کلوپ ترک اعتیاد به خود ارضایی!!!!(را هنمایی دوستان!!))

مدیران انجمن: قهرمان علقمه, شورای نظارت

قفل شده
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 21 بار
سپاس‌های دریافتی: 88 بار
تماس:

کلوپ ترک اعتیاد به خود ارضایی!!!!(را هنمایی دوستان!!))

پست توسط vorojax »

الله الرحمن  
سلام. :razz:
کمه کمه کم!! حداقل ?% درصد جونایی ما اینکارن!! :sad:
این کمش بود چیزی که من تو کرج خودمون به چشم بیش از ?% دیدم! =8) :sad:
غیره اینه بگید نیست! البته دوستان مدهبی یحتمل در جریان نیستند شایدم باشند!! :eek:
اولا که این کار داره نسل ایرانیان باهوشو داغون می کنه و از بین می بره چون رویه جنین و بچه شخص این کاره هم تاثیر میزاره!! :-?
معایب زیادی داره که همتون و همه ی اینکاره ها می دونن!!
اما سایتای زیادی بودم مثلا 3 کا......... بی خیال!! تو مقالاتشون به این اشاره کردن که از لحاظ علمی هیچ مشکلی نداره و جوانان رو ترقیب کردن که مثلا هفته ای یه بار عیبی نداره!! :x
اما ادم خودش عقل داره خودش اصلا بدون اینکه بگن ضررهاشو می فهمه!! :x
0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
-راه های پیشگری:
دوستان همطون روزی متاحل می شین بلاخره پدری مادری چیزی می شید درسته؟
حتمی بچتون رسید کلا 4 یا 5 حتما و حتما و حتما باهاش روک و راست صحبت کرده و حالیش کنید چون تا نرن طرف اینکار میشه کاری کرد کع قیدشو بززن اما رفتم برگشتوندنشون کاره حضرت فیله!!
چرا من اینو گفتم !! بابا تجره دیدم کسانی که سالم موندن!! اکثرا بهشون پدر مادر توضیحات داده بودن. یا دوستان دلسوز!شخصا 2 نفر رو راهنمایی کرده و نجاتشون دادم!!
خلاصه بهشون بگید نزارید داغون شن به خدا فراگیر همتون مدرسه رقتید سن بلوغ داشتید جو خرابه........................
چه کنیم در سنین بالا شرایط ازدواج مهیا نبود به این مشکل گرفتار نشیم!
تنها راه و تنها راهش روزه هست همینو بس!!
اونم کمه کم هفته ای 2 بار در هفته ک اگه دوشنبه و 5 شنبه باشه از همه بهرته!
00000000000000000000000000000000000000000000000
اما مبطلایان!!!!!!!!!
ببینید دوستان مذهبی اگر خواستید دوستی رو از این کار بکشید بیرون نه بهش بگید دعا کنه نه چیزی خلاصه براش روزه نخونید که گناه کبیره هست و......
اگه دیدی طرف واقعا طالبه ترک کنه و راه حل می خاد ادامه این مطلبو بخونین و برداشتون از این مطلبو بگید.
0000000000000000000000000000000000000000000000
خواب مهمترین چیز تو این راه اراده هست که همتون می دونید!!

