پیش بینی قرآن: احتمال برخورد اجرام آسمانی با زمین در آینده ی

مدیر انجمن: شورای نظارت

قفل شده
Junior Member
Junior Member
محل اقامت: کرمانشاه
سپاس‌های ارسالی: 26 بار
سپاس‌های دریافتی: 20 بار

پیش بینی قرآن: احتمال برخورد اجرام آسمانی با زمین در آینده ی

پست توسط غلامعلی نوری »

با سلام خدمت دوستان وعلاقه مندان

دراینجایکی از پیشبینی های علمی قرآن را که هنوزاتفاق نیفتاده بیان می کنم امیدوارم

که مفید باشد

در آیه ی 65 حج نکته ای نهفته است که به بررسی آن می پردازیم

أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ سَخَّرَ لَكُمْ مَا فِی الْأَرْضِ وَالْفُلْكَ تَجْرِی فِی الْبَحْرِ بِأَمْرِهِ وَیمْسِكُ السَّمَاءَ أَنْ تَقَعَ عَلَى الْأَرْضِ إِلَّا بِإِذْنِهِ

إِنَّ اللَّهَ بِالنَّاسِ لَرَءُوفٌ رَحِیمٌ(الحج/65)

آیا ندیده ای که خدا آنچه را در زمین است به نفع شما رام گردانید و کشتیها در دریا به فرمان او روانند

و آسمان را نگاه می‏دارد تا [مبادا] بر زمین فرو افتدمگر به اذن خودش [باشد] در حقیقت‏ خداوند نسبت به

مردم سخت رئوف و مهربان است
توضیح

در این آیه همانطور که آشکارا آورده شده احتمال برخورد (فرو افتادن )اجرام یا کرات آسمانی در آینده با

زمین وجود دارد اما ظاهراً زمان آن مشخص نیست ممکن است در آینده زمانی بیاید که احتمال افتادن وبرخورد

آن(ها) بازمین زیاد شود ولی به لحاظ اینکه طبق آیه مذکور خداوند نسبت به مردم مهربان ودلسوز است این

اتفاق بر آنها نمی افتد (دقت کنید نگفته نسبت به فقط شما مومنین بلکه گفته همه ی مردم کره ی زمین

احتمال برخورد در چه سالی ؟

حال خود محاسبه می کنیم که چه سالی احتمال برخورد جرم آسمانی برزمین وجود دارد

اگراز آیه ی مذکور مجموع ابجدی جمله ی

یمْسِكُ السَّمَاءَ أَنْ تَقَعَ عَلَى الْأَرْضِ (آسمان را نگه می دارد که بر زمین نیفتد)

را بگیریم که جمله ی مربوط به بحث ماست عدد شگفت انگیزی بدست می آید و آن 2026 است واگر ابجد حرف «و»

قبل از کلمه ی یمسک در آیه را هم به حساب آوریم عدد 2032بدست می آید پس احتمال برخورد جرم آسمانی در

محدوده ی سالهای 2032-2026 میلادی ( تاریخ بین المللی)وجود دارد اماچون خداوند نسبت به مرد م مهربان است

این برخورد در عمل اتفاق نمی افتد وبه تاریخ نامعلومی در آینده واگذار می شود ( خدا آگاه تر است

یاد آوری :
برداشت ها و محاسبات بالا از اینجانب است وممکن است نادرست هم باشدولی چون احتمال دادم که شاید ازین

طریق گوشه ای از آینده نگری آیه آشکار شود آن را آوردم بهر حال اگر تا آن تاریخ زنده باشیم خوآهیم

دید که این برداشت ومحاسبه تا چه حد درست بوده است ( خدا می داند

غلامعلی نوری
حافظ اسرار الهی کس نمی داند خموش
از که می پرسی دور روزگاران را چه شد
Junior Member
Junior Member

Re: پیش بینی قرآن: احتمال برخورد اجرام آسمانی با زمین در آینده ی

پست توسط غلامعلی نوری »

سلام

متاسفانه بعضی از کار بران این سایت مطالب وزحمات دیگران رو بدون ذکر منبع ونویسنده ی اصلی به سایت های مربوط به خود می برند

چند نمونه از زحمات شبانه روزی اینجانب را مثل تاپیک فوق وتاپیک امانت الهی چیست ؟ را مثال میزنم که متوجه شده ام کاربری با آدی؟؟؟امانت داری را

