امام چون خورشیدی تابان آمد

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
پست: 18
تاریخ عضویت: شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۵, ۷:۰۹ ب.ظ

امام چون خورشیدی تابان آمد

پست توسط bahmaneyar »

  تپندۀ انقلاب اسلامی روز دوازده بهمن سال1357 درساعت۹:۳۰ دقیقه بامداد داخل هواپیمایی بود که در فرودگاه مهرآباد تهران به زمین نشسته بود، موعدش رسیده بود و در بزرگ باز شده بود، امام پله‌ها را پایین آمد، حکم پیری داشت که عبا بر می‌کند، ورود امام عزیز برای مردم ایران حلاوت و سُکر صبح را داشت، نوری وارد شده عسل در دهان می‌گذاشت، پرنده‌ای به ایران آمده بود، قلب‌ها درقفس سینه پرپر می‌زد، بال زدن پرنده بیدارمان کرد، مِهر امام، شکاف انداخت و از تخته در نفوذ کرد به دل‌های عاشقانش. 
  هیچ چیزی نمی‌توانست بین رشتهِ ارادت مردم ایران به امام‌شان فاصله بیندازد، عاشقانش از محفظه چهارم وجود پریده بودند به شاخه اول، آنها این حالت را از قبل می ‌شناختند، یقین آدمی ما همانی نیست که نام ما را داشت، پرده ای مخفی تر، تا موعدش نرسد پرده نمی افتد، در دوازدهم بهمن1357این پرده افتاد. 
  آمده بود و نفس‌ها به شماره افتاد، چشم‌های بی‌قرار و منتظر به آسمان دوخته شده بود، به محض پا گذاشتن به ایران لحظه‌ای نبض زمان ازحرکت ایستاد، دیگر از خفت و خواری زمان قبل خبری نبود، چشم‌ها باز شده بود، ازدوازده بهمن 57 این تن مال ما نیست، قبل از آن هم نبود، امام آمد، امامی که نه برگشت می‌شناخت و نه توقف، مقدماتی راهی را هم که در پیش گرفته بود را از قبل فراهم کرده بود. 
  رهبری که همیشه خود را در محضر خدا می دید،منیَتی نداشت، از دشمنان ایران و اسلام هراسی به دل راه نمی داد، لذا نه می ترسید،نه مأیوس می شد و نه هرگز دچار غرور می گشت. 
  که قدرت و نیروی مردم را باور داشت، عزت و شرف مردم ایران را، حیثیت و شرف خود می دانست، در افکارش عزت و سربلندی مردم ایران اهمیتی مثال زدنی داشت، قلبش برای عزت و اقتدار مردم ایران می تپید، و تلخی حقارت پادشاه هان خائن و مسئولین خود فروش را نمی توانست تحمل کند و سخت آزرده و غمگین می گشت. 
  ایران، مردمی بودند که قرن ها زودتر از تمام ممالک آسیایی و خاور میانه، برای استقلال آزادی و حذف دیکتاتوران و پادشاهان فاسد،به رهبری روحانیان و سیاسیون آزادیخواه قیام کرده بودند و هزاران شهید داده بودند،اینک انقلاب شان به رهبری امام و به دست جوانانی که باور توانائی امام، آنان رابارور کرده بود، داشت به پیروزی می رسید. 
  رهبری آمده بود با اندیشهِ آفتاب و آرمانی ازباران، با آمدنش در کمتر از ده روز تندیس های دیرینه ظلم و ستم یکی یکی شکست، غولهای2500 ساله فساد و خفقان در فواره خون شهیدان نابود شدند، رهبر و مرشدی که همه بت های جاهلییت و کفرِ زمانه را در هم کوبید، و آرمانی ترین آیینِ ، مکتبِ انسان ساز اسلام را با خود آورده بود، همو که طپشِ قلبش، طنین بالندگی انقلاب بود. 