0000000000000000000000000
اما مهمترین اراده.منظور اراده ای که بدرد ترک این کار بخوره چیه!
ورزش و ورزش!! ورزش چغندری نه مثلا تکفاندو می ری یزره می دویی میا نه!
ورزش سنگین مثل بدن سازی یا مثلا 40 دور در زمین فوتبال بدویی حسابی شنا بری خلاصه روس بدنت کشیده بشه!
خود به خود ارادت زیاد میشه و بعده یه مدت حتی اگه دیگه ورزشم نکنی دیگه دور بره این کار نمی ری.
شخصا خودم و دوستان دیگری اینگونه ترکیدیم و جواب داد!!
اما راه هایی که باعث کمتر شدن این کار میشن قبل این که برید ورزش کردن!شاید مثلا موقیعت ورزشو نداشتید.
1- بی کار نباشد
2-تنها نباشید
3-واقعا باید از لحاظ دینی هم به گناهش پی ببرید که بعده این کار عین سگ پشیمون شید!!که لا اقل تاخیر بیوفته!
4-این کارو من خودم کردم و به دوستانی نیز گفتم انجام بدید انجام دادن گفتن موئثره این بود که.... شبی 3 تا صلواتی یا بیشتر نظر یکی از اماما کنید و براش بفرسید این هم در دراز مدت تاثیر بسیار بالایی داره هم خیلی کمکتون می کنه!
5-اگه می تونید روزه بگیرید که خیلیییییییییییییییی کمک می کنه حتی باعث ترکم میشه.
000000000000000000
پس مهتریناشون در گل
1-ورزش کنید
2-روزه بگیرید
0000000000000000000000
دوستان 2 تن مطلب نوشتم براتون دلم می سوزه به خدا!
اقایون مذهبی دوستانی که اینجا هستید شاید فکر کنید اینا همش چرته اصلا این مطلب بدرد اینجا نمی خوره امام به خدا خیلی ها هستن اما روشون نمیشه بیان کنن
شاید شما تو جو نیودید اما من بودم افراد زیادی گرفتارن!
خاب نمی دونم درباره من چی فکر می کنید عاقبت این پست و تایپیک چی میشه اما من سعیمو کردم و سرانجام به پایان امدیم دفتر حکایت همچنان باقیست :AA:
:razz: :razz:
آخرین ويرايش توسط 1 on vorojax, ويرايش شده در 0.
[External Link Removed for Guests]

آن کیست از روی کرم ، با ما وفاداری کند#بر جای بدکاران چو من ، یک دم نکوکاری کند
_ _ _ _ _
در جهان چون حُسن یوسف کس ندیــــــد# حُسن آن دید که یوسف افریــــــــــــــــــــد
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 88 بار
سپاس‌های دریافتی: 557 بار

پست توسط پاسخ جو »

[align=center]به نام خدا  

سلام به دوست عزيزم

و تشکر از دلسوزيت و مطالب خوبت

اين تاپيک رو هم پيشنهاد مي کنم دوستان مطالعه بکنند :

http://www.eteghadat.com/forum/viewtopic.php?t=507

به نظرم مطالب خوبي داره که مي تونه تکميل کننده مطالب دوستمون باشه

مستدام باشيد :razz:
چو مي بيني که نابينا و چاه است ... اگر خاموش بنشيني گناه است !
Bronze
Bronze
محل اقامت: خرابه هاي شام...
سپاس‌های ارسالی: 142 بار
سپاس‌های دریافتی: 157 بار
تماس:

پست توسط Tazkereh »

سلام :razz:

خوبه...
واقعا اگه اين مشكل از جامعه ما ريشه كن بشه واقعا عاليه :AA:

اما بايد براي حل شدنش چيكار كرد:
اولين چيزي كه من به ذهنم رسيد اينه كه به وبلاگ زير سه سري بزنيد،
فكر كنم مرجع خوبي راجع به علل و چگونگي درمان اين مشكل باشه:

به نظرتون مطالبش مفيد بود؟
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های دریافتی: 8 بار

پست توسط jamal_khodamam »

سلام دوستان عزيز

به نظر من در مورد برخورد با اين مشکل بايد يک برنامه ريزي درست داشته باشيم :shock:

به نظر من شخص بايد اول توجيه بشه (خواندن کتابهايي مثل گناهان کبيره و...)

دوم بايد از لحاظ عقيدتي و ديني روش کار بشه تا رغبت به ترک پيدا کنه

سوم تنوع توي برنامه زندگيش داشته باشه (ورزش گشت وگذار سينما پارک و....)

