لطفا کمکم کنید

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 6 بار

Re: لطفا کمکم کنید

پست توسط ليالي »

haghjoo110 نوشته شده:
سارا/سینا نوشته شده:سلام دوست عزیز -:]-
شما اگر معنای خلقت را خوب بفهمید این مشکل برای شما پیش نمیاد

مثلا سازندهماشین خالق ماشین نیست بلکه فقط قطعات را به طور خاصی کنار هم می گذارد اگر سازنده هم بمیزه ماشین کار خودشو ادام می ده و نیازی به سازندش نداره

اما خلقت اینطوری نیست

خیلی خیلی مختصر بگم
جهان خلقت فعل خداست و فعل هیچ گاه از فاعل جدایی نداره لذا برای بقا هرلحظه و ان به ان -ضیق لفظ- محتاج خلقت جدیدی هستیم
یا علی مدد :razz:

خیلی حرف قشنگی بود ولی لطف کنید این مختصرو مفصلش کنید که من قانع بشم!چرا میگید فعل خداست؟؟؟؟!!!!! مگه چی میشه خدا مثل انرزی فعال سازی برای واکنش های شیمیایی یه جرقه باشه تا جهان کار خودشو شروع کنه و دیگه نیاز به خدا نداشته باشه؟؟!!
یاعلی

اگر خدا يك لحظه نظم جهان را ( كه خدا قبلاً در حهان تعبئه كرده است ) رها سازد ، ديگر تداوم اجراي حركت در آن قطع ميشود
بعبارتي
حركت وپوياي ونيروي محركه جهان عالم .............يك
نظم وداربست ودسپلين جهان عالم كه لازمه اعمال وتداوم انرژي وقدرت محركه (بند يك).............دو
هر دو لازمه تداوم واعمال بدون وقفه خواسته خالق دارد

پيامبر خدا موسي عليه السلام از خدا سؤال كرد
خدا شما چگونه اين جهان را اداره ميكنيد وآني از آن غفلت نمي كنيد
خدا به موسي فرمود :
يك ظرف آبي بادست بردار .......وموسي چنين كرد...............
خداوند متعال خواب گذارا بر او مسلط كرد ........
وقتي موسي حالت چرت به او دست داد ...........يكدفعه ظرف آب از دست او افتاد
موسي به خود آمد .........اينجا خدا به او گفت من اگر يك آن از اين جهان غفلت كنم .......
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 218 بار
سپاس‌های دریافتی: 311 بار

Re: Re:

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

haghjoo110 نوشته شده:
MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته شده:سلام سالِ نو مبارك اولاً :Dمدرك از قرآنِ کریم شما رو قانع میکنه یا خارج از قرآن ؟
نه دیگه!فعلا میخوام برون مرزی کار کنم فک کنید من مسلمون نیستم!
سلام شما در کدام درجه ی اعتقادی هستین . این خیلی برای پاسخ دادن به سوالتون مهمه ,وقتی کسی میره انگلیسی یاد بگیره اول ازش امتحان میگیرند تا معلوم بشه از کجا باید شروع کرد .شما آیا اصلا منکر وجود خدائی ؟ یا وجود خالق رو قبول دارین اما صفاتِ اصلیش رو قبول ندارین ؟ ( یگانگی - علم و دانش مطلق - قدرت مطلق - عدالت مطلق ) شما در کدام مرحله هستید و اگر به مرحله صفات اصلیرسیده اید آیا همه اونها رو قبول دارین ؟
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Advance Member
Advance Member

haghjoo110 نوشته شده:
MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته شده:سلام سالِ نو مبارك اولاً :Dمدرك از قرآنِ کریم شما رو قانع میکنه یا خارج از قرآن ؟
سلام شما در کدام درجه ی اعتقادی هستین . این خیلی برای پاسخ دادن به سوالتون مهمه ,وقتی کسی میره انگلیسی یاد بگیره اول ازش امتحان میگیرند تا معلوم بشه از کجا باید شروع کرد .شما آیا اصلا منکر وجود خدائی ؟ یا وجود خالق رو قبول دارین اما صفاتِ اصلیش رو قبول ندارین ؟ ( یگانگی - علم و دانش مطلق - قدرت مطلق - عدالت مطلق ) شما در کدام مرحله هستید و اگر به مرحله صفات اصلیرسیده اید آیا همه اونها رو قبول دارین ؟
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط haghjoo110 »

