ایها الناس! اگه جواب این سؤالا رو بلدید بدید...

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 9 بار

Re: ایها الناس! اگه جواب این سؤالا رو بلدید بدید...

پست توسط thxd »

با سلام
پاسخ بنده به سوال های 4.5.6.7.9.14.15.16.17.18.20.25 که همه به معجزه اشاره دارند :

من اعتقادی به معجزات ندارم، ولی با این وجود معجزات اتفاق می افتند.
معجزاتی که انجام شده خیلی پیش پا افتاده هستند: راه رفتن روی آب، یا تبدیل آب به شراب و یا بازگرداندن از مرگ به زندگی و ........ . به نظر من این ها معجزه نیستند.
به یاد یکی از بزرگترین عرفایی افتادم که سرزمین هند تولید کرده است: راماکریشنا. او یکی از ساده ترین انسان های ممکن بود. یک روز مردی که بخاطر معجزاتش مشهور بود به دیدار او رفت. راماکریشنا در کنار رودخانه داکشینشاور Dakshineshwar که نزدیک کلکته است نشسته بود: جایی که رود گنگ بسیار فراخ و زیبا می شود. آن مرد قدیس از کراماتی که داشت بسیار مغرور بود و با این هدف آمده بود که به راماکریشنا نشان بدهد که دیانت او بی ارزش است.
با نخوت زیاد و با نفسی مغرور به او گفت، "چرا اینجا بیکار زیر درختی نشسته ای؟ بیا پیاده به روی آب گنگ راه برویم." راماکریشنا گفت، "تو راه زیادی آمده ای. فقط قدری استراحت کن و سپس با هم برای پیاده روی بر آب گنگ خواهیم رفت."
مرد نشست و راماکریشنا گفت، "می توانم یک سوالی بپرسم؟ چقدر طول کشید که هنر راه رفتن روی آب را آموختی؟" مرد گفت، "تقریباٌ سی و شش سال."
راماکریشنا خندید و گفت، "وقتی من بخواهم به آن سوی رودخانه بروم ، فقط دو پایسا (دوصدم روپی م) می پردازم. آن را هم مرد قایقران که می داند من مرد فقیری هستم از من نمی گیرد. تو سی و شش سال را تلف کردی فقط برای هنری که دو پایسا ارزش دارد. باید خیلی احمق باشی!"
حتی اگر روی آب هم راه بروی این تو را روحانی نمی کند، به تو لمحه ای از الوهیت نمی بخشد. برعکس، تو را بیشتر از خداوند دور می کند. موجودی نفسانی می شوی، زیرا می توانی کاری را بکنی که دیگران نمی توانند انجام دهند.
مسیح لازاروس را زنده می کند. طبیعی است که معجزه ای بزرگ به نظر بیاید ، ولی چنین نیست، زیرا لازاروس متحول نشد. و چند سال بیشتر زندگی کردن و تکرار همان کارهای قدیم چه فایده ای دارد، او باید که روزی بمیرد. بازگشتن او از مرگ به زندگی به او چیزی از ابدیت نبخشید. همین داستان در زندگی گوتام بودا اتفاق افتاد و در اینجا می توانید تفاوت بین یک معجزه ی واقعی و معجزه ی کاذب را ببینید.
پسر خردسالی مرد و او تنها امید در زندگی مادرش بود. پدرش قبلاٌ مرده بود و سایر خواهران و برادرانش مرده بودند و آن مادر فقط بخاطر وجود این پسر زندگی می کرد. و سپس این پسر نیز از دنیا رفت. مادر تقریباٌ دیوانه شده بود. او گریه وزاری می کرد و از هرکس که می دید می پرسید، "نام ونشان طبیبی را به من بدهید که بتواند پسرم را شفا بدهد، زیرا من نمی توانم بدون این پسر زنده بمانم. سایر فرزندانم و شوهرم همگی مرده اند. من زخم های زیادی داشته ام ولی همه را بخاطر وجود این پسر تحمل کرده ام و اینک او نیز رفته است." کسی به او گفت،"نگران نباش، همین امروز گوتام بودا به شهر آمده است. او در خارج از شهر در یک انبه زار اقامت دارد. پسرت را نزد او ببر."
