صيغه چيست؟

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member

صيغه چيست؟

پست توسط sسعيدs »

سلام به تمام دوستان اگر كسي در مورد صيغه ميداند برام توضيح بدين من شنيدم صيغه بده چون بارها بار پيش امده برادر با خواهرش نا خواسته ازدواج كنه وبعدا متوجه بشن كه خواهر وبرادرن نمونه اش هم اين رو واسم تعريف كردن كه يه اقايي زمان جنگ يه زن رو صيغه ميكنه وبعد ولش ميكنه از ايران ميره خارج كشورواونجا بايه زن ديگه ازدواج ميكنه ويه بچه پسر ازشون متولد ميشه وقتي پسر بزرگ ميشه مياد ايران وعاشق يه دختر ميشه اونا بعداز قرار مدارها باهم ازدواج ميكنن وپدر پسر مياد ايران كه تو ايران زندگي كنه به خونه پسرش ميره ويه روز مادر دختر مياد دخترش رو ببينه زنگ درو ميزنه وپدرپسر درو باز ميكنه ووقتي خانم سابقش رو كه قبلا صيغه اش بوده ميبينه ازش ميپرسه اينجا چكار ميكني خام جواب ميده اينجا خونه دخترمه دختري كه سالها بدون پدر بزرگ كردم تو چي اومدي اونو ببري پدر جواب ميده نه من اومدم خونه پسرم اينجوري ميشه كه متوجه ميشن پسر و دختري كه با هم ازدواج كردن خواهر وبرادرن وهردو تصميم به خود كشي ميگيرن وخودشونو ميكشن (ايا در اين مورد احكام شرعي چي ميگن لطفا برام توضيح بدين كساني كه اينجوري باهم ازدواج ميكنن اما واقعيت خواهر وبرادري بر انان پوشيده هستش وصاحب فرزند ميشن اسلام در مورد چنين بچه هايي چه حكمي صادر ميكنه )لطفاواضح وشفاف برام توضيح بدين .
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 7581 بار
سپاس‌های دریافتی: 6236 بار
تماس:

Re: صيغه چيست؟

پست توسط مائده آسمانی »

به نام خدا

سلام علیکم

ببینید با این مثال نمیشه گفت که صیغه و یا همون ازدواج موقت اشکال داره و کار درستی نیست .

اتفاقا کار خوبی هست و از زنا جلوگیری میکند و فساد در جامعه کم میشه .

معمولا کسانی که ازدواج موقت دارن مراقبن که بچه دار نشن و اگه بچه دار شدن هم برای اون بچه باید شناسنامه بگیرن و تو شناسنامه اسم پدر و مادر نوشته میشه و موقع ازدواج هم آزمایشی که میگیرن همه چیو نشون میده از نظر خون .

این مثالها رو متاسفانه جا انداختن که حکمی که خدا حلال کرده رو کار زشت و ناپسندی جلوه بدن .

بهتره که به این چنین مسائلی با دید باز و درست بنگریم .پ

موفق باشید :razz:
تصویر
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 2007 بار
سپاس‌های دریافتی: 991 بار

پست توسط مستور »

سلام

سوالی دارم که دیدم همچین بی ربط هم به این موضوع نیست دیگه تاپیک جداگانه باز نکردم:

ببینید فرض کنید عمه ی من وقتی نوزاد بوده رفته و شیر از مادربزرگ مادرم (مادر مادر مادرم) خورده مقدارش هم زیاد بوده. در این صورت پدر من با مادر زن خودش قبل از اینکه با مادرم ازدواج کنه محرم بوده. حالا سال ها گذشته و کسی تو اون موقع متوجه نبوده که بگه اینا ازدواج شون صحیح نیست(یعنی ازدواج پدرو مادر بنده چون در حقیقت پدرم دایی مادرم میشه تصویر) سال ها گذشته و بچه هایی هم به دنیا آوردن و بچه ها هم بزرگ شدند و ازدواج کردند و....
حالا الان یادشون افتاده تصویر باید چیکار کنند؟ طلاق؟! تصویر
این ازدواج و این بچه ها چی؟ یعنی ما ...ما...حرام زاده ایم؟ تصویر

