شيعه پاسخگوي هر گونه شبهه اعتقادي است.

مدیر انجمن: شورای نظارت

ارسال پست
Bronze
Bronze
سپاس‌های ارسالی: 3603 بار
سپاس‌های دریافتی: 1144 بار

شيعه پاسخگوي هر گونه شبهه اعتقادي است.

پست توسط 110 »

تصویر  
با عرض سلام خدمت شما دوستان مومن و حق جو.
[FONT=Tahoma,sans-serif] 
[FONT=Tahoma,sans-serif]ما شيعه اثني عشرية ، پيرو حق و بر حق هستيم،  
[FONT=Tahoma,sans-serif] 
[FONT=Tahoma,sans-serif]ما حق هستيم و در اين امر هيچ ترديدي نيست. 

[FONT=Tahoma,sans-serif]در نتيجه از هيچ چيز نبايد هراسيد،  
[FONT=Tahoma,sans-serif] 
[FONT=Tahoma,sans-serif]به خصوص از شبهاتي که توسط دشمنان دين مطرح ميشود، 

[FONT=Tahoma,sans-serif]نه تنها نبايد هراسيد بلکه با آغوشي گرم بايد از آن استقبال کرد، 

[FONT=Tahoma,sans-serif]زيرا هر شبهه باطلي که از لانه اهلش خارج ميشود اسباب نابودي باطل را فراهم خواهد کرد، 

.
[FONT=Tahoma,sans-serif]البته اين امر بستگي به ما شيعيان نيز دارد، 
[FONT=Tahoma,sans-serif] 
[FONT=Tahoma,sans-serif]آيا از پاسخ به آن شانه خالي کرده يا با آن عاقلانه و عالمانه برخورد کرده  

[FONT=Tahoma,sans-serif]و پاسخي برهاني و قاطع به هر شبهه اي خواهيم داد. 

[FONT=Tahoma,sans-serif]==========================================================================    [FONT=Tahoma,sans-serif]پس ما از شبهات وارده نمي   
 [FONT=Tahoma,sans-serif]بلکه با آغوشي گرم از همه آنها استقبال    [FONT=Tahoma,sans-serif]==========================================================================  

[FONT=Tahoma,sans-serif]در اين تاپيک هر سوال و يا شبهه اعتقادي که به ذهن شريف شما ميرسد را مطرح بفرماييد،  

[FONT=Tahoma,sans-serif]اطمينان داشته باشيد که شيعه، تنها مذهب حقة، پرسش شما را بي پاسخ نخواهد گذاشت. 

[FONT=Tahoma,sans-serif]يادآوري کنم که مطرح شدن شبهه از جانب شما ملازمتي با جهل شما به پاسخ شبهه ندارد. 

[FONT=Tahoma,sans-serif]بلکه حتي ميتوانيد شخص خودتان پاسخگوي شبهه باشيد. 
[FONT=Tahoma,sans-serif] 

[FONT=Tahoma,sans-serif]در مسير نشر معارف حقة موفق باشيد. 
 تصویر  .  .:: الإنسان هو شيعة علي بن أبي طالب عليه أفضل الصلاة و السلام إن عرفه حق معرفته ::.  .  تصویر 
Old-Moderator
Old-Moderator
سپاس‌های ارسالی: 973 بار
سپاس‌های دریافتی: 1783 بار
تماس:

Re: شيعه پاسخگوي هر گونه شبهه اعتقادي است.

پست توسط سعید منتظر »

من درباره ی موسیقی مشکل دارم,

اون تاپیک موسیقی از نگاه md هم مشکلم رو حل نکرد
 روزگاری‌ست که شیطان میگوید: انسان پیدا کنید ، سجده خواهم   [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+     [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+     [External Link Removed for Guests]  [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests] 
Bronze
Bronze
سپاس‌های ارسالی: 3603 بار
سپاس‌های دریافتی: 1144 بار

پست توسط 110 »

« بسم الله الرحمن الرحيم »  
با سلام و تشکر خدمت شما دوست دوست داشتني

رسول خدا صلي الله عليه و آله ميفرمايند:
.
 َّوَدُّدُ إِلَى النَّاسِ نِصْفُ الْعَقْلِ وَ حُسْنُ السُّؤَالِ نِصْفُ الْعِلْمِ وَ التَّقْدِيرُ فِي النَّفَقَةِ نِصْفُ الْعَيْش‏

دوستى كردن با مردم نيمى از خرد است و پرسش نيکو نيمى از دانش و اندازه‏گيرى هزينه نيمى از زندگى.

