برتری کسی که گواهی داد هیچ معبودی غیر از الله نیست

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member

برتری کسی که گواهی داد هیچ معبودی غیر از الله نیست

پست توسط منبر جهان »

[FONT=B Zar] [FONT=B Zar]اى مؤمنان! چنانكه حق ترسيدن است, از الله بترسيد ونميريد مگر در حاليكه مسلمان باشيد [FONT=B Zar]» [FONT=B Zar]. [FONT=B Zar] پس خودم وشما را به تقوای الهی وترس حقیقی از خداوند متعال سفارش می کنم.  [FONT=B Zar]بدانید که قلب مؤمن که جای تبلور سعادت ورستگاری دائمی وحقیقی است جز با آراسته کردن آن به توحید ویکتا پرستی,اصلاح نخواهد گردید.اصلاح قلب فقط با گوهر توحید ودرخشش نور ایمان امکان پذیر است.آری! توحید خالص به دور از هرگونه شرک وریا .   [FONT=B Zar] پس من وشما چقدر خوشبختیم که الله ذوالجلال ما را از اهل توحید ویکتا پرستی قرار داده است,توحید ثروت وسرمایه ای حقیقی است, که سعادت ورستگاری هر دو جهان جز در پرتو این سرمایه عظیم یعنی نور توحید تحقق نخواهد یافت.   [FONT=B Zar]از لحاظ عقلی ونقلی این امر از مسلمات است که الله متعال یگانه خالق ومدبر واداره کننده وچرخاننده این جهان هستی است چنانکه در کلام عزیزش می فرماید:   [FONT=QCF_BSML] [FONT=QCF_P323]ﯟ ﯠ ﯡ ﯢ ﯣ ﯤ ﯥﯦ ﯧ ﯨ ﯩ ﯪ ﯫ ﯬ ﯭ  [FONT=QCF_BSML]  الأنبياء: ٢٢   [FONT=B Zar]« [FONT=B Zar]اگر در آسمانها وزمين، غير از الله (معبودها وخدايان دیگری) وجود می داشت قطعاً نظام آسمانها وزمين به هم مي‌خورد پس الله, یگانه صاحب عرش عظیم ، پاک وبسي برتر از آن چيزهائي است كه (مشرکان) به او نسبت مي‌دهند».    [FONT=B Zar]پس مخلوقاتى بى شمار وعجيب، وكائناتى عظيم ومهيب، مشرق ومغرب، جنگ وصلح، خشك وتر، شور وشیرين، ستاره وسياره، باد وباران، شب وروز، گياه ودانه، فرد وگروه، زنده ومرده، نشانه در پى نشانه، همه اينها را تنها وتنها الله يگانه آفریده ومی چرخاند , چقدر پروردگار پاك وچقدر اله بزرگ وقدرتمندى است.   [FONT=B Zar]دلائل قدرتش را براى آنانكه فكر كنند نمايان, شواهدش را براى آنانكه بنگرند آشكار،آيات ومعجزاتش را براى غافلان بيان فرموده,براى معاندان عذرى باقى نگذاشته، ودلایل وبهانه هاى منكرين را ريشه كن كرده است. پس الله ذوالجلال ذاتی بابرکت وبهترين آفرينندگان است
[External Link Removed for Guests]

ارسال پست

بازگشت به “پیغمبر شناسی”