چهارم اينکه يه رژيم غذايي درست و سرد داشته باشه (دوستان عزيز مستحضر هستيد که بعضي از غذا ها و ميوها محرک هاي خيلي قوي هستند که توليد انرژي زيادي مي کنند مثلا ميوهايي مثل موز اناناس انبه نارگيل گوجه پرتقال و....گرم هستن يعني محرک هستند و ميوهايي مثل هندوانه خيار و....طبع سرد دارند يعني اينکه محرک نيستند دوستان عزيز از مصرف بيش از حد فلفل و اديه جات در غذا خودداري کنيد)

البته يه عامل موثر ديگه هم هست و اون اب و هواي محل سکونته

پنجم ورزش : بنده به شخصه ورزشهاي ابي مثل شنا قايقراني کاناپولو واتر پولو اسکي روي اب و... رو پيشنهاد ميکنم که با توجه به وضعيت کشورمون و محدود بودن امکانات شنا به صرفه و در دسترس ترين ورزش ابي محسوب ميشه و يا اينکه ورزشهايي مثل تکواندو (برخلاف نظريه دوستمون که ميگفت فايده نداره) و از اين قبيل خيلي خوبه

و مهم ترين شرط و گزينه اينکه شخص خودش رو گول نزنه و با خودش تعارف و رودبايستي نداشته باشه

مثلا اگر ميدونه که بمونه توي خونه و دست به اين کار ميزنه خودش مرد و مردونه بره بيرون و زياد توي خونه نمونه

فيلمهاي محرک زياد نبينه :x به اعضا و جوارح نامحرم نگاه نکنه :x و همچنين همجنس خود چه بسا بسياري هستن فقط و فقط با همجنس خود و بعضا با مخالف جنس خود تحريک ميشن

چنانچه خوب بود دوستان بگن تا دوباره يه سري ديگه از اين توصيه ها رو براتون قرار بدم

با تشکر از تمامي دوستاني که به هر نحوي سعي در بهتر شدن و کاملتر شدن براي استفاده هرچه بهتر از اين تاپيک و محتواي سايت دارند

:razz: :razz: :razz:
Senior Member
Senior Member
تماس:

پست توسط vorojax »

به نظر من شخص بايد اول توجيه بشه (خواندن کتابهايي مثل گناهان کبيره و...)

دوم بايد از لحاظ عقيدتي و ديني روش کار بشه تا رغبت به ترک پيدا کنه

سلام دوست عزیز.
اکثرا اگه قصد ترک پیدا کنن بیشتر به خاطر گناهشه.
مطمونا 100% از لحاظ دینی مسئله متوجن!! اما طبق تجربه ی من تاثیر فقط باعث کاهش اینکار میشه! نه ترک.
و همچنین داغون شدن بیشتر.
و مهم ترين شرط و گزينه اينکه شخص خودش رو گول نزنه و با خودش تعارف و رودبايستي نداشته باشه

مثلا اگر ميدونه که بمونه توي خونه و دست به اين کار ميزنه خودش مرد و مردونه بره بيرون و زياد توي خونه نمونه

فيلمهاي محرک زياد نبينه no no no به اعضا و جوارح نامحرم نگاه نکنه no no no و همچنين همجنس خود چه بسا بسياري هستن فقط و فقط با همجنس خود و بعضا با مخالف جنس خود تحريک ميشن

برادر من 100% درسته اما شهوت زورش زیاده!!اگه کسی تو خونه نمونه تحریکم نشه که حله اصلا اگر اینگونه بود که اینکاره نمی شد!!
چنانچه خوب بود دوستان بگن تا دوباره يه سري ديگه از اين توصيه ها رو براتون قرار بدم

ادامه مطالب خوب و مفید بود ممنون.