با کما تاسف رعایت نکرده و
مطالب اینجانب را بدون اجازه وذکر نویسنده وسایت منبع در سایت مربوط به خود کار گذاشته است

امید وارم طرف به خود آمده ودست از اینگونه کارهای غیر اخلاقی بی خیر وعاقبت بردارند ورسم آزادگی در پیش گیرند !
Iron
Iron
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 166 بار
سپاس‌های دریافتی: 279 بار

پست توسط عاشورايي »

با سلام خدمت آقاي غلامعلي نوري محترم

جسارتا مطلبي را خدمتتان عرض مي كنم :

اولا شما اين احتمال را از كجاي اين آيه استنباط كرديد ؟!!

ثانيا شما ابتدا بايد امكان تفسير قرآن با اين اعداد و أرقام رو ثابت كنيد بعد اينكَونه بفرماييد.

ثالثا به اصطلاح مي كَويند سياق آيه ، يعني ما قبل و ما بعد آيه در فهم آيه بسيار بسيار مؤثر است و ما قبل و ما بعد اين آيه نشان مي دهد كه خداوند مي خواهد قدرت و تسخير خود را بفرمايد. و كلام شما اصولا به سياق آيه نمي خورد.

رابعا شما آيا علوم مقدمي تفسير كه لازمه تفسير قرآن است را خوانده ايد ؟ آيا به نظر شما اهليت تفسير قرآن داريد ؟ اكَر اينكَونه نباشد خيلي كار خطرناكي مي كنيد بيامبر ص مي فرمايد من فسر القرآن برأيه فليتبوء مقعده من النار ( أعاذنا الله و إياكم من نار جهنم).

خامسا قرآن به دنبال هدايت انسانهاست و نه القاء اين علوم غريبه كما اينكه ظاهر ما مسلمانان را از اين علوم غريبه منع كرده اند جه رسد به اينكه با آن تفسير قرآن كنيم .

سادسا اين احتمالات جه سودي براي من و شما دارد ؟ مثلا الان فهميديد كه اينكَونه هست ، احتمال هم نداديد يقين كرديد ، جه كار بايد بكنيد ؟ اين علم جقدر شما را به خدا نزديك مي كند . ما مي كَوئيم از آغاز خلقت تا الان و آينده لا مؤثر في الوجود إلا الله

سابعا مثلا شما توجه كنيد بنده كلام شما رو نقل مي كنم :

(ممکن است در آینده زمانی بیاید که احتمال افتادن وبرخورد
آن(ها) بازمین زیاد شود ولی به لحاظ اینکه طبق آیه مذکور خداوند نسبت به مردم مهربان ودلسوز است این
اتفاق بر آنها نمی افتد)

خب يعني جي ؟ يعني در سال 2032 كه اين اتفاق مي افتد العياذ بالله مهرباني خدا جه مي شود ؟؟!!

ثامنا كداميك از مفسرين مطرح جهان اسلام جنين روشي را در تفسير خود در بيش كرفته اند ؟! لطفا معرفي كنيد .

تاسعا بنده قبلا شنيده بودم كه در شهرهاي مرزي به دنبال اين علوم غريبه مي روند الان به جشم ديدم. اما باور كنيد زمان اين جور علوم به سر رسيده به شرع و اعتقاد و اخلاق خود برسيد كه جنين وظيفه اي داريم.

عاشرا را خودتان بفرماييد :grin:
نه خودم ميكَم
اين تفسيري كه مي فرماييد يعني در سال 2032 كه آسمان بر زمين مي افتد ، آيا به نظر شما قيامت بربا خواهد شد؟ بس زمان ظهور كي هست ؟ آيا اين توقيت الساعة نيست ؟

القصه برادر من : اين ره كه مي روي به . . .

ببخشيد مصدع اوقات شريف شما شدم ، بنده قصد اهانت به ساحت شما را نداشتم إن شاء الله كه از سخن بنده آزرده خاطر نشده باشيد ، من آنجه را كه مي دانستم عرض كردم و ما توفيقي إلا بالله العلي العظيم
Junior Member
Junior Member

پست توسط غلامعلی نوری »

عاشورايي نوشته شده:با سلام خدمت آقاي غلامعلي نوري محترم

جسارتا مطلبي را خدمتتان عرض مي كنم :

اولا شما اين احتمال را از كجاي اين آيه استنباط كرديد ؟!!