آن زن جسد پسرش را برداشت و با امید و اشتیاق فراوان به دیدار بودا شتافت. جسد پسر را کنار پای بودا قرار داد و گفت، "اگر تو واقعاٌ روحانی هستی، اگر بیدار شده ای، پس زندگی پسرم را به او بازگردان." گوتام بودا گفت، "این مشکل نیست. فقط باید یک شرط را برآورده کنی." زن گفت، "هرشرطی باشد انجام می دهم." بودا گفت، "شرط بزرگی نیست. من می دانم که تمام روستای تو تخم خردل پرورش می دهند. فقط برو و از هرخانه ای مشتی تخم خردل بیاور." زن شروع کرد به دویدن و گفت، "من تا چند دقیقه دیگر برمی گردم." بودا گفت، "تو تمام شرط مرا نشنیده ای. شرط این است: تخم خردل باید از خانواده ای آورده شود که در آن هرگز کسی نمرده باشد."
زن چنان در مصیبت خودش غرق بود که نکته را نگرفت. دوید و از هرخانه به خانه ای رفت. و مردم به او می گفتند، "هرچقدر که تخم خردل بخواهی به تو می دهیم. اگر پسرت بتواند زنده شود، ما تمام محصول خود را به تو می دهیم. ولی محصول ما کمکی نخواهد کرد زیرا در خانواده ی ما اشخاص زیادی مرده اند و نمی توانی خانواده ای را پیدا کنی که کسی در آن نمرده باشد."
درهر خانواده تعداد مردگان بیش از تعداد زندگان است. پدر و پدربزرگ و اجداد تو همگی مرده اند ، از زمان آدم و حوا، مردم کاری جز مردن نداشته اند! صف مردگان در پشت سر هر انسان بسیار طولانی است! ولی آن زن به هرخانه ای سر می زد و آهسته آهسته، با آمدن عصر هشیار شد. اشک هایش خشک شدند؛ نزد بودا برگشت و پای او را لمس کرد و گفت، "پسر را فراموش کن، در این دنیا هرکسی باید بمیرد. مهم نیست که چه وقت انسان می میرد. تو مرا به سلوک مشرف کن تا من هم بتوانم تجربه ی بی مرگی را احساس کنم و چیزی از ابدیت و جاودانگی را تجربه کنم."
بودا گفت، "تو باهوش هستی و نکته را درک کردی." آن زن یک سالک شد و نه یک سالک معمولی. او قبل از وفات بودا به اشراق رسید. او نخستین زنی از مریدان بود که به اشراق رسید. نامش کیشا گوتامیKisha Gautami بود. من این را یک معجزه می خوانم. درظاهر چنین به نظر می رسد که زنده کردن لازاروس یک معجزه است. ولی چه فایده؟ او باردیگر خواهد مرد: تو مزه ای از جاودانگی به او نداده ای. معجزات واقعی برای ذهن معمولی نامریی هستند. من اعتقادی به این معجزات ندارم، زیرا این ها معجزه نیستند.
در واقع اینها فقط تغییر در شکل انرژی بوده اند که توسط افرادی صورت پذیرفته که به اشراق رسیده اند و این کار اصلا نه چیز سختی است و نه مهم.
اگر سفر ما از بهشت به دوزخ باشد، چيزي بايد در جايي به خطا رفته باشد. اوضاع بايد دقيقاً عكس اين باشد.
........................................................................................................................................
ایمان به غیب مردم این زمان همان بوی کبابی است که ارزش آن صدای جرینگ جرینگ سکه است و نه چیز دیگر .
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 217 بار
سپاس‌های دریافتی: 200 بار

