*-*-* مناظره ائـمـه(ع) با منکران خـدا *-*-*

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 7581 بار
سپاس‌های دریافتی: 6236 بار
تماس:

) انکار وجود خدا (

پست توسط مائده آسمانی »

تصویر 

[font=Times New Roman]انكار وجود خدا   

عصر امام صادق ـ عليه السّلام ـ بود، شخصي به نام «جعد بن درهم» به بدعت‌گذاري و مخالفت با اسلام پرداخت و داراي جمعي طرفدار شد،

و سرانجام در روز عيد قربان، اعدام گرديد.

او روزي مقداري خاك و آب در ميان شيشه‌اي ريخت، و پس از چند روز، حشرات و كرم‌هائي در ميان آن شيشه، توليد شدند، او در ميان مردم آمد و چنين

ادّعا كرد: «اين حشرات و كرمها را من آفريدم، زيرا من سبب پيدايش آن‌ها شدم، بنابراين آفريدگار (و خداي) آن‌ها من هستم»

گروهي از مسلمين اين موضوع را به امام صادق ـ عليه السّلام ـ خبر دادند، آن حضرت فرمود: «به او بگوئيد: تعداد آن حشرات داخل شيشه چقدر است؟

تعداد نر و مادة آن‌ها چقدر است؟، وزن آن‌ها چقدر است؟، و از او بخواهيد كه آن‌ها را به شكل ديگري، تغيير دهد، زيرا كسي كه خالق آن‌ها است،

توانائي براي تغيير شكل آن‌ها نيز خواهد داشت»

آن گروه، با طرح همين پرسش‌ها، با آن شخص خدانما، مناظره كردند، او از پاسخ به آن پرسش‌ها فروماند، و به اين ترتيب، نقشه‌اش نقش بر آب گرديد،

و ترفند و حيله‌اش فرو پاشيد.
[1]

--------پی نوشت-----------------
[1] ـ سفينة البحار، ج 1، ص 157.
تصویر
New Member
New Member

Re: *-*-* مناظره ائـمـه(ع) با منکران خـدا *-*-*

پست توسط seyed.froutan »

سلام
اگه مکن تو که زحمت میکشی منابعت را هم اون ته ته هاش بنویس
هنوز نخوندم ولی تماشا کردم دیدم منابع نداره
موفق باشید و باشیم یا حقتصویر
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 19 بار

پست توسط بین الحرمین »

سلام
خداقوت
ممنون از مطالب اموزندتون
اگه لطف کنید منبع مطالب رو ذکر کنید ممنون میشویم
باتشکر
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 22 بار
سپاس‌های دریافتی: 39 بار

Re: مناظره ابن ابى العوجاء با امام صادق (ع )... قسمت سوم

پست توسط Hamid_9923 »

مائده آسمانی نوشته شده:وقتى كه او را باز گرداندند، از دنيا رفت ، خدا او رانيامرزد.

حتما خدا هم به حرف تو اونو نیامرزیده lol

تو از کجا می دونی که خدا اونو نمی آمرزه ؟
1- از کجا معلوم امام همچین حرفی رو زده باشه که دل طرف نصبت به خدا کوره و هرگز به خدا ایمان نمی آره ؟ بعضی ها هستند یک کلاغ چهل کلاغ می کنند که توی این مملکت کم نیست . شاید راوی از طرف خودش اینو گفته یا خودت این حرفو در اوردی .