(تمام من و ما و پدر و مادر و اون چیزهایی که به خودم در بالا نسبت دادم برای مثال بود برای اینکه موضوع رو بتونم خوب برسونم. تصویر ولی در واقع چنین چیزی به تازگی در بین یکی از اقوام مون اتفاق افتاده و تازه فهمیدند. خب باید چیکار کنند؟)
همیشه یک ذره حقیقت پشت هر"فقط یه شوخی بود "- یک کم کنجکاوی پشت" همین طوری پرسیدم " - قدری احساسات پشت"به من چه اصلا " - مقداری خرد پشت " چه بدونم " -و اندکی درد پشت " اشکالی نداره" هست.
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 6 بار

پست توسط ليالي »

مستور نوشته شده:سلام

سوالی دارم که دیدم همچین بی ربط هم به این موضوع نیست دیگه تاپیک جداگانه باز نکردم:

ببینید فرض کنید عمه ی من وقتی نوزاد بوده رفته و شیر از مادربزرگ مادرم (مادر مادر مادرم) خورده مقدارش هم زیاد بوده. در این صورت پدر من با مادر زن خودش قبل از اینکه با مادرم ازدواج کنه محرم بوده. حالا سال ها گذشته و کسی تو اون موقع متوجه نبوده که بگه اینا ازدواج شون صحیح نیست(یعنی ازدواج پدرو مادر بنده چون در حقیقت پدرم دایی مادرم میشه تصویر) سال ها گذشته و بچه هایی هم به دنیا آوردن و بچه ها هم بزرگ شدند و ازدواج کردند و....
حالا الان یادشون افتاده تصویر باید چیکار کنند؟ طلاق؟! تصویر
این ازدواج و این بچه ها چی؟ یعنی ما ...ما...حرام زاده ایم؟ تصویر

(تمام من و ما و پدر و مادر و اون چیزهایی که به خودم در بالا نسبت دادم برای مثال بود برای اینکه موضوع رو بتونم خوب برسونم. تصویر ولی در واقع چنین چیزی به تازگی در بین یکی از اقوام مون اتفاق افتاده و تازه فهمیدند. خب باید چیکار کنند؟)

اين چه ربطي به صيغه دارد ...........يك
حالا كاري كه از روي عدم آگهي انجام گرفته است ...........وخدا كسي را مؤاخذه نمي كند
مهم حالا از اين ببعد نبايد ازدواج ميان اين خانواده ها صورت گيرد ....................دو
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)
سپاس‌های ارسالی: 218 بار
سپاس‌های دریافتی: 311 بار

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI »

sسعيدs نوشته شده:سلام به تمام دوستان اگر كسي در مورد صيغه ميداند برام توضيح بدين من شنيدم صيغه بده چون بارها بار پيش امده برادر با خواهرش نا خواسته ازدواج كنه وبعدا متوجه بشن كه خواهر وبرادرن نمونه اش هم اين رو واسم تعريف كردن كه يه اقايي زمان جنگ يه زن رو صيغه ميكنه وبعد ولش ميكنه از ايران ميره خارج كشورواونجا بايه زن ديگه ازدواج ميكنه ويه بچه پسر ازشون متولد ميشه وقتي پسر بزرگ ميشه مياد ايران وعاشق يه دختر ميشه اونا بعداز قرار مدارها باهم ازدواج ميكنن وپدر پسر مياد ايران كه تو ايران زندگي كنه به خونه پسرش ميره ويه روز مادر دختر مياد دخترش رو ببينه زنگ درو ميزنه وپدرپسر درو باز ميكنه ووقتي خانم سابقش رو كه قبلا صيغه اش بوده ميبينه ازش ميپرسه اينجا چكار ميكني خام جواب ميده اينجا خونه دخترمه دختري كه سالها بدون پدر بزرگ كردم تو چي اومدي اونو ببري پدر جواب ميده نه من اومدم خونه پسرم اينجوري ميشه كه متوجه ميشن پسر و دختري كه با هم ازدواج كردن خواهر وبرادرن وهردو تصميم به خود كشي ميگيرن وخودشونو ميكشن (ايا در اين مورد احكام شرعي چي ميگن لطفا برام توضيح بدين كساني كه اينجوري باهم ازدواج ميكنن اما واقعيت خواهر وبرادري بر انان پوشيده هستش وصاحب فرزند ميشن اسلام در مورد چنين بچه هايي چه حكمي صادر ميكنه )لطفاواضح وشفاف برام توضيح بدين .

