آیا به خدا ایمان دارید ؟

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 217 بار
سپاس‌های دریافتی: 200 بار

Re: آیا به خدا ایمان دارید ؟

پست توسط محی الدین14 »

بسم الله الرحمن الرحیم

یک بار خوندم ، خیلی فرصت نکردم دقیق بشم روی متنتون (چون تمرکز می خواد) و فعلا فرصتش رو نداشتم و می خوام جایی برم و چون شما کانکت هستید ، فقط میشه لطف کنید اون چند تا سوال اولم رو پاسخ بدین؟

قال مولانا حسن بن علی علیه السلام : استعدّ لسفرك و حصّل زادك قبل حلول أجلك، و اعلم أنّك تطلب الدّنيا و الموت يطلب
ك

مهياى مسافرت (آخرت) شو، و توشه آن را پيش از رسيدن اجل فراهم نما، و بدان كه تو دنيا را طلب نمايى و مرگ تو را مى‏طلبد
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 7 بار

پست توسط lilaj »

با سلام
تا اینجا که من متوجه موضوع شدم یکی از مشکلات اینه که چرا خدا رو در کلمات توصیف میکنید چراکه کلمات محدودند
من به زبان خودم یه مثال میزنم که امیدوارم مفید باشه:در علوم ریاضی درسی بنام تحقیق در عملیات وجود داره که
برای مدلسازی از حقایق پیرامون(مثلا یک واحد تولیدی) صورت میگیره تا بتوان اون مدل رو از لحاظ ریاضی مورد تجزیه تحلیل
قرار داد و جوابهای بهینه رو بدون آزمایش و خطا روی نمونه اصلی بدست آورد
(مثلا چقدر از هر محصول تولید بشه یا چقدر اضافه کاری کنیم و...)،
شما فکر میکنید میتوان مدلی کاملا واقعی و درست از حقیقت به وجود آورد؟آیا میتوان تمام نکات(پارامترها) را در مدل بیاوریم؟
مدیریت بر لبه آشوب چیه؟تقریبا یعنی ممکن نیست تمام پرامترها(نکات)در مدل ذهنی مدیر باقی بمونه و همیشه چیز های زیادی فراموش میشه
حالا مساله اثر پروانه ای پیشکش که یه نکته کوچیک فراموش شده چکارها که نمیتونه بکنه
اما
اما هنوز که هنوزه تحقیق در عملیات کاربرد داره چون شاید جواب کاملا درست رو نده اما جوابی بهینه که نزدیکتر به واقعیت باشه رو میده

در بدترین حالت اگه خداشناسی رو تلاشی بیهوده بدونیم
بزرگی میگه: تلاش بیهوده بهتر از خوابیدن و دست روی دست گذاشتنه

همه این چیزا رو گفتم که به این نتیجه برسم که:آیا
میتوان گفت بدلیل عدم توانایی کامل در مدلسازی،خود مدل وجود ندارد؟؟
میتوان گفت بدلیل عدم توانایی در تعریفی از خداوند،خود خدا وجود ندارد؟؟
آیا همین منافع اندک حاصل از همین مدلسازی ناکامل را میتوان چشم پوشید و از آن استفاده نکرد؟
آیا همین منافع اندک ناشی از خداشناسی رو میشه بیخیال شد؟
خداییش کی میتونه توضیح بده چرا همیشه 2*2میشه 4؟
اگه کسی درمورد خداشناسی ادعایی خلاف باور مسلمونا داره اونارو اثبات کنه(اینم از برهان خلف) و
نظر کلی من اینه که بدلیل سختی قوانین اسلام و فرار از مسئولیت انسان سعی در نفی خدا دارد ،
فکر میکنید آخر خداشناسی چیه؟بنظرتون به چی برسین خدا رو شناختین؟
راهیست راه عشق که هیچش کناره نیست/آنجا جزآنکه جان بسپارند چاره نیست/هرگه که دل به عشق دهی خوش دمی بود/در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست

ای مرغ سحر عشق ز پروانه بیاموز/کاین سوخته را بقیشو همه بلدن دیگه
ممنون از صرف وقتتون
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 22 بار
سپاس‌های دریافتی: 3 بار

پست توسط کوتاه بیا بابا »

هر بهار که میاد و زمستون میره به خودم میگم اینم یه تکرار دیگه ... اما نه یه تکرار که ملال اور باشه یه تکرار که میگه ببین بازم ادامه داره چی؟! تقدیری که صاحب داره . این دوباره اومدنا این برگشتنا خودشون دارن داد میزنن که بابا تصادف دیگه چه دلیلیه برا افرینش هیچ چیز این دنیا یی که من توش زندگی میکنم تصادفی نیست همه چی دلیل داره دلیلهایی که اتفاقا هر چی نگاه میکنم جز خیر نیافریده چه من خوشم اومده باشه چه بدم اومده باشه ! من اصولا زیاد دروغ نمیگم به همین خاطر چیزی رو که دارم با چشمام میبینم نمیتونم انکار کنم حتی اگه دلم بخواد .
ارسال پست

بازگشت به “خدا شناسی”