ثانيا شما ابتدا بايد امكان تفسير قرآن با اين اعداد و أرقام رو ثابت كنيد بعد اينكَونه بفرماييد.

ثالثا به اصطلاح مي كَويند سياق آيه ، يعني ما قبل و ما بعد آيه در فهم آيه بسيار بسيار مؤثر است و ما قبل و ما بعد اين آيه نشان مي دهد كه خداوند مي خواهد قدرت و تسخير خود را بفرمايد. و كلام شما اصولا به سياق آيه نمي خورد.

رابعا شما آيا علوم مقدمي تفسير كه لازمه تفسير قرآن است را خوانده ايد ؟ آيا به نظر شما اهليت تفسير قرآن داريد ؟ اكَر اينكَونه نباشد خيلي كار خطرناكي مي كنيد بيامبر ص مي فرمايد من فسر القرآن برأيه فليتبوء مقعده من النار ( أعاذنا الله و إياكم من نار جهنم).

خامسا قرآن به دنبال هدايت انسانهاست و نه القاء اين علوم غريبه كما اينكه ظاهر ما مسلمانان را از اين علوم غريبه منع كرده اند جه رسد به اينكه با آن تفسير قرآن كنيم .

سادسا اين احتمالات جه سودي براي من و شما دارد ؟ مثلا الان فهميديد كه اينكَونه هست ، احتمال هم نداديد يقين كرديد ، جه كار بايد بكنيد ؟ اين علم جقدر شما را به خدا نزديك مي كند . ما مي كَوئيم از آغاز خلقت تا الان و آينده لا مؤثر في الوجود إلا الله

سابعا مثلا شما توجه كنيد بنده كلام شما رو نقل مي كنم :

(ممکن است در آینده زمانی بیاید که احتمال افتادن وبرخورد
اتفاق بر آنها نمی افتد)

خب يعني جي ؟ يعني در سال 2032 كه اين اتفاق مي افتد العياذ بالله مهرباني خدا جه مي شود ؟؟!!

ثامنا كداميك از مفسرين مطرح جهان اسلام جنين روشي را در تفسير خود در بيش كرفته اند ؟! لطفا معرفي كنيد .

تاسعا بنده قبلا شنيده بودم كه در شهرهاي مرزي به دنبال اين علوم غريبه مي روند الان به جشم ديدم. اما باور كنيد زمان اين جور علوم به سر رسيده به شرع و اعتقاد و اخلاق خود برسيد كه جنين وظيفه اي داريم.

عاشرا را خودتان بفرماييد :grin:
نه خودم ميكَم
اين تفسيري كه مي فرماييد يعني در سال 2032 كه آسمان بر زمين مي افتد ، آيا به نظر شما قيامت بربا خواهد شد؟ بس زمان ظهور كي هست ؟ آيا اين توقيت الساعة نيست ؟

القصه برادر من : اين ره كه مي روي به . . .

ببخشيد مصدع اوقات شريف شما شدم ، بنده قصد اهانت به ساحت شما را نداشتم إن شاء الله كه از سخن بنده آزرده خاطر نشده باشيد ، من آنجه را كه مي دانستم عرض كردم و ما توفيقي إلا بالله العلي العظيم

با سلام حضور دوستان

از اظهار نظر وایجاد بحثی هدفدار برای روش شدن موضوع ممنونم عاشورایی عزیز

سعی می کنم جواب سوالات شما را به ترتیب شماره ی سوال شما ارائه کنم

1- مجموع جمع ابجدی جمله ی

وَیمْسِكُ السَّمَاءَ أَنْ تَقَعَ عَلَى الْأَرْضِ را با وبدون حرف «و»محاسبه کنید به دو عدد 2026 و2032 میرسید

2- برای جواز این گونه محاسبه هابه آیات قرآن وگفتهای حضرت محمد وحضرت علی استناد می کنم
مثلا در قرآن در آیه ی آخر سوره ی جن میفرماید:
واحصی کل شیء عددا
عدد هرچیز را شمرده است
یا در جای دیگر می فرماید وَكُلَّ شَيءٍ أَحْصَينَاهُ كِتَابًا(النبأ/29)

و هر چيزي را برشمرده [به صورت] کتابي در آورده‏ايم

وموارد دیگر

در روایت ها از حضرت محمد وبه قولی دیگر از حضرت علی آمده که می فرمایند (فی القرآن نبأ ماقبلکم وخبر مابعدکم وحکم مابینکم.) ...