(بحار الأنوار جلد ‏1 صفحه 224)  =====================

با عرض معذرت لطفا بفرماييد شما در حرمت موسيقي از جانب مراجع عظام تقليد ترديد داشته،

و يا حرمت موسيقي از ديدگاه مراجع تقليد براي شما مسلم و قطعي بوده،

و تنها در پي فلسفه و حکمت حرمت موسيقي ميباشيد ؟

در ضمن برادر من خدمت شما عرض کنم که نظر شرع مقدس است که مصون از خطا است.

با تشکر از شما دوست عزيز .
 تصویر  .  .:: الإنسان هو شيعة علي بن أبي طالب عليه أفضل الصلاة و السلام إن عرفه حق معرفته ::.  .  تصویر 
Old-Moderator
Old-Moderator
تماس:

پست توسط سعید منتظر »

والا خودمم نمیدونم :sad:

از این فلسفه و این حرفا هم چیزی حالیم نمیشه :shock:

قفط من میگم دیگه الان جزیی لاینفک از زندگی انسان ها محسوب میشه, و الان در بسیاری مراکز درمانی تجویز میشه و نتایج شگف انگیزی هم داره,

مثلا تو اون تاپیک کلاغ سیاه اون آهنگ محسن چاوشی نه تحریک کننده بود و نه حزن انگیز ولی دوستان گفتن چون آهنگ استفاده شده حرامه :-o

اگه اینجوری باشه باید صبح که از خواب بلند میشیم یه پنبه بزاریم رو گوشمون تا صدای آهنگ نشنویم, :-P

فقط تو رو خدا امروزی جواب بدید ::sa
 روزگاری‌ست که شیطان میگوید: انسان پیدا کنید ، سجده خواهم   [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+ـ+     [HIGHLIGHT=#FFFF00][HIGHLIGHT=#DBE5F1] +ـ+ـ+     [External Link Removed for Guests]  [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests] 
Old-Moderator
Old-Moderator
محل اقامت: مشهد مقدس
سپاس‌های ارسالی: 845 بار
سپاس‌های دریافتی: 856 بار
تماس:

پست توسط HamidSHS »

به نام خدا
  بر سعيد عزيز تصویر
ميخواستم در تاپيكي جدا در اين موضوع بحث كنيم كه شما اينجا سوالت رو مطرح كردي :D

در مورد بحث موسيقي بايد خدمت شما عرض كنم كه اگر مي بينيد موسيقي در بعضي مراكز درماني تجويز و توصيه شده بايد اين نكته ها رو بهش توجه داشت كه موسيقي شايد در ظاهر و براي مدت بسيار كوتاهي به شما آرامش بده اما اين نكته رو هم در نظر داشته باشيد : يكي از دلايلي كه موسيقي رو ميبينيد از جانب شرع تحريم شده براي اين هست كه مضراتش بسيار بيشتر از اون چيزي هست كه براي ما در ظاهر مفيد هست .

دقيقا مثل مشروب كه در قرآن خداوند فرموده مضراتش بسيار بيشتر از سودش هست و براي همين هم تحريم شده.

علمي كه ميبينيد هر روز يك حرفي رو ميزنه و فردا بالعكسش نتيجه ميگيره ، رو نميشه بهش اعتماد كرد و ما كه شيعه هستيم و ميدونيم امام هاي ما معادن علم الهي بودند ، بايد از اين گوهر هاي پاك كه از هر اشتباهي مصون بودند استفاده كنيم و اگر دوست داريم به سعادت برسيم از راهنمايي هاي اون ها بهره ببريم.