  با دلی سرشار از خلوص و ایمان، و با بُرهانی برُنده علیه رژیم ستم شاهی، در دلش دژی بنا کرده بود از صبر و توکل و امید، مردم ایران با آگاهی کامل، امام را به عنوان رهبر خود قبول کردند، به قضاوت او اعتمادکردند، و تاریخ ثابت کرد که مردم ایران اشتباه نکردند. 
  و دلدادگی ملت ایران به رهبرشان در دل و جان آنها ریشه داشت، استقبال مردم از امام، از فرودگاه تا بهشت زهرا ، خود تجلی شکوهمند حماسه و سرافرازی ملتي بود که در عصر اسارت انسان، و در روزگار قحطي آزادگی، صفحه اي زرينی در تاريخ حيات طيبه آدمي گشوده بودند، ملتی که داغ به دل داشت، و تشنه آزادی، استقلال و هویت واقعی خود بودند. 
  به زندگی ایرانی ‌ها معنی داد، مردمی که رهایی از خفقان رژیم ستم شاهی را فقط از یُمن وجود قدوم پر برکت امام می دیدند، ملت ایران در امام راحل چیزی دیدند که کیمیا بود، مردمی که رهروان واقعی راه امام راحل اند و هرگز به زنجیرهای گذشته بر نخواهد گشت. 
  دوازدهم بهمن سال57 بزرگ رهبری آمده بود بااندیشه استقلال آزادی، جمهوری اسلامی، با سال‌ها خستگی از رنج فراق، با دلی پرامیدو عزمی راسخ، با قدم‌هایی استوار و قامتی با صلابت و کوله باری از عزت و شرف وآزادی بر دوش، با دستان مبارکش پرچم فتح و پیروزی را برافراشته کرد، و مردم ایران به اندیشه شکوهِ روزگار جاودانه می‌اندیشند.  
  آمد و باطل رفت، این اشک شوق بود که از دیده منتظران فرو می‌غلتید، دوازده بهمن1357 سرزمین ایران سرشار از تبسم و عشق بود،انتظار ملت رنج کشیده ایران به پایان رسیده بود و مراد سینه سوخته مردم ایران واردفرودگاه مهرآباد شد، قامت افراشتهِ مردی که شرف و عزت و استقلال و آزادی ملت ایران را با خود به ارمغان آورده بود، همه شهر گلباران و چراغانی شده بود، خنده از لب‌های هیچکس دور نمی‌شد، میلیون‌‌ها انسان از سراسر ایران برای دیدن امام به تهران آمده بودند، تا از نزدیک چهره نورانی رهبر و مراد خویش را ببینند. 
  برای سلام و ادای احترام به شهدایی که به دست رژیم سفاک ستم شاهی شهید شده بودند همان اول راه بهشت زهرا را در پیش گرفت، امام به یاری ملتش آمده بود که دیگر زنجیر اسارت و تحقیر را تاب نیاورده بودند، او ازدیار ایمان و یقین و از شهر نجف از نزد مولا و آقای خود حضرت علی (ع) آمده بود تابه حکومت ظلم و طاغوت پایان دهد. 
  که بیانیه‌هایش قصیده های بلند آزادی بودند،سخنانش مرهمی بود بر دل‌های دردمند و عاشق، قلمش ذوالفقاری بود بر فرق سرِ کفر ونفاق، گام‌هایش استوار بود و بت شکن، و روشنیِ نگاه مقتدرش ریشه ظلم را ‌خشکاند ودیوارهای تزویر را فرو ریخت. 
  و همه شهرها و روستاهای ایران همهمه خون بود وگلوله، خیابان‌هایی که به آتش کشیده شده بودند و دیوارهای سوراخ شده از گلوله‌های سُربی طاغوت زمان، جوان هایی که هر لحظه در خون خود به خاک می‌افتادند، شهدایی که عاشقانه در کف خیابان‌ها نگاهشان به افق خیر شده بود و با خود می‌گفتند، عاقبت امام از راه خواهد رسید!. 
