سئوال

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 219 بار
سپاس‌های دریافتی: 467 بار

Re: سئوال

پست توسط soldier young »

در مورد سوال اولت که واقعا من نمی توانم جواب دهم چون باید با بینش مرد بزرگی چون امام در زمانی خاص که ما اطلاع کاملی از شرایط ان نداریم باشی تا بتوانی در این مورد ان جواب بدهی.
دوم اینکه در قران قبول اعمال صالح منوط به مومن بودن و ایمان است و لا غیر. ولی مطمنئا در این دنیا از اثرات رفتار خوبش بهره مند می شود و در ان دنیا بخاطر انجام ندادن کارهای بد مجازات سبکتری خواهد داشت که کم فایده ای نیست.
ایا شرایط فرد مومنی که حق برادر دینی خود را خورده است در ان دنیا بهتر است یا فرد بی دینی که حق کسی را نخورده است.
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 906 بار
سپاس‌های دریافتی: 413 بار

پست توسط ع ل ی »

با سلام

سوال اول در مورد امامت.« آيا پذيرفتن ولايت عهدي مامون توسط امام رضا (ع) بيعت كردن با او نيست؟ عقل ميگه هست حتي اگه به زور باشه.براي امام حسين (ع) هم اين زور بود(به نظر شما اگه يزيد پيشنهاد ولايت عهدي به امام حسين ميداد امام قبول ميكرد) ولي امام جنگيد و جون خانواده و نزديكان را به خطر انداخت تا از دين حراست كنه. اينجا تناقض وجود داره.»
ج و ا ب
انسانها چند دسته اند :
يا مي فهمند يا نمي فهمند
با آنهايي كه نمي فهمند كاري نيست
ولي اگر ميفهمند :
يا درست مي فهمند يا كج مي فهمند
با آنهايي كه كج مي فهمند كاري نيست
ولي اگر درست مي فهمند :
من كوچك هرچه آدم درست فهم هستم
درباره تصميمات معصومين عليهم السلام در زمان آنها خيلي بايد علم داشت تا فهميد كه چرا يك امام ولايت عهدي را پذيرفت و يك امام ديگر تمام هستي اش را در راه اسلام فدا كرد .و....
اميدوارم خداوند تبارك و تعالي به بنده و شما معرفت بي انتها عنايت بفرمايد انشاءالله
اللهم صل علي محمد وال محمد وعجل فرجهم
اللهم أصلح عبدك و خليفتك بما اصلحت به أنبيائك و رسلك ؛ و حفه بملائكتك و ايده بروح القدس من عندك ؛ و اسلكه من بين يديه و من خلفه رصدا يحفظونه من كل شوء و ابدله من بعد خوفه أمنا ؛ يعبدك لا يشرك بك شيئا ؛ و لا تجعل لأحد من خلقك علي وليك سلطانا ؛ و ائذن له في جهاد عدوك و عدوّه ؛ و جعلني من انصاره ؛ انك علي كل شيء قدير. ( دعاي قنوت امام رضا (ع) )
اللهم صل علي محمد وال محمد وعجل فرجهم

سئوال دوم: « شخصي كه به خدا اعتقادي نداره يا بهش فكر نميكنه (ولي انسان خوبيه و به همه كمك ميكنه به يتيمان يا بيماران.كلا آدم خيريه.كسي ازش بدي نديده ولي مسلمان نيست و به خدا اعتقادي نداره) چه عاقبتي در انتظارشه.»

ج و ا ب
كسي كه اين گونه اعمال از او سر مي زنه حتما خدا را قبول داره ولي ....
امكان ندارد كسي خدا را قبول نداشته باشد و اين گونه عمل كند و در هر صورد آناني كه خدا را قبول ندارند عاقبتشان به شر ختم مي شود
[HIGHLIGHT=#ff0000][HIGHLIGHT=#92d050][HIGHLIGHT=#ff0000]الحمدلله الذي جعل كمال دينه و تمام نعمته بولايه اميرالمومنين    
[HIGHLIGHT=#ff0000][HIGHLIGHT=#92d050] 
[HIGHLIGHT=#92d050] 
 [HIGHLIGHT=#92d050][HIGHLIGHT=#ff0000] حضرت علي ابن ابيطالب عليه السلام

Advance Member
Advance Member
سپاس‌های ارسالی: 72 بار
سپاس‌های دریافتی: 227 بار

پست توسط sh.ahmad »

سلام به ع ل ی
نوشتید:سوال اول در مورد امامت.« آيا پذيرفتن ولايت عهدي مامون توسط امام رضا (ع) بيعت كردن با او نيست؟ عقل ميگه هست حتي اگه به زور باشه.براي امام حسين (ع) هم اين زور بود(به نظر شما اگه يزيد پيشنهاد ولايت عهدي به امام حسين ميداد امام قبول ميكرد) ولي امام جنگيد و جون خانواده و نزديكان را به خطر انداخت تا از دين حراست كنه. اينجا تناقض وجود داره.»
پاسخ :1-قبول ولایتعهدی ولوجبرا غیرازبیعت کردن امام رضا ع بامأمون است ،اینهادوچیزهستند دقت کنید.
2-اما بیعت علی بن موسی الرضا ع با مأمون وبیعت نکردن سیدالشهداء ع بایزیدملعون به جهت این بودکه یزیدمیخواست ریشه دین رازده ومسلمانان رابه جاهلیت وشرک وکفربرگرداند،
3-مگریزیدپلیدنمی گفت "فلاخبرجاءولاوحی نزل" نه خبری درکاراست ونه وحیی ازآسمان نازل شده یعنی حضرت رسول   ریاست طلب بوده ووحی براونازل نشده است.
  حسین ع فرمود "وعلی الاسلام السلام اذقد بلیت الامة براع مثل یزید" فاتحه اسلام رابایدخواندوقتیکه یزیدحاکم برامت اسلامی باشد،ولی مأمون مثل یزیدنبودکه بخواهددین وقرآن رانابودکرده وازبین ببرد.
5-مقاله بهترین مردان عالم وبدترین افرادروزگارراکه دراین سایت نوشته ام اگرمایل بودیدمطالعه کنیدکه بی فایده نیست.
موفق باشید والسلام.
اللهم اجعلنا من المتمسکین بولایة رسولک (ص) وامیرالمؤمنین واولاده الطیبین الطاهرین المعصومین (ع)
ارسال پست

بازگشت به “پرسش و پاسخ”