_ _ _ _ _
در جهان چون حُسن یوسف کس ندیــــــد# حُسن آن دید که یوسف افریــــــــــــــــــــد
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های دریافتی: 8 بار

پست توسط jamal_khodamam »

سلام دوستان

خوشحالم از اينکه ميبينم بعضي از صحبتهام براي دوستانم در اين فروم جالبه

برادر من 100% درسته اما شهوت زورش زیاده!!اگه کسی تو خونه نمونه تحریکم نشه که حله اصلا اگر اینگونه بود که اینکاره نمی شد!!

دوست عزيز و برادر گرامي اگر ما انسانيم و ادعاي اشرف مخلوقات بودنمون ميشه پس بايد اين عقلمون و ارادمون يه جايي به کار بياد پس اگر قرار باشه زور شهوت زياد باشه عقل و اراده هم بشينه بر بر نگاهش کنه پس تفاوت ما با خر و گاو و بز چيه؟ (خدايي ناکرده نميخوام به کسي توهين کرده باشم ما عقل داريم و اراده براي اينجور مواقع نه اينکه براي گردو تخمه شکستن و...)

اکثرا اگه قصد ترک پیدا کنن بیشتر به خاطر گناهشه.
مطمونا 100% از لحاظ دینی مسئله متوجن!! اما طبق تجربه ی من تاثیر فقط باعث کاهش اینکار میشه! نه ترک.
و همچنین داغون شدن بیشتر

دقيقا!!!! بخاطر عذاب وجدانه که ميخوان ترک کنن اما شايد کمتر کسي باشه که عوارض پزشکيش رو بدونه؟ شايد باورتون نشه من کساني رو ديدم با اينکه سني از اونا ميگذشت اما هنوز نميدونستن اين عمل گناه کبيرست!!!؟؟؟؟!!!

اگر از بعد و جنبه رواني با يه مشاوره درست و اراده و عزم و جزم همراه باشه مطمئنا ميشه ترک کرد

اينا همش بخاطر ترسه که کسي نميره مشاوره و يا اينکه نميگه من به همچين چيزي مبتلا هستم

يادمه توي يه کتابي خوندم:

شخصي اومد پيش حضرت صادق (ع) گفت که اره شخصي هست به اين مرض مبتلاست ونميتونه ترک کنه

امام صادق(ع) با صورتي ناراحت و خشم فرمودنن: آيا اين شخصي روکه تو ميگي حاضره در پيش مردم و روي من اين عمل رو انجام بده؟؟؟؟

پس نگه نميتونم مطمئنا ميتونه

بيشتر افراد وقتي اين مقالات روميخونن و يا ميشنون که اره دست به يه عمل خطا وگناه کبيره زدن بيشتر براشون سرخوردگي و کنفت شدگي مياره

يه جورايي حس ميکنن سرخورده هستن و از جامعه رونده شدن بخاطر همينه مکررا دست به اين عمل ميزنن

اگر 4 تا سايت عالي پيدا ميشدن و اطلاع رساني درستي بود الان ما توي جامعه شاهد اين همه مبتلا به ايدز سوزاک سفليس هپاتيت و استمنا نبوديم

اين مسئله صرفا براي پسران نيست بلکه براي دختران هم کاملا صادقه

دوستان چند توصيه به شما ميکنم اميدوارم که موثر واقع بشه:

1 حمام با اب سرد ( اب سرد بيشتر اروم کننده اعصاب و سلولهاي عصبيه و باعث کم شدن ميل جنسي ميشه)

2 نوشتن چند تا يادداشت و چسباندن بر جاهايي که بيشتر در ديد شماست (مثل اتاق خوابتون در کمد لباس اينه جملاتي با اين مضنون : من ميتوانم بهتر از انچه که هستم باشم و....)

