باشه ولی اینجا ایرانه!

مثل این هست که شما یه آدمی رو که اصلا تا حالا آب ندیده ببری وسط دریا بندازی توی آب!

البته این بحث خیلی گسترده‌ست که اینجا فکر نکنم جاش باشه
 روزگاری‌ست که شیطان میگوید: انسان پیدا کنید ، سجده خواهم   [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+     [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+     [External Link Removed for Guests]  [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests] 
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 15 بار
سپاس‌های دریافتی: 100 بار

پست توسط آغوش گرم »

سلام دوست عزیز

معلومه که اصلا این مقاله رو نخوندید :ch: (چون وقتی خواستم جوابتون رو بدم دانلودش صفر بود)
یکم عجله نکنید ، زود هم قضاوت نکنید ! توی مقاله دقیقا نوشته که توی چه سنینی و با چه شرایطی باید این آموزش ها داده بشه تصویر

اتفاقا چون اینجا ایرانه دارم توی این زمینه فعالیت می کنم تصویر
یکم امارهایی که توی این مقالات ارائه می کنم رو ببینید اونوقت می فهمید چند درصد طلاق های ایران به دلیل نداشتن اطلاعات جنسی هستتصویر

البته چون پست های قبلی شما رو در بخش ازدواج نگاه کردم متوجه شدم که سنتون پایین هست و هنوز متاهل نشدید .
ان شائ الله بعدا قدر این اموزش ها رو بهتر خواهید دونستتصویر
Old-Moderator
Old-Moderator
سپاس‌های ارسالی: 973 بار
سپاس‌های دریافتی: 1783 بار
تماس:

پست توسط سعید منتظر »

دوست خوبم اصلا منظورم مقاله‌ی شما نبود ٬ چون میدونم خیلی‌ها که میان سایت متاهل هستن.

منم باید تابع جمه باشم.

کلاً گفتم ٬ چون اگه یادتون باشه یه موقع زمزمه‌ی آموزش مسائل جنسی در مدارس مطرح شد که خیلی هم مخالفت شد.
من رفتم توی اون حال و هوا...
 روزگاری‌ست که شیطان میگوید: انسان پیدا کنید ، سجده خواهم   [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+     [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+     [External Link Removed for Guests]  [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests] 
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 17 بار
سپاس‌های دریافتی: 6 بار

پست توسط msit.ir »

اول از همه من مقاله ارسالي شما را دانلود كردم ولي نخواندم..
پس بدون اون مقاله مي گم...
اين كه بسياري از طلاقها به نداشتن اموزش ارتباط بين همسران ربط دارد ... درست است ولي اينكه در چه جايگاهي بايد اين اموزش انجام بشه بحث هست...

شايد اون كسي كه گفته بايد براي ازدواج هم گواهينامه گرفت درست گفته و ميشه يكي از اين اموزشها را اموزش جنسي قرار داد ....
خدایا...
من در این کلبه ی فقرانه ی خود
چیزی را دارم ، که تو در عرش کبریای خود نداری
من چون تویی دارم و تو چون خود نداری

وبلاگ عصر ايمان [External Link Removed for Guests]
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 23 بار
سپاس‌های دریافتی: 71 بار
تماس:

پست توسط Seyyed Ali »

باسمه تعالی
درود بر دوستان

هنوز خیلی از مردم و عوام احکام اسلام را در مورد ازدواج نمی‌دانند. علامه حسن‌زاده می‌فرماید روزی پدر و مادری همراه فرزندشان نزد من آمدند و گفتند پسر ما مبتلا به بیماری تشنج یا سرع است (که ظاهرا علاج این بیماری به طور کامل از راه پزشکی حداقل در آن زمان مقدور نبوده الان را نمی‌دانم) ذکری یا دعایی برای علاج ایشان بفرمایید. علامه حسن زاده فرمود: به پدر ایشان گفتم آیا ساعت مچی که در دست دارید دین و برنامه دارد یا نه؟ (ظاهرا پدر فرزند مبتلا به سرع بر و بر زل زده بوده.) بعد پرسیدند چطور این وسیله و وسایل دیگر دین و برنامه از طرف انسان دارند مثل راهنمایی که همراه وسایل مثلا برقی وجود دارد انسان که بزرگترین صنع الهی است برنامه و دین نداشته باشد؟ حتی برای امور ازدواج هم خداوند انسان را رها نکرده. ایشان فرمودند علت این بیماری مقاربت و نزدیکی والدین در اوایل ماه یا اوخر ماه که ماه به لحاظ شکل هلالی باریک بوده انجام شده و تأثیراتی در آن زمان موجب بروز این بیماری غیر قابل علاج شده است.

یا مسئلهٔ دیگر در عدم رعایت برنامه دین در این مورد سفارش شده در روایات که مرد در مقاربت خروس صفت نباشد و تنها فکر خود بلکه همسر خود را قبل از مقاربت آماده کند که به لحاظ علمی این مسئله‌ای که هزاران سال پیش گفته شده اثبات شده است لذا در صورت انطباق دستورات شارع مقدس با آموزشهای ضروری قبل از ازدواج بسیاری از مشکلات زوجها در این زمینه حل می‌شود دین ما چیزی برای تکامل و سعادت انسان کم ندارد بلکه کوتاهی از جانب ما است که در تبیین و عمل به آن قاصریم یا کنار دریا هستیم دست به سمت چاله آب روانشناسی سکولار غرب دراز کرده‌ایم.
قسم به جان خودم آن کس که فهم مطالب تمهید القواعد و شرح قیصری بر فصوص الحکم و فتوحات مکیه (اثر محی الدین ابن عربی) و مصباح الانس و اشارات و تنبیهات و شفاء (اثر ابن سینا) و اسفار (اثر ملاصدرا) روزی​اش نشده فهم تفسیر انفسی آیات قرانی و جوامع روایی روزی​اش نشده است.

فرازی از فرمایشات استاد علامه حسن زادهٔ آملی
Junior Member
Junior Member
محل اقامت: زادگاه لشکر 25 کربلا
سپاس‌های ارسالی: 11 بار
سپاس‌های دریافتی: 44 بار

پست توسط irankufe »

این چیزا رو همه می دون جونای ما فیلمتون کردن خودشون ختم روزگارن.
آمار و ارقامش رو حذف کن، چنتا از این مقاله ها می خوایی برات بیارم؟؟؟
برید تو خوابگاه ترم 7-8ی ها بگید خاطره بنویسید، ببین چنتا از مقالات در میاد...
ارزش کار شما رو نمیخوام بیارم پایین و مطمئنن نمیاد، ولی متاسفانه اطلاعات به دست افرادی که نیاز دارن نمی رسه...
یا علی
دعا کردیم با شهدا محشور شویم...
مشهور شدیم!
New Member
New Member

پست توسط NAZEM299 »

آغوش گرم نوشته شده:به نام خالق زیبایی ها
حجت‌الاسلام سيد محمدحسن‌مخبر از محققین حوزه علميه قم است .
او در دوره‌هاي مختلف كلاس‌هاي هويت جنسي فرهنگسراي خانواده كلاس‌هايي در زمينه آموزش جنسي از ديدگاه اسلام برگزار كرده و در اين زمينه تحقيقات زيادي انجام داده است. با او در همين زمينه گفت‌و‌گو كرده‌ايم.
متن زیر از مصاحبه ای با ایشان برگرفته شده است :تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on NAZEM299, ويرايش شده در 0.
ارسال پست

بازگشت به “ازدواج و زناشویی”