وحشی قاتل حضرت حمزه که بود؟

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
پست: 11
تاریخ عضویت: شنبه ۷ فروردین ۱۳۸۹, ۷:۱۴ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 50 بار
تماس:

وحشی قاتل حضرت حمزه که بود؟

پست توسط anti310 »

نام وحشی:

بنا بر نقل مشهور نام وی وحشی بن حرب مکنی به ابو دسمه بوده است او که غلامی حبشی الاصل بود در جنگ احد از طرف هند مامور شد تا یکی از سه نفر را بکشد یا رسول خدا یا امیرالمومنین یا حمزه بن عبدالمطلب و در نهایت این ماموریت را با کشتن حضرت حمزه به پایان رسانید.(1)

مسلمان شدن وحشی:

مسلمان شدن وحشی مربوط می شود به زمان فتح مکه بد نیست بدانید بعد از جنگ احد پیامبر اکرم خون وحشی را هدر اعلام کرده بودند در جریان فتح مکه وحشی دیگر مجالی برای فرار ندید و مسلمان شد البته به چند دلیل اسلام وی ظاهری بوده و از روی اععتقاد اسلام نیاورده است.

1- به خاطر اینکه نقل شده در جریان فتح مکه او به طائف فرار کرد ولی به وی خبر دادند که پیامبر هر کس را که ایمان بیاورد می بخشد برای همین گروهی را به نزد پیامبر فرستاد هنگامی که از این قصه مطمئن شد اسلام آورد.(2)

2-بعد از رسیدن خدمت پیامبر و اسلام آوردن رسول خدا به او فرمودند غیب وجهک عنی!!(3) یعنی دیگر جلوی چشم من نیا و این گونه عملکرد رسول خدا دلالت بر اسلام بدون اعتقاد وی است چرا که اگر واقعا مومن شده بود آیا معقول بود پیامبر وی را به خاطر کاری که در جاهلیت کرده طرد کنند ؟آنهم پیامبری که هر عملش طبق دستور خداست و همین خدا دستور داده اسلام آوردن تمام گناهان قبل را میبخشد بنا براین نتیجه میگیریم پیامبر با اجرا نکردن قتل وحشی از سویی و طرد او از سوی دیگر نشان دادند که وی مومن نشده بلکه برای فرار از اعدام اسلام ظاهری آورده است.

3-دلیل دیگری که باعث می شود بفهمیم اسلام او ظاهری بوده چانه زنی او به خاطر اعمال اسلام است که ابتدا گروهی را فرستاد که از پیامبر خواهش کنند اسلام آنان را قبول نماید ولی اعمال اسلام را به آنها تخفیف دهد(4)

آیا میتوان وحشی را لعن کرد؟

در مورد وحشی روایتی از امام صادق وجود دارد که در اصول کافی نقل شده حضرت در آن روایت اصناف مردم را میشمارند در فرازی میفرمایند: عده ای از مردم کسانی هستند که به گناهانشان اعتراف میکنند و بعد از آن هم عمل صالح انجام میدهند و هم گناه (که اینان بر حسب عملشان به جهنم یا بهشت خواهند رفت مصادیق آیه 102 سوره توبه) و وحشی هم از آن دسته است(5) بنابراین برای فهمیدن اینکه وحشی از کدام دسته است باید در میان تاریخ به دنبال رد پای اعمال او بگردیم.

رد پای وحشی در تاریخ:

جز اینکه اسلام وحشی ظاهری و از روی ترس بود بعد از مسلمان شدن هم کارنامه زیبایی از او نمیبینیم به نمونه هایی از اعمال او توجه کنید:

1-وی شدیدا مشروب میخورد و به این عمل معروف و مشهور بود تا آنجا که یکبار حد زده شد(6) و در دیوان مالیات مسلمین نیز از حقوقش کسر شد به همین علت(7)

2-با اینکه خود از روایان و شاهدان واقعه غدیر خم بود(8) ولی از اطرافیان ابوبکر شد و به او کمک کرد(9)

3-جعل حدیث در فضیلت خالد بن ولید کرد(10)

4-جعل حدیث در فضیلت معاویه کرد(11)

5-در مورد مرگ او نوشته اند غرق فی الخمر یعنی از شدت مشروب خوردن مرد(12) بد نیست بدانید امام رضا در روایتی با استدلال به آیه شریفه مما خطیئاتهم اغرقوا فادخلوا نارا(13) فرمودند کسی که از شدت مشروب خوری بمیرد بلاشک در جهنم خواهد بود(14)روایت دیگری نیز از امام صادق وجود دارد که مشروب خور عطشان وارد جهنم میشود(15) جالب اینجاست که در ضمن این حدیث بسیاری از علما وحشی را مثال زده اند(16)

6-فقط یکبار نقل شده که وی از عمل خود اظهار پشیمانی میکرد آنهم به این خاطر بود که قرار بود به خاطر کشتن حمزه آزاد شود ولی هند به قول خودش وفا نکرد(17) البته بعدها آزاد شد.

