\\ما پيروان خود را مي شناسيم//

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Old-Moderator
Old-Moderator
سپاس‌های ارسالی: 3099 بار
سپاس‌های دریافتی: 5474 بار

\\ما پيروان خود را مي شناسيم//

پست توسط Labbaik »

بسم الله الرّحمن الرّئوف 

پیروان خود را می  

امام صادق علیه السلام فرمود(1):عده ای نزد پدرم (امام محمد باقرعلیه السلام) آمدند و گفتند:حق امام بر ما چیست؟
پدرم علیه السلام فرمود:

حق بزرگی است، زمانی که بر او وارد شدید او را تعظیم کنید و بزرگ بشمارید و به او و هر آن چیزی که آورده است برایتان ایمان بیاورید پس بر امام است که شما را هدایت کند. 

امام خصوصیتی که دارد اینست کسی نمی تواند به او خیره شود و چشمانش را از دیدن امام سیر کند و آن به خاطر بزرگی، عظمت و هیبت ولایی اوست چرا که رسول خدا هم همچنین بود و امام هم مانند اوست.

گفتند:پس امام باید پیرو خود را بشناسد.
پدرم علیه السلام فرمود:بله، همان لحظه که آنان را می بیند.

گفتند:آیا ما پیرو تو هستیم؟
پدرم علیه السلام گفت:بله، همه شما هستید.

گفتند: چه علامتی را در پیرو بودن ما می بینید؟
فرمودعلیه السلام:آیا از اسامی شما و پدرانتان و همچنین از تام قبیله شما خبر دهم؟

گفتند: بله، پس پدر از یک یک آنان نام برد و آنان هم تصدیق کردند.

پدرم علیه السلام در ادامه فرمود:

با خبرتان کنم که می خواستید از آیه " كشجرة طيبة أصلها ثابت وفرعها في السماء " سوال کنید!.

ما پیرو خودمان را از چکیده علممان با خبر می کنیم آیا شما را قانع کردم؟ 

گفتند: ما بدون این سخنان هم قانع بودیم.

[پاورقی] ....................

(1)عن الصادق ( عليه السلام ) قال : دخل الناس على أبي ( عليه السلام ) فقالوا : ما حد الإمام ؟ قال : حده عظيم ، إذا دخلتم عليه فوقروه وعظموه وآمنوا به وبما جاء به من شئ ، وعليه أن يهديكم . وفيه خصلة إذا دخلتم عليه لم يقدر أحد أن يملأ عينه منه إجلالا وهيبة ، لأن رسول الله ( صلى الله عليه وآله ) كذلك كان ، وكذلك يكون الإمام ، قالوا : فيعرف شيعته ؟ قال : نعم ساعة يراهم . قالوا : فنحن لك شيعة ؟ قال : نعم كلكم . قالوا : أخبرنا بعلامة ذلك ؟ قال : أخبركم بأسمائكم وأسماء آبائكم وقبائلكم . قالوا : أخبرنا . فأخبرهم . قالوا : صدقت ، قال : وأخبركم عما أردتم أن تسألوا عنه في قوله تعالى : * ( كشجرة طيبة أصلها ثابت وفرعها في السماء ) ونحن نعطي شيعتنا من نشاء من علمنا ، ثم قال : يقنعكم ؟ قلنا : في دون هذا نقنع .
زندگی بافتن یک قالی است

نه همان نقش و نگاری که خودت می خواهی

نقشه را اوست که تعیین کرده است

تو در این بین فقط میبافی

نقشه را خوب ببین !!!

نکند آخر کار قالی زندگیت را نخرند

تصویر 
ارسال پست

بازگشت به “امام جعفر صادق (علیه السّلام)”