2- مگه طرف بعد صحبت های امام قلبش نگرفته که امام فرموده : در هر حال ما در دو حالت رستگار هستیم و شما در یک حالت ؟
ممکنه یک لحظه این جمله در اعماق وجودش رخنه کرده باشه و منقلب شده باشه ؟ شاید در همان راه به نزدیکانش گفته هرچه را که به رشته تحریر در آوردم را آتش بزنید و نابود کنید و به بقیه بگید من توی اشتباه بوده ام . شاید اطرافیان چیزی نگفته اند و شاید وقت نکرده و شاید در درونش احساس پشیمانی کرده و شاید هم نکرده باشه . شاید در زندگیش یکی یا چند تاکار خوب کرده باشه که خدا
بخواد ببخشدش یا شاید هم نه . به هر حال ابراز اینکه خدا آن را نیامرزه درست نیست به غیر از آنهایی که حادثه کربلا را درست کردند و ما جراهای زیادی در راستای این حکومت های امامی درست کرده اند . او یک آدم مثل بقیه بوده اما سوالاتش بسیار زیاد بوده و سوالات بسیار زیاد دیگری داشته و نصبت به جامعه و محیط اطراف یک طرز فکر داشته و شاید هم در پاره ای از مواقع به خاطر خود خواهی بوده است . اما ما از گذشته طرف چیزی نمی دانیم و از مشکلاتش . پیامبران هم اشتباه داشته اند پس نمی توان گفت امامان هم اشتباه نداشته اند . ( انسان جایز الخطا است ) ممکن است یک لحظه آن امام حرفی بدون درنگ گفته باشد پس به خاطر این داستان نگید که خدا او را نیامرزد که اگر حرف آن امام اشتباه بوده باشد در آن دنیا مورد سوال قرار گیرد که این هم یک نظریه است به هر حال در این دنیا هر چیزی امکان پذیر است . من امروز می خواستم ضد خدا صحبت کنم به خاطر یک سری مشکلات اما این جمله ی منحوس خدا او را نیا مرزد را دیدم . تمام سوالات و مباحثی که اماده کرده بودم را فراموش کردم . به خاطر اینکه به خاطر سریع انتخاب کردن بعضی مردم و به حق دانستن خودشان بدون فکر عمل کردن مردم و بسیاری مشکل مرا آزرده بود و . . .
به هر حال باز بیشتر به خدا فکر می کنم اما هیچ موقع سریع تصمیم نگیرید و برای هر انتخابی آن را تصور کرده و در تخیل به کمک عقل آن را در طولانی مدت فرض کنید و ببینید چه عواقبی داره و به خاطر اینکه همه چیز را نمی شود توضیح داد جمله خود را تمام می کنم .

به الاخره نوبت این رسید یک واقعیت را به همه بگم من خود MR.X هستم و تمام نقل قول هایم افکارهای خودم بوده است .

امیدوارم خدا اگه هست مرا زود تر از این دنیا ببرد که دیگه توی جهل بودن حالی واسم نذاشته . خودش هم می دونه چی می گم . شما نمی خواد پی این حرف رو بگیرید که منظورم از جهل چی هستش .
... Lord of Darkness - MR.X - MR.? - Giant Dragon - Giant Ninja - Lord of all powers -

شما هم بهتره یکم از قدرت فکرتونن استفاده کنید تا باعث نشید آدمایی مثل من نا امید از این زندگی شند . یکی می خواد به پادشاهی برسه و یکی می خواد به قدرت برسه و یکی به ثروت و . . .
این آخرین اخطار من به همه است و در تمام سایت های خارجی هم می نویسم اگر به انسانیت از دست رفته برنگردید من هم تمام پروژه هام رو به مرحله عمل می گذارم و از هیچ چیز واهمه ای ندارم آقایون و خانوم های دانشمند ....
... hahahahahahahaha
فکر می کنید ابلیس کیه یا چیه ؟ یک جن کوچیک ضایع و ابله که فقط شما رو به کارهایی که می تونید انجام دهید به حالت بد توصیه می کنه . یعنی خودتان نمی دونید که یک انسان چه کارهایی می تونه بکنه که به حرفهای ابلیس گوش می کنید ؟
ادم و حوا به خاطر قدرت تخیل خود از بهشت رانده شدند .
حالا اگه من بخوام تمام ماجراهای دنیا رو توضیح بدم چشمی واسم جلوی مانیتور نمی مونه حتی معلوم نمی شه که شما به حرفهای من فکر کنید و یا به مسخره نگیرید . من از انسان بودنم دیگه دارم پشیمون می شم چون من تنهای تنها در این دنیا دارم زندگی می کنم و با ایده ها و ارزش های خودم زندگی می کنم .
این دنیا جهنم من شده اون دنیا هم جهنم من بشه باکی ندارم ولی اگه قراره شما با این افکار حال حاضر که من در بیشتر نقاط از شما دیده ام و شنیده ام که بصورت سطحی و ابلحانه می باشد اگر شما به بهشت هم برید من خلا بودن رو بیشتر ترجیح می دم تا اینکه بنده ی خدا باشم یا کسی مرا با شما یک سطح بداند . نه من تنها هستم خیلی ها ممکنه مثل من باشند و می تونن در راستای پیشرفت جامعه کمکتون کنند . خسته ی خسته ام لطفا دیگه یک کم فکر کنید ...
MR.X مرده . انسانیت درجه هایی داره شما هم باید به درجه های بالای علمی و فرهنگی و مذهبی و ... برسید و در راستای پیشرف
جامعه و کمک به تمام مردم دنیا حرکت کنید . به امید روزی که روح من حداقل شاد بشه .
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 22 بار
سپاس‌های دریافتی: 39 بار

پست توسط Hamid_9923 »