وخود حضرت علی هم کتابی بنام جفر ( محاسبات عددی وابجدی )داشته که امام صادق هم به آن کتاب اشاره کرده است

3- در جواب این سوال باید بگویم اولا خود هرآیه می تواند نشانه ومعجزه ی کاملی باشد ( آیه= نشانه ومعجزه)دوما گاهی ائمه وعلماء نامی حتی به قسمتی از یک آیه در

اثبات امری شرعی استشهاد کرده اند
البته این را هم بگویم همانطوریکه ائمه فرموده و تحقیق علما هم هست قرآن اقیانوس گسترده ای است که در هر زمانی گوشه ای از عمق آن هویدا می شود

4- عزیزم ،من اصلا با تفسیر بزرگ شده ام حافظ کل قرآنم 28 سال است حتی یک روز از قرآئت وتفسیر جدا نبوده ام تمام شرایط تفسیری را که علماء ذکر کرده اند گذرانده ام تفاسیر برجسته فارسی و عربی وترجمه های مختلف را مطالعه کرده ام با احترام به رای وزحمات مفسران قبلی روشهای نوینی در تفسیر دارم ولی تا سال گذشته صلاحدیدم ناشناس بمانم وچاره جز این ندیدم که خود را کم کم بشناسانم حالا فقط این چند سطر را جهت آشنایی داشته باش که تا در آینده اگر اقتضا شد بیشتر توضیح خواهم داد

5- ببینید من هم با این حرف شما موافقم قسمت یاد آوری را اگر در متن مقاله بخوانید متوجه می شوید که زیاد برصحت این کار اصراری نداشته ام اما بسیاری از قرآن پزوهان بیگانه کارهایی به مراتب عجیب وغریب تر از کارهای اینجانب درمورد استنباط از قرآن ارائه داده ووجه بین المللی تا حدودی ببخشید نامشروع !!!کسب نموده وبرای کشور خود نام آور شده اند (مثل محقق مشهور ترک با نام مستعار هارون یحیی)
این کار اینجانب هم یک جرقه بود ه واصراری هم ندارم که حتما درست بوده بلکه خواستم به امثال هارون یحیی نشان دهم که ما ایرانیان هم می توانیم از این راه وارد شویم ولی اصراری چون نامبرده بر درستی راه نداریم

6- من در سایتهای مختلفی فعالیت دارم مطالب علمی ( فیزیکی ریاضی )دینی ورزشی ادبی و.... را ارائه می دهم وتمام موفقیت خود را درکسب صلاحیت اظهار نظر ات نوین مدیون مطالعات قرانی می دانم به قول حافظ هر چه کردم همه از دولت قرآن کردم
با مقدمه ی فوق این مقاله ی من در جواب یکی از کاربران سایتی بود که می گفت اگر راست می گویید وقرآن حق است آیه ای در قرآن بیاورید که آینده را پیش بینی کرده باشد چون هر موضوع علمی که کشف می شود بعد از کشف مسلمانان مدعی می شوند که این موضوع هم در قرآن آمده است وآن را به فلان آیه ربط می دهند!!
شما اگر می توانید آیه ای بیاورید که که قرآن چیزی را پیشبینی کرده باشد وهنوز آن اتفاق نیفتاده باشد تا ببینیم بعدا اتفاق می افتد یا نه
وجواب او این مقاله شد
7- منظور این بوده که در فاصله ی بین سالهای 2026 تا2032 احتمال برخورد جسمی از آسمان به زمین نسبت به سالهای دیگر بیشتر می شود ولی چون خدا نسبت به مردم کره ی زمین مهربان است حتی این احتمال بیشتر هم عملا اتفاق نمی افتد
8- به جواب 2 در مورد کتاب جفر مراجعه کنید در ضمن بسیاری از محققین قرآنی کشور های عربی وحتی غیر عربی نام هارون یحیی را به عنوان پزوهشگر مطرح قرآنی می شناسند که کارهای وی به زبانهای مختلف دنیا ترجمه شده است در ضمن نامبرده با زبان انگلیسی در مورد تحقیقات خود سخنرانی می کند اما به قول یکی از دوستان
کارهای نامبرده شاید یکدهم ارزش کارهای اینجانب را نداشته باشد ! اما قدر شناسی؟؟؟؟؟
9- به شرع واعتقاد واخلاق خودم برسم!!!!! جناب عاشورایی چشم بسته غیب میگین مرا به غیر مسقیم به بی اخلاقی وبی اعتقادی متهم کرده اید !! این قسمت را سنجیده تر می توانستید بیان کنید بهر حال : اعوذ بالله ان اکون من الجاهلین
10- الان متوجه می شوم!!!!!مثل اینکه جنابعالی هنوز خوب اصل مقاله را خوب نخوانده ای ! !
عزیز من کدام افتادن ؟؟؟؟؟کدام قیامت به پا شدن را می گویید! من که نتیجه نگرفته بودم که آسمان به زمین برخورد می کند وقیامت می شود چرا مرا به چیزهایی متهم می کنید که نگفته ام انی بریء مما تصفون