پست توسط محی الدین14 »

بسم الله الرحمن الرحیم 
کاربر محترم lilaj

سوالاتی که جنابعالی از قول آن بهایی مطرح فرمودید اغلب در زمره ی معجزات است.
ببینید شما می خواهید علت این پدیده ها را بدانید.علت ها بر دو نوع است:
1- علت های طبیعی که با حس و تجربه و علوم طبیعی قابل کشف وشناخت است
2- علت های ماوراء الطبیعی ( که سبب پیدایش معجزات این نوع علت ها هستند) . و انسانهای عادی نه آن را می شناسند و نه خواهند شناخت مگر آنکه از حوزه ی طبیعی خارج شوند.
اگر معجزات مستند به علل طبیعی ناشناخته ‏ای باشد که بعدا به مرور زمان کشف خواهد شد، در این صورت، در واقع معجزه نخواهد بود و اساسا معجزه منتفی می‏گردد. معجزه، همواره وصف اعجاز خود راحفظ خواهد کرد، هر چند پیشرفت علم و دانش بشر، روز به روز با سرعت بیشتری ادامه یابد. حق این است، که معجزه، علت ماوراء طبیعی دارد، یعنی علتی که هر چه علوم تجربی و دانش بشری افزون گردد، کشف نخواهد شد چون خارج از محدوده علل طبیعی است. سخن گفتن کودکی که تازه به دنیا آمده و بر اساس علل طبیعی اظهار سخن معنادار محتاج گذشت زمان و فراهم شدن آمادگی‏های لازم جسمی و فکری و شعور و اراده است، زنده کردن مرده ‏ای که سالهاست بدن آن زیر خاک پوسیده است، شکاف دریا با اشاره‏ ی عصای موسی وباز شدن جاده هموار و ایستادن دو دیواره بزرگ آب در دو طرف آن تا پایان زمان عبور بنی اسرائیل و فروریزی آن هنگام عبور فرعونیان... مستند به عللی ماوراء طبیعت است. یعنی معجزه از یک سو بر اساس قانون علیّت و مستند به یک علت است و از سوی دیگر این علت از علل طبیعی (خواه شناخته شده و خواه ناشناخته)نیست بلکه علتی ماوراء طبیعی است.

انشاالله که مفید فایده باشد. :D

قال مولانا حسن بن علی علیه السلام : استعدّ لسفرك و حصّل زادك قبل حلول أجلك، و اعلم أنّك تطلب الدّنيا و الموت يطلب
ك

مهياى مسافرت (آخرت) شو، و توشه آن را پيش از رسيدن اجل فراهم نما، و بدان كه تو دنيا را طلب نمايى و مرگ تو را مى‏طلبد
Senior Member
Senior Member

پست توسط محی الدین14 »

بسم الله الرحمن الرحیم 
آن فرد بهایی می داند که شما جواب علمی نمی توانید به این سوالات دهید (جوابی که علت های طبیعی در آن سبب خلق این معجزات شده باشند و با حس و تجربه ی او درک شوند) تا در آخر به این نتیجه برسد که این معجزات اصلا وجود نداشته و ساخته ی ذهن مسلمانان است. حال آنکه شما می توانید معجزاتی که هنوز اثر آن باقی است را به رخ او بکشد. مثلا معجزه ی شق القمر که توسط دانشمندان کشف شده که ماه به دو نیم تقسیم شده. حال آیا می توان نتیجه گرفت که چون ما نمی توانیم با دلایل طبیعی این امر را اثبات کنیم پس اصلا این امر وجود نداشته؟

قصد او از مطرح کردن این سوالات فهم چگونگی آن نیست بلکه انکار این پدیده هاست!!!!

موفق باشید :-)

قال مولانا حسن بن علی علیه السلام : استعدّ لسفرك و حصّل زادك قبل حلول أجلك، و اعلم أنّك تطلب الدّنيا و الموت يطلب
ك

مهياى مسافرت (آخرت) شو، و توشه آن را پيش از رسيدن اجل فراهم نما، و بدان كه تو دنيا را طلب نمايى و مرگ تو را مى‏طلبد
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 7 بار

پست توسط lilaj »

راستی اگه منظور از راماکریشنا همونیه که بوجوداورنده یوگا بوده این آقا مشکل داره و برای اطلاعات بیشتر مقالات مرتبط در زمینه شیطان پرستی راماکریشنا در اینترنت موجوده و برای عدم تبلیغ اسم سایتشو نمیگم
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 906 بار
سپاس‌های دریافتی: 413 بار

پست توسط ع ل ی »

با سلام به جويندگان حق و حقيقت و لعنت بر كشندگان حق و حقيقت

اي كاش ميفهميدند كه مولايم چه مي فرمود " « سلوني قبل ان تفقدوني»

از آنكس كه آشنا بود به راههاي آسمان و درب علم لدني و عالم به تمام معني بود نپرسيدند اين سوالات را ...
و هم اكنون هم كسي هست كه من لياقت و جرأت پرسيدن بدليل حجابها كه با گناهانم ايجاد كرده ام را ندارم

ولي هست بدانيد

مسلط به زمان است،
کسی هست بدانید!

