معجزات و كردار شگفت انگيز امام عليه السّلام‏

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 7581 بار
سپاس‌های دریافتی: 6236 بار
تماس:

پست توسط مائده آسمانی »

بسم الله الرحمن الرحیم  

قرب الاسناد: ص 198- ابان بن صلت گفت من دربان حضرت رضا عليه السّلام در خراسان بودم به معمر گفتم اگر صلاح بدانى به آقا

علي بن موسى رضا پيشنهاد كنى از لباسهائى كه پوشيده جامه‏اى به من ببخشد و مقدارى از درهمهائى كه بنام ايشان سكه زده‏اند

بمن لطف فرمايد.

معمر بمن گفت: خدمت حضرت رضا عليه السّلام رسيدم بدون فاصله قبل از اينكه چيزى بگويم آن جناب فرمود معمر ريان ميل ندارد كه از

لباسهاى خود به او بدهم و از درهمهائى كه بنام ما سكه زده شد؟ عرضكردم سبحان اللَّه هم اكنون از من همين تقاضا را ميكرد درب

خانه. امام عليه السّلام خنديده فرمود مؤمن را خدا توفيق ميدهد و وسيله بر آوردن حاجتش را فراهم مينمايد بگو بيايد مرا وارد كرد سلام

كردم جواب داد و جامه براى من خواست و بمن ارزانى داشت همين كه از جاى حركت كردم سى درهم در دست من گذاشت.
تصویر
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 7581 بار
سپاس‌های دریافتی: 6236 بار
تماس:

Re: معجزات و كردار شگفت انگيز امام عليه السّلام‏

پست توسط مائده آسمانی »

الله الرحمن  

عيون اخبار الرضا: ج 2 ص 224 - عبد اللَّه بن محمّد هاشمى گفت روزى پيش مأمون رفتم مرا نشاند هر كس آنجا بود خارج كرد.

غذا خواست با هم خورديم بعد عطر خواست و عطر بكار برديم دستور داد پرده بزنند آنگاه رو كرد بجانب كسانى كه پشت پرده بودند گفت

شما را بخدا قسم بر آن كسى كه در طوس دفن شده مرثيه بخوانند كثيرى شروع كرد بخواندن اين اشعار:

لطوس و من اضحى بها قطنا من عترة المصطفى ابقى لنا  

در اين موقع مأمون شروع بگريه كرد فرمود قوم خويشهاى تو و من مرا سرزنش ميكردند كه حضرت ابو الحسن را امتياز دادم و او را بعنوان

ولايتعهد برگزيدم اكنون برايت جريانى نقل كنم تعجب كنى روزى خدمت ايشان رسيده گفتم فدايت شوم آباء گرامت موسى بن جعفر و

حضرت صادق و حضرت باقر و علي بن الحسين اطلاع از گذشته و آينده تا روز قيامت داشتند شما نيز وصى و وارث علم آنهائى قطعا علم

ايشان نزد شما هست من از خدمت شما درخواستى دارم فرمود بگو چيست؟

گفتم اين كنيز زاهريه خيلى مورد علاقه من است و او را بسيار دوست ميدارم هيچ كدام از كنيزانم را بر او مقدم نميدارم چندين مرتبه

حامله شده باز سقط جنين كرد اكنون نيز حامله است مرا راهنمائى بفرمائيد علاجى بكنم تا فرزند او سالم بماند.

فرمود از سقط جنين او نترس بچه‏اش سالم ميماند پسر بچه‏اى ميزايد كه خيلى شبيه بمادرش هست در دست راست يك انگشت

كوچك اضافه دارد كه چسبيده است همچنين در پاى چپ نيز يك انگشت كوچك اضافه دارد كه آويزان نيست چسبيده.

با خود گفتم گواهى ميدهم كه خدا بر هر چيزى قادر است آن كنيز فرزندى زائيد كاملا شبيه بمادرش كه در دست راست و پاى چپ

همان طور كه حضرت رضا فرموده بود انگشت كوچكى اضافه داشت و چسبيده بود.

با اين مقام چه كسى مرا ملامت ميكند كه او را امتياز بخشيدم.
تصویر
ارسال پست

بازگشت به “امام رضا (علیه السّلام)”