در خاتمه از اینکه مرا نصیحت کردید سپاسگزارم جوان

چرا که نه شما از آن بچه ی ابتدایی که آمام را با نامه نصحیت کردند کوچکترید ونه من از امام بزرگتر م !

همه ی ما محتاج نصیحتیم
آیا باز نصیحتگری هست؟؟ هل من مزید؟ فهل من مدکر؟

در ضمن من بر بوی پسته آمده بودم بر شکر افتادم!

غلامعلی نوری
Iron
Iron

پست توسط عاشورايي »

سلام
از توجه و باسخ شما ممنون ناراحت نشويد اما من كلام منطقي و قابل توجهي در باسخ شما نديدم ، يا شايد هم خوب توضيح نداديد جون ما به اين علوم آشنا نيستيم و شما به كفتن كلياتي اكفتا كرده ايد .

به هر حال مختصر مفيد خدمتتون عرض مي كنم :
اولا شما حساب كنيد ببينيم ججوري حساب مي كنيد اين الفاظ رو با ابجد كبير يا صغير ، الف و لام را به حساب مي اوريد يا نه ، الف را جه كار مي كنيد به هر حال هر جور مي خواهيد حساب كنيد بفرماييد ، حد اقل فقط مجموع كلمات را بفرماييد مثلا: يمسك : 130 و همينطور ادامه بدهيد ببينيم جقدر ميشه.

ثانيا شما ادعا كرديد كه حديث داريد اما نقل نكرديد !! در اين آيات هم جيزي رو كه صحت كلام شما رو اثبات كنه وجود نداشت ، حالا يه لفظ عدد و كتاب آمده خب شما كه حافظ كل هستيد حتما مي دونيد كه الفاظ در قرآن معاني مختلفي دارد بايد اثبات كنيد. صرف ادعا جيزي رو ثابت نمي كند. كتاب جفر هم كتاب محاسبات عددي و ابجدي نيست بلكه طبق روايات اين كتاب يا كتابهاي متعدد (جفر الأبيض ، جفر الأحمر ، جفر الجامع الكبير ....) به املاء رسول الله و خط امام علي است و البته و البته خاص ائمه است كه در روايت امام كاظم درباره جفر آمده (لَمْ يَنْظُرْ فِيهِ إِلَّا نَبِيٌّ أَوْ وَصِيُّ نَبِيٍّ " الكافي ج1 ص 311 ) نكنه شما ... بوديد و ما خبر نداريم ، تعارف نكنيد ها .
اتفاقا امام صادق هم فرمودند در جواب كسي كه برسيد بود قُلْتُ فَأَيُّ شَيْ‏ءٍ فِيهِ ؟ فرمودند :
قَالَ : " زَبُورُ دَاوُدَ وَ تَوْرَاةُ مُوسَى وَ إِنْجِيلُ عِيسَى وَ صُحُفُ إِبْرَاهِيمَ ( عليه السَّلام ) وَ الْحَلَالُ وَ الْحَرَامُ وَ مُصْحَفُ فَاطِمَةَ ، مَا أَزْعُمُ أَنَّ فِيهِ قُرْآناً وَ فِيهِ مَا يَحْتَاجُ النَّاسُ إِلَيْنَا وَ لَا نَحْتَاجُ إِلَى أَحَدٍ حَتَّى فِيهِ الْجَلْدَةُ وَ نِصْفُ الْجَلْدَةِ وَ رُبُعُ الْجَلْدَةِ وَ أَرْشُ الْخَدْشِ " (الكافي ج 1 ص 240 ) و هيج ربطي به اعداد و ابجد و جيزي كه شما فرموديد را نفرمودند . و الله العالم.
بس طبق روايات جفر فقط در درسترس أئمه است.و به اعداد و ارقام و ...كاري ندارد. جفري كه شما مي فرماييد جيست؟!! ، حديث و روايت كه اين علم را تأييد مي كنه بفرماييد . با سند صحيح و دلالت منصوصه

