گفته هاي m.d

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Junior Member
Junior Member
محل اقامت: iran
سپاس‌های دریافتی: 86 بار
تماس:

گفته هاي m.d

پست توسط bluenight »

[align=center]با سلام خدمت شما عزیزان

مقام خودمو در مقابل مقام بزرگان نمی بینم که بخوام حرفی بزنم ولی این حرفهای ناچیزمو با فکر و تامل زیاد زدم که مورد استفادتون قرار بگیره چند تا از گفته های خودمو در این قسمت برای شما بزرگواران قرار می دهم امیدوارم که نظرات محترمتونو در مورد صحبتهام بفرمایین .

با تشکر محمد دماوندی نیا

برای رسیدن به این جمله خیلی فکر کردم :

عشق جایگاهی است که غیر از معبود کسی لایق آن جایگاه نیست عزیزان عشق خود را به کسی غیر اون نسپارید که عشق مخصوص اوست تنهااو .عشق این نیست که یک روز کم شود و یک روز زیاد عشق همیشه در حال تکامل هست همیشه .عاشق همان است که مارا به این دنیا آورد وطاقت دوری مارا ندارد و روزی مارا به آغوش خود خواهد برد .

جمله بالا مقدمه ی خوندن این جمله هست پس قبل از هر نتیجه گیری لطفا جمله ی بالا را خوب بخونین بعد در مورد این حرفم نتیجه گیری کنین ممنونم :

سرانجام عشق يکي شدن عاشق و معشوق است ولي سرانجام دوست داشتن جدايي ست. :razz:  
Junior Member
Junior Member
تماس:

پست توسط bluenight »

مرگ بازی نیست دروغ نیست

بلکه یاد مرگ حقیقتی ست غبار گرفته در ذهن ما و زندگی ما

m.d
Junior Member
Junior Member
تماس:

پست توسط bluenight »

بنگرید که لحظه به لحظه مرگ گروهی از انسانها را به قبرهایشان هدایت میکند

ولی

زنده ها غافل از مرگ

که

روزی با این غافله همسفرند.

m.d :razz:
Junior Member
Junior Member
تماس:

Re: گفته هاي m.d

پست توسط bluenight »

از کوچکترين نشانه ها بهترين نتيجه هارو ميشه گرفت

M.D :razz:
Junior Member
Junior Member
تماس:

پست توسط bluenight »

نمازت را به گونه ای بخوان که گویی قیامت است و در حضور پروردگارت ایستاده ای ولی با

این تفاوت که در نماز فرصت آمرزش گناهانت وجود دارد ولی در قیامت.....

Junior Member
Junior Member
تماس:

پست توسط bluenight »

نمازحضوردرمقابل آفریننده هستی ست

بنگرکه چگونه درروز قیامت درمقابل اوخواهی ایستاد.

Junior Member
Junior Member
تماس:

پست توسط bluenight »

بهترین لحظه برای صحبت با خالقت نماز است نگذار این فرصت را شیطان و افکار بیهوده از تو بگیرند.

چه بسا به زودی حسرت این لحظات را خواهی خورد.

( وا حسرتا ...... کاش اهل نماز بودیم).

Junior Member
Junior Member
تماس:

پست توسط bluenight »

سعی نکن تو زندگیت غرق اشتباهات گذشته ی خودت بشی

سعی از گذشته پلی برای آینده ی خودت درست کنی. این راز موفقیت بزرگان است .

M.D : :razz:
Junior Member
Junior Member
تماس:

پست توسط bluenight »

برای بالا رفتن از قله های بلند باید اراده و همت قوی داشته باشی.

هیچ چیز غیرممکن نیست اراده داشته باش محکم باش و صبور و با ایمان .

Junior Member
Junior Member
تماس:

پست توسط bluenight »

سلام می خوام در مورد موضوعی صحبت کنم که در زندگی همه ما وجود داره همون افکار منفی و اتفاقاتی هستند که در طول زندگی برامون اتفاق می افتند ممکن خوشایندمون نباشن و اسمشونو بد شانسی یا .. بگزاریم .

