شبهاتي در مورد حكومت حضرت سليمان

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 7 بار

شبهاتي در مورد حكومت حضرت سليمان

پست توسط arash arash »

در اين تاپيك قصد بررسي حكومت حضرت سليمان و شبهات اون رو با كمك دوستان دارم
New Member
New Member

Re: شبهاتي در مورد حكومت حضرت سليمان

پست توسط arash arash »

با سلام و خسته نباشيد خدمت مديران محترم.
من تازه با اين فروم آشنا شدم يعني اين اولين پست من هست من با قوانين فرومها آشنايي كامل دارم و در اين تاپيك قصد بحث اضافي و توهين و.... ندارم فقط قصد بحث در مورد يك شبهه تاريخي را دارم كه مدتهاست به دنبال آن هستم اطلاعات زيادي هم كسب كردم ولي هنوز جواب منطقي و درستي پيدا نكردم اميدوارم در اين فروم بحث به نتيجه اي برسد.

شبهه به اين صورت است كه طبق شواهد تاريخي ملك حضرت سليمان و پادشاهي آن حضرت به بزرگي و وسعتي كه در قرآن بيان شده در تاريخ بيان نشده(من پيدا نكردم) و اون عظمت كه در قرآن كريم توضيح داده شده در منبعهاي تاريخي به اون صراحت و بزرگي بيان نشده با توجه به اينكه اين پيامبر 45 سال حكومت كردن سند قطعي در مورد مقدار بزگي حكومت آن پيامبر در دسترس نيست. سند ها فقط در مورد معبد بزرگ حضرت سليمان به نام هيكل هست كه واقعيت آن هم هنوز قطعي نيست كه آيا آن معبد واقعا وجود داشته يا نه

قبل از بحث در مورد هر چيز تقاضا دارم تاريخ دقيق حكومت آن پيامبر طبق شواهد پيدا شود و قطعي شود بنده چند روايت مختلف رو ذكر مي كنم تا اين موضوع بهتر مشخص شود. و نتيجه گيري شود:

طبق يك روايط كه موثق بودن آن براي خودم هنوز ثابت نشده حضرت محمد 6163 سال بعد از هبوط آدم متولد شدند و حضرت سليمان 4391 سال بعد از هبوط آدم و فاصله ي بين حضرت محمد و حضرت اسماعيل 1772 سال بوده و از آنجا كه تولد پيامبر اسلام در سال 570 ميلادي بوده تاريخ تولد حضرت اسماعيل به حدودا 1200 سال قبل از ميلاد بر مي گردد.

يك روايط ديگر و موثق تر اين است كه حكومت حضرت سليمان از سال 935 تا 970 قبل از ميلاد بوده و با اين شرايط سال تولد ايشان نمي تواند 1200 سال قبل از ميلاد باشد ؟؟؟؟؟ !!!!

خواهشا فعلا فقط تاريخ تولد بررسي شود و پله پله جلو برويم تا بحث به جاي درستي برسد.
ممنون
Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 219 بار
سپاس‌های دریافتی: 467 بار

پست توسط soldier young »

با سلام

من شخصا در ترجمه قران حداقل بسیار کنکاش می کنم ولی می شود قسمتهائی از قران را که در ان خدا وسعت و عظمت ملک سلیمان را بسیار بزرگ و عظیم بیان کرده قبل از شروع بحث ارائه دهی تا با مستنداتی که تو بر پایه ان شبهاتت را بیان می کنی اشنا شویم.
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط HOOSSEYN01 »

اول سلام اكثر مواردي رو كه شما دوست عزيز گفتين منابعش موجود هست نمي دونم دنبال چي ميگردين و هدف از ايجاد اين موضوع چيه ولي اگه منظورت رو توضيح بدي مي تونم كمكت كنم يه اسناد تاريخي هم هستند كه اگه بخواهي برات ارسال كنم
New Member
New Member

پست توسط arash arash »

من خودم هم تو قرآن اسناد زيادي پيدا كردم در سوره هاي (بقره-نساء-انعام انبياء-نمل-سباء-ص) هم توضيحات نسبتا مفصلي داده شده در تورات و انجيل هم اشارات و مباحثي در اين زمينه وجود دارد.
بحث من اين است كه در اسناد تاريخي ( اسناد غير ديني) در تاريخ اكثر تمدنها صحبتي در مورد ملك سليمان نشده مثلا تقريبا اولين حكومت مستحكم و درست و حصابي ايران كه مادها بودن و از آن زمان نگارش تاريخ در ايران شروع شد. تشكيل مادها تقريبا 900 سال قبل از ميلاد بوده، تاريخ اتمام پيامبري و حكومت حضرت سليمان سال 935 قبل از ميلاد به پايان رسيد يعني 35 سال بعد از اتمام پيامبري حضرت سليمان مادها در ايران شكل گرفتند اگر ملك سليمان به آن بزرگي بوده حد اقل اشاراتي در تاريخ مادها بايد باشد اين مورد اول.

مورد دوم اينكه معبد هيكل حضرت سليمان سال 588 قبل از ميلاد مسيح توسط نبوكدنصر(بخت النصر) كاملا نابود شد و از بين رفت كه در آن زمان فرمانرواي اورشليم فردي با نام صدقيا بوده. در اين شكي نيست. ولي شبهه اينجاست كه سال 588 قبل از ميلاد دقيقا برابر زمان اوج بزرگي و حكومت هخامنشيان در ايران بوده است و حدودا اين زمان زمان پادشاهي كورش كبير يا حداكثر پدر او بوده كه در آن زمان هم تاريخ نويسي در ايران بسيار ترويج داشته ولي در سندهاي تاريخي ايران باستان چه هخامنشيان و چه مادها بحثي در مورد ملك سليمان وجود ندارد.

