بیائید به سئوال خداوند پاسخ شایسته ای بدهیم

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 21 بار

بیائید به سئوال خداوند پاسخ شایسته ای بدهیم

پست توسط asmanhosain »

ابوبکر پس از رسيدن به خلافت در اولين خطبه اش براي مردم گفت:« ايَها النَاس، اني وليت عليکم و لست بخيرکم، فان اطعت فاعينوني و ان عصيت فقوموني» « اي مردم من بر شما والي و حاکم شدم و بهتر از شما نيستم، پس اگر اطاعت کردم َ ياريم دهيد و اگر تمرد و عصيان کردم به راه راست واداريد»

این در حالی است که شیعه و سنی این سخن پیامبر(ص) را در مورد امام علی(ع) نقل کرده اند که فرمود:« علی مع الحق و الحق مع علی و لن یفترقا حتی یردا علی الحوض» « علی با حق است و حق با علی است و این هر دو هرگز از هم جدا نمی شوند تا در حوض بر من وارد شوند»
( تاریخ بغداد از خطیب بغدادی ج۱۴ص۳۲۱- تاریخ ابن عساکر ج۳ص۱۱۹-حاکم در مستدرک ج۳ص۱۲۴- صحیح ترمذی ج۵ص۲۹۷-صواعق المحرقه ابن حجر ص ۱۲۲)
حال سوالی را از کلام خداوند خبیر مطرح می کنیم:
« افمن یهدی الی الحق احق ان یتبع امن لا یهدی الا ان یهدی فما لکم کیف تحکمون» « آیا کسی که هدایت به سوی حق می کند برای پیروی شایسته تر است یا کسی که نمی تواند هدایت کند بلکه باید هدایت شود؟ شما را چه شده است؟ چگونه قضاوت می کنید؟( سوره یونس آیه ۳۵)
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 906 بار
سپاس‌های دریافتی: 413 بار

Re: بیائید به سئوال خداوند پاسخ شایسته ای بدهیم

پست توسط ع ل ی »

با سلام

عاقلان فهميده و عمل مي كنند
و
جاهلان نفهميده و عمل مي كنند

اللهم العن جبت والطاغوت
[HIGHLIGHT=#ff0000][HIGHLIGHT=#92d050][HIGHLIGHT=#ff0000]الحمدلله الذي جعل كمال دينه و تمام نعمته بولايه اميرالمومنين    
[HIGHLIGHT=#ff0000][HIGHLIGHT=#92d050] 
[HIGHLIGHT=#92d050] 
 [HIGHLIGHT=#92d050][HIGHLIGHT=#ff0000] حضرت علي ابن ابيطالب عليه السلام

New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 19 بار
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

Re: بیائید به سئوال خداوند پاسخ شایسته ای بدهیم

پست توسط ABOUTORAB0 »

سلام بر مهدي

گمراه شده از راه حق مي تواند هدايت كننده باشد ؟   ابد ممكن نيست و نخواهد شد    تنها گمراه شدند بلكه به همراه خود ميليارها مسلمان از امت رسول(ص) را هم گمراه كردند و خواهند كرد .   پناه مي برم به تو از شر شيطان و شيطان زادگان    جعلنا من المتمسكين به ولايه اميرالمومنين و اولاده المعصومين عليهم السلام    علي عليه السلام  
قال الله تبارك و تعالي "

« ولايت علي بن ابيطالب حصني فمن دخل حصني امن من عذابي »
ارسال پست

بازگشت به “وهابیت”