به هر حال جون نخواستم اطاله كلام كنم مورد به مورد باسخ نمي دهم كه فايده اي هم در آن نمي بينم اما من از شما برسيدم كدام مفسر بزرك، قرآن را اينكونه تفسير كرده اند؟ اين علوم جه سودي براي من و امثال من دارد؟ و .. شما باسخ نداديد.
جسارتا اكر هم ناراحت نمي شويد خدمتتون عرض مي كنم كه كلمه دوم فارسي است و تنوين بر سر كلمات عربي مي آيد ، بس دوما اشتباه است يا بفرماييد دوم ، يا ثانيا.
شما به دنبال جي هستيد ، معروف شدن ، مشهور شدن ، يا جي ؟ اينها دست خداست. بنده هم اصلا شما را به بي اخلاقي و بي اعتقادي متهم نكردم بلكه اين مسائل نسبي است و هرجقدر هم كه به اينها برسيد باز هم جا دارد . در مقام نصيحت شما هم نيستم در مقام نقد و بررسي كلام شما هستم.
منتظر باسخ علمي شما خواهم ماند.
Junior Member
Junior Member

پست توسط غلامعلی نوری »

عاشورايي نوشته شده:سلام
از توجه و باسخ شما ممنون ناراحت نشويد اما من كلام منطقي و قابل توجهي در باسخ شما نديدم ، يا شايد هم خوب توضيح نداديد جون ما به اين علوم آشنا نيستيم و شما به كفتن كلياتي اكفتا كرده ايد .

به هر حال مختصر مفيد خدمتتون عرض مي كنم :
اولا شما حساب كنيد ببينيم ججوري حساب مي كنيد اين الفاظ رو با ابجد كبير يا صغير ، الف و لام را به حساب مي اوريد يا نه ، الف را جه كار مي كنيد به هر حال هر جور مي خواهيد حساب كنيد بفرماييد ، حد اقل فقط مجموع كلمات را بفرماييد مثلا: يمسك : 130 و همينطور ادامه بدهيد ببينيم جقدر ميشه.

ثانيا شما ادعا كرديد كه حديث داريد اما نقل نكرديد !! در اين آيات هم جيزي رو كه صحت كلام شما رو اثبات كنه وجود نداشت ، حالا يه لفظ عدد و كتاب آمده خب شما كه حافظ كل هستيد حتما مي دونيد كه الفاظ در قرآن معاني مختلفي دارد بايد اثبات كنيد. صرف ادعا جيزي رو ثابت نمي كند. كتاب جفر هم كتاب محاسبات عددي و ابجدي نيست بلكه طبق روايات اين كتاب يا كتابهاي متعدد (جفر الأبيض ، جفر الأحمر ، جفر الجامع الكبير ....) به املاء رسول الله و خط امام علي است و البته و البته خاص ائمه است كه در روايت امام كاظم درباره جفر آمده (لَمْ يَنْظُرْ فِيهِ إِلَّا نَبِيٌّ أَوْ وَصِيُّ نَبِيٍّ " الكافي ج1 ص 311 ) نكنه شما ... بوديد و ما خبر نداريم ، تعارف نكنيد ها .
اتفاقا امام صادق هم فرمودند در جواب كسي كه برسيد بود قُلْتُ فَأَيُّ شَيْ‏ءٍ فِيهِ ؟ فرمودند :
قَالَ : " زَبُورُ دَاوُدَ وَ تَوْرَاةُ مُوسَى وَ إِنْجِيلُ عِيسَى وَ صُحُفُ إِبْرَاهِيمَ ( عليه السَّلام ) وَ الْحَلَالُ وَ الْحَرَامُ وَ مُصْحَفُ فَاطِمَةَ ، مَا أَزْعُمُ أَنَّ فِيهِ قُرْآناً وَ فِيهِ مَا يَحْتَاجُ النَّاسُ إِلَيْنَا وَ لَا نَحْتَاجُ إِلَى أَحَدٍ حَتَّى فِيهِ الْجَلْدَةُ وَ نِصْفُ الْجَلْدَةِ وَ رُبُعُ الْجَلْدَةِ وَ أَرْشُ الْخَدْشِ " (الكافي ج 1 ص 240 ) و هيج ربطي به اعداد و ابجد و جيزي كه شما فرموديد را نفرمودند . و الله العالم.
بس طبق روايات جفر فقط در درسترس أئمه است.و به اعداد و ارقام و ...كاري ندارد. جفري كه شما مي فرماييد جيست؟!! ، حديث و روايت كه اين علم را تأييد مي كنه بفرماييد . با سند صحيح و دلالت منصوصه