به عبارت دیگه امواج منفی را در اطرافمون پخش میکنیم می خوام روشی رو بهتون پیشنهاد کنم که خیلی در موردش فکر کردم امیدوارم که مورد استفادتون قرار بگیره

ابتدای صحبت را با مثالی شروع می کنم مثلا کسی که در امتحان ورودی دانشگاه قبول نشده باشه یا کسی که ممکنه کارش را از دست بده یا کسی که زندگی مشترکش دچار بحران شده و خیلی از اتفاقهای دیگه خوب حالا می خوام براتون مثالی بزنم که دوست دارم خوب تجسمش کنین فرض کنین شما انسانی هستین که دارای قطب مثبت ( + ) هستین و در اطرافتون پر از امواج منفی ( - ) هستند خوب این خاصیت دو قطب با بار مخالفه که همدیگرو جذب می کنن فرض کنین این بارها به سمت شما بیان شما چی کار میکنین؟

۲ راه وجود داره :

۱ اینکه اجازه بدین همه ی بارهای منفی یکدفعه به سمت شما بیان .اون وقت بار منفی اولی که به سمت شما میاد شما رو تحت تاثیر خودش قرار میده و شما رو هم منفی میکنه این مثل اینه که مثلا در امتحان ورودی دانشگاه قبول نشده باشی و مکرر به خودت بگی که من باید قبول می شدم حالا که قبول نشدم عمرم تلف شده و باید ۱ سال از عمرمو تلف کنم که دوباره برای امتحان آماده بشم پدر و مادرم از من نا امید شدند دوستام تو یه رشته ی خوب قبول شدند و از من ۱ سال جلوتر هستند و ....

خوب اگه دقت کنین اینا همون امواج منفی هستند که به بعضی هاشون از اطراف به سمتتون هجوم اوردن و بعضی هاشونو خودتون بوجود اوردین خوب اگه در مقابل یکی از این امواج منفی ضعف نشون بدی و بگی که نمیتونم اون وقت خودت هم بار منفی میگیری یعنی به جای اینکه خودتو بسازی خودتو تخریب می کنی و فرض کن همه ی اون بارها پشت سر هم به سمت تو بیان اون وقت دیگه توان مقابله باهاشونو نداری چون تو هم بار منفی گرفتی و اگه ۲ بار منفی کنار هم قرار بگیرن همدیگرو میرونن یعنی اینکه اگه بارهای منفی به سمت تو بیان به حدی به تو فشار میارن که تو رو به یه گوشه میرونن و اونجا تورو تحت فشار قرار میدن و گوشه نشینت می کنن و فرصت خلق فکر تازه رو بهت نمیدن .

حالا راه ۲ اینکه می تونی هر کدوم از بارهایی منفی که بطرفت میان رو تک تک مورد برسی قرار بدی مثلا اینکه خوب اگه من امسال تو امتحان ورودی دانشگاه قبول نشدم به خاطر این بود که تمرکز کافی نداشتم و وقت زیادی برای خوندن نداشتم سعی می کنم اشتباهاتی رو که سال قبل در خوندن مرتکب شدم امسال این اشتباهاتو مر تکب نشم خوب حالا تو تونستی که از این بار منفی حداکثر استفاده رو بکنی و اونو به طرف خودت بیاری و خودتو بزرگتر کنی حالا

با خودت بگو نوبت بعدیه همین طور یکی یکی این بارهای منفی رو بررسی کن و ازشون استفاده کن .

حالا به نظرت کدومش بهتره راه اول یا دوم ؟

مسلما دوست نداریم که آدم ضعیفی باشیم پس اول از همه فکر خودمونو در مورد توانایی هامون قوی کنیم بعدش با اواج منفی مثل یه انتقاد یا راه حلی که خودمون تا حالا متوجهش نشدیم برخورد کنیم مثل این ضرب المثل ( عدو شود سبب خیر اگر خدا خواهد )

مسئله ی دیگه اینه که مشکلاتمونو گردن خدا نندازیم پس خودمون چی کاره ایم خدا به ما عقل داده و اختیار و اینکه به خاطر مهربونیش دست مارو میگیره تا زمین نخوریم درست نیست که رو زمین بشینیم بگیم خدایا بیا دست مارو بگیر بلندمون کن !!!!!!!. :razz:
ارسال پست

بازگشت به “نقد سایر اندیشه ها”