3 سعي کنيد وقتي که به حمام ميريد بيشتر 5 يا ده دقيقه طول نکشه مثل سربازي که بشمار 3 بايد حمام کنيد (هميشه تو خيال خودتون فرض کنيد الانکسي توي حمام پيش شما و نظاره گر اعمال و رفتار شماست)

4 وسايل محرک رو از پيش خودتون دور کنيد مثل سي دي ها و فيلمها عکسهاي س********ک*********س******ي

و در اخر اينکه شما کافيه بخواهيد اين عمل رو بذاريد کنار به خدا از ته قلب توکل کنيد و از ائمه کمک بخواييد مطمئنا ميتونيد

از شما حرکت و از خدا برکت

اينکه ميگم به خدا توکل کنيد همه چي درست ميشه نه اينکه بگيد خدايا من به تو توکل کردم دو دقيقه بعد که خونه خالي شد فيلم و.......

بعدش هم بگيد ببينيد من خواستم اما نشد!!!!! :shock: :shock: يعني خدا خودش نخواست!!!!!؟؟؟؟؟ :x :x يعني اينکه اگر خدا ميخواست چرا موقعيت برام جور شد که خونه خالي بشه و.... =8) =8)

اگر قراره اينطوري فکر بکنيد و با خودتون و وجدانتون صحبت کنيد که هيچ

برادر و يا خواهر من اين راه که ميرويد به باقالي آباد است

و در پايان:

رهرو آن نيست گهي تند و گهي خسته رود

رهرو آن است که اهسته و پيوسته رود
Senior Member
Senior Member
تماس:

پست توسط vorojax »

دوست عزيز و برادر گرامي اگر ما انسانيم و ادعاي اشرف مخلوقات بودنمون ميشه پس بايد اين عقلمون و ارادمون يه جايي به کار بياد پس اگر قرار باشه زور شهوت زياد باشه عقل و اراده هم بشينه بر بر نگاهش کنه پس تفاوت ما با خر و گاو و بز چيه؟ (خدايي ناکرده نميخوام به کسي توهين کرده باشم ما عقل داريم و اراده براي اينجور مواقع نه اينکه براي گردو تخمه شکستن و...)

سلام سلام به به ایولا!! =:( =:(
دوست عزیز برادر ارجمند کسانی رو دیدی که می خان ترک کنن ولی سالهاست حداقل 4 یا 5 ساله گرفتارن و اگرم ترک شده بعده 4 یا 5 سال بوده؟
من زیاد دیدم!!
افرادی که بعده ترک حتی به طرف دین هم کشیده شده و در حد تیم ملی شدن!!
دوست عزیز مثلا من می گم این شخص 4 ساله می خاست ترک کنه و نمی تونست!! یعنی معنیش چیه؟ یعنی این که شهوت به اون چیره میشد و شیطون می گولیدش!یعنی گولش می زد!یعنی می فرمایید اونا خرند!!یا بز!!
دوست عزیز شک داری شیطون زورش زیاده چه انسان های راهب و مومنی رو از راه به در گرده کسانی که شما رو نمی دونم شاید ایمانتون در سطح تیم ملیه اما 10000 برابره من و امثال من رو داشتن مومنانی که سروسلوکی داشتن اما گرفتار شیطون شدن؟و شیطون همون شهوته و از این تریق وارد میشه و ما انسان ها را شکست می ده!
نمی گن نمی شه گول شیطونه نخورد!! می شه!! ولی در سخت بودنش شک نیست که با ایمان و اراده در کنار هم می یشه همیشه از شر شیطان به خدا پناه برد و اسوده بود.
اما اگر این اشخاص این کاره!! این گونه بودن که کارشون به اینجا نمی کشیده می شد.!پی تا گوساله گاو شود دل صاحبش اب شود!!
اگر اینقدر اراده داشتند که تنها می شدند سریع بیان بیرون اگر فیلمی چیزی دمه دستشون بود نگاه نکن که دیگه اینکاره نمی شدند!! پس مهترین قدم تقویت ارده است!
دقيقا!!!! بخاطر عذاب وجدانه که ميخوان ترک کنن اما شايد کمتر کسي باشه که عوارض پزشکيش رو بدونه؟ شايد باورتون نشه من کساني رو ديدم با اينکه سني از اونا ميگذشت اما هنوز نميدونستن اين عمل گناه کبيرست!!!؟؟؟؟!!!

