امام ششم صادق آل محمد(ص)

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
محل اقامت: آذربایجان
سپاس‌های ارسالی: 2903 بار
سپاس‌های دریافتی: 3754 بار

امام ششم صادق آل محمد(ص)

پست توسط قهرمان علقمه »

بسم الله الرحمن الرحیم  

لقب صادق را جدش پیامبر به او داده است . از رسول خدا نقل شده: خداوند از صلب فرزندم محمد باقر پسری آورد كه كلمه حق و زبان صدق و راستی است . ابن مسعود می پرسد: نام او چیست ؟ پیامبر می‏فرماید: جعفر صادق كه راستگو و درست كردار است . هر كس به او طعن زند و بد گوید و هر كه دست رد بر سینه او زند، به من بد گفته و دست رد بر سینه من زده است.

از امام زین العابدین‏(ع) سؤال شد: چرا به امام صادق‏(ع) صادق گفته می‏شود و حال آن كه همه شما صادق و راستگو هستید؟ فرمود: رسول (ص) فرمود: "إذ ولد إبنی جعفر بن محمد بن علی بن الحسین بن علی ابن ابی طالب فسموه الصادق ، فانه سیكون فی ولده سمی له یدعی الاءمامة بغیر حقها ویسمی كذابا؛
موقعی كه فرزند من جعفر بن محمد بن علی بن حسین‏ متولد شد، او را صادق بگویید، زیرا پنجمین فرزند او جعفر (جعفر كذاب) نام دارد و به دروغ ادعای امامت خواهد كرد و نزد خدا كذاب و افترا زننده به خدا است".(1)

با این نام گذاری می خواستند بگویند كه میان امامان فقط یك جعفر وجود دارد. اگر جعفر دیگری ادعای امامت كرد ، دروغگو است .

پی نوشت:

1- شیخ صدوق ،كمال الدین و تمام النعمة،ص319 ؛ علل الشرایع ،ج1،ص234؛احتجاج طبری،ج2،ص49؛الخرائج راوندی ،ج1،ص269؛مناقب ابن شهرآشوب،ج3،ص393.
ارسال پست

بازگشت به “امام جعفر صادق (علیه السّلام)”