این را هم بخوانید

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 21 بار

این را هم بخوانید

پست توسط asmanhosain »

روایتی را اهل سنت نقل می کنند که رسول خدا(ص) فرموده است:

« اصحابی کا لنجوم بأیهم اقتدیتم اهتدیتم » ( صحیح مسلم -کتاب فضل صحابه)
اصحاب من مانند ستارگانند به هر کدام اقتدا کنید هدایت می شوید.

- حال روایت دیگری از اهل سنت که در دو کتاب معتبر حدیثی آنها یعنی صحیح مسلم و صحیح بخاری آمده است را نقل می کنیم.

آورده اند که عمر بن خطاب به حضرت علی (ع) و عباس بن عبد المطلب گفت:

« فلما توفی رسول الله(ص) قال ابوبکر: انا ولی رسول الله؛ فجئتما تطلب میراثک من ابن اخیک و یطلب هذا میراث امراءته عن ابیها , فقال ابوبکر , قال رسول الله: ما نورث ما ترکنا صدقه , فرأ یتماه کاذبا , آثما , غادرا , خائنا , والله یعلم انه لصادق بار راشد تابع للحق, ثم توفی ابو بکر و انا ولی رسول الله (ص) و ولی ابوبکر فرأیتمانی کاذبا , آثما , غادرا , خائنا ...»
(صحیح مسلم -کتاب الجهاد 143/3

( صحیح بخاری کتاب النفقات , کتاب الاعتصام با الکتاب و السنه , کتاب الفرایض , کتاب الخمس)
وقتی رسول خدا(ص) از دنیا رفت ابوبکر گفت: من ولی و جانشین رسول الله(ص) هستم , شما دو نفر آمدید و میراث پسر برادرت و میراث همسرت از پدرش را خواستید.ابوبکر در جواب شما گفت, پیامبر (ص) فرموده: ما ارثی به جا نمی گذاریم آنچه از ما می ماند صدقه است. در آن حال شما او را دروغگو , گناه کار , حیله گر , و خائن می دانستید, و خدا میداند که او راستگو و تابع حق بود , سپس وقتی ابوبکر از دنیا رفت و من ولی و جانشین رسول الله (ص) و ابوبکر شدم شما من را درغگو , گناه کار حیله گر و خائن می دا نستید..»

-حال با توجه به دو حدیث نقل شده می خواهیم با پیروی و اقتدا به دو صحابه بزرگ پیامبر(ص) یعنی امام علی و عباس ابن عبدالمطلب , ابو بکر و عمر را دروغگو , گناهکار , حیله گر و خائن بدانیم.

آیا داشتن چنین نظری اشکالی دارد.

لطفاً عنوان مناسب با موضوع انتخاب کنید.
مدیریت
ارسال پست

بازگشت به “وهابیت”