زن بر دوراهی خانه و بازار

مدیران انجمن: قهرمان علقمه, شورای نظارت

ارسال پست
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 26 بار
سپاس‌های دریافتی: 76 بار

Re: زن بر دوراهی خانه و بازار

پست توسط reza141414 »

سلام
روز بخیر...
با تشکر از کاربر بهشت که این مقاله زیبا رو درج کردن...
من قبلا هم خدمت کاربر zhina مطالبی رو عرض کرده بودم ولی به تحجر امثال اون محکوم شده بودم...
به هر حال یه نکته غیر قابل انکاره و اون اینه که بسیاری از اوقات ما انسانها چون در متن بعضی مسائل قرار داریم وقتی دین از اون مسئله نهی میکنه ما راه توجیه رو در پیش میگیریم و نه راه تسلیم رو...
ئر پناه امام عصر
New Member
New Member

پست توسط zhina »

سلام-لطفا ایاتی را که دلیل قاطع بر عدم اشتغال زن به شکل مطلق وجود داره رو بیان کنید تا کمی بتونیم به تطبیق مقاله تون با معیارهای دینی امیدوار باشیم

با توجه به پیشینه مردسالاری در ایران میشه انتظار اینو داشت که چنین مقاومت های عجیب غریبی در ارتباط باحقوق اجتماعی زن و ارائه تصویر جدیدی از زن توسط دین همیشه پاینده اسلام وجود داشته باشه

اب دریا را اگر نتوان کشید هم به فدر تشنگی باید چشید -!!!
New Member
New Member

پست توسط zhina »

اقای رضا سلام-

ببینید من نه اهل توجیهم نه اهل تکذیب-شما میفرمایید دین نهی میکند و من راه توجیه پیش میگیریم -من که از همون ابتدا خواستم بنا بر ایات قران و تفاسیر معتبر نه بنا بر نقل قول و نظر صرفا شخصی یک نفر_اثبات کنید دین زن را از اشتغال نهی میکند-اگر من نتوانستم شما را قانع کنم که این حق را میدهد شما به شکل کاملا قرانی ثابت کنید که نهی میکند- به من جوای دهید که اشتغال حضرت خدیجه به عنوان همسر پیامبر اسلام چگونه توجیه میابد-دوست عزیز ایا این همه مراجه تقلید ومفسرین دینی که در طول تاریخ حق اشتغال را مجاز دانسته و خوب طبیعتا بنا بر استدلالهای دینی قوانین اسلامی راجع به ان را ذکر کرده اند به اندازه من وشما دراین باره بحث و بررسی نکرده اند؟؟؟
باور کنید زن هم یک انسان است-همان تمایلات فطری بشری که در وجود مرد هست در وجود او نیز بیداراست-همانقدر که یک مرد دوست دارد مستقل و پیشرو باشد و استعدادهایش را شکوفا کند او نیز میخواهد-استعداد زن فقط بارداری و مادری و بروز احساسات نیست0اینها ابتدایی ترین مسائل زندگی است همانگونه که در سایر مخلوقات خدا نیز جفت گیری و زاد وولد و حس محبت ماده به فرزندانش بروز میکند-ایا زندگی یک زن به عنوان یک انسان فقط شکا پیچیده تری از سطوح زندگی سایر مخلوقات است-من همواره میگویم یک قانون ممکن است لازم باشد اما الزاما کافی نیست(-ان چه که در علم ریاضیا اثبات میشود)- چرا ما بایدهویت یک زن را به جای مفهوم زن بودن به قالب مادر و همسر انتقال داده و زن بودن او را به عنوان یک مفهوم مستقل از خانواده به رسمیت نشناسیم-ما که معتقدیم دین اسلام دین جامعی است و زندگی بشر را بر اساس محورهای زندگی فردی و اجتماعی او به رسمیت میشناسد باید این حق را برای زنان بپذیریم که او هم باید از زندگی اجتماعی و زندگی خانوادگی بهره مند باشند-کما اینکه معتقدم خداوند ان قدر جنس زن را دوست داشته که برای راحتی او وظایف اقتصادی خانواده را از دوش او برداشته و حتی در خانه نیز زن جز وظیفه ارضای همسر و عدم خیانت به او وظیفه دیگری به شکل حکم مطلق ندارد و اگر لیوان ابی به دست همسرش نیز میدهد از روی لطف است نه وظیفه -اما این عدم محول کردن مسولیت به معنای منع و بی بهره بودن از حق استفاده از ان مسولیت ها نیست-

نمیدانم چرا ما حرف همدیگه رو نمیفهمیم اما انچه که من در دختران و زنان امروزی برای پویایی در تحصیل و اندیشه و اجتماع میبینم ماحصل شعف و شوق حاصل از تحقق حقوق انها در اجتماع و خانواده است.

چشم ها را باید شست-جور دیگر باید دید!!!!! در پناه حق
Member
Member
سپاس‌های ارسالی: 26 بار
سپاس‌های دریافتی: 76 بار

پست توسط reza141414 »

سلام
ابتدای مقاله ای که درج شده تفاوت نهی اسلام یا رجحان دادن به یک موضوع رو توضیح دادن..مجددا مطالعه کنید.
احادیثی هم بنده در تایک قبلی خدمت شما نوشتم... مجددا مطالعه فرمایید
ارسال پست

بازگشت به “زن و خانواده”