مورد سوم و شبهه سوم اين مورد است كه هرودوتس یونانی، پدر تاریخ نویسی تقريبا 150 سال بعد از نابودي هيكل سليمان از شهرهاي صور و هيكل اشتارته ( عشتورت) عبور مي كند ولي كوچكترين اشاره اي به هيكل و بقاياي آن نمي كند كه كمي غير قابل تصور و غير اقلاني است كه معبدي به اين بزرگي هيچ اثري با جا نگذارد.

البته در کتاب دوم باروخ (متعلق به قانون سرياني) چنین آمده‌است که این بخت النصر نبود که اورشلیم را تخریب کرد و هیکل را ویران کرد بلکه خدا فرشتگان خود را فرستاد و دیوارهای شهر را فرو ریخته و گنجینه‌های آن را در جائی پنهان کردند.

مشكل من اينجاست كه در مذهب و مكتب ديني يك جور تفسير شده و در تاريخنامه ها هم هيچ اثري از آن نيست و فقط كتب ديني به تفسير آن پرداخته اند.
New Member
New Member

پست توسط HOOSSEYN01 »

در مورد اين كه ميگي اسناد زيادي وجود نداره علت داره هميشه وقتي قومي بر قوم ديگه پيروز ميشدند سعي ميكردند به نوعي تاريخ رو تحريف كنن و دستاوردهاي قوم قبل رو زير سوال ببرن و در مورد اسناد هم همين طور حكومت در ايران قدمتي بيش از اينها داره و به طور مثال 5000 سال پيش شهرنشيني تو ايران رواج داشته شهر سوخته نمونه اش كه چون به طور جدي جايي ثبت نشده كسي خبري ازش نداشته و يا رامهرمز كه اصلا كسي ازش خبري نداشته و حين حفاري كانال گذاري به طور اتفاقي كشف شد و يا همن شهر شوخته تو جيرفت خودمون كه اونهم بر اثر سيل و به طور اتفاقي كشف شده و نحوه كشفش هم اين طور بوده كه وقتي سيل جاري ميشه تو هليل رود اشيايي پيدا مشه رو آب مردم كه ميگردن ميبينن چه خبره و ...............
اگه هم ميگي تو كتب ثبت نشده بدليل اينه كه تو لشگر كشي ها هميشه كشت و كشتار همراه آتيش سوزي هست و منابع از بين رفتن ولي بهترين منابع تو دسترس همون كتابهاي يهودي ها هستند من خودم عكس ها شون رو ديدم اگه مي خواي برات بزنم
New Member
New Member

پست توسط HOOSSEYN01 »

اينم خدمت شما

نمایی از معبد ( هیکل) سلیمان که در محل مسجد الاقصی ساخته می شود

نقشه هیکل بر اساس تورات که در سال 1584 میلادی توسط کریستیان وان ادریشم رسم شده

ماکتی از هیکل سلیمان
New Member
New Member

پست توسط arash arash »

اول كه حسين جان عكساتون باز نميشه و نيست يه چك كنين كجا آپ كردين

بعدم اونكه خودم مي دونم شوش حدود 8000 سال قدمت تاريخي داره منظورم اين بود تاريخ نويسي رسمي و حكومت مقتدر و رسمي از مادها شروع شد وگرنه هزازان سال قبلش تمدن و تاريخ بوده.

شكل و شماي معبد هيكل هم كه چيز خاصي نيست تو ويكيپديا هم هست يه سرچ تو گوگل هم بشه همش مي آد من با اون مشكلي ندارم.
كلا منظور حرفاتون رو متوجه نشدم
New Member
New Member

پست توسط HOOSSEYN01 »

HOOSSEYN01 نوشته شده:در مورد اين كه ميگي اسناد زيادي وجود نداره علت داره هميشه وقتي قومي بر قوم ديگه پيروز ميشدند سعي ميكردند به نوعي تاريخ رو تحريف كنن و دستاوردهاي قوم قبل رو زير سوال ببرن و در مورد اسناد هم همين طور حكومت در ايران قدمتي بيش از اينها داره و به طور مثال 5000 سال پيش شهرنشيني تو ايران رواج داشته شهر سوخته نمونه اش كه چون به طور جدي جايي ثبت نشده كسي خبري ازش نداشته و يا رامهرمز كه اصلا كسي ازش خبري نداشته و حين حفاري كانال گذاري به طور اتفاقي كشف شد و يا همن شهر شوخته تو جيرفت خودمون كه اونهم بر اثر سيل و به طور اتفاقي كشف شده و نحوه كشفش هم اين طور بوده كه وقتي سيل جاري ميشه تو هليل رود اشيايي پيدا مشه رو آب مردم كه ميگردن ميبينن چه خبره و ...............
اگه هم ميگي تو كتب ثبت نشده بدليل اينه كه تو لشگر كشي ها هميشه كشت و كشتار همراه آتيش سوزي هست و منابع از بين رفتن ولي بهترين منابع تو دسترس همون كتابهاي يهودي ها هستند من خودم عكس ها شون رو ديدم اگه مي خواي برات بزنم
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: Tehran, Iran
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 138 بار
تماس:

پست توسط mona m »

نمایی از معبد ( هیکل) سلیمان که در محل مسجد الاقصی ساخته می شود

تصویر

نقشه هیکل بر اساس تورات که در سال 1584 میلادی توسط کریستیان وان ادریشم رسم شده

تصویر

ماکتی از هیکل سلیمان
تصویر
خدا را دوست دارم, بخاطر اینکه از من می پذبرد که بگویم: دوستت دارم...
ارسال پست

بازگشت به “پیغمبر شناسی”