در اين جهان كه خدا آفريده است بر اساس قوانين ثابت ولايتغيير تنظيم واداره ميشود

ابی الله ان یجری الامور الا باسبابها: خداوند از انجام کارها جز به وسیله اسباب و وسائط، ابا و امتناع دارد

پس اگر عالم در حال حركت وتكامل پيوسته است.........
به خاطر وجود قوانين ثابت است ............
واگر قوانين از كار مي افتد همه عالم از حركت باز مي ايستد واز نظم خود خارج ميشود[/quote]

[HR]
[HR]خب منم همینو میگم دیگه!خدا قانونشو گذاشت حالا دیگه نیاز نیست وجود داشته باشه و توی این قانون دخالت کنه!
همون طوری که باید پدر ومادر باشن تا فرزند به دنیا بیاد باید خدا باشه تا جهان به وجود بیاد ولی بعدش همون طوری که پدر و مادر میتونن بمیرن و فرزند ادامه حیات بده خدا هم می تونه بمیره و جهان کارشو انجام بده!
New Member
New Member

پست توسط haghjoo110 »

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته شده:
haghjoo110 نوشته شده:

و علیکم السلام
به نظر من یه موجودی که دارای عقل و شعور و توانایی هست جهان رو آفریده به نظرم بقیه ی صفات رو ضروری نیست که داشته باشه!
یاعلی
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 41 بار
سپاس‌های دریافتی: 72 بار

پست توسط سارا/سینا »

دوست عزیزی که این سئوال مطرح کردی من کمی بیشتر توضیح می دم امیدوارم بتونم مطلب را خوب انتقال بدم این جوری بحث کردن خیلی سخته به خصوص اینکه چند نفری داریم بحث می کنیم

اول اینکه خداوند که خالق ماست سنخ وجودیش با ما کاملا متفاوته -نمی خوام اکتناه ذات کنم - فقط این قدر که بین ما و خالق تباین تام و تمام است و خداوند هیچ .جه شباهتی با هیچ کدام از مخلوقاتش ندارد اگر کسی خداوند را تشبیه کند ان چیزی که توهم کرده خدا نیست و اشتباه کرده و در دیگر استدلالاتش نیز دچار اشتباه می شود
نتیجه این قسمت --که باز هم مختصر شد ---:: مخلوق و خالق شباهتی ندارند به هیچ وجه من الوجوه لذا نه خداوند جرقه است نه مثل جرقه و نه می شود تصور کرد که مثل جرقه خلقت را انجام دهد

ثانیا :
بذار این دومی با یک مثال بگم :
ببین یک بنا که ساختمان می سازه اون ساختمانی که ساخته می شه فعل بنا نیست ---خیلی دقت کن --- بلکه اون چیزی که فعل بنا است جابجای اجر از جایی به جای دیگه است مثلا و قتی اجر را از زمین بر می داره 20 قدم حرکت می کنه و بعد اجر را به زمین می زاره در فاصله این 20 قدم که اجر در حال حرکت بوده بنا فاعل فعل بوده است و در تمام این مدت حضور بنا و ارتباط مستمرش با اجر لازم است در طول این 20 قدم هر وقت بنا از اجر منفک شود اجر از حرکت می ایستد چون در این بازه زمانی فعل بنا حرکت دادن و انتقال اجر است

خداوند فعال ما یشاء است و تمام مخلوقاتش فعل خداوند هستند --و این واضح است که مخلوقات ذات خداوند نیستند --- از انجا که مخلوقات فعل خداوند هستند ان به ان نیز خداوند در حال خلقت می باشد

امید وارم یه چیزایی متوجه شده باشی

یاعلی مدد
New Member
New Member

پست توسط haghjoo110 »

