چه زمانی غسل جنابت واجب می شود ؟

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 7581 بار
سپاس‌های دریافتی: 6236 بار
تماس:

Re: چه زمانی غسل جنابت واجب می شود ؟

پست توسط مائده آسمانی »

به نام خدا

سلام علیکم

خودارضایی در دختران که در فقه آنرا " استشهاء " می نامند نیز غسل جنابت بر آن واجب است و فرد جنب میشود .

به امید آنکه مورد غفران الهی قرار بگیریم :razz:
تصویر
Commander
Commander
تماس:

پست توسط مائده آسمانی »

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

حنادی نوشته شده:
سلام
ضمن تشکر از شما به خاطر این تاپیک ارزشمند... به واقع ارزشمنده ! آدم خجالت میکشه این سوالات رو از کسی بپرسه ...دفتر مراجع هم که میپرسی خجالت میکشی خیلی موضوع رو باز کنی...به هرحال ممنون
اما سوالات من

1.دختر ها هم ممکنه در خواب جنب بشن؟ این مسئله نادره یا اینکه همون اندازه که برای آقایون ممکنه برای خانوم ها هم طبیعیه و به وفور اتفاق می افته؟

بله امکان دارد که دخترها هم در خواب جنب شوند و غسل جنابت نیز بر آنان واجب میشود .

حنادی نوشته شده:
2.مسئله ی دیگه راجع به این جمله ی بالاست که من توی رساله ها زیاد دیدم و به نظرم اصلا گویا نیست... حداقل در مورد خانومها... آخه اگه یه خانوم در خواب ازش مایعی خارج بشه بدون شهوت! از کجا بدونه این ترشحات زنانه است یا منی ؟ اصلا چه فرقی بین این دوتا هست؟

فرق بین این دو خیلی کم است ولی خانم باید خودش تشخیص دهد از روی مقدار و سستی بدن و بو و حتی در بعضی موارد غلظت منی بیشتر از ترشحات است .

حنادی نوشته شده:
3.یا اینکه وقتی یه خانوم نوشته ی ناجور یا یه عکس ناجور می بینه و یه مایعی ازش خارج میشه اینجا از کجا باید بدونه این مایع منی است یا ترشح زنانه؟ :-?

اگه بر اثر شهوت باشه منی محسوب میشود و غسل دارد .

حنادی نوشته شده:
4.آیا در خانوم ها هم علائم جنب شدن مثل آقایونه؟ یعنی باید بدن سست بشه و با جستن بیرون بیاد؟

سست شدن و یا احساس کرختگی در عضلات ولی جستن در 90 درصد خانمها پیش نمیاد ولی شهوت هم یک دلیل دیگر است که اگه با شهوت و یا براثر شهوت باشه جنب محسوب میشوند .

حنادی نوشته شده:
5.احکام این مسائل بین مراجع یکسانن؟ در ضمن من مرجعم حضرت آقای وحید خراسانی حفظه الله هستند

تقریبا بین مراجع این احکام یکسان است .

موفق و موید باشید
تصویر
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط majid2015 »

چگونه می توان توبه کرد؟؟؟؟از خود ارزایی
خدا ما را می بخشد؟؟؟؟؟پس از توبه

نمی دانستم گناه کبیره است

توضیح دهید
Commander
Commander
تماس:

پست توسط مائده آسمانی »

به نام خدا

سلام علیکم

هر وقت به درگاه الهی رو کنید و ازش بخواهید شما رو ببخشه خدا توبه شما رو قبول میکنه به شرط اینکه دوباره برنگردید به حالت اول و ادامه بدید .

آیات و احادیث درباره توبه

وَ هُوَ الَّذِى يَقْبَلُ التَّوْبَةَ عَنْ عِبَادِهِ وَ يَعْفُواْ عَنِ السَّيَِّاتِ وَ يَعْلَمُ مَا تَفْعَلُون } سوره شوری آیه 25 ‏ }

و اوست كسى كه از بندگانش توبه می ‏پذيرد و از گناهان در می ‏گذرد و آنچه را كه می ‏كنيد، می ‏داند.

امام حسن عسگری(ع): خداوند متعال خطاب به بندگانش می فرماید: ای بندگان من همه شما گناهکار هستید مگر کسانی را که من از گناه باز دارم. پس هر کس

معتقد باشد که من می توانم او را ببخشم و با این حُسن ظَن به من، از من طلب مغفرت نماید هر آینه او را می بخشم و برایم گناهان او هر چند زیاد باشد مهم نیست چه

اگر همه مخلوقاتم از اول و آخر زنده و مرده و تر و خشک همه جمع شوند و از رحمت من مسئلت نمایند تمام حاجات ایشان را می دهم و از رحمت وسیع من چیزی

کم نمی شود. کلیات حدیث قدسی صفحه 341

حضرت باقر(ع): هرگاه مردی در شب تاریک شتر و توشه و اهل و عیالش را در بیابانی گم کند و سپس در حین تلاش برای یافتن ایشان یک مرتبه ایشان را بیابد

چقدر خوشحال می شود پس خداوند متعال بیشتر از این شخص نسبت به بنده اش که توبه می کند و به سوی او باز می گردد، خوشحال می شود.

