عایشه در زمان ازدواج با حضرت محمدع چند سال داشتن

مدیر انجمن: شورای نظارت

قفل شده
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 3085 بار
سپاس‌های دریافتی: 5884 بار
تماس:

Re: عایشه در زمان ازدواج با حضرت محمدع چند سال داشتن

پست توسط محمد علي »

به نام خداوند یکتا

دوست عزیز لازم است چند نکته را خدمت شما عرض کنم

اولا کسی که در تاریخ تحقیق می کند ، خوب می داند که باید همه این گزاره ا را مطالعه نموده و سپس نظر خود را بدهد

بنده هم اه اندازه سر سوزنی که در تاریخ مطالعه کردم اینقدر متوجه هستم که تمام این مطالب را بخوانم و شما هم مطمئن باشید

قبل از دادن پست ها همه شواهد را می خوانم و اسناد و اعتبار هرکدام از روایات را بررسی می نمایم و سپس جواب میدهم .

اینها که شما نوشته اید مفصلا بحث و بررسی شده و فقط چکیده ای ای از آن برای اینکه خواننده خسته نشود در جواب آمده .

اعتبار یک نظریه به کتابی نیست که از آن نقل می کنید ، بلکه به سلسله سندی است که در آن کتاب برای آن مطلب عرضه شده

و آشنایی با علوم حدیث و بررسی اسناد و راویان یک مطلب ، اولین شرط اساسی است که یک محقق تاریخ باید داشته باشد.

بنده که هیچ ادعایی ندارم و هنوز در راه دانشجویی و کسب علم هستم و از این راه هم باز نخواهم ایستاد

و عنوان دانشجو را بیشتر می پسندم تا عناوین دیگر .

اما کتبی همچون "الصحیح من سیرة النبی الاعظم" که اثر استاد بنده علامه سید جعفر مرتضی عاملی است را به عنوان

نمونه معرفی کردم تا تحقیق اجتهادی درتاریخ را در آن مشاهده کنید و روش های بررسی بسیاری از ادعاهای باطل را در آن بیابید .

هراسان به سراغ دفاع از چیزی رفتن و نیز اطلاع کم از زبان و فرهنگ عربی ، در جاهایی ظهور پیدا می کند

که بسیار مایه ابروریزی انسان می شود.

به عنوان مثال ظهور کلمه طلاق در سخن ابی بکر نشان از ازدواج دارد . نه نامزدی !!! (اصلا عرب نمی دانسته نامزدی چیست و

این فرهنگ های امروزی اصلا در آن موقع جایی نداشته ) با کمی مطالعه می توان پی برد که ازدواج در آن زمان چگونه شکل می گرفته !

یا مثلا عبارت بنده که "حوالی هجرت" را با حدود 10 سال ذکر کردم به دلیل نقل های مختلف زمان ازدواج او بود که 3 سال قبل یا بعد

در آن ذکر شده بود ، برای همین با دقت عمدی "حوالی" را ذکر کردم . یعنی اینقدر حواس پرت هستم که ندانم هجرت 10 یا 13 سال

پس از بعثت بوده ؟!!

کمی اگر در کتب خاورشناسان غور کنیم و ببینیم بر اساس همین گزارش های غلط و غرض ورزانه اهل تسنن که متاسفانه

در برخی کتب شیعه هم رسوخ کرده ، چه تصویری از پیامبر نور و رحمت برای خوانندگان رسم کرده اند ، انوقت اینهمه عجولانه

و با زاویه نظر محدود به دفاع از چنین ادعاهایی نمی پرداختیم .

و چون ادامه این بحث ها سودی ندارد و پاسخ های کامل قبلا داده شده است این تاپیک قفل می شود .

خداوند ما را در یافتن راه حق و پیروی از آن موفق بدارد :razz:
[External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests] 
قفل شده

بازگشت به “تاريخ”