شما را نگران هست،
کسی هست بدانید!
دوستان عزيز
لطفاً
عاجزانه
ملتمسانه
حقيرانه
از شما دوستان عزيز و گرامي درخواست مي كنم
برايم دعا كنيد كه منتظر واقعي اش باشم

خدا نگهدارتان
[HIGHLIGHT=#ff0000][HIGHLIGHT=#92d050][HIGHLIGHT=#ff0000]الحمدلله الذي جعل كمال دينه و تمام نعمته بولايه اميرالمومنين    
[HIGHLIGHT=#ff0000][HIGHLIGHT=#92d050] 
[HIGHLIGHT=#92d050] 
 [HIGHLIGHT=#92d050][HIGHLIGHT=#ff0000] حضرت علي ابن ابيطالب عليه السلام

Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 7 بار

پست توسط lilaj »

سلام به همه اونهایی که سلام کردن و میکنن!!
هدف از سوالات فرد بهایی تابلوئه که چیه،اگه یادتون باشه من از قرآن نقل قول کردم که دوباره بخونینش بد نیس!

اما واسه من مهمه بدونم دلیل چیه؟محدودیت درک و دانش انسانها نامعلومه،چرا نباید واسه این پرسش ها جواب داشت؟
اصلا دلیل اومدن من به این فروم بخاطر نظر لاییک مدارانه پروفسور هاوکینگ به دین بوده و خواستم اطلاعاتم رو بیشتر کنم!!!!!!
برید یه محل اجتماع مثل فیس بوک ببینید چند تا بچه مسلمون باکس مربوط به دینشون رو داخلش مسلمون مینویسن!!
به جای مسلمون مثلا مینویسنfreethinkingیا nothingو این مثالهایی بود که خودم دیدم و بخاطر عدم جوابگویی به چنین پرسشهای
بهایی مدارانه این بلاها سر ما اومده
wake up
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 906 بار
سپاس‌های دریافتی: 413 بار

پست توسط ع ل ی »

با سلام

افسوس و صد افسوس

آنان كه مي توانستند بدانند نپرسيدند نه تنها نپرسيدند بلكه از كنارش فرار كردند و در ميان آنهمه دشمن به خانه هاشان پناه بردند . عهد شكستند و با ديگري بيعت كردند و...

و آناني كه قدرت و زور نه نه دين نداشتند بر او جفا كردند همسرش را لگد زدند سيلي زدند درب زا آتش زدند با غلاف شمشير بر بازو زدند .

و غصب كردند با زور قباله فدك گرفتن . در كوچه پيش چشم فرزند مادر را سيلي زدند . واي واي ديگر چه ها كردند .

بر منبر رسول (ص) سوار و بر دخت رسول (ص) اتهام و تهمت زدند .

كدام دختر همان دختر كه كه آزارش آزار خدا بود واي واي ...

به قول خود شوراي تشكيل دادند چه شورايي كه از اول مشخص بود منتخب ملعون ...

دگر با آل احمد (ص) چه ها كردند .

به مولايم چه تهمت ها زدند .

همان مردي كه از دارايي اش در راه اسلام گذشت .

همان مردي كه دست يداللهي اش كارها مي توانست و نكرد

همان مردي كه نان آور يتيمان عرب بود .

همان آقايي كه اگر از فضايلش بگويم تا ابد هم مي توان گفت .

آن قوم لعين هر چه خواستند كردند الا مودّت .

آنان نفهميدن كه مولايم چه مي فرمود:

« سلوني قبل ان تققدوني »

اي كاش مي فهميدند .
اي كاش

و حالا هم ....

خدايا به ما فهمي ده كه بفهميم

تا نيايد گره از كار بشر وا نشود.

اللهم عجل لوليك الفرج
[HIGHLIGHT=#ff0000][HIGHLIGHT=#92d050][HIGHLIGHT=#ff0000]الحمدلله الذي جعل كمال دينه و تمام نعمته بولايه اميرالمومنين    
[HIGHLIGHT=#ff0000][HIGHLIGHT=#92d050] 
[HIGHLIGHT=#92d050] 
 [HIGHLIGHT=#92d050][HIGHLIGHT=#ff0000] حضرت علي ابن ابيطالب عليه السلام

New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط mohammad50 »

خدا: موجود، هست، لایزال، لایموت،خالق، ناصر، حکیم، بصیر، رحیم و... بسته یا جواب بقیه سوالاتت رو بگم؟ جواب سوال اول رو بفهم بقیه رو می فهمی!
Senior Member
Senior Member

پست توسط محی الدین14 »

