چرا شیعه انقدر بر فاطمیه تاکید داه؟؟؟ (مهم)

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Bronze
Bronze
سپاس‌های ارسالی: 303 بار
سپاس‌های دریافتی: 794 بار

Re: چرا شیعه انقدر بر فاطمیه تاکید داه؟؟؟ (مهم)

پست توسط amoonaser »

بسم رب الحسين عليه السلام

سلام بر شما

مي فرمايند : آيا علي بن ابيطالب غيرت داشت وقتي زنش را در مقابل او زدند ؟؟؟

ما در روايات شيعه داريم که :

فوثب علي عليه السلام فأخذ بتلابيبه ثم نتره فصرعه ووجأ أنفه ورقبته وهم بقتله ، فذكر قول رسول الله صلى الله عليه وآله وما أوصاه به ، فقال : ( والذي كرم محمدا بالنبوة - يا بن صهاك - لولا كتاب من الله سبق وعهد عهده إلي رسول الله صلى الله عليه وآله لعلمت إنك لا تدخل بيتي ) .

(با مشاهده ي اين جريان) علي عليه السلام ناگهان از جا برخاست و گريبان عمر را گرفت و او را به شدت کشيد و بر زمين زد و بر بيني و گردنش کوبيد و خواست او را بُکشد . ولي سخن پيامبرصلي الله عليه و آله و وصيتي را که به او کرده بود بياد آورد و فرمود: اي پسر صهاک (منظور عمر است) قسم به خدائي که محمّد را به پيامبري مبعوث نمود ، اگر نبود مقدري که از طرف خداوند گذشته و عهدي رسول الله صلي الله عليه و آله با من نموده است ، مي دانستي که تو نمي تواني به خانه ي داخل من شوي »

کتاب سليم بن قيس هلالي ـ به تحقيق اسماعيل انصاري ـ ص 150 ؛ باب قضايا السقيفة علي لسان سلمان الفارسي

آلوسي سني به نقل از کتاب ابان بن عياش اين روايت را مي آورد و سند آن را نيز رد نمي کند

... وفيه أيضا أنه لما يجب على غضب عمر وأضرم النار بباب علي وأحرقه ودخل فاستقبلته فاطمة وصاحت يا أبتاه ويا رسول الله فرفع عمر السيف وهو في غمده فوجأ به جنبها المبارك ورفع السوط فضرب به ضرعها فصاحت يا أبتاه فأخذ علي بتلابيب عمر وهزه ووجأ أنفه ورقبته ، وفيه أيضا أن عمر قال لعلي : بايع أبا بكر رضي الله تعالى عنه قال : إن لم أفعل ذلك ؟ قال : إذا والله تعالى لأضربن عنقك قال : كذبت والله يا ابن صهاك لا تقدر على ذلك أنت ألأم وأضعف من ذلك .

و همچنين در کتاب ابان آمده است وقتي ابوبکر براي بيعت به دنبال علي فرستاد و علي قبول نکرد ، عمر عصباني شد و درب خانه علي را به آتش کشيد و داخل خانه او شد

حضرت زهرا سلام الله عليها در مقابل او آمد و فرياد زد: «يا ابتا يا رسول الله» ! عمر شمشيرش را که در غلاف بود بلند کرد و به پهلوي مبارک آن حضرت زد و تازيانه را بلند کرد و به بازوي حضرت زد . آن حضرت صدا زد : « يا ابتاه »

(با مشاهده ي اين جريان) علي عليه السلام ناگهان از جا برخاست و گريبان عمر را گرفت و او را به شدت کشيد و بر زمين زد و بر بيني و گردنش کوبيد .

آلوسي مي افزايد :

و همچنين در کتاب ابان آمده است : عمر به علي ( عليه السلام ) گفت : با ابوبکر بيعت کن . علي ( عليه السلام ) فرمود : اگر اين کار را نکنم چکار مي کنيد ؟ عمر گفت : قسم به خدا گردنت را مي زنيم . علي ( عليه السلام ) فرمود : قسم به خدا دروغ مي گويي ، اي پسر صهاک تو قدرت چنين کاري نداري و ضعيف تر از آني که بخواهي گردن مرا بزني .

تفسير الروح و المعاني - الآلوسي - ج 3 - ص 124

حال سوال ما از اهل سنت اين است : آيا جناب عثمان غيرت داشتند ؟؟؟؟

در تواريخ اهل سنت آمده است که اواخر خلافت جناب عثمان ، زماني که صحابه و مخالفين جناب عثمان دست به شورش زدند و به خانه وي حمله کردند ، فردي به نام " سودان بن حمران " به سمت جناب عثمان حمله مي کند تا ايشان را به قتل برساند . همسر جناب عثمان ، نائله ، خودش را جلوي سودان بن حمران مي اندازد تا از جناب عثمان دفاع کند ولي سودان با ضربتي ، دستها و انگشتان نائله را قطع ميکند.

[HIGHLIGHT=#ffff00]سپس دست بر روي باسن نائله گذاشته و مي گويد : " عجب باسن بزرگي "!!!  بعد به سمت جناب عثمان رفته و ايشان را به قتل مي رساند .