  (ره) خوب می‌دانست که رژیم ستم شاهی باپشتیبانی و همکاری سلطه‌گران قدرتمند جهانی، اگر به خواسته‌های نامشروعشان نرسندهر کاری می‌کنند، حتی صحبت از انفجار هواپیمای امام (ره) شده بود تا امام رابترسانند تا به ایران نیاید، یا دیرتر بیاید تا مجالی برای کودتایی همچون کودتای28مرداد سال1332 داشته باشند. 
  امام با شجاعتی بی‌نظیر و با اطلاع قبلی در 12بهمن57 وارد ایران شد و خط بطلانی بر رژیم متعفن پهلوی کشید، امام ثابت کرد که حراست از ارزش‌های انقلاب تکلیف مردمانی است که با ذوق و شوق و از جان دل با خدامعامله می‌کنند و در راه پیشرفت اسلام از مرگ نمی‌ترسند، امام ابراهیم وار تبر به دوش گرفت، و بُت‌های طاغوت زمانه را در هم شکست. 
  خمینی(رضوان اله علیه) ثابت کرد که برای رسیدن به تمدن اسلامی باید از هزاران گلوله عبور کرد تا به پیروزی رسید، امام می‌گفت مسلمانان یک هدف مشترک دارند و می‌توانند با هم به آن هدف برسند، امام به جهانیان فهماند که تنها اسلام است که مایه سعادت بشر است، و پیروزی واقعی وقتی است که اسلام، با همه ابعاد و احکامش در ایران پیاده شود، و پیروزی نهایی زمانی است که اسلام در همه اقطار عالم حکومت کند. 
  مثبتی که امام به ملت ایران تزریق کرد اینک عالم گیر شده است، ولایت فقیه را که امام راحل پایه گذاری کرد، یک تمرکز قدرت وقبضه اقتدار شده است، ایران را ایرانی مقتدر کرده است، و این اسلام ناب محمدی به پشتیبانی ولایت فقیه است که عقربه زمان را به نفع اسلام ناب محمدی (ص) چرخانده است. 
  امام به ایران حتی غرور ملت ‏های مستضعفی را که سالیانی زیادی مورد ظلم قرار گرفته بودند را به آنان باز گرداند، امام نه تنهاتوانست سرنوشت کشور ایران را تغییر دهد، بلکه میلیون‏ها انسان غرق شده در دنیای مادی گری را، به بازگشتی دوباره به معنویت و اسلام فراخواند، و این اسلام بود که عامل اصلی هدايت كننده اين انقلاب، توسط امام بود.  
  آمدی به وطن ای بزرگ رهبر مجاهد، سلام خدا برروح ریحان تو باد ای امام عاشقان و مُصلحان، سلام و صلوات خدا بر روح بزرگ رهبری که با فداکاری ها، مجاهدت ها و رهبری قاطع خود، ایران و اسلام را در بین جهانیان دوباره زنده کرد، ندای تکبیر و توحید را به گوش جهانیان رساند و مجد و عظمت مسلمانان را دوباره به آنها باز گرداند. 
  روح بلند امام را از ما راضی نگه دار، خدایابه ما یاری بده تا بتوانیم راه امام و شهیدان انقلاب رو ادامه بدهیم، از انقلاب اسلامی پاسداری کنیم و میثاقی که با امام خمینی (ره) و جانشین عزیز و صالحش امام خامنه‌ای(حفظ اله) بسته‌ایم را جاودانه کنیم. 
  بهمن، روز بازگشت پیروزمندانه و شکوهمندانهِ حضرت امام خمینی (رضوان اله علیه) به وطن فرخنده باد، روز آزادی ایرانیان از چنگال اسارتِ دیوان و ددان مبارک باد، و دهه مبارک فجر در سی و هشتمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی ایران بر همگی مردم ایران و جهان مبارک باد. 
 
 
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “شخصيت ها”