اصول کافی ج 4 صفحه 167

روایت شده که خداوند شادمانتر است به توبه بنده مومنش از مردی که در بیابان قافله ای است ، در هنگام حرکت قافله شتر او گم می شود ، شبی بسیار تاریک است

در آن تاریکی میان بیابان از شتر خود جستجو می نماید ، کاروان حرکت میکند آن مرد به همراه خود نه خوراک و نه آبی دارد آنقدر در پی شتر تفحص میکند تا مایوس

میشود با یک دنیا یاس و نا امیدی به جای اول ( فرودگاه قافله ) برمیگردد ، در آن تاریکی سر به زانو میگذارد ، تنها است وسیله دفاع ندارد هر آن منتظر است حیوانات

درنده به او حمله کنند و پاره پاره اش نمایند در چنین موقعیت حساسی اگر شخصی پیدا شود شترش را به او بدهد و سوارش کند بگوید حرکت کن تا تو را به کاروان

برسانم ، با این خصوصیات آنمرد از پیدا شدن چنین شخصی چقدر شاد و مسرور میشود خداوند از توبه بنده اش بیش از مرد عقب مانده از کاروان ، سرور و

خوشحالی دارد. انوارنعمانیه صفحه 88 ، پند تاریخ جلد 4 صفحه 231

سوره نساء آیه 110: هر کس بدی کند یا ظلم کند به نفس خود با ارتکاب گناهان و سپس آمرزش بخواهد از خدا و توبه نماید خدا را آمرزنده مهربان می یابد.

خدا توبه کننده ها رو دوست داره ، ان شالله توبه کننده واقعی باشیم :AA: :razz:
تصویر
New Member
New Member
محل اقامت: قم
سپاس‌های دریافتی: 2 بار
تماس:

پست توسط alhosseini »

با سلام به دوست عزيز ESF_ESF_AMIR كه اين سوال رو جواب دادين
اما ي اشكال هست در جوابتون هست
چرا گفتيد غسل با ديت روي گچ تر كنه
اسلام كه اينقدر اسون گرفته اگه ميگفتيد جبيره اي خيلي بهتر بود چون اين مورد رو فقط غسل جبيره ميكنن
حالا اگه گچ چرك بود چي؟ اون وقت هم بايد رو گچ ديت ميكشيدن؟
جبيره رو بخاطر همين گذاشتن
[FONT=Lucida Console]    
New Member
New Member
محل اقامت: قم
تماس:

پست توسط alhosseini »

جواب به اين سوال

خودارضایی در دختران که در فقه آنرا " استشهاء " می نامند نیز غسل جنابت بر آن واجب است و فرد جنب میشود .

با سلام
خود ارضائي از نظر شرع حرامه در دختران زماني غسل جنابت تحقق پيدا ميكنه كه به اورگاسم برسن يعني مايعي از اونها خارج بشه با فشار و بدنشون سست بشه
[FONT=Lucida Console]    
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط kapata »

سلام
آیا دیدن منی در ادرا ، بدون احساس سستی ، نیاز به قسل دارد ؟
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 4 بار

پست توسط aligon »

من پسری 15 ساله هستم.
ببخشید من بادیدن تصاویر شهوانی مایعی از بدنم خارج شد که حالت سستی در من ایجاد نشد و جهش نداشت.
آیامیتوتنم نمازم را بخوانم وآیا نیازی به غسل کردن دارد؟
New Member
New Member

پست توسط aligon »

aligon نوشته شده:من پسری 15 ساله هستم.
ببخشید من بادیدن تصاویر شهوانی مایعی از بدنم خارج شد که حالت سستی در من ایجاد نشد و جهش نداشت.
آیامیتوتنم نمازم را بخوانم وآیا نیازی به غسل کردن دارد؟

ببخشید لطفاسربعتر پاسخ بدید.
New Member
New Member

پست توسط aligon »

kapata نوشته شده:سلام
آیا دیدن منی در ادرا ، بدون احساس سستی ، نیاز به قسل دارد ؟

تو رو خدا جواب این سوال رو بدید این سوال من هم هستش.
سوال خیلی مهمیه
ارسال پست

بازگشت به “ساير احکام”