پس بيايد نگاهي بندازيم به موسيقي از ديدگاه ائمه معصومين (عليهم السلام ) :

امام صادق(ع) فرمودند: وقتی حضرت آدم (ع) رحلت نمود ابلیس و قابیل با رحلت او خوشحال شدند. آن دو در اجتماعی شرکت کردند و به نشانه شادی برای مرگ آدم (ع) تنبورها و وسایل لهو موسیقی استفاده کردند پس سرمنشاء ابزار موسیقی لهوی از آنجاست کسانی که در روی زمین از این وسایل لذت می برند از پیروان راه ابلیس و قابیل‌اند.

پیامبر(ص) فرمودند: ابلیس اولین کسی بود که آواز غنائی خواند.

امام صادق(ع) مى‏فرمایند: «استماع الغناء واللهو ینبت النفاق فى القلب کما ینبت الماء الزرع; شنیدن غنا و لهو، در دل نفاق مى‏رویاند; همان گونه که آب، زراعت را مى‏رویاند»

امام على(ع): «. . . کثرة الاستماع الى الغناء یورث الفقر; زیاد شنیدن موسیقى فقرآور است» .

ریان بن صلت در خراسان از امام رضا (ع) مى‏پرسد: سرورم، هشام بن ابراهیم عباسى مى‏گوید: شما به او اجازه داده‏اید موسیقى بشنود و براى او حلال کرده‏اید . حضرت مى‏فرماید: «کذب الزندیق، انما سالنى عن ذلک فقلت له: ان رجلا سال ابا جعفر(ع) عن ذلک، فقال ابوجعفر: اذا میز الله بین الحق والباطل فاین یکون الغناء؟ ، فقال: مع الباطل، فقال له ابوجعفر: قد قضیت‏» ;
این مرد ریاکار دروغ مى‏گوید، در این‏باره از من پرسید، به او گفتم: شخصى از حضرت باقر(ع) از این موضوع پرسید، و آن حضرت در پاسخش فرمود: «هنگامى که خدا حق و باطل را جدا کند غنا در کدام صف قرار مى‏گیرد؟ آن مرد پاسخ داد: غنا در صف باطل قرار مى‏گیرد . آن‏گاه امام باقر(ع) فرمود: «[خوب] داورى کردى »

امام صادق(ع) مى‏فرمایند: «بیت الغناء لا تؤمن فیه الفجیعة، ولا تجاب فیه الدعوة، ولا یدخله الملک; خانه غنا، خانه‏اى است که نه از مرگ ناگهانى در امان است و نه دعا در آن مستجاب است و نه فرشته در آن وارد مى‏شود.»

امام باقر(ع) : «مجلس الغناء مجلس لا ینظر الله (عزوجل) الى اهله، والغناء اخبث ما خلق الله (تعالى) والغناء یورث النفاق ویعقب الفقر; جلسه غنا، نشستى است که خدا به اهل آن، نظر [رحمت] ندارد و غنا خبیث‏ترین چیزى است که خداى تعالى آفریده است و نفاق مى‏آورد و فقر [و فلاکت] در پى دارد.»

اين فقط بخش بسيار بسيار كوچكي از احاديثي بود كه در رد غنا ( كه در زبان يوناني موسيقي خونده ميشه ) گفته شده.

موسیقی واژه ای یونانی معادل غنا :

الف) اصوات و نغمه های موزون طبیعت و اشیا و حیوانات مثل صدای برگها هنگام باد و آواز پرندگان

ب) آواز خوش حنجره آدمی

ج) صدای آلات موسیقی

اون بخشي از موسيقي كه به انسان آرامش ميده همون بخش اول هست كه ما مجاز به گوش كردنش هستيم و همه به اين موضوع اعتراف دارند كه صداي طبيعت و آواز پرنده ها و ... به انسان آرامش خاصي ميده كه اين يك لطف بسيار بزرگ الهي هست.

در مورد دومي { به تنهايي يعني فقط صدا باشه نه آهنگ } شرايط زير رو بايد در نظر داشت :

غنا، آوازی است که در گلو غلتانیده (چهچهه) و باعث طرب می شود و مناسب با مجالس لهو و خوشگذرانی و فساد انجام گیرد. آواز با این مشخصه، خواندن و استماعش حرام است؛ خواه در کلام حق باشد یا باطل.