بسم الله الرحمن الرحیم

کاربر lilaj

با دانلود کتاب از آدرس زیر ؛ می توانید در مورد برخی از سوالاتتان پاسخی در خور بگیرید. کتاب 180 پرسش و پاسخ از تفسیر نمونه

مثلا پرسش و پاسخ 50 . 54 در این کتاب جواب دو سوال از سوال های شماست و البته با مشاهده ی فهرست آن سوالات دیگرتان نیز احتمالا با مراجعه به آن حل خواهد گردید. تصویر

[External Link Removed for Guests]

ك

New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 22 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط کوتاه بیا بابا »

mahdisa نوشته شده:با سلام به همه دوستان
توی یکی از وبلاگها به نوشته ای از یه آدم... برخوردم که میخواست جواب این سؤالات رو از نظر علمی بدونه، من که هر کاری کردم نتونستم حتی درمورد یکی از این سؤالات قانعش کنم، از اون بهاییهای...، من عین سؤالات رو در زیر میارم و ازتون میخوام کمک کنین تا جواب دندون شکن بهش بدم (( البته میدونم که آخرش هم زیر بار نخواهد رفت، اما حداقل پیش خودم رو سفید میشم))

سلام بچه ها من سوال دارم و میخوام حداقل به یکیشون جواب منطقی و علمی داده بشه بدون هیچ مغلطه و سفسطه ای.

1 – خدا کیست ؟چه شکلیست و خانه ی او کجا قرار دارد ؟
2 – محمد چگونه با یک اسب به معراج رفت ؟
3 – معراج کجاست و چگونه به اثبات رسیده ؟
4 – عصای موسی چگونه به اژدها تبدیل شد ؟
5 – موسی چگونه با عصای خود دریا را شکافت ؟
6 – قوچ حضرت ابراهیم چگونه به او داده شد ؟چگونه قوچ از اسمان نازل شد ؟
7 – چگونه آتش ابراهیم به گلستان تبدیل شد ؟
8 – انسان چگونه از گل آفریده شد ؟ مایقی حیوانات از چه چیزی افریده شده اند ؟
9 – حضرت یونس چگونه به شکم یه نهنگ راه یافت و زنده بیرون امد ؟
10 – بهشت کجای افرینش قرار دارد ؟ جهنم کجای افرینش است ؟
11 – آدم و حوا چه کسانی بودند و دارای چه فیزیولوژی بدنی بوده اند ؟
12- مریم چگونه باردار شد آن هم بدون همسر ؟
13- عیسی چگونه کر را شنوا لال را سخنگو و مرده را زنده میکرد ؟
14 – آب هایی که کشتی حضرت نوح را برافراز اسمان به جرکت درآوردند بعد از فرونشانی کشتی ابها کجا رفتند ؟
15 – گفته شده نوح از هر جانور یک جفت وارد کشتی کرد اکنون اون چگونه توانسته است کل جهان رو بگردد و جانوران ان را جستجو کند و از هر کدام یک جفت به کشتی ببرد ؟
16- پرنده هایی که  موسی قطعه قطعه کرد چگونه دوباره به هم پیوستن و پرواز کردن ؟ (میبینین طرف چقدر باسواده؟؟!!)
17 – محمد چگونه با گفتن نمی خط جمله با سواد شد ؟
18- حضرت سلیمان چگونه با هدهد و مورچه سخن میگفت ؟
19- حضرت خضر به چه علت سر یک بچه رو از تنش جدا کرد ان هم به علت اینکه او میندانسته که این کودک در آینده کافر میشود ؟
20 – حضرت خضر چگونه بر روی آبها راه میرفت ؟
22 - نوح چگونه 1300 سال عمر کرد ؟
23 – امام زمان بعد از ناپدید شدن چگونه این همه سال عمر کرد و هزارو اندی سال از نظرها غایب مانده ؟
24 – حضرا عیسی اگر عمرش به پایان نرسیده پس کجا رفته ؟
25 – کلاغ هایی که بر روی سر ابرهه سنگ ریختن چگونه اینکار رو کردند ؟

هر کسی میخواد جواب بده سوال رو نقل قول کنه .

فقط قبلش چند نکته رو بگم :

1 – کسی نگه اینا معجزه بوده یا غیره چون گوشم از این حرفا پره من فقط استدلال علمی و منطقی میخوام همین.
2 – به اعتقاد هم احترام بذاریم.

خواهش میکنم بهم کمک کنید
ممنون
ارسال پست

بازگشت به “خدا شناسی”