لطفا کمکم کنید

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 906 بار
سپاس‌های دریافتی: 413 بار

Re: لطفا کمکم کنید

پست توسط ع ل ی »

براي سلامتي عالم حي و صاحب علم لدني و از نظر غائب حضرت مهدي عجل الله فرجه الشريف لطفاً يك صلوات هديه بفرماييد.
اللهم صل علي محمد وال محمد وعجل فرجهم

با تشكر
يا علي (ع)
[HIGHLIGHT=#ff0000][HIGHLIGHT=#92d050][HIGHLIGHT=#ff0000]الحمدلله الذي جعل كمال دينه و تمام نعمته بولايه اميرالمومنين    
[HIGHLIGHT=#ff0000][HIGHLIGHT=#92d050] 
[HIGHLIGHT=#92d050] 
 [HIGHLIGHT=#92d050][HIGHLIGHT=#ff0000] حضرت علي ابن ابيطالب عليه السلام

Senior Member
Senior Member
سپاس‌های ارسالی: 41 بار
سپاس‌های دریافتی: 72 بار

پست توسط سارا/سینا »

فک کنم دقیقا هیچی نفهمیدم تصویر اون ساختمون ساخته شده میشه چیه بنا؟؟؟!!!!
شما میگید مخلوقات چون ذات نیستند پس فعل هستند و خدا ان به ان در حال خلقت می باشد !!
خب ؛ این ادعاست! من الان هستم دیگه ؛ یعنی چه که من دارم لحظه به لحظه خلق میشم؟؟!!! من مثل همون ساختمان ساخته شده هستم پس دیگه به خدا نیاز ندارم!!
یاعلی

دوست عزیز دقت کن
من دارم در قالب مثال بیان می کنم مثال از یک جهت مقرب به معناست و از هزار جهت مبعد معناست به جهت تشبیه دقت کن

مثال در مورد بنا و فعل بنا بود با نگاه عرفی ساختمان فعل بنا است و لی با نگاه دقیق عقلی ساختمان فعل بنا نیست تنها کاری که بنا می کنه نظم دادن به مصالح است

اون ساختمان هم برای خودش فاعلی داره که بنا نیست و محل بحث هم نیست ما در مثال خودمون در مورد بنا بحث می کنیم و رابطه بنا با فعلش

هر رابطه ای که بنا با فعلش دارد خدا هم با فعلش دارد ---منظورم عدم انفکاک از فعل است لا غیر ----

اگر این رابطه را لااقل کمی به اون توجه کنی دیگه خلقت ان به ان ادعا نیست

مخلوقات ذات خدا نیستند چون اگر بودند دیگه مخلوق نبودند پس فعل خدا هستند
حالا که فعل شدند پس رابطه ای که در بالا گفتم جاری است

خلقت را مگه قرار ما احساس کنیم با عقلمون می فهمیم که مخلوقیم مگه کسی هست از ما که یادش باشه خدا اونو خلق کرده و این خلقت حس کرده باشه

امیدوارم تونسته باشم یه ذره کمک کرده باشم
یا علی تصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویر
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

پست توسط haghjoo110 »

سارا/سینا نوشته شده:

فک کنم دقیقا هیچی نفهمیدم تصویر اون ساختمون ساخته شده میشه چیه بنا؟؟؟!!!!
شما میگید مخلوقات چون ذات نیستند پس فعل هستند و خدا ان به ان در حال خلقت می باشد !!
خب ؛ این ادعاست! من الان هستم دیگه ؛ یعنی چه که من دارم لحظه به لحظه خلق میشم؟؟!!! من مثل همون ساختمان ساخته شده هستم پس دیگه به خدا نیاز ندارم!!
یاعلی

دوست عزیز دقت کن
من دارم در قالب مثال بیان می کنم مثال از یک جهت مقرب به معناست و از هزار جهت مبعد معناست به جهت تشبیه دقت کن

مثال در مورد بنا و فعل بنا بود با نگاه عرفی ساختمان فعل بنا است و لی با نگاه دقیق عقلی ساختمان فعل بنا نیست تنها کاری که بنا می کنه نظم دادن به مصالح است

اون ساختمان هم برای خودش فاعلی داره که بنا نیست و محل بحث هم نیست ما در مثال خودمون در مورد بنا بحث می کنیم و رابطه بنا با فعلش

هر رابطه ای که بنا با فعلش دارد خدا هم با فعلش دارد ---منظورم عدم انفکاک از فعل است لا غیر ----

اگر این رابطه را لااقل کمی به اون توجه کنی دیگه خلقت ان به ان ادعا نیست

مخلوقات ذات خدا نیستند چون اگر بودند دیگه مخلوق نبودند پس فعل خدا هستند
حالا که فعل شدند پس رابطه ای که در بالا گفتم جاری است

خلقت را مگه قرار ما احساس کنیم با عقلمون می فهمیم که مخلوقیم مگه کسی هست از ما که یادش باشه خدا اونو خلق کرده و این خلقت حس کرده باشه

امیدوارم تونسته باشم یه ذره کمک کرده باشم
یا علی تصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویرتصویر

ممنون از کمکتون
در مورد حرفاتون باید فکر کنم!
یاعلی
New Member
New Member

پست توسط پارادیس »

سلام

ببین دوست گلم رابطه خالق ومخلوق مثل منبع نور و نور میمونه!یعنی ماهرلحظه وابسته به وجود اونیم
تومیتونی بگی که لامپ نور روبه وجودمیاره وبعددیگه باهاش کاری نداره!!!!تصویر
نورداره هرلحظه از سرچشمه اش خلق میشه!
ارسال پست

بازگشت به “خدا شناسی”