با این موارد مذکور و سابقه او در جاهلیت آیا ممکن است خداوند قاتل حضرت حمزه و کسی که حضرت حمزه را مثله(تکه تکه کردن اعضا بعد از کشتن) کرد(18) با یک اسلام ظاهری و آنهم اسلامی با این کارنامه درخشان!!!! در بهشت در کنار حضرت حمزه قرار دهد؟؟؟تصورش رو بکنید حضرت حمزه که در میدان جهاد شهید شده و وحشی که از شدت مشروب خوری به درک واصل شده هر دو در بهشت در کنار یکیدیگر بنشینند!!!!

چرا اهل سنت تاکید بر عاقبت به خیری وحشی دارند؟

با اینکه مطالب بالا اکثرا از اهل سنت است باز اهل سنت تاکید عجیبی دارند بر عاقبت به خیری وحشی حتی یک حدیث بدون سند!! هم نقل کرده اند که وحشی و حمزه در بهشت در کنار یکدیگرند.

در جواب باید عرض کنم این عمل سنی ها برای توجیه امثال یزید و معاویه و عایشه ووو است آنها ابتدا با حدیثی جعلی وحشی را بهشتی میکنند سپس استدلال میکنند که کشتگان جنگ جمل هم همینطورند قاتل و مقتول در بهشتند. که سخن در این مجال بسیار است و فرصتی بیشتر را میطلبد.

پاورقی ها

1-کامل ابن اثیر ج2 ص250

2-سیره حلبیه ج2 ص249 گفتنی است علامه جعفر مرتضی عاملی در الصحیح ج7 ص152 در چندین صفحه به اثبات ظاهری بودن اسلام وحشی میپردازند.

3-سیره حلبیه ج2 ص 249

4-مجمع الزوائد ج7 ص101

5-اصول کافی ج2 ص381

6-کامل ابن اثیر ج2 ص 251

7-ذخائر العقبی ص179

8-الغدیر ج1 ص60

9-طبقات الکبری ج7 ص418

10-الاستیعاب ج2 ص429

11-تاریخ کبیر بخاری ج8 ص180 جالب است بدانید روایت شده که پیامبر معاویه را نفرین کردند که خداوند شکمت را هرگز پر نکند از همین رو هر چه میخورد سیر نمیشد در اثر نفرین رسول خدا وحشی بر اساس این روایت حدیثی جعل کرد که در شان شکم معاویه فرمودند اللهم املاءه علما و حلما!!

12-سیرة الحلبیه ج2 ص249 البته اکثر کسانی که در مورد وحشی مطلبی نقل کرده اند این را نیز متذکر شده اند و هیچ کس این مطلب را رد نکرده و مسلم دانسته است!!

13-سوره نوح آیه 25

14-الخرائج و الجرائح ج2 ص727

15-کافی ج6 ص 399

16-ذیل حدیث بالا علمایی همانند علامه مجلسی در مراة العقول

17-تاریخ طبری ج2 ص195

18-مناقب آل ابیطالب ج1 ص166 وحشی بعد از کشتن حضرت حمزه جگر آن حضرت را بیرون کشید و برای هند برد


منبع: دیوان اشعار تبری
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
[External Link Removed for Guests]
Junior Member
Junior Member
پست: 20
تاریخ عضویت: شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۸۹, ۱۱:۰۸ ق.ظ
سپاس‌های دریافتی: 16 بار

Re: وحشی قاتل حضرت حمزه که بود؟

پست توسط گل پسر »

786

جناب آنتی 310 ، سلام علیکم و رحمه الله

قربان عرض ادب ، حضرتعالی هم در این سایت عضو هستید؟ عذرخواهی بنده رو بپذیرید به این دلیل که زودتر متوجه حضور شما نشدم.

التماس دعا
ارسال پست

بازگشت به “اشرار”