آیات عظام تبریزی، سیستانی، مکارم و وحید، طرب انگیز بودن و غلتاندن در گلو را شرط نمی دانند.
البته آیات عظام تبریزی و سیستانی محتوا (کلام) را هم در حرمت غنا موثر می دانند. (سایر مراجع حکم غنا را مربوط به قالب (صوت) دانسته اند.)

آیت الله تبریزی محتوای باطل را شرط می داند و اگر محتوای آن کلام صحیح و حق باشد، بنابر احتیاط واجب جایز نیست.
آیت الله سیستانی: اگر محتوای آن کلام باطل، و یا قرآن ، ذکر و دعا باشد، خواندن و استماعش حرام است.

در گوش دادن به غنا، نیت خواننده مهم نیست؛ اگر شنونده آن را غنا بداند، گوش دادن به آن جایز نیست. همین طور اگر خواننده طفل، ایرانی یا خارجی، دارای مجوز از وزارت ارشاد یا هر نهاد دیگری باشد.

مورد سومي كه حرام هست { بخاطر دلايل بالا و بسياري دلايل ديگه كه در پايين تر ميگم انشاءالله}

=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

توجه: گوش دادن به موسیقی حرام جایز نیست؛ هر چند...

1. همراه با عدم توجه به محتوا و عدم شناخت زبان خواننده باشد.
2. در شخص تاثیری نداشته باشد.
3. با محتوای اشعار مذهبی و اسلامی باشد.
4. به قصد تفریح، تفنن و گران اوقات فراغت باشد.
5. ریتم تند نداشته باشد و ایجاد حالت رقص نکند.
6. باعث نیرو گرفتن و علاقه پیدا کردن به کار شود.
7. غم انگیز باشد.
8. کوتاه باشد.
9. برای امری مهم تر مثل مقابله با تهاجم فرهنگی و سیاسی غرب (برای مدتی و یا مردم منطقه ای) استفاده شود.
10. زن و شوهر به خاطر تمایل به یکدیگر و افزایش شهوت بخواهند گوش دهند.
11. محل پخش آن نظامی اسلامی باشد. (مثل صدا و سیما)
12. محل تولید آن جایی خاص (داخل یا خارج کشور) باشد.
13. از نوعی خاص (اصیل، سنتی، محلی‌ و...) باشد.

توجه: ملاک تشخیص موسیقی حرام، نوع مردم (متدین) است؛ نه شخص مکلف كه دليلش رو پايينتر { همراه با يك سوال } بهت ميگم .

بعضي اشخاص ميگن كه بابا ما موسيقي گوش ميكنيم ، هيچ حالت و لذتي بهمون دست نميده اين كه اشكالي نداره .
ميدوني مثل چي هست ؟

مثل اين هست كه يه نفر ميره زير دوش آب سرد و ميخواد از سرما بميره :grin: ولي بعدش كه يه چند دقيقه زير دوش آب صبر ميكنه ، بدنش به اون آب عادت ميكنه و اصلا تشخيص نميتونه بده كه اون آب سرد هست. تصویر

-حالا منظورم از جمله بالا چي بوده ؟
بخون »

ميخواستم از جمله بالا به اين نتيجه {ها } برسم كه كسي كه زير دوش آب سرد هست ، مثل همون شخصي هست كه داره براي دفعه اول به موسيقي گوش ميكنه و حقيقتا روش تاثير داره و براش لذت بخش هست و مثال اون صبر كردن زير دوش آب ، مثال اون شخصي هست كه موسيقي رو براي چندين دفعه گوش ميكنه و اون حالت اوليه رو از دست داده و قدرت تشخيص حرام و يا حلال بودن موسيقي از دستش رفته پس نميتونه خود اون شخص تشخيص بده كه موسيقي اي كه داره گوش ميكنه درسته يا غلط و بايد به شخصي مراجعه كنه كه با موسيقي انس نداشته باشه { افراد متدين } .

