به همين راحتى ازدواج كنيد

مدیران انجمن: قهرمان علقمه, شورای نظارت

ارسال پست
Advance Member
Advance Member
محل اقامت: Tehran, Iran
سپاس‌های ارسالی: 100 بار
سپاس‌های دریافتی: 138 بار
تماس:

Re: به همين راحتى ازدواج كنيد

پست توسط mona m »

اينا مراسماي الكي نيست، بله برون رو كه ميگيرن، چون قراره صيغه خونده بشه، نامزدي هم ميگيرن، پاتختي هم ميگيرن، بقيه شو شايد نگيرن. من تا حالا نامزدي كمتر از 200تا مهمون نديدم، حتي تو خونه. عروسي هم تاحالا 2000نفر نديدم! من دارم عرفو درنظر ميگيرم، كسايي كه 2000 نفرو دعوت ميكنن حتما پولشم دارن وگرنه هيچ دليلي نداره انقدر دعوت كننو خرج كنن. يه عروسي معمولي بين 400 تا 600 نفرن. بازم اگه جهيزيه رو حساب كنين، خرج عروس بيشتره!
خونه حتي اگه اجاره اي هم باشه، خيلي چيزا براي خريد هست و نميشه حذفشون كرد، مثل يخچال تلويزيون، سرويس خواب، مبل، فرش، گاز و... !
چرا سكته كنه؟:-)
من نميگم خرج داماد كمه، ميگم خرج عروس هم همينقدره
خدا را دوست دارم, بخاطر اینکه از من می پذبرد که بگویم: دوستت دارم...
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

پست توسط singing »

بخدا اگه همه دخترای خوب مثل شما فکر کنن اون پسرای که میلیاردر نیستن تا اخر عمرشون باید مجرد باشن

اخه من موندم یه ادم چندتا فامیل میتونه داشته باشه خاله دایی عمو عمه اگه از هر کدوم 5 تا و اینا هم هر کدو مشون 5 بچه داشته باشن که ازدواج کرده باشن هم و برای عروس هم همین تعداد رو در نظر بگیریم
و همه اینها هرکدوم یکی یه همسایه هم اورده باشن
و بعلاوه دوستای سمسیمی که دعوت شدن
تعداد به 200 تا نمیرسه من موندم شما این همه مهمان رو از کجا میارید
البته بنده منظورم عروسی های بین تایفه ای نیستا که کل دو تایفه دعوت میشن
Advance Member
Advance Member
تماس:

پست توسط mona m »

نه به نظر من اگه همه ی پسرا مثل شما فکر بکننو نخوان مسئولیت زندگی رو قبول کنن و لقمه ی حاضرو آماده بخوان, اون وقته که نمیتونن ازدواج کنن
یه مراسم 200 نفره طبق عرفه و برای یه مجلس نامزدی مقدار معمولیه. ولی 2000 نفر مهمونی که شما گفتید زیاد متعارف نیست :D
اقوام نزدیک خود من حدود 100 نفرن اگه اقوام درجه 2+ اقوام همسر+ دوستان رو هم حساب کنیم بیشتر از 200 نفر میشن!
هرکس به اندازه ی خودش مهمون داره. نسبت به اجتماعی بودنش یا نبودنش یا افراد خانواده. کسی هم که برای عروسی 2000 نفر مهمون داره حتما برای نامزدی هم مهمونای زیادی داره. درهرصورت هرکس باید به اندازه ی جیبش خرج بکنه. آدم با خودش که رودربایسی نداره, خانواده ی عروس و داماد هم حتما از وضع اقتصادی هم خبر دارن. این خود خانواده ها هستن که برای چشمو هم چشمی یا به هر دلیل دیگه خرجای اضافه میکنن.
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 8 بار
سپاس‌های دریافتی: 12 بار

پست توسط singing »

خودتون میگید چشمو هم چشمی
العان 90% عروسی ها همین شده
حاظر هستن پول از اینو اون بگیرن یه عروسی مجلل راه بندازن تا چند سال بدهی ساف کنن ولی ولی زندگی خودشون خراب کنن فقط به خاط چشمو هم چشمی و حرف مردم
نگن عروسیشون عین ادمای بدبخت بیچاره بوده
درضمن من اگه بی مسعولیت بودم العان باید کاسه گدای دستم بود من میگم نباید به چشمو هم چشمی و حرف مردم اهمیت داد اگه ما بخایم به حرف دیگران اهمیت بدیم که زندگیمون جهنم میشد
چرا ادم به جای این ریختو پاشهای بیخودی به زندگی و ارامش خودش و خانوادش اهمیت نده
:-( :razz: ما خودمون هستیم که با رفتارمون برای خدمون شخصیت میسازیم نه حرف مردم :-( :razz:
Advance Member
Advance Member
تماس:

پست توسط mona m »

منم حرف شما رو قبول دارم. نباید مراسمای مجلل بگیرنو بیخودی ولخرجی کنن. اگه پول همین خرجای اضافه رو بدن به عروسو داماد خیلی از مشکلات اول زندگیشون حل میشه
به نظرم اگه قبل از ازدواج دخترو پسر درمورد این چیزا حرف بزنن دیگه اینجور مشکلات بوجود نمیاد. کیه که بدش بیاد که یه سرمایه ای برای اول زندگیش داشته باشه؟
ببخشید قصد توهین نداشتم
با نظرتون موافقم. وقعا حرف مردم اهمیتی نداره. کل حرفایی هم که میخوان بزنن حداکثر تا یه هفته س بعدش خودشون یادشون میره!
ارسال پست

بازگشت به “ازدواج و زناشویی”