در حضور حضرت امام رضا (ع) چنین کاری شرم آور نیست!!

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 14 بار
سپاس‌های دریافتی: 31 بار

در حضور حضرت امام رضا (ع) چنین کاری شرم آور نیست!!

پست توسط ya-Mahdi »

بسم الله الرحمن الرحیم

مدتی است که این سوال فکرم را مشغول کرده که :
آیا زدن نقاره و طبل در پیشگاه حضرت امام رضا تصویر کاری شرم آور نیست!!

تصویر تصویرتصویر

برای اینکه مسئله روشن تر شود تجسم کنید موقع طلوع و غروب آفتاب در حضورمجتهدی یا درحضور رهبر شروع به نقاره زنی کنند! آیا در شان آنان چنین عملیشایسته است؟

فکر کنم هیچکس آنرا قبول نکند. پس چطور است که در حضور امام هشتم تصویر{ که از لحاظ رتبه وشان قابل قیاس نیست } این عمل انجام میشود وهیچکساعتراض نمیکند. در حالیکه آنطور که میدانیم موقع طلوع و غروب آفتاب خواندنتهلیل وارد است نه این عمل سبک که احتمالا یادگار شاهان جور باشد.
تصویر

<!-- / message --><!-- sig -->
[External Link Removed for Guests]
اللهم عجل علی ظهور قائم آل محمد تصویراللهم و سر نبيك محمداتصویربرويته و من تبعه على دعوته
New Member
New Member
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 15 بار

Re: در حضور حضرت امام رضا (ع) چنین کاری شرم آور نیست!!

پست توسط عبد الله »

سلام دوست عزیز :
خیر به نظر من این کار بی احترامی به شأن ایشان نیست، زیرا در زمان خود پیغمبر در جنگ ها طبل زده می شد ... :
Administrator
Administrator
سپاس‌های ارسالی: 10691 بار
سپاس‌های دریافتی: 5476 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

عزیز

لطفاً برای گفته خود مدرکی ارائه دهید :D

با تشکر :razz:
Iron
Iron
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 166 بار
سپاس‌های دریافتی: 279 بار

پست توسط عاشورايي »

با سلام
بنده عرض مي كنم كه نقاره روشي است قديمي براي اطلاع رساني مردم بوده و ( به قول بدر مرحوم) در زمان قديم با توجه به كوجكي شهر و نبود آلودكي هاي صوتي اين صدا به همه ساكنين شهر مي رسيده تا خبر دار شوند. از جمله آن خبرها اعلام زمان أذان صبح و طلوع خورشيد است كه اكنون نيز اين مسئله به عنوان يك سنت قديمي و يا ميرايثي تاريخي همجو ديكر مراسم انجام مي شود.
به نظر شما اين مسئله ايرادي دارد ؟؟
New Member
New Member

پست توسط ya-Mahdi »

عاشورايي نوشته شده:با سلام
بنده عرض مي كنم كه نقاره روشي است قديمي براي اطلاع رساني مردم بوده و ( به قول بدر مرحوم) در زمان قديم با توجه به كوجكي شهر و نبود آلودكي هاي صوتي اين صدا به همه ساكنين شهر مي رسيده تا خبر دار شوند. از جمله آن خبرها اعلام زمان أذان صبح و طلوع خورشيد است كه اكنون نيز اين مسئله به عنوان يك سنت قديمي و يا ميرايثي تاريخي همجو ديكر مراسم انجام مي شود.
به نظر شما اين مسئله ايرادي دارد ؟؟

من مثالی ساده برای قبح مسئله و درک آن آورده ام ، پس با این گفته شما پس پیشنهاد دهید در محضر مجتهدتان زمان أذان صبح و طلوع خورشيد نقاره برنند!؟ :-(
اللهم عجل علی ظهور قائم آل محمد تصویراللهم و سر نبيك محمداتصویربرويته و من تبعه على دعوته
Iron
Iron
محل اقامت: london
سپاس‌های ارسالی: 281 بار
سپاس‌های دریافتی: 334 بار
تماس:

پست توسط mohammad.moein »

سلام تصویر
من هر چه قدر فکر می کنم نمی تونم اشکالی ببینیم تصویر
یعنی برای چی باید ناقاره زدن بی احترامی باشه؟؟ تصویر
اتفاقا می شه گفت احترام رو نشون می ده!
تصویر
Iron
Iron
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 166 بار
سپاس‌های دریافتی: 279 بار

پست توسط عاشورايي »