=-=-=-=-=-=

اين هم ضرر هاي موسيقي دربرابر اون سود هاي مشكوكش :eek:

1. ایجاد عدم تعادل و توازن بین اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک که بی نظمی در این دو اعصاب مشکلات زیر را به همراه دارد :

{ 1. اضطرابات گوناگون
2. عصبانیت
3. سستی
4. بی ارادگی
5. سرگیجه
6. صداع
7. مالیخولیا
8. نفخ معده
9. تحریکات قلبی
10 . طپش قلب
11. بی نظمی
12. آنژین صدری
13. انقباضات عروقی
14. اختلالات غدد مترشحه داخلی مخصوصا ( تیروئید و تخمدان )
15.اسپاسم لوله گوارش
16. آسم ( تنگی نفس )
17.نزله ی انقباضی و............ .

سندش :

تاثیر موسیقی بر روان و اعصاب صفحه 38 ( كه اين ضررها طي تحقيقات دانشمندان كشف شده ) }

2. مرض مانی ( نوعی جنون است که درجات گوناگونی دارد ).

3. مرض سیکلموتی ( نوعی بیماری روانی است که شخص بیمار گاهی میخندد و بعضی از اوقات از خود ترشرویی نشان میدهد و گاهی گرفته و غمگین است ) .

4 . کوتاهی عمر

5 . مرض پارانویا ( نوعی مرض روحی است که شخص ادعاهای بی مورد کرده و خود را شریف تر و بالاتر از همه می داند )

6. ضعف اعصاب

7. اختلالات دماغی ( اغتشاشات مغزی هیجانات روحی و جنون )

8. تاثیرات قلبی

9. واسطه انتحار و خودکشی

10. بیماری فشار خون

11. عامل فحشا

12. تضعیف و تضییع حس شنوایی ( سامعه )

13. تضعیف و تضییع حس بینایی ( باصره )

14. هیجان

15. سلب راده و شکست شخصیت

16. سلب غیرت

17. عامل جنایت

18. جلب توجه غیر طبیعی

19. از دست دادن نیروی فکری

20. تضییع نیروی قضاوت

21. افسردگی و خمودگی

22. تهییج عشق
( یک نوع بیماری روانی است که مورد بحث و توجه روانکاوان است . گاهی شدت این بیماری به جایی میرسد که طرف خودش برای هلاکت خودش قیام کرده خویش را به آب و آتش می اندازد مسموم میکند خود را زیر اتومبیل معشوقه اش رها میکند و ..... و این بیماری گاهی شخص را به تیمارستان میکشاند)

23. شکست عمر و جوان مرگی

24. زنجیر بردگی

25 . روش لغو

26 . اتلاف وقت

البته ضررها به اين ها محدود نميشه و ميتونم به جرات بگم كه هر زماني كه ميگذره ما با نتايج علمي به حقيقت كلام ائمه معصومين (عليهم السلام ) بيشتر از پيش ، پي مي بريم.

اين نكته رو هم خالي از لطف نيست بگم : روزي سيگار به عنوان يك چيز خوب و با كلاس توسط خود دكتر ها به مردم تجويز مي شد.

ميتوني اينجا مطلبش رو ببيني:

[External Link Removed for Guests]

اين هم يه سري از عكس هاش { كه بقيه عكس هاش رو از صفحه مربوطه ميتوني ببيني }

تصویر

تصویر

اما حالا تصویر :

اولين كلمه اي كه در گوگل سرچ ميكني درباره سيگار ، ميبيني نوشته : مضرات سيگار ، راه هاي ترك سيگار ، شكلات ترك سيگار :grin: ، چرا سيگار نكشيم ؟ ، روش هاي ترك سيگار ، سيگار و بيماري ها و .....
كه شايد اگر قبلا در مورد سيگار سرچ مي كردي ، به نتايج كاملا متفاوتي مي رسيدي . تصویر

از كساني كه الان سيگار مي كشن اگر بپرسي چرا سيگار ميكشي ؟
بهت ميگه دوست دارم ! شايد هم بگه احساس بزرگي ميكنم و احتمالش هم هست كه اون طرف از روي ناداني به دام سيگار افتاده و الان نميتونه تركش كنه.

حالا ميخواي بدوني كه چرا اين مثال رو زدم ؟

ميخوام بگم كه به گفته ها و نتايج تحقيقات دانشمندان { تا وقتي كه مطابقت با اون چيزي كه در دينمون نيامده باشه } نميشه كرد.

