لطفا کمکم کنید

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

لطفا کمکم کنید

پست توسط haghjoo110 »

سلام
یه مشکلی دارم در مورد وجود خدا اگه کسی می تونه لطفا کمکم کنه.

اینکه خدا جهان رو آفریده هیچ جوری نمی تونم انکار کنم ولی به نظر من برای به وجود اومدنه این جهان یه نیروی اولیه نیاز بوده و اون نیرو خداست ولی من میگم خدا جهان رو آفریده و بعد گذاشته به حال خودش و الان همه ی اتفاقات فعل و انفعالات شیمیایه و دیگه نیاز نیست خدا باشه!!
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 6 بار

Re: لطفا کمکم کنید

پست توسط ليالي »

haghjoo110 نوشته شده:سلام

اینکه خدا جهان رو آفریده هیچ جوری نمی تونم انکار کنم ولی به نظر من برای به وجود اومدنه این جهان یه نیروی اولیه نیاز بوده و اون نیرو خداست ولی من میگم خدا جهان رو آفریده و بعد گذاشته به حال خودش و الان همه ی اتفاقات فعل و انفعالات شیمیایه و دیگه نیاز نیست خدا باشه!!

قلب انسان زير نظر عقل ؛ خود بخود كار ميكند ......................چرا به حال خودش تا آخر كار نمي كند ........رزوي مي رسد كه مي ايستد ........
چرا؟تصویر
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 218 بار
سپاس‌های دریافتی: 311 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

سلام سالِ نو مبارك اولاً :Dمدرك از قرآنِ کریم شما رو قانع میکنه یا خارج از قرآن ؟
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Advance Member
Advance Member
محل اقامت: زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 218 بار
سپاس‌های دریافتی: 311 بار

قلب خود تپنده است

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

ليالي نوشته شده:
haghjoo110 نوشته شده:سلام یه مشکلی دارم در مورد وجود خدا اگه کسی می تونه لطفا کمکم کنه. اینکه خدا جهان رو آفریده هیچ جوری نمی تونم انکار کنم ولی به نظر من برای به وجود اومدنه این جهان یه نیروی اولیه نیاز بوده و اون نیرو خداست ولی من میگم خدا جهان رو آفریده و بعد گذاشته به حال خودش و الان همه ی اتفاقات فعل و انفعالات شیمیایه و دیگه نیاز نیست خدا باشه!!
قلب انسان زير نظر عقل ؛ خود بخود كار ميكند ......................چرا به حال خودش تا آخر كار نمي كند ........رزوي مي رسد كه مي ايستد ........چرا؟
سلام قلب به تنهایی هم تپنده هست حتی سلولهایِ بنیادین قلب هم از بدو زندگیشون تپنده هستند .یک ماه پسش در تلوزیون روش جدید پزشکان امریکا رو دیدم که قلب رو از بدن کسی که مرگ مغزی کرده جدا میکنند و تا زمانِ پیوند همچنان می تپه و این روش باعثِ از بین رفتنِ محدودیتِ زمانی برایِ پیوندِ قلب شده .
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 41 بار
سپاس‌های دریافتی: 72 بار

پست توسط سارا/سینا »

سلام دوست عزیز -:]-
شما اگر معنای خلقت را خوب بفهمید این مشکل برای شما پیش نمیاد

مثلا سازندهماشین خالق ماشین نیست بلکه فقط قطعات را به طور خاصی کنار هم می گذارد اگر سازنده هم بمیزه ماشین کار خودشو ادام می ده و نیازی به سازندش نداره

اما خلقت اینطوری نیست

خیلی خیلی مختصر بگم
جهان خلقت فعل خداست و فعل هیچ گاه از فاعل جدایی نداره لذا برای بقا هرلحظه و ان به ان -ضیق لفظ- محتاج خلقت جدیدی هستیم
یا علی مدد :razz:
New Member
New Member

پست توسط haghjoo110 »

ليالي نوشته شده:

قلب انسان زير نظر عقل ؛ خود بخود كار ميكند ......................چرا به حال خودش تا آخر كار نمي كند ........رزوي مي رسد كه مي ايستد ........
چرا؟تصویر