( يوسف المزي در " تهذيب الکمال " ج 19 ص 455 مي گويد که همسر جناب عثمان زني فربه و چاق بوده است {و کانت امراه جسيمه } )

منابع :
الفتنه و وقعه الجمل - سيف بن عمر الضبي - ص 72 - 73
تاريخ طبري - ابن جرير طبري - ج 3 ص 421
البدايه و النهايه - ابن کثير دمشقي سلفي - ج 7 ص 210
الکامل في التاريخ - ابن اثير جزري - ج 3 ص 178
تاريخ مدينه دمشق - ابن عساکر شافعي - ج 39 ص 439

[HIGHLIGHT=#ffc000]چگونه غيرت جناب عثمان اجازه ميدهد که همسر ايشان در جلوي چشمانش مورد ضرب شمشير قرار گيرد و بر اندام وي دست درازي شود ولي ايشان هيچ عکس العملي نشان ندهند و تازه در مقابل دشمن خود ،مقاومت نکرده و کشته شوند ؟؟؟!!!!

يا علي ع
جدا شده از خدا

جدا شده از رسول

جدا شده از کتاب

[COLOR=Blue]هر که ز حیدر جداست

Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 219 بار
سپاس‌های دریافتی: 467 بار

پست توسط soldier young »

ای دوست من ما شیعیان اگر بر تبل فاطمیه می کوبیم بر یک نام یا نام 14 شهید که نمی کوبیم بلکه اعمال این انسانها را در شرایط و تصمیمات درست انها را مدام یاداوری می کنیم تا فراموش نشود. مثلا اگر ما در مورد چگونه شهید شدن این بانو سخن می گوییم نمی خواهیم مظلومیت ان را به رخ بکشیم بلکه می خواهیم این را بگوییم که زنی با درجه فرزندی رسول خدا و معصومیت یگانه جان خود را در راه امامش که امیرالمومنین است فدا کرد و این را بخود هر ساله بگوییم که شیعه یعنی پیرو و کسی که در راه پیروی انسانهای صالح و در راه ارزشهای انسانی جان خود را فدا می کند.
یا وقتی در مورد شهادت مولا علی در ماه رمضان 3 روز سوگواریم نه برای علی بلکه برای فزت و رب الکعبه 3 روز تامل می کنیم که یعنی بهترین توفیق الهی برای شیعه شهید شدن بدست نامردان و جاهلین و کافرین در راه خداست و لاغیر وگرنه که مولا علی با خدا معامله کرد نه با ما.

در مورد تمام این شهیدان که گفتی می توانم یک به یک جوابت را بگویم تا بدانی ما برای اسمها گریه نمی کنیم و هدف والاتر از این حرفهاست و دوست من اگر انسان چیزی را نمی فهمد دلیل بر وجود نداشتن ان چیز نیست یا دروغ بودن و تعصب و از این چیزها.( این نظر شخصی من بود که بر من ثابت شده و لاغیر اگر به کارتان بیاید خوشحال می شوم.)
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 5 بار
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

پست توسط sefat »

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام
اینجانب تازه عضو این سایت شده ام و از اینکه میبینم دوستان از ارزشها و مکتب اسلام و اهل بیت علیهم السلام دفاع می کنند بسیار خرسندم.
از عمو ناصر عزیز که استاد و دوست این حقیر می باشند برای مستنداتی که ارائه دادند ممنونم.
واما .....
مور نوشته شده:من دوستدار اهل بیت هستم ولی نمی فهمم چرا انقدر شما ها روی فاطمیه گیر هستید؟!
اصلا حالا که چی؟ چه چیزی هست ؟ ۱۳ تا شهادت داریم ۱۱ تاشو اصلا نمی فهمیم کی هست! ولی فاطمیه همه گیرند....
بنظرم تعصبات جای عقل رو داره میگیره!

از اینکه شما جناب مور عزیز ؛دوستدار اهل بیت علیهم السلام هستید من هم دوستدار شما و سایر دوستانی که دوستدار اهل بیت نبی صلوات الله علیه و آله و سلم هستند،می باشم.
ولی در مورد تعصبات باید ببینیم که بزرگان دینمان چه فرموده اند:
پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله فرموده است:

اِنَّ اللّه َ تَعالی یَغارُ لِلْمُسلمِ فَلْیَغَرْ.
همانا خداوند نسبت به مسلمان غیرت دارد. پس مسلمان نیز باید غیرت داشته باشد.
حضرت علی علیه السلام
فرموده است:
«غَیْرَةُ المُوْمِنِ بِاللّه ِ سُبحانَهُ؛ غیرت مؤمن برای خدای سبحان است».

امیرمؤمنان علی علیه السلام می فرماید: «عَلی قَدْرِ الْحَمِیَّةِ تَکُونُ الْغَیْرَة؛ غیرت ، به اندازه  تعصب بستگی دارد. 
و اما جناب حبیب الله شما گفته اید...

[quote="حبیب الله"]
اهل سنت از ما سئوال میکنند که علی غیرت داشت یا نداشت و ما میگوئیم داشت
[quote="حبیب الله"]

علی علیه السلام غیرت داشت و غیرت او برای خدای سبحان بود.و نه تنها علی علیه السلام غیرت داشت بلکه مادرمان فاطمه سلام الله علیها هم غیرت داشتند.

[quote="حبیب الله"]خلاصه ما با تعصبات شیعه گری با مسئله برخورد میکنیم دلایل قوی باید و معنوی ....نه رگهای گردن به غیرت قوی
[quote="حبیب الله"]

برادر گرامی در جایی که نمی خواهند دلایل را بپذیرند و شروع به سفسطه بازی می کنند این رگهای غیرت و تعصب است که بجوش می آید.

السلام علیک یا فاطمة الزهرا سیدة النساء العالمین
اللهم العن قاتلی فاطمة الزهرا سلام الله علیها
[HIGHLIGHT=#ebf1dd]قل هو الله احد 

[HIGHLIGHT=#ddd9c3]یا هو من لاهو  
ارسال پست

بازگشت به “پرسش و پاسخ”