شخصي كه موسيقي گوش ميده هم به دام اون افراد سيگاري مبتلا شده .

هر روز پزشكان ، دانشمندان و محققان دارند به اشتباهاتي كه در تصميم گيري ها و تحقيقاتشون داشتند ، پي مي برند ولي چه كسي ميفهمه كه آخر كار تمام گفته هاي درست مساوي هست با گفته ائمه ما ؟ { فقط شيعيان واقعي } و چه كسي پي ميبره به اشتباهاتش ؟ {كساني كه از قرآن و ائمه عليهم السلام فاصله گرفتند }

اگر روزي پزشكان و دانشمندان ثابت كنند كه خوردن مشروب براي انسان بسيار بسيار مفيد هست ، آيا ما بايد به گفته هاي اون ها كه بر خلاف گفته قرآن و ائمه (عليهم السلام ) هست اطمينان كنيم ؟ تصویر

نميدونم تا اينجا چطور اين همه مطلب رو تايپ كردم و يا گير آوردم :grin: ولي ميشه گفت اولا لطف خدا و ائمه (عليهم السلام ) بوده و اين بخشي از اطلاعاتي بود كه درباره حرمت موسيقي داشتم و اگر كساني سوالاتي داشته باشند در رابطه با موسيقي ، كه جوابش در اين مقاله نبوده باشه { كه فكر نميكنم اينطور باشه } انشاءالله جواب ميدم تا رفع شبهه بشه .

اين مقاله رو { خواهش ميكنم } خوب و بادقت بخون و در هر چيزش فكر و تامل داشته باش.

راستي : ميشه بدون موسيقي هم زندگي كرد  { حتي خيلي خيلي خيلي بهتر از گذشته } نمونش خودمم ( جاي دور نرو  تصویر )

آخرين مرحله براي گوش نكردن به موسيقي ميشه : مبارزه با نفس سركش كه دوست داره هر چيزي رو به نفع خودش تمام كنه حتي اگر با توجيه كردن خودش باشه .

التماس دعا تصویر
ياعلي
آخرین ويرايش توسط 1 on HamidSHS, ويرايش شده در 0.

تصویر 
Old-Moderator
Old-Moderator
تماس:

پست توسط سعید منتظر »

ببین حمید جان

من هیچ شکی در حرام بودن موسیقی حرام ندارم که :o

مشکل من در تقسیم بندی هست,

همونطور که خودتون میدونید امام خمینی هم بعد از انقلاب یه فتوایی صادر کردن که تمام موسیقی ها حرام نیستن,

من مطمعن هستم منظور دین ما از موسیقی حرام همین موسیقی هست که امروزه ما اون رو به نام موسیقی تند میشناسیم,

یا مثلا آهنگ های داریوش که غم رو به آدم منتقل میکنن (حالم از داریوش به هم میخوره :-P )

آهنگ تند مثل آهنگ های dj ali یا هر آهنگی که وقتی آدم گوش میده به قولی دلش میخواد با آهنگ کله بزنه :grin:

البته فقط اون سبک موسیقی تحریک کننده نیست , تو سبک پاپ هم خیلی از این دست آهنگ های تحریک کننده (حرام) داریم,

من میگم آهنگی مثل اون آهنگ کلاغ سیاه به هیچ وجه مشکل نداشت,
اینم لینک دریافت اون فایل :

خودتون قضاوت کنید :-)
Old-Moderator
Old-Moderator
تماس:

پست توسط HamidSHS »

سلام ^.^
من كه نگفتم ملاك خوب بودن و يا بد بودن ( حلال و حرام بودنش ) اين هست كه اگر آهنگ توي غم بردت و يا توي شادي مضاعف بردت ، هست.
ملاك در درجه اول حرف ائمه (عليهم السلام ) و تشخيص افراد متدين هست .
خودت بسنج ببين كه اگر امامت كنارت بود همچين آهنگي رو گوش مي كردي؟

اگر آره كه ... =8)
اگر نه ... :razz: :grin:

اين خودش يك سيستم تشخيص بسيار عالي هست براي تمام اعمالمون. :D
موفق باشي دوست گلم
ياعلي :razz:

