من يک مسيحي بودم

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
New Member
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

من يک مسيحي بودم

پست توسط عطر ياس »

سلام

من اخیرا با با دختري يوناني که در استراليا مسلمان شده مصاحبه کردم میتونم اینجا بزنم همه استفاده کنن؟ خیلی جالبه :D
Iron
Iron
سپاس‌های ارسالی: 88 بار
سپاس‌های دریافتی: 557 بار

پست توسط پاسخ جو »

به نام خدا

با سلام و احترام ؛

مشتاقانه منتظر شنیدن روایت این پرندۀ رها شده از قفس ، هستیم ... =:(

هر چه زودتر این انتظار را به سر رسانید :razz:

با تشکر :D
New Member
New Member

پست توسط عطر ياس »

سلام

خب من منتظرم که اجازه بدند نميدونم چه جوريه اينجا؟ همينجوري بزنم؟؟؟ :-x
New Member
New Member

پست توسط عطر ياس »

خب باشه حالا فعلا سوال اول را ميزنم

1- لطفا خودتن رو معرفي کنيد و يک مقدار از خودتون برامون صحبت کنين.

اسم من فاطمه هست . البته قبلا اسمم جوليا بود . من 23 سال دارم و متأهل هستم .
در واحد سمعي بصري مرکز اسلامي امام حسين (ع) در سيدني کار مي کنم چيزاي مورد علاقه ام عرفان ، سياست ( البته بستگي دارد ) ، شنا و گذراندن اوقاتم با دوستانم است .
من در سيدني استراليا به دنيا اومدم ولي پدر و مادرم هر دوشون يوناني هستن . بنابر اين قبلا ارتودکس يوناني بودم .

مادرم پروتستانت و پدرم ارتودکس است . تحصيلاتم را در يک مدرسه ي کاتوليک گذراندم و در محيط و خانواده ي مسيحي بزرگ شدم . البته اعتقاد به مسيحيت در خانواده ي ما بيشتر بيشتر جنبه ي سنّتي داشت تا عملي مخصوصا که ما داراي يک پيشينه ي اروپايي بوديم و من در واقع مسيحي بودم چون پدر و مادرم مسيحي بودند . ان شاء‌ الله خدا هر دوي آن ها را هدايت کند .

من فکر مي کردم مسيحيت دين بر حق هست و خودم را ملزم مي کردم که آن را باور کنم ...اما مسيحيت براي من فقط يک اعتقاد بود و براي خيلي از سؤالاتم جوابي وجود نداشت .
از خودم مي پرسيدم که آيا اين يک دين کامل براي تمام جوامع بشري است ؟؟ من فکر مي کنم که مسلمان شدن براي يک مسيحي يا يک يهودي راحت تر باشد چون اون ها بالاخره داراي يک ريشه مشترک هستند و اون اعتقاد به خدا است . ولي براي کسي که اصلا خدا رو قبول نداره سخت تر هست چون آن ها بايد از پايه شروع کنند . تازه بايد اول خدا رو بشناسند و به خدا اعتقاد پيدا کنند .

خدا رو شکر مي کنم که من را هدايت کرد

متن انگليسيش توي اين تاپيک هست:http://www.rahpouyan.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5497
New Member
New Member

پست توسط عطر ياس »

2 - چقدر وقته که شما مسلمان شديد و وقتي دين اسلام را پذيرفتيد چند ساله بودين ؟ :-x

تقريبا 5 سال هست که مسلمان هستم . وقتي که 18.5 ساله بودم مسلمان شدم ( فکر مي کنم ماه آگوست بود ) . حالا من در ماه مارس 23 ساله ميشم

3- آيا شيعه شديد يا سني؟ چرا :-x

من شيعه شدم. در منطقه اي زندگي ميکنم که اکثر مسلمان ها شيعه هستند. وقتي که به دبيرستان ميرفتم يک دوست سني داشتم که باهم مثل خواهر بوديم. بعد از ديپلم وقتي که من شيعه شدم، دوستم من را به خانوادش معرفي کرد و از آنجا بود که من بيشتر در مورد مذهب سني اطلاعات پيدا کردم. الحمدلله من اساتيد بزرگي داشتم که وقتي در مورد مسائل مذهب شيعه سوالاتي برايم پيش ميومد آنها به من خيلي کمک ميکردن. بعد از مدتي اون دوست سني ام هم شيعه شد، و الان يک شيعه واقعي هست.