از حرف شما تعجب مي كنم! نقاره هيجوقت قبحي نداشته و ندارد بلكه الان نقاره نه تنها بي احترامي نيست بلكه معنويت بخش هم هست. و انسان با شنيدن اون به ياد حرم مباركه امام رضا (ع) مي افته . ( اين تفكر شايد به خاطر اينكه فكر مي كني هر نوع موسيقي يا هر سازي يا صداي هر آلتي مشكل دارد . آيا جنين است؟ )
لينك موجود تو بست قطعه اي از بهشت رو حتما ببين . ميخوام ببينم باز هم ميكَي نقاره بي احتراميه .
http://www.eteghadat.com/Files/video/rezvan.wmv
New Member
New Member

پست توسط ya-Mahdi »

عاشورايي نوشته شده:از حرف شما تعجب مي كنم! نقاره هيجوقت قبحي نداشته و ندارد بلكه الان نقاره نه تنها بي احترامي نيست بلكه معنويت بخش هم هست. و انسان با شنيدن اون به ياد حرم مباركه امام رضا (ع) مي افته . ( اين تفكر شايد به خاطر اينكه فكر مي كني هر نوع موسيقي يا هر سازي يا صداي هر آلتي مشكل دارد . آيا جنين است؟ )
لينك موجود تو بست قطعه اي از بهشت رو حتما ببين . ميخوام ببينم باز هم ميكَي نقاره بي احتراميه .

شما به سوال من جواب ندادید، با اینحساب شما حاضرید در حضور مجتهدی که به آن مقلد هستید زمان أذان صبح و طلوع خورشيد نقاره برنند!؟
Iron
Iron
محل اقامت: اصفهان
سپاس‌های ارسالی: 456 بار
سپاس‌های دریافتی: 371 بار

پست توسط divoone110 »

با سلام
شما از جناب عاشورائي سوال كرديد و ايشان مدتي پيش خداحافظي كردند و نيستند تا جوابگو باشند.اما پيرو جوابهايشان لازم است عرض شود كه اگر نقاره زني قبحي شرعي دارد بيان كنيد تا همگان بدانيم و اگر ندارد نزد من و مجتهد و امام فرقي نميكند.
نقاره زنها با ريتم نقاره خود اشعاري را با نام امام رضا زمزمه ميكنند و امروزه هر كس با شنيدن صداي آن در رسانه ها هواي حرم آن محبوب را ميكند.نقاره و طبل از ادوات غير شرعي نميباشد.صداي ان هم از مصاديق غنا نيست.اينكه ميگوئيد در شان امام نيست مورد قبول اكثريت افراد نيست و براي اطمينان خوب است يك نظر سنجي داشته باشيم تا نظر عموم را هم ببينيم. اما اگر ايراد ديگري به نظرتان ميرسد بيان كنيد تا با آگاهي از آن نظر خود را اصلاح كنيم.
يا حق

در کوچه های شهر و در انظار مردمان

دیوانه وار نعــــره زنــــم رو به آسمـــان

آن دم که خواست حب علی از دلم رود

ای خالق جهان به دمی جان من ستان

Old-Moderator
Old-Moderator
سپاس‌های ارسالی: 973 بار
سپاس‌های دریافتی: 1783 بار
تماس:

پست توسط سعید منتظر »

ya-Mahdi نوشته شده:
عاشورايي نوشته شده:از حرف شما تعجب مي كنم! نقاره هيجوقت قبحي نداشته و ندارد بلكه الان نقاره نه تنها بي احترامي نيست بلكه معنويت بخش هم هست. و انسان با شنيدن اون به ياد حرم مباركه امام رضا (ع) مي افته . ( اين تفكر شايد به خاطر اينكه فكر مي كني هر نوع موسيقي يا هر سازي يا صداي هر آلتي مشكل دارد . آيا جنين است؟ )

شما به سوال من جواب ندادید، با اینحساب شما حاضرید در حضور مجتهدی که به آن مقلد هستید زمان أذان صبح و طلوع خورشيد نقاره برنند!؟

نقاره زنی مخصوص حرم آقا علی بن موسی الرضا (ع) هست ٬ چه دلیلی داره پیش یه مرجع تقلید نقاره زده بشه؟

البته ایرادی نداره ٬ همین چند روز پیش كه رهبر انقلاب به دانشگاه افسری رفته بودن پیش پای آقا سرود نواخته میشد.

هر عملی مكان و زمان خاصّ خودش رو داره ٬ مثلاً اذان گفتن سر وقت ٬ اگر كسی ساعت 10 صبح وسط خیابون اذان بگه به نظرتون چه عكس العملی از طرف مردم خواهد داشت؟

....

یا حق
 روزگاری‌ست که شیطان میگوید: انسان پیدا کنید ، سجده خواهم   [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+     [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+     [External Link Removed for Guests]  [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests] 
ارسال پست

بازگشت به “اهل بيت (عليهم السلام)”