تصویر 
Old-Moderator
Old-Moderator
تماس:

پست توسط سعید منتظر »

آره حمید جان اگه امام زمانم :) کنارم باشه این آهنگ رو گوش میدم,

چون مطمعن هستم این آهنگ حلاله :-)
Old-Moderator
Old-Moderator
تماس:

پست توسط HamidSHS »

آره حمید جان اگه امام زمانم :) کنارم باشه این آهنگ رو گوش میدم,

سلام
با توجه به مطالب بالا ، قضاوت با خود شماست :D
اما من اگر بجاي شما بودم ، حداقل احتياط مي كردم :razz:
ياعلي

تصویر 
Junior Member
Junior Member
سپاس‌های ارسالی: 33 بار
سپاس‌های دریافتی: 45 بار
تماس:

پست توسط Sadegh S. »

saeedmontazer نوشته شده:آره حمید جان اگه امام زمانم :) کنارم باشه این آهنگ رو گوش میدم,

بسم رب النور
و بعد...

من نمی دونم الان شما تو چه حسی هستی که این حرفو میزنی؟ مگه همه چی به حروم و حلال بودنشه؟ مثلا چای کجاش حرومه؟ یا قهوه؟ حتی فکر کنم مکروه هم نباشن (باز دوستان صاحب نظرن. رهنمایی کنن اگر مکروه هست) اما کسایی که تشرف داشتن خدمت حضرت، حضرت بهشون فرموده بودن این ها فضولات زندگی هست. در حالی که من خودم روزی حداقل 3 استکان چای می خورم.
آهنگ هم مثل همین چای و قهوه. از فضولات زندگیه.
من پیشنهاد می کنم شما بیشتر در مورد تشرفات و خصوصیات حضرت مطالعه بفرمایید تا بدونید واقعا امام چه خصوصیاتی دارن.
مثلا من خودم این کتاب رو خوندم. واقعا در مورد تشرفات خیلی کتاب عالی هست: ملاقات با امام زمان. نوشته ی سید حسن ابطحی و همینطور این کتاب که خیلی مشهور هست: نجم الثاقب نوشته ی حسین طبرسی نوری...
اون موقع دیگه امکان نداره همچین حرفی بزنید.
=========================
در ضمن من یه پیشنهادی دارم برای کسایی که نمی تونن از آهنگ دست بردارن (مثل من تو 3-4 ماه قبل) نوحه رو با آهنگ جایگزین کنیم. اصلا آهنگ به چه دردی می خوره واقعا؟ فاز میده؟ اره فاز میده. اما اگه دست بکشی دیگه ازش متنفر میشی. در ضمن نوحه گوش دادنی دیدی 2-3 قطره اشکتم دراومد که فردای قیامت به خاطر همین اشکها نوری که از صورتت ساتع میشه کل محشر رو فرا میگیره!!! حالا گریه ام نکنی بازم ثواب میبری. حالا غیر همین گریه و اینا کلی هم مزایا داره. خودتو بیشتر شبیه به امام زمانت میکنی. حضرت روزی 2 بار در مصیبت جدشون امام حسین (ع) محزون میشن و گریه میکنن. بعدا..... ایمانت قوی تر میشه. ارتباط قلبیت قوی تر میشه با حضرت که این خودش منبع تمام خوبی های دیگه هستش. میبینی. اما آهنگ اصلا حلالِ حلال. شما گوش کن. نه ثواب میبری. نه چیزی. هیچ فایده ای نداره. داره؟ اگه داره بگید مام بدونیم

...والسلام
اللهم عجل لولیک الفرج
 تصویر        ِنَّ الَّذِينَ اتَّقَواْ إِذَا مَسَّهُمْ طَائِفٌ مِّنَ الشَّيْطَانِ تَذَكَّرُواْ فَإِذَا هُم مُّبْصِرُونَ ﴿201 - الاعراف)         اهل تقوا را از شيطان وسوسه و خيالى به دل فرا رسد همان دم خدا را به ياد آرند و همان لحظه بصيرت و بينايى پيدا كنند

‏ 
ارسال پست

بازگشت به “پرسش و پاسخ”