اره به خاطر عزاب وجدان و داقون شدنی که در خودشون می بینن هست!! اکثرا می دنن گناه حالا به قول شما نمی دونن کبیرست!عوارضم من 100% که دیدم می دونستن داره و از اینها یه 40 درصدی به خاطر عوارض و داقون شدنی که بهشون دست می داد می خاستن ترک کنن!
اما بی خیال مهم هدفه که ترک کردنه!
بيشتر افراد وقتي اين مقالات روميخونن و يا ميشنون که اره دست به يه عمل خطا وگناه کبيره زدن بيشتر براشون سرخوردگي و کنفت شدگي مياره

يه جورايي حس ميکنن سرخورده هستن و از جامعه رونده شدن بخاطر همينه مکررا دست به اين عمل ميزنن

اگر 4 تا سايت عالي پيدا ميشدن و اطلاع رساني درستي بود الان ما توي جامعه شاهد اين همه مبتلا به ايدز سوزاک سفليس هپاتيت و استمنا نبوديم

اين مسئله صرفا براي پسران نيست بلکه براي دختران هم کاملا صادقه

کاملا موافقم.

1 حمام با اب سرد ( اب سرد بيشتر اروم کننده اعصاب و سلولهاي عصبيه و باعث کم شدن ميل جنسي ميشه)

2 نوشتن چند تا يادداشت و چسباندن بر جاهايي که بيشتر در ديد شماست (مثل اتاق خوابتون در کمد لباس اينه جملاتي با اين مضنون : من ميتوانم بهتر از انچه که هستم باشم و....)

3 سعي کنيد وقتي که به حمام ميريد بيشتر 5 يا ده دقيقه طول نکشه مثل سربازي که بشمار 3 بايد حمام کنيد (هميشه تو خيال خودتون فرض کنيد الانکسي توي حمام پيش شما و نظاره گر اعمال و رفتار شماست)

4 وسايل محرک رو از پيش خودتون دور کنيد مثل سي دي ها و فيلمها عکسهاي س********ک*********س******ي

و در اخر اينکه شما کافيه بخواهيد اين عمل رو بذاريد کنار به خدا از ته قلب توکل کنيد و از ائمه کمک بخواييد مطمئنا ميتونيد

از شما حرکت و از خدا برکت

اينکه ميگم به خدا توکل کنيد همه چي درست ميشه نه اينکه بگيد خدايا من به تو توکل کردم دو دقيقه بعد که خونه خالي شد فيلم و.......

بعدش هم بگيد ببينيد من خواستم اما نشد!!!!! deghat deghat يعني خدا خودش نخواست!!!!!؟؟؟؟؟ no no no no no no يعني اينکه اگر خدا ميخواست چرا موقعيت برام جور شد که خونه خالي بشه و.... tajob tajob

اگر قراره اينطوري فکر بکنيد و با خودتون و وجدانتون صحبت کنيد که هيچ

برادر و يا خواهر من اين راه که ميرويد به باقالي آباد است

و در پايان:

رهرو آن نيست گهي تند و گهي خسته رود

رهرو آن است که اهسته و پيوسته رود

با این ها هم کاملا موافقم.
فقط بر حسب تجربیاتم و چیزهای که دیدم و در مواردی که موفق به ترک زود هنگام شدند!!
ورزش سنگین همنطور که اون بالا گفتم مهمترین رکن و اساس بوده!!
0000000000000000000000
یه نکته دیگه: موز نخورید واسه.....شهوت برنگیزه جاش انبه بخورید اسرش چند برابره و شهوت برنگیزم نیست :grin:

به نظرتون مطالبش مفيد بود؟

خدا خیرت دهد مفید بود. :razz:

_ _ _ _ _
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 53 بار
سپاس‌های دریافتی: 182 بار

پست توسط کاظم سبزواری »

سلام
به نکات جالبی اشاره کردید
بعد از توکل به خدا
1- از پوشیدن لباس های تنگ به شدت خودداری کنید

یا علی
Old-Moderator
Old-Moderator
سپاس‌های ارسالی: 973 بار
سپاس‌های دریافتی: 1783 بار
تماس:

پست توسط سعید منتظر »

......