سلام دوست عزیز
جوابی رو خدمتتون تقدیم میکنم اما امیدوارم باعث دلخوری شما نشه .
وقتی کسی سوالی میپرسه یم نیتی داره از سوالش یعنی هدفی داره .
این نیت و هدف ها با هم خیلی فرف دارع .
یک وقت هدف اط سوال یاد گرفتن هست .
یک وقت هدف از سوال یاد دادن هست !!!!
یک وقت هدف , مسخره کردن هست .
یک وقت هدف انتقاد هست
یک وقت هدف یادآوری هست .

این یک مطلب ,
مطلب دیگه اینمه من نمیدونم چرا این مشکلِ ازدواج با خواهر یا برادر را به صیغه ربط دادین فقط . بنده سالهاست در کویت هستم . اینجا ازدواج موقت فقط بین شیعیان هست و بسیار هم نایابه .
اما اهل تسنن هم از فوائدِ ازدواج موقت , در قالبِ ازدواج دائم بهره میبرند !!!!!!!
خیلیاشون در یک سال چند بار ازدواج میکنند که باصطلاح دائم هست اما از همان ابتدا هدف مدتی با هم بودن و سپس طلاق هست و هم عروس خانوم خبر داره آقا داماد .
اما همه چیز به اسم ازدوا ج دائم هست .
اونها هم همین مشکل براشون پیش میاد که البته نادر هست .
یک مثال :
دو سه سال پیش تو روزنامه خوندم که یک تاجر بحرینیِ هشتاد ساله که تا حالا حدود 150 بار ازدواج کرده , یاهاش مصاحبه کردند و گفته دلم میخواد زن صد و پنجاه و یکمی !!!! کویتی و هیجده ساله باشه .
بعد از پرسید تلخ ترین خاطراتت چیه ؟
گفت یمبار نزدیک بود با دختر خودم ازدواج کنم و سر سفره عقد فهمیدم که دخترمه چون من همش مسافرت میرفتم از جوونی . هند پاکستان فلیپین ژاپن امریکا اروپا و غیره و همه جا ازدواج کردم و بچه دار هم شدم اما بعد طلاق می دادم و ولشون میکردم .
تو لندن یک زن پلیس جریمه ام کرد که فهمیدم دختر خودمه .
خلاصه و لُبِ مطلب , این موضوع حتی در ازدواج دائم هم ممکنه پیش بیاد .

اما در مورد بچه هاشون - گمان نکنم مرجع تقلیدی باشه که فتواش جدائیِ فوریِ اون زن و مرد یا در حقیقت خواهر و برادر یا پدر و دختر و بُطلانِ ازدواج رو صادر نکنه و بچه ها رو هم که نمیشه کشت .
والله اعلم .
 دوستِ عزیز، چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همه ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برای بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه.
یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست.

باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و نفوذت رو به کار بگیر
تا مانعِ پرواز بشی.
قبول نداری؟
این شما واین هم دنیا

ارسال پست

بازگشت به “ساير احکام”