کتاب مقدس قرآن بهترين دليل و شاهد براي پيروي از مکتب اهل البيت هست. ميدونيد که قبلا من مسيحي بودم، ديني که پر از نکات ضد و نقيض است. با اين وجود، من اگه ميخواستم دينم را عوض کنم، تنها ديني را انتخاب ميکردم که کامل و بي عيب و نقص باشه، و اون ديني غير از شيعه نبود

در صحيح بخاري، اونقدر تناقضات وجود داره که من نميتونم بفهمم که چطور ممکنه يک آدم عاقل از اون پيروي کنه. در اين مورد ميشه زياد بحث کرد، ولي وقتي که شما منطق را پيش روي خود بگذاريد، يعني منطقي فکر کنيد، همه چيز کاملا واضح و روشن هست.
Administrator
Administrator
سپاس‌های ارسالی: 10691 بار
سپاس‌های دریافتی: 5476 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

عطر ياس,

کار بسیار ارزنده ای را شروع کردید ، امیدوارم تا انتها ادامه دهید. :smile:

درضمن متن انگلیسی را در اینجا هم قرار بدید ممنون میشیم :D
New Member
New Member

پست توسط عطر ياس »

سلام

خيلي ممنون از تشويقتون :razz:

چشم انشاالله ميزنم
New Member
New Member

پست توسط عطر ياس »

4- ميشه لطفا برای ما بگين که چه چيز باعث شد که شما مسلمان بشين، و قضيه شیعه شدنتون رو توضيح بدين؟ :-x

من به مدرسه کاتولیک ميرفتم و يکی از درس های اصلی مان درس ادیان بود. نميدونم برای چی ولی تو قلبم احساس ميکردم علاقه دارم در مورد اسلام بيشتر ياد بگيرم و به همين دليل هم درس معماری اسلامی را انتخاب کردم.

الحمد الله من دوستانِ مسلمان زيادی داشتم. معمولا خيلی سوال پيش می آمد، مثلا چطور ممکنه حضرت مسیح خدا باشد؟؟...و سؤالات دیگر….ولی من جوابی نداشتم.
در تنهايی از خدا ميخواستم که به من کمک کُنه. من هيچ قانون خاصی نداشتم که به اون پای باند باشم. ثبات نداشتم، همه چيز برام خيلی مبهم بود.

يک موقع شاهد يک مناظره بين يک مسلمان و يک مسيحی بودم….من واقعا شوک شده بودم…حرف های شخص مسلمان برای من خيلی بيشتر با معنا و منطقی بود!

آن چه باعث تغییر اعتقادات من و درک حقیقت شد، صبر بود و شکییایی، تحقيق بود و باز هم تحقيق. يک مسيحی نميخواهد راه زيادی را برود. بعضی از حقايق را ميتوان در انجيل خواند. مثلا در مورد بعضی از مطالب، من خودم تا روزی که آنها را در انجيل خواندم، هرگز نمی دانستم که اينها در انجيل وجود دارد. … مثلا اينکه زن بايد موی خود را بپوشاند و يا اينکه خوردنِ گوشت خوک و ماهی بدونِ فلص ممنوع باشد…این ها همه در انجيل هست!

هر چه بيشتر درباره اسلام می آموختم کمتر ميتوانستم آنرا رها کنم. چون اگر من تحقیقاتم را نيمه کاره رها ميکردم، حقيقت را انکار کرده بودم. و با خود ميگفتم جواب من به خدا در روز قیامت چيست؟ هيچکس را نبايد از آموختن محروم کرد….اسلام ما را به آموختن تشویق ميکند، در حالی که ادیان ديگر از بالا رفتن سطح آگاهیِ مردم وحشت دارند.
ارسال پست

بازگشت به “ره یافتگان”