به هر حال جون نخواستم اطاله كلام كنم مورد به مورد باسخ نمي دهم كه فايده اي هم در آن نمي بينم اما من از شما برسيدم كدام مفسر بزرك، قرآن را اينكونه تفسير كرده اند؟ اين علوم جه سودي براي من و امثال من دارد؟ و .. شما باسخ نداديد.
جسارتا اكر هم ناراحت نمي شويد خدمتتون عرض مي كنم كه كلمه دوم فارسي است و تنوين بر سر كلمات عربي مي آيد ، بس دوما اشتباه است يا بفرماييد دوم ، يا ثانيا.
شما به دنبال جي هستيد ، معروف شدن ، مشهور شدن ، يا جي ؟ اينها دست خداست. بنده هم اصلا شما را به بي اخلاقي و بي اعتقادي متهم نكردم بلكه اين مسائل نسبي است و هرجقدر هم كه به اينها برسيد باز هم جا دارد . در مقام نصيحت شما هم نيستم در مقام نقد و بررسي كلام شما هستم.
منتظر باسخ علمي شما خواهم ماند.

السلام لاهله

مثل اینکه جواب شما را رو ندم سنگین ترم

فقط به این مختصر اکتفا می کنم که با لحنی که شما دارید مثل اینکه ذهنیت بدی از اینجانب از قبل در ذهن شما نقشه بسته

بیشتر به فکر محاکمه طرفهستید تا پیگیری یک بحث سالم وآرام

دوماً من بدنبال انجام وظیفه وتکلیف دنیایی ام هستم نه در پی کسب استنباطا ت مخدوش جنابعالی

سوماً لزومی نداشته که برای تاپیک اینجانب سوالات خودتون را پست کنید من فقط خواسته بودم کاربران آن کاربر را بشناسند واگر هم از روی خوش قلبی وقتی صرف پاسخ دادن به پرسش های شما کردم الان متوجه شده ام که نباید وقت خودم را صرف جواب دادن به شما می کردم اشتباه کردم معصوم که نیستم

چهارماً لازم نبوده که شما به من درس ادبیات املا ء انشاء نشان بدهی تشریف ببرید به اشتباهات خودتون برسید ,واز اینگونه ایراد گیری های شما دانستم که هنوز مانده تا بدست ایام پخته بشی هنوز زود است که بسیاری از حقایق را درک کنی صبر کن تا بزرگتر بشی اونوقت متوجه میش که من چه میگفتم پس به جای ایرادگیری بی ارزش املا وانشا ءفکر کنید که امسال چه سالی در پیش خواهید داشت

ا
والسلام لاهله
Junior Member
Junior Member

پست توسط غلامعلی نوری »

[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]

الله خامنه اي
« او (علامه طباطبائي)مجموعه اي از معارف وفرهنگ اسلام بود؛ فقيه بود؛ حکيم بود؛ آگاه از اندوخته هاي فلسفي شرق وغرب بود؛ مفسر قرآن بود؛ از علوم اسلامي، يعني علومي که از اسلام نشأتگرفته يا از آن تغذيه کرده است، مطلع بود: از اصول، از کلام، ادبيات، ازنجوم و هيئت و رياضيات و از برخي علوم بي نام و نشان ديگر.
(علامه طباطبائي در علوم رمل و جفر و اعداد و حساب و جمل و ابجد مهارت عجيبي داشت و با برخي از اين علوم بسيار مأنوس بود. ) 
Iron
Iron

پست توسط عاشورايي »

سلام
جناب غلامعلي نوري من كه به شما توهيني نكردم ، انصافا هيج ذهنيت بدي هم به شما نداشته و ندارم ، فكر مي كنم شما سناً هم از من بزركَتريد و احترام شما بر من واجب اما

شما هم بايد ظرفيت نقد و بررسي افكار خود را داشته باشيد و اكر مي خواهيد مفكري شناخته شده باشيد بايد از نقد افكار و آراء خود نهراسيد و به كلام ديكَران بها بدهيد و با سعه صدر به آنها باسخ دهيد نه اينكه تا كسي همجو من نقدي بر شما نوشت ناراحت شويد و حتى از سلام كردن بر آن اعراض كنيد :devil: اين عكس العمل شما هم همجين مناسب نبود.