راستی فرصت تحصیل که از من گرفته شد به خاطر دانشگاه های مذخرف و اساتید ابله . لطفا وضعیت دانشگاه ها رو هم درست کنید دست به دست هم این مملکت رو درست کنید . من آخرای عمرم هستش و از من گذشته . من با نا امیدی از این دنیا می رم اما جونه های امید را در دل این مردم بکارید و وضعیت اشتغال و تحصیل را درست کنید . من جایی نداشتم که اینها رو بنویسم به عنوان وصیت نامه ام توجه کنید:
1- تمام علوم را با تجزیه و تفصیر توضیح دهید .
2- در هر سطح علمی یک دیکشنری بسازید و توضیح بدهیم که در یک فرمولی که با حرف اختصاری نوشته می شود چه معنایی دارد
مثلا L در یک فرمول مربوط به یک محاسبه ای که مربوط به شناخت متشکلات نور می شود همان Light یا نور می شود . در دانشگاه ها توضیح دهید که فرمول های ساخته شده حروف کوتاه یا اختصاری کدام جمله ها هستند تا دانشجویان فکر نکنند علم در اختیار دیگر کشورهاست و به خاطر زبانشان فرمولها اینگونه ساخته شده اند . مثلا برای سرعت نور ما می توانیم بنویسیم ( س ع ) پس به ریشه فرمول رجوع کنید و بفهمید که از چه جمله ای گرفته شده و در چه زمانی این فرمول از چه چیزی برگرفته شده است . با دانستن این چیزها و مطابقت با حال حاظر می توانید به فرمول های پیشرفته دست پیدا کنید .
3- خدا را هرگز فراموش نکنید . درسته من با خدا مجادله داشم اما امروز من رو به راحتی با نوشته ی این topic مغلوب کرد پس بفهمید که این خدایی که سنگش رو به سینه می زنید خیلی دانا و تواناست که می دونست من امروز می یام به همچین topic یی تا ضد اون یک سری مباحثه ها رو راه بندازم و این نویسنده وسیله ای شد که من رو مغلوب کنه . واقعا چه جوری قبل از اینکه من به این فکر بی افتم خدا کاری کرد که همچین نوشته ای ساخته شه که هم به من کمک کنه هم به بقیه واقعا شگفت زده شدم از قدرت خدا . تازه می فهمم که خدا
همه کارهاش از روی حساب کتاب یعنی چی . من به تک تک شما قبطه می خورم که خدا شما را این قدر بیشتر از من دوست داره . :lol:
هر روز شما باید برابر با صد سال پیشرفت علمی باشه در کنار محبت قلبی شما نصبت به خدا . و همیشه او را یاد کنید که واقعا مقتدر و قوی هستش . قدیم می گفتند طرف مثل یک کوه پشتمه حال ببینید که خالق تمام هستی و نیستی و هر چیزی و ناچیزی با شما باشد چه احساسی می ده حتی توی بدبختی ها و فلاکت ها می دونید که این دنیا زود گذره و کسی که از پیش شما می ره از مشکلات این دنیا راحت می شه و پیش خالقش می ره احساس درد کمتری دارید ( من خودم فهمیدم که این نوشته ام هم یک نوع وسیله بوده) پس خواننده
لطفا در هر موردی فکر کن که این دنیا یک فلوچارت بزرگ هستش که با هر تصمیمی به انتخاب های بعدیت می رسی اما این فلوچارت پایان داره پس همه انتخابات رو از روی عقل و قلبت انتخاب کن که هر عملی یک عکس العمل داره و در دنیا تو تاثیر می گذاری .
اگه اینها هم قانعت نکرد بدون که من یک جوان 26 ساله ی دیپلمه ام که اگه این حرفها رو نفهمی که خیلی بدبخت تر از یک دیپلمه ای :::P
من با خودم و دنیا لج کردم طوری که مثل قدیم نمی تونم فکر کنم و ابتکار عمل ام رو از دست دادم . مثل من نباشید لطفا . هر چه قدر هم خواستید به نوشته هام بخندید چون برام مهم نیست . می دونید چرا من هیچ جا ننوشتم MR.X یک جوان 26 ساله ی دیپلمه است ؟
اگه می نوشتم هیچ جا کسی مقالاتم را نمی خوند و ... یه خاطر همین خودم را توی نت پنهان کردم و با اسم مستعار پروفسور MR.X خودم را پنهان کردم . البته هر X یی من نیستم ها lol . ما همه مجهولیم با انتخاب هامون و عملکردمون معلوم می شیم واسه همینه که خدا گفته هر فکری برای کار خوب هم بکنی من پادششو می دم و اسه اینه که این افکار در ذهن هک می شوند از طریق سینوس های مغزی و باعث می شود اخلاق و طرز فکرامون دائمی بشند اما می شود اخلاق های گذشته را درست کرد برای اطلاعات بیشتر به خالق خود رجوع کنید .
با تشکر MR.X سابق و جنازه ی حال حاضر
ارسال پست

بازگشت به “خدا شناسی”