ليالي نوشته شده:
haghjoo110 نوشته شده:
سارا/سینا نوشته شده:سلام دوست عزیز -:]-
شما اگر معنای خلقت را خوب بفهمید این مشکل برای شما پیش نمیاد

مثلا سازندهماشین خالق ماشین نیست بلکه فقط قطعات را به طور خاصی کنار هم می گذارد اگر سازنده هم بمیزه ماشین کار خودشو ادام می ده و نیازی به سازندش نداره

اما خلقت اینطوری نیست

خیلی خیلی مختصر بگم
جهان خلقت فعل خداست و فعل هیچ گاه از فاعل جدایی نداره لذا برای بقا هرلحظه و ان به ان -ضیق لفظ- محتاج خلقت جدیدی هستیم
یا علی مدد :razz:

خیلی حرف قشنگی بود ولی لطف کنید این مختصرو مفصلش کنید که من قانع بشم!چرا میگید فعل خداست؟؟؟؟!!!!! مگه چی میشه خدا مثل انرزی فعال سازی برای واکنش های شیمیایی یه جرقه باشه تا جهان کار خودشو شروع کنه و دیگه نیاز به خدا نداشته باشه؟؟!!
یاعلی

اگر خدا يك لحظه نظم جهان را ( كه خدا قبلاً در حهان تعبئه كرده است ) رها سازد ، ديگر تداوم اجراي حركت در آن قطع ميشود
بعبارتي
حركت وپوياي ونيروي محركه جهان عالم .............يك
نظم وداربست ودسپلين جهان عالم كه لازمه اعمال وتداوم انرژي وقدرت محركه (بند يك).............دو
هر دو لازمه تداوم واعمال بدون وقفه خواسته خالق دارد

پيامبر خدا موسي عليه السلام از خدا سؤال كرد
خدا شما چگونه اين جهان را اداره ميكنيد وآني از آن غفلت نمي كنيد
خدا به موسي فرمود :
يك ظرف آبي بادست بردار .......وموسي چنين كرد...............
خداوند متعال خواب گذارا بر او مسلط كرد ........
وقتي موسي حالت چرت به او دست داد ...........يكدفعه ظرف آب از دست او افتاد
موسي به خود آمد .........اينجا خدا به او گفت من اگر يك آن از اين جهان غفلت كنم .......
Advance Member
Advance Member

؟[/quote] و علیکم السلام به نظر من یه موجودی که دارای عقل و شعور و توانایی هست جهان رو آفریده به نظرم بقیه ی صفات رو ضروری نیست که داشته باشه!یاعلی[/quote]

سلام حالا معلوم شد مشکل از کجاست اما چیزهای ضد و نقیض در حرف شما زیاده

یک جا گفتین »فرض کنیم« که مسلمان نیستید یک جا گفتین ضرورتی نداره که خالق , اون چهار صفت رو داشته باشه اخر حرفاتون هم مینوسید یا علی !!!!اگر یا علی , پس شما مسلمان هستید و اون صفات از اساسی ترین پایه های اعتقادیِ هر مسلمان هست اما شما میگین ضرورتی نداره !!!!
شما در این گفتگو یا جدی نیستید یا رو راست نیستید .

تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

New Member
New Member

پست توسط haghjoo110 »

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته شده:؟
و علیکم السلام به نظر من یه موجودی که دارای عقل و شعور و توانایی هست جهان رو آفریده به نظرم بقیه ی صفات رو ضروری نیست که داشته باشه!یاعلی[/quote]

سلام حالا معلوم شد مشکل از کجاست اما چیزهای ضد و نقیض در حرف شما زیاده

یک جا گفتین »فرض کنیم« که مسلمان نیستید یک جا گفتین ضرورتی نداره که خالق , اون چهار صفت رو داشته باشه اخر حرفاتون هم مینوسید یا علی !!!!اگر یا علی , پس شما مسلمان هستید و اون صفات از اساسی ترین پایه های اعتقادیِ هر مسلمان هست اما شما میگین ضرورتی نداره !!!!
شما در این گفتگو یا جدی نیستید یا رو راست نیستید .[/quote]