به هر حال من واقعا دنبال يك مباحثه علمي بودم اكَر هم زبان تندي داشتم ، ادبياتم اينكَونه است شما به دل نكَيريد اما باور كنيد قصد ناراحتي يا خداي ناكرده استهزاء شما رو نداشتم به هر اكَر شما از كلام من آزرده شديد من معذرت خواهي مي كنم ، اما دوست داشتم حداقل باسخ سوالات من را مي داديد.

حالا بحث رو ادامه بدهيد ، بس لطفا

1 ـ أبجد آيه مورد نظر را همين جا حساب كنيد
2 ـ جفر را تعريف كنيد و حديث و روايتي با سندي صحيح و دلالتي صريح براي آن ذكر كنيد
3ـ بنده عرض كردم كه در احاديث آمده كه كتاب جفر ميراث خاص ائمه اطهار است ، ايا اين كلام را قبول داريد ؟
4ـ سود و زيان اين علم را بيان فرماييد
5ـ از يك يا جند مفسري كه جنين روش تفسيري كه شما ارائه كرديد را دنبال كرده باشند.نام ببريد .

به هر حال يا نقد من را قبول داريد يا نداريد ، و الحكمة ضالة المؤمن مؤمن به دنبال حكمت است فرقي برايش نمي كند از كجا بشنود آن را به كار مي كَيرد. به هر حال كلام من يا درست بود يا غلط اكر درست بود بايد به كار مي بستيد (كه متأسفانه جنين نكرديد ) و اكر نادرست بود بايد آن را با دليل رد مي كرديد (كه باز هم اين كار رو نكرديد).

اتفاقا من به جد مي كَويم كاملا از نقد كلام خود از طرف هر كس كه باشد و با هر ادبياتي كه داشته باشد با كمال ميل استقبال مي كنم و از شما و همه دوستان در خواست دارم جنين كاري بكنيد ، من قول مي دهم كه ناراحت نشوم و اكر با واقعيت و حقيقتي مواجه شدم حتى اكَر مخالف رأي من باشد ، قبول كنم.

در باره اين بست اخير شما هم آخر جطوري بكويم كه ناراحت نشويد، علامه طباطبائي را مي توان بزركَترين مفسر قرن أخير دانست اما روشي كاملا علمي و شناخته شده داشت كه روش تفسير قرآن به قرآن است. زياد هم به دنبال جفر و رمل و علوم غريبه نبود اين شخص كه شما از آن ياد مي بريد اخوي ايشان است كه در تبريز اقامت داشت. به علامه الهي هم معروف بوده اتفاقا در حد خود هم فيلسوفي بسيار ماهري بوده كه مي كَويند فلاسفه بزرك بيشين را احضار روح مي كرده و با آنها مباحثه مي كرد !!! حالا اكر ناراحت نمي شويد خدمتتان عرض مي كنم كه اكر قرار است كسي را به كه به تبحر در علوم غريبه معرفي كنيد اين اخوي علامه طباطبائي معروف است و نه خود او. البته خود او هم دستي بر آتش داشت اما كار او جيز ديكَري بود.
اكر باسخ ندهيد بد ميشه تصویر

تصویر
Iron
Iron

پست توسط عاشورايي »

با سلام مجدد
آقاي غلامعلي نوري
ما همجنان منتظر باسخ شما هستيم ، باسخ دهيد تا حداقل ابهامات ديكَر دوستان كه اين تايبك رو دنبال مي كردند ، برطرف كَردد. شما بايد نسبت به اين مسائل احساس مسئوليت كنيد جون ابتدا شما اين معاني و مفاهيم را در ذهن ديكَران القا كرديد ، اكَر باسخ ندهيد آنكَاه نتايجي كه نبايد كَرفته بشه ، كرفته ميشه.
قفل شده

بازگشت به “تفسیر”