اینا همه دلیله علمی داره که همون ابتدای خلقت خدا قرارداده!
درسته روزی می ایسته ولی طبق قانون و دلایل علمیه از پیش تعیین شده!
New Member
New Member

Re:

پست توسط haghjoo110 »

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته شده:سلام سالِ نو مبارك اولاً :Dمدرك از قرآنِ کریم شما رو قانع میکنه یا خارج از قرآن ؟

نه دیگه!فعلا میخوام برون مرزی کار کنم فک کنید من مسلمون نیستم!
New Member
New Member

پست توسط haghjoo110 »

سارا/سینا نوشته شده:سلام دوست عزیز -:]-
شما اگر معنای خلقت را خوب بفهمید این مشکل برای شما پیش نمیاد

مثلا سازندهماشین خالق ماشین نیست بلکه فقط قطعات را به طور خاصی کنار هم می گذارد اگر سازنده هم بمیزه ماشین کار خودشو ادام می ده و نیازی به سازندش نداره

اما خلقت اینطوری نیست

خیلی خیلی مختصر بگم
جهان خلقت فعل خداست و فعل هیچ گاه از فاعل جدایی نداره لذا برای بقا هرلحظه و ان به ان -ضیق لفظ- محتاج خلقت جدیدی هستیم
یا علی مدد :razz:

خیلی حرف قشنگی بود ولی لطف کنید این مختصرو مفصلش کنید که من قانع بشم!چرا میگید فعل خداست؟؟؟؟!!!!! مگه چی میشه خدا مثل انرزی فعال سازی برای واکنش های شیمیایی یه جرقه باشه تا جهان کار خودشو شروع کنه و دیگه نیاز به خدا نداشته باشه؟؟!!
یاعلی
New Member
New Member

Re: قلب خود تپنده است

پست توسط ليالي »

MOHAMMAD_ASEMOONI نوشته شده:
ليالي نوشته شده:
haghjoo110 نوشته شده:سلام یه مشکلی دارم در مورد وجود خدا اگه کسی می تونه لطفا کمکم کنه. اینکه خدا جهان رو آفریده هیچ جوری نمی تونم انکار کنم ولی به نظر من برای به وجود اومدنه این جهان یه نیروی اولیه نیاز بوده و اون نیرو خداست ولی من میگم خدا جهان رو آفریده و بعد گذاشته به حال خودش و الان همه ی اتفاقات فعل و انفعالات شیمیایه و دیگه نیاز نیست خدا باشه!!
قلب انسان زير نظر عقل ؛ خود بخود كار ميكند ......................چرا به حال خودش تا آخر كار نمي كند ........رزوي مي رسد كه مي ايستد ........چرا؟
سلام قلب به تنهایی هم تپنده هست حتی سلولهایِ بنیادین قلب هم از بدو زندگیشون تپنده هستند .یک ماه پسش در تلوزیون روش جدید پزشکان امریکا رو دیدم که قلب رو از بدن کسی که مرگ مغزی کرده جدا میکنند و تا زمانِ پیوند همچنان می تپه و این روش باعثِ از بین رفتنِ محدودیتِ زمانی برایِ پیوندِ قلب شده .

پس تا زمانيكه قلب در پيوند است مي تپد ..........پس بايد با مركز حيات در ارتباط باشد والا سرانجام از كار مي افتد

پس قلب مي ايستد .............
New Member
New Member

پست توسط ليالي »

haghjoo110 نوشته شده:
ليالي نوشته شده:

چرا؟تصویر

اینا همه دلیله علمی داره که همون ابتدای خلقت خدا قرارداده!
درسته روزی می ایسته ولی طبق قانون و دلایل علمیه از پیش تعیین شده!

در اين جهان كه خدا آفريده است بر اساس قوانين ثابت ولايتغيير تنظيم واداره ميشود

ابی الله ان یجری الامور الا باسبابها: خداوند از انجام کارها جز به وسیله اسباب و وسائط، ابا و امتناع دارد

پس اگر عالم در حال حركت وتكامل پيوسته است.........
به خاطر وجود قوانين ثابت است ............
واگر قوانين از كار مي افتد همه عالم از حركت باز مي ايستد واز نظم خود خارج ميشود
ارسال پست

بازگشت به “خدا شناسی”