کتاب مشکلات جنسی جوانان با فرمت جاوا.....

این کتاب بر روی تمامی گوشی های نوکیا و سونی اریکسون نصب و اجرا میشه...(و هر گوشی که جاوا ساپورت کنه)

التماس دعا

..... :?
 روزگاری‌ست که شیطان میگوید: انسان پیدا کنید ، سجده خواهم   [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+     [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+     [External Link Removed for Guests]  [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests] 
New Member
New Member
محل اقامت: sa302.weblog@gmail.com
سپاس‌های دریافتی: 4 بار
تماس:

پست توسط sa302 »

اول سلام
دوم اينکه تقريبا" از سن بنده گذشته اما اونايي که ديدم و شنيدم رو ميگم
سوم اينکه از دوستمون vorojax تشکر ميکنم که همچين بحثي رو راه انداختن و از تمامي دوستان که جوابهاي علمي و تجربي دادن متشکرم.

کمه کمه کم!! حداقل 50% درصد جونایی ما اینکارن!!

ببينيد دوستان اين مشکل براي همه هست و ميشه گفت 99/99% جوونها اين عمل رو حداقل براي يکبار انجام دادن و فکر نکنم کسي باشه که بگه من نه.
بقول يکي از اساتيدمون ميگفت:کسي رو پيدا نميکنيد بگه من اينکار رو انجام ندادم و اگر پيدا کرديد دو حالت داره:
1-دروغ ميگه
2-از نظر جنسي مشکل داره

اما ايني که دغدغه دوستانه اعتياد به اين عمله.براي ترک اون خيلي راهها گفته شده مثل ورزش و تنها نموندن و دعا و ...
اينا همه درسته اما تا اراده نباشه اينا همش الکيه و اثري نداره.
بعدم اين درست نيست که ما افراد رو از اين عمل بترسونيم و بگيم فلان ميشي و بهمان ميشي،چون خدايي نکرده ممکنه طرف دچار بيماري رواني بشه و اوضاعش بد تر بشه.
اما بهترين راهش ازدواجه اونم تو سنين پايين که متاسفانه تو جامعه ما نيست.

حتمی بچتون رسید کلا 4 یا 5 حتما و حتما و حتما باهاش روک و راست صحبت کرده و حالیش کنید چون تا نرن طرف اینکار میشه کاری کرد کع قیدشو بززن اما رفتم برگشتوندنشون کاره حضرت فیله!!

کاملا" موافقم،بايد به بچه ها گفت اين چيزا رو اما نه بصورت جزيي و خيلي کلي گفت و سوالاتش رو جواب داد تا براش مبهم نباشه و از سر کنجکاوي کاري رو انجام بده و بعد براش بشه اعتياد.

اما آخرش بر ميگرده به : ايمان،تعهد به اخلاقيات،اراده،خدا رو در همه جا ديدن و کلا" عوامل معنوي خيلي موثرتره تا عوامل مادي مثل ورزش و نخوردن و ...

اما راههایي که استفاده ميکنم و تا حدود زيادي ام جوابگو هستش ايناست:
1-نماز اول وقت
2-نماز هاي مستحبي روزانه(مثلا" پيش خودتون قرار بذاريد روزي 2 رکعت نماز شکر بخونيد با هر وعده نماز)
3-هميشه با وضو بودن
4-شبي يک صفحه قرآن بخونيد

موفق باشید
قفل شده

بازگشت به “جوانان”