سلام
داداش من! گفتم فرض کنید!!! نگفتم که مسلمون نیستم!!! این مشکل برای من و دوستم به وجود اومده ؛ گفتم که می خوام برون مرزی حلش کنم؛ میدونم در واقع میشه گفت در حال حاضر مسلمون نیستم چون به خدای اسلام اعتقاد ندارم ! خدای اسلامو میشناسم اگرم بخوام در موردش تحقیق کنم منبع کافی در اختیار دارم! میخوام عقلی برام حل بشه.
فعلا نماز می خونم،به حضرت علی هم اعتقاد دارم چون به خدا شک دارم و مطمئن نیستم که چیزی که در موردش میگم درست باشه!
می پرسم تا تکلیفم با خودم روشن بشه یا اینوری یا اون وری!از خدا و حضرت علی بد ندیدم که بخوام به خاطر یه شک سریع بزنم زیر همه چی؛ منتظر می مونم تا به یه جواب منطقی برسم.
یاعلی
New Member
New Member

پست توسط haghjoo110 »

سارا/سینا نوشته شده:دوست عزیزی که این سئوال مطرح کردی من کمی بیشتر توضیح می دم امیدوارم بتونم مطلب را خوب انتقال بدم این جوری بحث کردن خیلی سخته به خصوص اینکه چند نفری داریم بحث می کنیم

اول اینکه خداوند که خالق ماست سنخ وجودیش با ما کاملا متفاوته -نمی خوام اکتناه ذات کنم - فقط این قدر که بین ما و خالق تباین تام و تمام است و خداوند هیچ .جه شباهتی با هیچ کدام از مخلوقاتش ندارد اگر کسی خداوند را تشبیه کند ان چیزی که توهم کرده خدا نیست و اشتباه کرده و در دیگر استدلالاتش نیز دچار اشتباه می شود
نتیجه این قسمت --که باز هم مختصر شد ---:: مخلوق و خالق شباهتی ندارند به هیچ وجه من الوجوه لذا نه خداوند جرقه است نه مثل جرقه و نه می شود تصور کرد که مثل جرقه خلقت را انجام دهد

ثانیا :
بذار این دومی با یک مثال بگم :
ببین یک بنا که ساختمان می سازه اون ساختمانی که ساخته می شه فعل بنا نیست ---خیلی دقت کن --- بلکه اون چیزی که فعل بنا است جابجای اجر از جایی به جای دیگه است مثلا و قتی اجر را از زمین بر می داره 20 قدم حرکت می کنه و بعد اجر را به زمین می زاره در فاصله این 20 قدم که اجر در حال حرکت بوده بنا فاعل فعل بوده است و در تمام این مدت حضور بنا و ارتباط مستمرش با اجر لازم است در طول این 20 قدم هر وقت بنا از اجر منفک شود اجر از حرکت می ایستد چون در این بازه زمانی فعل بنا حرکت دادن و انتقال اجر است

خداوند فعال ما یشاء است و تمام مخلوقاتش فعل خداوند هستند --و این واضح است که مخلوقات ذات خداوند نیستند --- از انجا که مخلوقات فعل خداوند هستند ان به ان نیز خداوند در حال خلقت می باشد

امید وارم یه چیزایی متوجه شده باشی

یاعلی مدد

فک کنم دقیقا هیچی نفهمیدم تصویر اون ساختمون ساخته شده میشه چیه بنا؟؟؟!!!!
شما میگید مخلوقات چون ذات نیستند پس فعل هستند و خدا ان به ان در حال خلقت می باشد !!
خب ؛ این ادعاست! من الان هستم دیگه ؛ یعنی چه که من دارم لحظه به لحظه خلق میشم؟؟!!! من مثل همون ساختمان ساخته شده هستم پس دیگه به خدا نیاز ندارم!!
یاعلی
ارسال پست

بازگشت به “خدا شناسی”